Lamisil


Lamisil 1% DermGel gelis 15g
Novartis Consumer Health Produ
Kaina apie 8.27 Eur

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį. Jame yra svarbios informacijos apie preparatą ir nurodyta, kaip juo gydytis.

Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Grybelių sukelta odos liga

sergama dažnai, ji gali sukelti nemalonių pojūčių. Lamisil DermGel galima gydyti pėdų (kojų tarpupirščių) arba kirkšnių epidermofitiją, lygiosios odos trichofitiją ir įvairiaspalvę dedervinę.

Lapelio turinys

1. Kas yra Lamisil DermGel ir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Lamisil DermGel

3. Kaip vartoti Lamisil DermGel

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Lamisil DermGel laikymo sąlygos

6. Kita informacija

Lamisil DermGel 1% gelis

Terbinafinas

Veiklioji vaisto medžiaga yra terbinafinas. Viename gelio grame jo yra 10 mg.

Pagalbinės medžiagos yra išgrynintasis vanduo, etanolis, izopropilmiristatas, polisorbatas 20, karbomeras, sorbitano monolauratas, benzilo alkoholis, natrio hidroksidas, butilintas hidroksitoluenas.

Gelis tiekiamas aliumininėmis tūbelėmis, užsuktomis dangteliu. Vienoje tūbelėje yra 15 g vaisto.

Registravimo liudijimo turėtojasNovartis Finland Oy, Metsänneidonkuja 10, 02130 Espoo, Suomija.

GamintojasNovartis Consumer Health GmbH, Zielstattstrasse 40, DE-81379 München, Vokietija.

1. KAS YRA LAMISIL DERMGEL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Lamisil DermGel yra priešgrybelinis preparatas. Jis naikina odos ligas sukeliančius grybelius. Vaistu galima gydyti epidermofitonų sukeliamas ligas, pvz., pėdų ar kirkšnių epidermofitiją, lygiosios odos trichofitiją bei įvairiaspalvę dedervinę.

Kaip sužinoti, ar sergama grybelių sukelta liga

Pėdų epidermofitija. Ši liga apima tik pėdas, dažniausiai abiejų kojų. Paprastai pažeidžiami tarpupirščiai, tačiau pažeidimas gali apimti ir skliautą, padą ar kitas pėdos dalis. Dažniausiai grybelių pažeista oda įtrūksta ir pleiskanoja, tačiau gali atsirasti ir nedidelis patinimas, pūslelių bei šlapiuojančių opelių. Lamisil geliu patariama gydyti tarpupirščių pažeidimą.

Jeigu atsiranda grybelių sukelta nagų liga (grybelių būna naguose arba po jais) ir dėl to pakinta nagų spalva ir struktūra (jie tampa ploni ir sluoksniuoti), būtina kreiptis į gydytoją, kadangi tokiu atveju Lamisil DermGel netinka. Grybelių sukeltos nagų ligos gydomos Lamisil tabletėmis, kurių galima įsigyti tik pateikus receptą.

Kirkšnių epidermofitija. Ši liga apima tas vietas, kuriose oda raukšlėjasi, ypač jei ji drėgna. Dažniausiai ligos židiniai lokalizuojasi kirkšnyse bei vidiniame šlaunų paviršiuje. Paprastai pažeidžiama dešinė ir kairė pusė, tačiau jų pažeidimas dažniausiai būna skirtingo stiprumo. Liga gali išplisti į blauzdas, sėdmenis ar skrandžio sritį. Ligos židinių gali atsirasti ir kitų vietų odos raukšlėse, pvz., po krūtimis, pažastyse ir kt.

Sergant šia liga minėtose odos vietose atsiranda dėmelių su aiškiais kraštais, gali atsirasti ir pūslelių.

Lygiosios odos trichofitija. Liga gali pažeisti bet kurią odos vietą, tačiau dažniausiai apima galvą, kaklą, veidą ar rankas. Pažeistą odą išberia rausvomis apvalios formos dėmėmis. Pažeidimas gali pleiskanoti.

Įvairaispalvė dedervinė. Ligos apimtoje odoje atsiranda pleiskanotų dėmių, kurios dėl pigmento išnykimo pabąla. Saulėje dėmės išryškėja, kadangi jas supanti oda įdega normaliai. Paprastai liga pažeidžia liemenį, kaklą bei rankas ir po kelių mėnesių gali atsinaujinti, ypač būnant karštame ore arba prakaituojant.

Jeigu dėl infekcinės ligos rūšies abejojama, prieš Lamisil DermGel vartojimą reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką patarimo.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LAMISIL DERMGEL

Prieš preparato vartojimą būtina perskaityti toliau pateiktą informaciją.

Lamisil DermGel vartoti draudžiama:

- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) terbinafinui arba bet kuriai pagalbinei gelio medžiagai (jos išvardytos skyriuje "Kas yra Lamisil DermGel ir nuo ko jis vartojamas").

