Propolio-medetkų tepalas


Propolio-medetkų tepalas 20g
Medicata Filia
Kaina apie 4.77 Eur

Informacija vartotojui

Propolio-medetkų tepalas, 20g

Sudėtis. Propolis, saulėgrąžų aliejus, medetkų aliejinis ekstraktas, vazelinas, glicerolis, cetylstearyl alkoholis.

Propolis yra natūraliausias žmogaus rastas antibiotikas, dėl baktericidinių savybių vartojamas jau 2000 metų. Propolis – tai dervinė medžiaga, kurią surenka bitės iš tuopų, beržų, pušų ir kitų medžių pumpurų. Propolį ir pačios bitės naudoja kaip apsauginę medžiagą, padedančią kovoti su nepalankiomis gamtos sąlygomis – vėju, šalčiu. Propolis pasižymi antibakteriniu, priešgrybeliniu, priešvirusiniu poveikiu. Jis netgi veikia herpeso virusą. Šalinti blogą kvapą, mažinti ar visai nuslopinti skausmą ir tinimą, padėti žaizdoms gyti - tas bičių pikio ypatybes žmonės žinojo jau žiloje senovėje. Šia patirtimi ir grįstas jo vartojimas liaudies medicinoje.

Preparatai su propoliu turi platų antimikrobinio veikimo spektrą, be to neatsiranda atsparios mikroorganizmų formos, kaip vartojant antibiotikus. Pasaulinėje medicininėje praktikoje šiuo metu ypač padidėjo susidomėjimas bičių produktais kaip žaliavomis vaistų gamybai ir standartizavimu, kuriamos naujos vaistų formos. Tai lėmė tam tikros priežastys:

- didėjantis mikrooganizmų atsparumas antibiotikams, jų toksinis bei alerginis poveikis;

- geras kai kurių vaistų iš bičių produktų efektyvumas, kompleksiškas daugelį organizmo funkcijų koreguojantis ir normalizuojantis poveikis;

- bičių produktai ne tik tiesiogiai veikia infekcijos sukėlėjus, bet ir didina organizmo atsparumą, suaktyvina jo gyvybines galias ir taip padeda įveikti ligą.

Šiuo metu jau yra ištirtas propolio sudedamųjų dalių poveikis ir yra nustatyta:

- antibakterinis propolio veikimas dėl jame esančių pinacembrino, galangino ir ferulinės rūgšties;

- priešgrybelinis dėl pterostilbino, P - koumarinės rūgšties, 3 - acetil pinobanksino benzilo esterių;

- nuskausminantis dėl pinostrobino, pinocembrino, kofeininių esterių;

- priešuždegiminis dėl akacetino, kofeininės rūgšties.

Medetkos – plačiai žinomas ir paplitęs vaistinis augalas, kurio sudėtyje esančios medžiagos -flavonoidai, polisacharidai, terpenoidai (mentonas, izomentonas, kariofilenas, epoksidas), karotinoidai, eteriniai aliejai ir karčiosios medžiagos – pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Be to, vaistinės medetkos turi ir baktericidinių savybių.

Seniai žinoma, kad tam tikros medžiagos, vartojamos kartu, dar labiau sustiprina viena kitos gydomąjį poveikį. Tuo tikslu ir gaminami įvairūs sudėtiniai preparatai. Vienas iš jų – propolio-medetkų tepalas, kuris naudojamas esant suskirdusiai, jautriai odai bei kitiems odos pažeidimams ar nudegimams.Jo sudėtyje esantis propolis ir medetkos dar veiksmingiau mažina uždegimą bei malšina skausmą.

Gamintojas - UAB "Medicata Filia".

Žarijų g. 2B, Vilnius,

Lietuva

Tel. 8 5 2640944

www.medicata.lt 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.