Hyiodine


Hyiodine sterilus skystis 50ml
Contipro
Kaina apie 61.26 Eur

Atidžiai perskaitykite informacinį lapelį.

Naudokite šį produktą taip kaip nurodyta jo instrukcijoje.

Informacija apie produktą HYIODINE yra sterili priemonė, neleidžianti prilipti tvarsčiui, tinkama gilioms žaizdoms ir odos defektams uždengti, valyti ir drėkinti. Jos drėkinamosios savybės idealiai tinka tvarsčio sulipimo su žaizda profilaktikai ir tinkamoms sąlygoms gyjant palaikyti.

Vartojimas

HYODINE galima vartoti dviem būdais. Gydydami smulkius defektus paskirstykite tiesiogiai ant žaizdos (geriausia naudodami sterilų švirkštą) ir tada sutvarstykite steriliu tvarsčiu. Gydant didesnius defektus (didesnius kaip 3 kv. cm, tvarstis turi būti kiek įmanoma prisotintas HYODINE ir uždėtas taip, kad padengtų visą žaizdą. Dar keli sterilios tvarsliavos sluoksniai turėtų būti uždėti ant žaizdos, kad sugertų žaizdos išskyras. Perriškite žaizdą kiekvieną ar kas antrą dieną, atsižvelgdami į žaizdos savybes ir sekreciją. Tačiau paviršinis tvarsčio sluoksnis turėtų būti keičiamas tuomet, kai permirksta audinių išskyromis.

Produktą vartokite steriliomis ar bent aseptinėmis sąlygomis.

Pastaba.
Rekomendacijos guminiu kamšteliu ir aliumininiu dangteliu uždarytiems buteliukams naudoti: ištraukę buteliuką iš dėžutės, nuplėškite vidurinę dangtelio dalį rodyklės kryptimi. Ištraukite HYODINE steriliu švirkštu per atidengtą guminio kamštelio dalį. Jei neturite švirkšto, atsargiau nuimkite dangtelį, ištraukite guminį kamštelį ir užpilkite produktą ant žaizdos ar tvarsčio. Baigę guminiu kamšteliu sandariai uždarykite buteliuką ir uždėkite atgal dangtelį. Vieną kartą atidarę, laikykite vėsioje vietoje.
Aprašymas HYIODINE yra sterilus klampus natrio hialuronato tirpalas.

SUDĖTIS
Natrio hialuronatas 1,5 g KI 0,15 g I2 0,1 g
Vanduo injekcijoms iki 100 g

Savybės
Natrio hialuronatas, poli(beta-natrio-D-gliukuronatas-[1-3]-acetil-D-gliukozamatas-[1-4]), yra linijinis, neigiamo krūvio polisacharidas. Tai yra natūrali organizmų dalis ir dėl to yra netoksiška ir nesukelia alerginių reakcijų. Natrio hialuronatas turi ypatingų fizinių ir cheminių, labai gerų vandenį surišančių ir puikių antiadhezinių savybių, todėl sukuria reikiamas natūraliai gyti žaizdai palankias sąlygas. Jodas ir kalio jodidas dėl jų antimikrobinių savybių neleidžia žaizdoje ir aplink ją esančioms bakterijoms greitai suardyti natrio hialuronatą.

Indikacija
HYIODINE naudojamas uždengti, valyti ir drėkinti gilias žaizdas, odos defektus, gydant sąnarių pragulas, diabetines opas, nudegimus, dideles chirurgines žaizdas ir nubrozdinimus. Jo drėkinamosios savybės neleidžia perrišant tvarsčiui prilipti prie žaizdos, taip pat palaiko tinkamas sąlygas gyjant.

KONTRAINDIKACIJOS
Nėra žinoma jokių nepageidaujamų reakcijų naudojant natrio hialuronatą. Preparatą sudarantis jodas gali sukelti alergines reakcijas jodui jautriems žmonėms. Nepageidaujami reiškiniai Natrio hialuronatas yra gerai toleruojamas. Šiuo metu nėra aprašyta jokių nepageidaujamų reiškinių naudojant vietiškai. Šiame produkte esantis jodas gali sukelti vietines ar bendras alergines reakcijas jodui jautriems asmenims. Tokių reakcijų naudojant HYODINE nebuvo stebėta.

