Alpicort


Alpicort odos tirpalas 100ml
Dr.August Wolff
Kaina apie 15.15 Eur

INFORMACINIS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas

Prednisolonas/ salicilo rūgštis

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kreipkitės į gydytoją arba

vaistininką.- Šis vaistas skirtas Jums. Kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.

- Jeigu pasireiškė stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas ir nuo ko jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalą

3. Kaip vartoti Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalą

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalą

6. Kita informacija

1. KAS YRA ALPICORT 2/4 MG/ML ODOS TIRPALAS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Preparatas vartojamas plaukuotosios galvos dalies odos žvynelinei, seborėjinei egzemai, seborėjinei būklei (Status seborrhoicus), simptominiam nuplikimui (pavyzdžiui, persirgus sisteminėmis infekcinėmis ligomis, po gydymo citostatikais, antikoaguliantais), lizdinei alopecijai (plikimui), difuziniam bei seborėjiniam plikimui (kai išsiskiria per daug riebalų) gydyti.

Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas yra lokaliai vartojamas medikamentas. Šio spiritinio tirpalo sudėtyje yra veikliųjų medžiagų prednizolono ir salicilo rūgšties. Pastarasis preparatas pašalina žvynelių perteklių (ypač sergant galvos psoriaze) ir trukdo jiems atsirasti.

Kad Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalo poveikis būtų didesnis, prieš jo tepimą rekomenduojama

gerai nuvalyti galvos odą. Kartu ją reikia spaudžiamaisiais judesiais pirštais masažuoti, kad plaukų folikuluose ir riebalinėse liaukose neliktų riebalų.

Galvos odai gydyti vartojamas Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas tiekiamas buteliukais su aplikatoriais. Aplikatoriaus privalumas yra tas, kad juo tirpalą galima tiksliai užlieti ant nesveikos odos vietos. Reikia atsukti buteliuko dangtelį, o aplikatorių (pasukus jo angą žemyn) lengvai traukti per nesveiką odos vietą. Pavartojus vaistą, buteliuką reikia vėl užsukti.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ALPICORT 2/4 MG/ML ODOS TIRPALĄ

Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalo vartoti draudžiama:

- sergant vėjaraupiais, specifine odos liga

(sifiliu, tuberkulioze), pasireiškus reakcijai į skiepus, sergant grybeline liga ir bakterijų sukelta infekcine odos liga, apyburniniu dermatitu, atsiradus raudonųjų spuogų (nebent jeigu gydytojas leidžia).

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas yra tik iš išorės vartojamas preparatas. Būtina saugotis, kad jo nepatektų į akis ir ant gleivinės.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėra jokių apribojimų.

>Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

3. KAIP VARTOTI ALPICORT 2/4 MG/ML ODOS TIRPALĄ

Jei nepaskirta kitaip, Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalu vieną kartą per dieną (geriausiai vakare) reikia patepti galvos odą. Vaisto reikia vartoti tol, kol nustoja slinkti plaukai. Vėliau jo pakanka vartoti 2 - 3 kartus per savaitę. Gydymo trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio ir eigos. Kiekvienam ligoniui gydymo trukmę nustato gydytojas.

Kad veikliosios medžiagos geriau patektų į plaukų folikulus ir kad pagerėtų kraujotaka, užtepus Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalo, rekomenduojama 2 - 3 minutes spaudžiamaisiais judesiais pirštais masažuoti galvos odą.

Kad Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalo poveikis būtų didesnis, prieš jo tepimą rekomenduojama

gerai nuvalyti galvos odą. Kartu ją reikia spaudžiamaisiais judesiais pirštais masažuoti, kad plaukų folikuluose ir riebalinėse liaukose neliktų riebalų.

Galvos odai gydyti vartojamas Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas tiekiamas buteliukais su aplikatoriais. Aplikatoriaus privalumas yra tas, kad juo tirpalą galima tiksliai užlieti ant nesveikos odos vietos. Reikia atsukti buteliuko dangtelį, o aplikatorių (pasukus jo angą žemyn) lengvai traukti per nesveiką odos vietą. Pavartojus vaistą, buteliuką reikia vėl užsukti.

Nustojus vartoti Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalą

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Retai gali pasireikšti alerginė odos reakcija. Kaip ir vartojant kitų vaistų, kurių

sudėtyje yra kortikosteroidų, vartojant alpikorto tirpalo, gali atsirasti odos pakitimų: gali pakisti jos storis, išsiplėsti smulkiosios kraujagyslės, atsirasti ruožų, steroidinių spuogų, apyburninis dermatitas, padidėti kūno plaukuotumas. Ilgai vartojant dideles preparato dozes arba juo tepant didelį odos plotą, vartojant vaistą ne taip, kaip paskirta, galimas ir sisteminis steroidinio hormono poveikis.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI ALPICORT 2/4 MG/ML ODOS TIRPALĄ

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalo vartoti negalima. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Negalima užšaldyti.

6. KITA INFORMACIJA

Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalo sudėtyje yra

- Veikliosios medžiagos yra prednizolonas ir salicilo rūgštis.100 ml Alpicort 2/4 mg/ml tirpalo yra 0,2 g prednizolono ir 0,4 g salicilo rūgšties.

- Pagalbinės medžiagos yra 2-propanolis, propileno glikolis, argininas, išgrynintas vanduo.

Kaip atrodo Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas ir jo pakuotės turinys

Tirpalas.

Buteliukas, kuriame yra 100 ml tirpalo.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas

Dr. August Wolff GmbH & Co. KG Arzneimittel

Sudbrackstraße 56

D-33611 Bielefeld, Vokietija

Informacinis lapelis paskutinį kartą parvirtintas 2010-05-21 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Alpicort, Žvynelinė, Psoriazis, Seborėjinė egzema, Nuplikimas, Lizdinė alopecija