Infectodell


Infectodell odos tirpalas 10ml N1
Infectopharm
Kaina apie 11.96 Eur

INFECTODELL pakuotės lapelis

Mieli pacientai, mieli tėveliai!

Prašome atidžiai perskaityti šį pakuotės lapelį, kuriame pateikta svarbi informacija, kaip vartoti šį medicinos produktą. Iškilus klausimams, prašome kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

Pakuotės lapelis

InfectoDell®

Tirpalas odos moliuskų (molluscum contagiosum) pažeistai odai gydyti.

Sudėtis:

1 ml INFECTODELL yra 50 mg kalio hidroksido.

Kitos sudedamosios dalys: išvalytas vanduo.

1 pakuotėje yra 10 ml tirpalo, skirto odai tepti ir papildomas dangtelis su plastikine mentele tirpalui tepti.

KAS YRA INFECTODELL IR KAM JIS VARTOJAMAS?

INFECTODELL vartojamas išoriškai odos pažeidimams, sukeltiems odos moliuskų (molluscum contagiosum), gydyti.

INFECTODELL naikina viruso pažeistas ląsteles ir odos moliusko paplitimo srityje sukelia odos gynybinę reakciją. Šio gydymo tikslas – neišplitęs neskausmingas uždegimas. Sugijus uždegimui, užgyja ir odos moliuskų sukeltas pažeidimas.

Įsidėmėkite: INFECTODELL netinka paprastųjų karpų (verrucae) naikinimui. Jei nesate tikras, ar Jūs arba Jūsų vaikas užsikrėtė odos moliuskais, ar įprastomis karpomis, prieš vartodami INFECTODELL pasitarkite su gydytoju.

Odos moliuskų išvaizda

Odos moliuskai yra apie 2–5 mm dydžio, ant odos paviršiaus iškilę apvalūs mazgeliai, kurie dažniausiai išsidėstę grupėmis. Šie dariniai yra kūno arba rausvos spalvos, jų paviršius yra blizgus arba perlamutrinis. Viduryje dažniausiai būna mažas įdubimas su angele.

PRIEŠ VARTOJANT INFECTODELL, REIKIA ATKREIPTI DĖMESĮ

INFECTODELL tirpalu negalima tepti:

akių srities odos moliuskų mazgelių su prasidėjusiu uždegimu gleivinės (burnos ar lytinių organų srityje), atvirų žaidų arba įdrėkstos odos paprastųjų karpų, senatvinių karpų, apgamų bei nuospaudų ir kitų odos suragėjimų kūdikiams ir mažiems vaikams iki 2 metų esant polinkiui surandėti (hipertrofiniai randai, keloidai) žmonių odos, turinčių įgimtą ar įgytą imuninį nepakankamumą (pvz., dėl ŽIV infekcijos arba gydant vaistais, slopinančiais imuninę sistemą), nes nėra pakankamai tyrimo duomenų

INFECTODELL turi būti vartojamas ypač atsargiai:

jeigu žindymo laikotarpiu tepami krūtų speneliai. Reikia vengti kūdikio kontakto su gydoma oda; jeigu pacientui nustatytas atopinis dermatitas (atopinė egzerma). INFECTODELL negalima vartoti atopinio dermatito ūmiu periodu. Pirmiausia ši egzema turi būti tinkamai gydoma gydytojo

KITŲ VAISTŲ VARTOJIMAS

Sąveika su kitais vaistais kol kas nežinoma., tačiau tikrumo dėlei netepkite INFECTODELL ant tos pačios odos vietos kartu su kitais vaistais.

KAIP VARTOTI INFECTODELL?

Visada vartokite INFECTODELL tiksliai laikydamiesi pakuotės lapelio nurodymų. Jei nesate tikri, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Dozavimas:

Du kartus per dieną mentele užtepti nedidelį kiekį INFECTODELL tiksliai ant odos moliuskų mazgelių ir leisti tirpalui išdžiūti.

Teisingas INFECTODELL vartojimas

1. Prieš pirmą vartojimą

Buteliuko dangtelį pakeiskite pridedamu dangteliu su plastikine mentele. Pirminio dangtelio saugoti nereikia. Pažymėkite pirmo pavartojimo datą šiam tikslui numatytame dėžutės laukelyje. Pirmą kartą atidarius buteliuką, INFECTODELL reikia suvartoti per keturias savaites. Tepti reikia visada labai gerai apšviestoje vietoje.

2. Suvilgykite mentelę INFECTODELL tirpalu.

INFECTODELL buteliuką visada statykite tik ant tvirto ir lygaus paviršiaus.

Atidarykite nuo vaikų saugantį dangtelį (spaudžiant dangtelį žemyn, pasukti jį į kairę). Išimdami sudrėkintą mentelę, ją rūpestingai nubraukite į vidinį buteliuko kaklelio paviršių. Ant mentelės neturi likti lašų.

3. Užtepkite INFECTODELL ant odos moliuskų

Visus odos moliuskų mazgelius lengvais prisilietimais plokščiąja mentelės puse patepti tirpalu ir leisti išdžiūti. Patepus 3–5 odos moliuskus, mentelę reikėtų vėl suvilgyti INFECTODELL. Panaudoję užsukite dangtelį su mentele. INFECTODELL laikykite sandariai uždarytą, vertikalioje padėtyje ir vaikams neprieinamoje vietoje.

