Rifamazid


Rifamazid 300mg+150mg kaps.N100
Polfa Tarchomin
Kaina apie 20.04 Eur

R I F A M I Z I D
RIFAMIZIDAS V
AISTO FORMA IR SUDĖTIS
Kapsulės.

Vienoje rifamizido 150 kapsulėje yra 150 mg rifampicino ir 100 mg izoniazido. Vienoje rifamizido 300 kapsulėje 300 mg rifampicino ir 150mg izoniazido.

SAVYBĖS IR VEIKIMAS
Rifamizidas yra vaistas nuo tuberkuliozės, jam būdingas bakteriocidinis poveikis.

Sudėtinėje tabletėje yra du aktyviausi preparatai nuo tuberkuliozės: sintetinis rifamicino SV darinys rifampicinas ir izonikotino rūgšties hidrazinas izoniazidas. Vartojant šiuos du svarbiausius vaistus nuo tuberkuliozės kartu, nereikalinga monoterapija, neatsiranda atsparumo vaistams. Tai ypač turi reikšmės ilgai gydant ligonius ambulatoriškai, be to, svarbu, kad tarp rifampicino ir izoniazido nėra kryžminio atsparumo. Visas rifamizidas absorbuojamas virškinamajame trakte, po to patenka į organizmo terpę, audinius, limfmazgius ir tuberkuliozės židinius. Biologinis vaisto išnykimo pusperiodis organizmo terpėje ir audiniuose yra 5 ir 6 valandos. Rifamizidą rekomenduojama gerti vieną kartą per parą. Jį galima vartoti nuolatinai ir su pertraukomis (kai vaistas geriamas ne rečiau kaip du kartus per savaitę). Rifampicinas iš organizmo pašalinamas daugiausiai su tulžimi, o izoniazidas - su šlapimu.

INDIKACIJOS
Visos pirminės plaučių, ekstrapulmoninės ir grįžtamosios tuberkuliozės formos, kurias sukelia rifampicinui ir izoniazidui jautrios mikobakterijos.

KONTRAINDIKACIJOS
Preparato negalima vartoti, jei padidėjęs jautrumas rifampicinui arba izoniazidui. Preparato nereikėtų skirti sergantiems gelta arba tiems ligoniams, kurių kepenų funkcija sutrikusi (ilgalaikis bilirubino padaugėjimas kraujo serume). Kad vaistas nepadarytų toksinio poveikio vaisiui, jis neskirtinas pirmaisiais trimis nėštumo mėnesiais ir maitinimo krūtimi laikotarpiu. Rifamizido negalima gerti, jei yra epilepsija ir kitokos kilmės traukuliai, psichozė, neuritas, hematurija. Atsargiai vaistą reikia skirti ligoniams, sergantiems lėtiniu alkoholizmu.

DOZĖS
Vaistą reikia gerti vieną kartą per dieną nevalgius, ne vėliau kaip 1 valandą prieš pusryčius. Suaugusiems žmonėms, sveriantiems mažiau kaip 50 kg, reikia gerti po 3 kapsules rifamizido - 150, daugiau kaip 50 kg - po 2 rifamizido 300 kapsules. Ligoniams, sveriantiems daugiau kaip 80 kg, reikia papildomai vartoti po 5 mg/kg izoniazido per dieną. Vaikams paros dozė - 1/2 - 3 kapsulės rifamizido 150 ( atsižvelgiant į vaiko svorį ).

ŠALUTINIS POVEIKIS
Kartais, jei jautrumas rifampicinui arba hidrazinui padidėjęs, gali kilti flu tipo alerginės reakcijos ( karščiavimas, šaltkrėtis, sąnarių skausmas ). Labai retai, apie 0,5 % ligonių, prasideda hemolizė ir purpura, o po jų ir trombpcitopenija. Dažniausias šalutinis poveikis, pasireiškiantis maždaug 6 % ligonių, yra hepatotoksinė reakcija: kepenų skausmai, transaminazių kraujo serume padaugėjimas bei gelta (pastaroji pasireiškia maždaug 3 % ligonių).
Dažniausiai toks šalutinis poveikis galimas alkoholikams bei ligoniams, kurių pažeista kepenų funkcija.

SĄVEIKA SU KITAIS VAISTAIS
Kadangi rifampicinas stipriai aktyvuoja fermentus, jis sąveikauja su daugeliu vaistų. Preparatas inaktyvuoja kontraceptinius vaistus, mažina geriamųjų antidiabetinių vaistų ir antikoaguliantų aktyvumą.

PAKUOTĖ 100 arba 500 kapsulių

LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti sausoje ir tamsioje vietoje, kambario temperatūroje.
GAMINTOJAS Tarchomino farmacijos gamykla ''Polfa'', Flemingo 2, 03-176 Varšuva 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.