Ofloxin


Ofloxin 200mg plėvele dengtos tabletės N10
Zentiva
Kaina apie 6.39 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

OFLOXIN 200 mg plėvele dengtos tabletės

Ofloksacinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra OFLOXIN ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant OFLOXIN

3. Kaip vartoti OFLOXIN

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti OFLOXIN

6. Kita informacija

1. KAS YRA OFLOXIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

OFLOXIN priklauso vaistų, vadinamų fluorochinolonais, grupei. Šios grupės vaistais gydomos vidutinio sunkumo arba sunkios infekcinės ligos, sukeltos jiems jautrių mikroorganizmų.

OFLOXIN gydomos šios infekcinės ligos:

- viršutinių ir apatinių šlapimo takų infekcinės ligos;

- apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos;

- nekomplikuota šlaplės ir gimdos kaklelio gonorėja;

- negonokokinis šlaplės ir gimdos kaklelio uždegimas;

- odos ir poodinio audinio infekcinės ligos.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OFLOXIN

OFLOXIN vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ofloksacinui, kitokiems 4-chinolonų grupės antibakteriniams preparatams arba bet kuriai pagalbinei OFLOXIN tablečių medžiagai;

- jeigu esate sirgę sausgyslių uždegimu;

- jeigu esate sirgę epilepsija arba yra sumažėjęs traukulių slenkstis;

- jeigu esate vaikas arba augantis paauglys;

- jeigu esate nėščia arba krūtimi maitinate kūdikį.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

- jeigu gydymo OFLOXIN metu pasireiškia alerginė reakcija, kadangi anafilaksinė arba anafilaktoidinė reakcija gali progresuoti iki šoko. Pasireiškus alerginei reakcijai, vaisto vartojimą tuoj pat nutraukite ir kreipkitės į savo gydytoją;

- jeigu gydymo OFLOXIN metu arba po gydymo pasireiškia viduriavimas, ypač sunkus ir (arba) susijęs su kraujavimu. Tokiu atveju OFLOXIN vartojimą tuoj pat nutraukite ir kreipkitės į savo gydytoją, kadangi tai gali būti pseudomembraninio kolito (gleivinis storosios žarnos uždegimas) požymis. Prireikus Jūsų gydytojas Jums skirs tinkamą šio sutrikimo gydymą. Peristaltiką slopinančių preparatų šiuo atveju vartoti draudžiama.

- Jeigu esate linkę į traukulius, kadangi fluorochinolonai gali mažinti traukulių slenkstį. Ištikus konvulsijoms, OFLOXIN vartojimą nedelsdami nutraukite ir kreipkitės į savo gydytoją;

- jeigu turite elektrokardiogramos QT intervalo pailgėjimo rizikos veiksnių, tokių kaip:

- senyvas amžius,

- nekoreguotas elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, pvz., hipokalemija, hipomagnezemija,

- įgimtas ilgojo elektrokardiogramos QT intervalo sindromas,

- įgytas elektrokardiogramos QT intervalo pailgėjimas,

- širdies liga, pvz., širdies nepakankamumas, miokardo infarktas (širdies priepuolis), bradikardija (retas širdies plakimas),

- gydymas kitokiais elektrokardiogramos QT intervalą ilginančiais vaistais (pvz., IA ar III klasės antiaritmikais, tricikliais antidepresantais, makrolidais, antipsichoziniais preparatais);

- jeigu esate turėję psichikos sutrikimų, kadangi fluorochinolonais gydomiems pacientams buvo psichozei būdingų reakcijų atvejų. Kai kuriais atvejais jos progresuodavo į mintis apie savižudybę ar save į pavojų statančią elgseną, įskaitant bandymą žudytis, kartais net po vienos dozės pavartojimo. Jeigu tokių reakcijų atsiranda, OFLOXIN vartojimą nutraukite ir kreipkitės į savo gydytoją, kuris imsis reikiamų priemonių;

- jeigu vargina kepenų veiklos sutrikimas, kadangi fluorochinolonais gydomiems pacientams buvo žaibinio kepenų uždegimo, galimai sąlygojančio kepenų nepakankamumą (įskaitant mirtiną), atvejų. Jeigu gydymo metu atsiranda kepenų ligos požymių ir simptomų, tokių kaip apetito nebuvimas (anoreksija), odos ar akių baltymo pageltimas (gelta), šlapimo patamsėjimas, niežulys ar pilvo jautrumas, OFLOXIN vartojimą nutraukite ir kreipkitės į savo gydytoją;