4. Vartokite šį preparatą kasdien

Du kartus per dieną tepkite INFECTODELL ant odos moliuskų, kaip aprašyta 2 ir 3 punktuose. Geriausia šią procedūrą atlikti ryte ir vakare.

5. Vartojimo nutraukimas

Šio preparato vartojimą galite nutraukti, kai tik pasirodys uždegimo požymiai, reikškiantys, kad odos moliuskų mazgeliai gyja. Uždegimą atpažinsite pagal paraudimą, išsilaikantį mažiausiai 12 valandų. Vėliausiai po 14 dienų vartojimą nutraukite, net jei ir neatsirado uždegimo požymių. Šiuo atveju pasikonsultuokite su gydytoju, kuris patars, kaip elgtis toliau.

6. Palaukite, kol odos moliuskai užgis

Uždegimas rodo, kad Jūsų organizmas kovoja su odos moliuskais. Dar truputį pakentėkite ir palaukite, kol odos moliuskai bus galutinai išgydyti. INFECTODELL nebegalima tepti ant uždegiminių odos moliuskų mazgelių.

Svarbios nuorodos saugiam vartojimui

INFECTODELL sudėtyje yra kalio hidroksido tirpalo (kalio šarmo) ir neteisingai vartojant jis gali sukelti ėsdinantį poveikį.

Vengti patekimo į akis! Po kiekvieno tepimo nusiplaukite rankas. Jei netyčia INFECTODELL tirpalo pateko į akis, nedelsdami gausiai nuskalaukite vandeniu. Kreipkitės į gydytoją bei parodykite jam šį pakuotės lapelį.

Pasirūpinkite, kad tirpalo nepatektų ant sveikos odos arba ant gleivinės ir nedirgintų jos. Jeigu tirpalo patenka ant sveikos odos, tą vietą tuojau pat gausiai nuskalaukite vandeniu. Leiskite pateptoms vietoms gerai nudžiūti, kad tirpalo nepatektų ant sveikos odos.

Perdozavus ar vartojant per dažnai, gali kilti skausmingas odos uždegimas. Laikykitės aukščiau nurodytų saugaus vartojimo nuorodų.

Pasirūpinkite, kad tirpalo nepatektų ant drabužių, tekstilės gaminių ar staltiesių. Jei taip atsitiko, išsiliejusį INFECTODELL tirpalą nušluostykite gerai drėgmę sugeriančia popierine servetėle ir aplaistytą vietą tuojau pat nuplaukite dideliu kiekiu vandens. sveikos odos, tą vietą tuojau pat gausiai nuskalaukite vandeniu. Leiskite pateptoms vietoms gerai nudžiūti, kad tirpalo nepatektų ant sveikos odos.

Perdozavus ar vartojant per dažnai, gali kilti skausmingas odos uždegimas. Laikykitės aukščiau nurodytų saugaus vartojimo nuorodų.

Pasirūpinkite, kad tirpalo nepatektų ant drabužių, tekstilės gaminių ar staltiesių. Jei taip atsitiko, išsiliejusį INFECTODELL tirpalą nušluostykite gerai drėgmę sugeriančia popierine servetėle ir aplaistytą vietą tuojau pat nuplaukite dideliu kiekiu vandens.

GALIMI ŠALUTINIAI POVEIKIAI

Vartojant pagal nurodymus, INFECTODELL toleruojamas gerai, tačiau kaip ir kiti gydymui skirti preparatai, INFECTODELL taip pat gali sukelti šalutinį poveikį.

Dažni:

Trumpalaikis odos sudirginimas, visų pirma paraudimas ir lengvas deginimas tepimo vietoje. Šis poveikis pasireiškia tik užtepus INFECTODELL ir pranyksta po kelių minučių. Odos sudirginimo stiprumas priklauso nuo odos jautrumo ir tepamo tirpalo kiekio. Atkreipkite dėmesį į vartojimo nuorodas ir tepkite INFECTODELL taupiai.

Laikina uždegimo reakcija su paraudimu ir niežuliu odos moliuskų srityje yra pageidaujama reakcija ir reiškia odos moliuskų mazgelių gijimą. Gyjančios odos srityje gali atsirasti šašų.

Nedažni:

Laikinas odos pigmentacijos susilpnėjimas arba sustiprėjimas (hipopigmentacija arba hiperpigmentacija).

Reti:

Randų susidarymas. Surandėjimo rizika

didžiausia, jei odos moliuskai papildomai buvo draskomi ar išspaudžiami.

Jei pastebėjote šalutinių poveikių, kurie neaprašyti šiame pakuotės lapelyje, nutraukite INFECTODELL vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, kuris patars, kaip elgtis toliau.

KAIP IR KUR LAIKYTI INFECTODELL?

INFECTODELL reikia laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Buteliukas turi būti sandariai uždarytas ir laikomas vertikalioje padėtyje.

Atidarius pirmą kartą, tirpalą reikia suvartoti per keturias savaites. Pasižymėkite buteliuko atidarymo datą ant dėžutės.

Galiojimo data nurodyta ant dėžutės ir ant buteliuko. Nevartokite šio medicinos produkto pasibaigus galiojimo laikui.

Gamintojas:

INFECTOPHARM

Arzneimittel und Consilium GmbH

Von-Humboldt-Str. 1

D-64646 Heppenheim 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

InfectoDell, Kalio hidroksidas, Odos, Moliuskai, Moliuskų, Sukeltos, Ligos, Uždegimas, Uždegimui, Gydyti