Jeigu manote, kad alergija yra, informuokite gydytoją prieš vaisto vartojimą.

Specialių atsargumo priemonių reikia

Lamisil DermGel vartojamas tik iš išorės. Reikia saugotis, kad jo nepatektų į akis, ant veido ar pažeistos odos, kurią alkoholis gali dirginti, pvz., labai sutinusios pažeistos vietos. Jeigu gelio atsitiktinai patenka, akis reikia gerai nuplauti švariu vandeniu. Jeigu poveikis joms neišnyksta, reikia kreiptis į gydytoją.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėščioms moterims prieš gydymąsi šiuo medikamentu reikia pasiklausti gydytojo, ar jo vartoti galima.

Kadangi veikliosios gelio medžiagos patenka į motinos pieną, žindymo laikotarpiu Lamisil gelio vartoti negalima.

Vaikai

Vaikų Lamisil DermGel gydyti nerekomenduojama.

Kitų vaistų vartojimas

Geliu gydomos vietos kitais medikamentais tepti negalima.

3. KAIP VARTOTI LAMISIL ODOS GELĮ

Grybelių sukeltą odos pažeidimą Lamisil DermGel reikia tepti kartą per parą, iš viso vieną savaitę. Kad gydymas būtų sėkmingas ir liga neatinaujintų, vaisto būtina vartoti savaitę net tuo atveju, jeigu pažeidimo simptomai palengvėja.

- Nuvalyti ir nudžiovinti pažeidimą ir jį supančią odą, nusiplauti rankas.

- Atsukti tūbelę (jeigu vaisto vartojama pirmą kartą, reikia dangtelio smaigaliu pradurti tūbelės membraną) ir išspausti šiek tiek gelio ant piršto.

- Pažeidimą ir aplink jį esančią odą patepti plonu gelio sluoksniu.

- Vaistą švelniai įtrinti į odą.

- Užsukti tūbelės dangtelį.

- Nusiplauti rankas, kad grybelių nuo jų nepatektų ant nepažeistos odos ar kitų žmonių.

Geliu patepus, grybelių pažeistas odos raukšles galima uždengti marlės tamponu, ypač nakčiai. Tokiu atveju kiekvieną kartą reikia naudoti švarų tamponą.

Odos pažeidimas pradeda mažėti per kelias paras, tačiau visiškai išgyja tik praėjus vienai kitai savaitei po infekcijos išnaikinimo, kartais net po 4 savaičių. Lamisil DermGel veikia ir baigus visą vienos savaitės gydymo ciklą, todėl būklė gerėja ir po jo vartojimo nutraukimo.

Jeigu per 2 savaites nuo gydymo pradžios liga nepalengvėja, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką patarimo.

Gijimo gerinimas

Kad gydymas būtų veiksmingesnis, pažeidimą būtina reguliariai nuvalyti ir nuplauti. Pažeistos vietos nereikėtų įdrėksti, nors ji gali niežėti, kadangi tokiu atveju ji vėl pažeidžiama, todėl gali sulėtėti gijimas arba išplisti infekcija.

Kadangi grybeliais galima užkrėsti kitus žmones, todėl būtina naudotis atskirais rankšluosčiais ir drabužiais, neduoti jų kitiems. Be to, juos reikia dažnai skalbti, kad būtų galima apsisaugoti nuo pakartotino užsikrėtimo.

Lamisil DermGel nurijus

Per apsirikimą Lamisil gelio nuriję, kreipkitės į gydytoją, kad jis paaiškintų, ką tokiu atveju daryti.

Pamiršus pavartoti Lamisil DermGel

Pamiršę geliu pažeidimą patepti įprastiniu laiku, patepkite tuoj pat, kai tik prisiminsite, o toliau vaisto vartokite įprastine tvarka. Jeigu prisiminsite tik atėjus kitos dozės vartojimo laikui, užtepkite tik vieną dozę, o toliau vaisto vartokite įprastine tvarka. Lamisil geliu būtina gydytis tinkamai, kadangi įprastiniu laiku odos netepant, liga gali atsinaujinti.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Lamisil DermGel, kaip ir kiti vaistai, kai kuriems žmonėms gali sukelti šalutinį poveikį. Juo patepta oda kartais gali parausti, dilgčioti arba niežtėti. Kai kurie žmonės preparatui gali būti alergiški. Tokiu atveju vaistas gali sukelti patinimą, skausmą arba išbėrimą. Jeigu toks poveikis pasireiškia, Lamisil vartojimą būtina nutraukti ir kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu pasireiškia bet koks neįprastas poveikis, informuokite gydytoją arba vaistininką.

5. LAIKYMO SĄLYGOS

Lamisil DermGel, kaip ir kitus vaistus, būtina laikyti saugioje, vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant tūbelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.