Skausmas
Naudojimo pradžioje HYODINE gali sukelti skausmą ar švelnų sudirginimą, ypač nuo opų kenčiantiems pacientams. Šias reakcijas sukelia po sutvarstymo padidėjęs onkotinis slėgis žaizdoje ar laikinas žaizdoje esančių nervų galūnėlių sudirginimas jodu. Pakartotinai vartojant skausmas turėtų pamažu silpnėti. Stenkitės sutvarstyti taip, kad nesukeltumėte skausmo (dažniausiai skauda per ankštai sutvarsčius). Kreipkitės į savo gydytoją, jei šios problemos užsitęstų.

Paraudimas
Odos paraudimas aplink žaizdą gali būti nepakankamo paviršinių tvarsčio sluoksnių keitimo ir vėlesnės odos maceracijos požymis. Paraudimas apie žaizdą gaili atsirasti ir esant komplikuotoms gilioms žaizdoms, kai prasideda infekcija ir uždegimas po žaizdos paviršiumi. Šį procesą paprastai lydi smarkus skausmas ir tinimas, kuris nėra atsiradęs dėl HYODINE vartojimo. Jei taip nutiktų, patariama kreiptis į gydytoją, kad jis apžiūrėtų ir pakonsultuotų dėl tolesnio gydymo. Paraudimas, sukeltas suintensyvėjusios žaizdos kraujotakos ar nesmarkaus kraujavimo žaizdos perrišimo metu (ypač esant opoms), gyti netrukdo. Tai yra požymis, kad formuojasi nauji granuliaciniai audiniai; šie audiniai padengia defektą ir yra svarbi gijimo proceso dalis.

Jei atsirastų nepageidaujamų reiškinių ar kitų neįprastų reakcijų, turėtumėte pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Jei pasitaikytų rimtų nepageidaujamų reiškinių vartojus HYIODINE, prašom pranešti gamintojui: "CONTIPRO C a.s.", Dolni Dobrouč 401, 561 02 Dolni Dobrouč, Čekijos Respublika Tel. +420 465 520 035, faks. +420 465 524 098, el. p. sales@contipro.cz

SĄVEIKA
Natrio hialuronato tirpalai susidrumsčia ar tirštėja sumaišius su teigiamą krūvį turinčiomis medžiagomis (pvz., kai kurie katijoniniai antibiotikai: Gallimycin, Cobactan; polisacharidai: pvz., Chitosan; konservantai: pvz., benzalkoniumo chloridas, detergentai ir panašios medžiagos).

Dėl šios priežasties HYIODINE neturėtų būti maišomas ar tepamas kartu su kitais medicininiais preparatais ar vaistais.

Įspėjimai
Nenaudokite produkto, jei buvo pažeista pakuotė. Nenaudokite pasibaigus ant pakuotės nurodytam vartojimo terminui. Nenaudokite, jei produkto spalva išblukusi. Jei produkto spalva pasikeistų (gelis praranda savo spalvą), tai reiškia, kad jodo koncentracija sumažėjo ir todėl yra didesnė tikimybė, kad produktas užterštas ir jo efektyvumas sumažėjęs. Vieną kartą atidarius, laikykite produktą vėsioje vietoje (2-8o C).

Tik išoriniam vartojimui.

Laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje PAKUOTĖ HYIODINE tiekiamas 50 ml buteliukuose. Kiekvienoje pakuotėje yra vienas 50 ml buteliukas.

Informacinis lapelis yra kiekvienoje pakuotėje.

Laikymo terminas 24 mėnesiai

LAIKYMO SĄLYGOS

Laikykite žemesnėje nei 25oC temperatūroje. Atidarius rekomenduojama produktą laikyti šaltai (2-8oC) ir saugoti nuo tiesioginių saules spindulių. Saugokite nuo užšalimo.

Prieš naudodami palaikykite HYIODINE kambario temperatūroje.

Gamintojas
"Contipro C a.s." Dolni Dobrouč 401 561 02 Dolni Dobrouč Žekijos Respublika

Informacinio lapelio peržiūros data: 2006-08 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Hyodine, Natrio hialuronatas, Sterilus, Skystis, Gilios, Žaizdos, Odos, Defektai, Pragulos, Diabetinės opos, Nudegimai, Chirurginės žaizdos, Nubrozdinimai, Žaizdų, Priežiūra, Valyti, Žaizdas, Drėkinti, Neleidžia, Tvarsčiui, Prilipti