Exoderil


Exoderil 10mg/ml tirpalas 10ml (su lašintuvu) N1
Sandoz
Kaina apie 5.35 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Exoderil 10 mg/ml odos tirpalas

Naftifino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Exoderil galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

- Jeigu simptomai pasunkėja arba per 5 dienas nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.

- Jei pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Exoderil ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Exoderil

3. Kaip vartoti Exoderil

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Exoderil

6. Kita informacija

1. KAS YRA EXODERIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Exoderil tirpalas yra iš išorės vartojamas priešgrybelinis vaistinis preparatas. Veiklioji jo medžiaga yra naftifinas. Ji veikia odos grybelius, mieliagrybius, pelėsius ir kitus grybelius. Exoderil veikia ir daugelį įvairių bakterijų, kurių žmonėms dažnai būna kartu su grybeline infekcija.

Exoderil gydomas pėdų, ypač tarpupirščių ir padų, grybelis (jo požymiai gali būti paraudimas, pleiskanojimas ir patinimas ar niežtintys iškilimai).

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT EXODERIL

Exoderil odos tirpalo vartoti negalima, jeiguesate alergiškas (per daug jautrus) naftifinui, propilenglikoliui ar bet kuriai kitai medžiagai, esančiai Exoderil tirpalo sudėtyje;

Specialių atsargumo priemonių reikia:Atsiradus pirmųjų šalutinio poveikio požymių, informuokite savo gydytoją. Jeigu atsiranda bet kuri skyriuje „Exoderil vartoti negalima" minėta būklė, toliau Exoderil tirpalo nevartokite.

Exoderil tirpalas tinka vartoti tik iš išorės, todėl saugokite, kad jo nepatektų į akis. Nevartokite tirpalo ant atviros žaizdos, kadangi jo sudėtyje esantis alkoholis gali sukelti skausmingą deginimą.

Jeigu Jūsų simptomai neišnyksta ar vaistas nesukelia pageidaujamo poveikio, kreipkitės kiek galima greičiau į gydytoją patarimo.

Kitų vaistų vartojimasJeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpisPrieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Tinkamai vartojat nėštumo metu, medikamentas nesukels poveikio vaisiui ar kūdikiui. Jeigu vaisto žindyvė vartoja tinkamai, jis į pieną nepatenka.

Vairavimas

ir mechanizmų valdymasExoderil poveikio gebėjimui vairuoti arba valdyti mechanizmus iki šiol nepastebėta.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Exoderil medžiagas

Sudėtyje yra propilenglikolio, kuris gali dirginti odą.

3. KAIP VARTOTI EXODERIL

Exoderil visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu nepaskirta kitaip, rūpestingai laikykitės šios dozavimo instrukcijos.

Pažeistas sritis Exoderil tirpalu reikia tepti kartą per parą. Prieš tirpalo vartojimą jas reikia nuvalyti ir kruopščiai nusausinti.

Nepaisant greito simptomų (niežulio, deginimo ir kt.) palengvėjimo, pacientams, sergantiems odos grybeliu, išnykus visiems simptomams, kad liga

nepasikartotų, gydymą reikia tęsti 2 savaites.Kad išgydyti grybelį (medicinoje ši liga vadinama mikoze) per kaip įmanoma trumpesnį laiką, prašom atkreipti dėmesį į šias pastabas:

1. Grybelinę infekciją sukeliantys organizmai gali prikibti prie vieno iš dėvimų drabužių, kuris kontaktuoja su pažeista vieta, todėl šį drabužį reikia kasdien keisti.

2. Normalus ir ypač sausas odos paviršius yra geriausia apsaugos nuo grybelinės infekcijos forma. Venkite dėvėti ant pažeisto odos paviršiaus ankštą ir menkai ventiliuojamą aprangą (pvz., ankštuose batuose iš sintetinio pluošto pagamintas kojines). Be to, po plovimo kruopščiai nušluostykite pažeistą odos paviršių. Kasdien keiskite flanelines kelnes ir rankšluosčius.

3. Jeigu sergate grybeline infekcija, namuose, plaukymo baseine ar pvz., viešbutyje, nevaikščiokite basas. Tai padės išvengti infekcijos platinimo kitiems žmonėms ir ypač pakartotinio užsikrėtimo.

4 Nesilankykite suomiškoje ar garinėje pirtyje, kol visiškai nepasveikote

Jeigu manote, kad preparatas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Exoderil dozę

Tokiu atveju odą reikia nuplauti šiltu vandeniu su muilu ir pasitarti su gydytoju.

Pamiršus pavartoti Exoderil

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau preparato reikia vartoti taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje.

4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

Exoderil, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Pavieniais atvejais galimas lokalus dirginimas: odos sausumo pojūtis, paraudimas ir deginimas. Nepageidaujamas poveikis yra laikinas, paprastai dėl jo vaisto vartojimo nutraukti nereikia.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI Exoderil

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti žemesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

Ant dėžutės ir ir buteliuko po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Exoderil odos tirpalo vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Exoderil sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra naftifino hidrochlorodas. 1 ml tirpalo yra 10 mg naftifino hidrochlorido.

- Pagalbinės medžiagos yra propilenglikolis, etanolis 96%, išgrynintas vanduo

Exoderil išvaizda ir kiekis pakuotėje

Skaidrus, bespalvis ar blyškiai gelsvas tirpalas.

Rudo stiklo buteliukas, kuriame yra 10 ml tirpalo, užsuktas plastmasiniu dangteliu su vertikaliu plastmasiniu lašintuvu.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Sandoz GmbH

Biochemiestrasse 10

A-6250 Kundl

Austrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas

Šeimyniškių 3A

Vilnius LT-09312

Tel. + 370 5 2636 037

Faksas +370 5 2636 036

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-07-08 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Exoderil, Naftifinas, Priešgrybelinis, Preparatas, Odos, Kojų, Rankų, Tarpupirščių, Padų, Grybelis, Mieliagrybis, Pelėsis, Grybelinė, Infekcija