- jeigu vartojate vitamino K antagonistų, kadangi fluorochinolonais, įskaitant ofloksaciną, ir kartu vitamino K antagonistais (pvz., varfarinu) gydomiems pacientams gali padidėti kraujo krešėjimo tyrimų duomenys ir (arba) kraujavimo dažnis;

- jeigu esate sirgę sunkiąja miastenija (griaučių raumenų liga);

- jeigu sutrinka jutimai arba judesiai, kadangi fluorochinolonais, įskaitant ofloksaciną, gydomiems pacientams buvo nervų ligos (neuropatijos) atvejų;

- jeigu nuo cukrinio diabeto vartojate geriamųjų gliukozės kiekį kraujyje mažinančių vaistų (pvz., glibenklamido) arba insulino, kadangi tokiems fluorochinolonais, įskaitant ofloksaciną, gydomiems pacientams buvo hipoglikemijos (mažas cukraus kiekis kraujyje) atvejų;

- jeigu Jums yra slapta arba akivaizdi fermento gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės stoka, kadangi tokiu atveju Jūs galite būti linkęs į hemolizines reakcijas.

Gydymo OFLOXIN metu bereikalingai nebūkite stiprioje saulės šviesoje ir venkite dirbtinių ultravioletinių spindulių (saulės šviesos lempų, soliariumo).

Kitų vaistų vartojimas

Ofloksacinas ir kiti kartu vartojami vaistai gali įtakoti vienas kito poveikį. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Gydytojui ypač svarbu pasakyti, jeigu vartojate žemiau išvardytų vaistų.

- Vaistai, ilginantys elektrokardiogramos QT intervalą. Gydymo OFLOXIN, kaip ir kitokiais fluorochinolonais, metu vaistų, ilginančių elektrokardiogramos QT intervalą (pvz., I A arba III klasės antiaritmikų – vaistus ritmo sutrikimams, ticiklių antidepresantų – vaistus nuo depresijos, makrolidų – tam tikrus antibiotikus, antipsichozinių vaistų – vaistus nuo psichikos ligų), reikia vartoti atsargiai.

- Antacidiniai vaistai (skrandžio rūgštingumą mažinantys vaistai), sukralfatas, vaistai ar papildai, kurių sudėtyje yra magnio ar aliuminio, sukralfatas, cinko bei geležies preparatai gali mažinti ofloksacino absorbciją, todėl OFLOXIN reikia gerti likus bent 2 val. iki minėtų preparatų vartojimo arba praėjus bent 2 val. po jų pavartojimo.

- Antikoaguliantai (vaistai kraujo skystinimui). Ofloksacino vartojant kartu su antikoaguliantais gali pailgėti kraujavimo laikas.

- Kitokie smegeninių traukulių slenkstį mažinantys vaistai (pvz., teofilinas – vaistas kvėpavimo sutrikimams). Šių vaistų vartojant kartu su OFLOXIN, gali daugiau sumažėti smegeninių traukulių slenkstis. Jų slenkstis gali daugiau sumažėti ir kartu vartojant tam tikrų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo. Ištikus traukuliams, OFLOXIN vartojimą tuoj pat nutraukite ir kreipkitės į savo gydytoją.

- Vaistai, kurie iš organizmo išskiriami sekrecijos į inkstų kanalėlius būdu (pvz., probenecidas- vaistas podagrai, cimetidinas - skrandžio rūgštingumą mažinantis vaistas, furozemidas- šlapimo išsiskyrimą skatinantis vaistas ar metotreksatas - tam tikroms vėžio rūšims, žvynelinei, reumatoidiniam artritui gydyti). Šie vaistai gali sutrikdyti kartu vartojamų didelių fluorochinolono dozių išsiskyrimą iš organizmo ir dėl to padidinti jų kiekį kraujo serume.

OFLOXIN vartojimas su maistu ir gėrimais

OFLOXIN reikia gerti likus 0,5 – 1 val. iki valgio, užgeriant skysčiu.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu OFLOXIN vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kadangi gydymo OFLOXIN metu kartais pasireiškia patologinis mieguistumas, įgūdžių sutrikimas, galvos svaigimas ir regos sutrikimai, prieš vairuodami arba valdydami mechanizmus turite žinoti, kaip Jus šis vaistas veikia. Jeigu toks poveikis pasireiškia, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima. Minėtą poveikį stiprina alkoholis.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines OFLOXIN medžiagas

Šio vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI OFLOXIN

OFLOXIN visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

OFLOXIN dozę Jums nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į infekcinės ligos rūšį ir sunkumą.

Suaugusiems žmonėms, kurių inkstų veikla nesutrikusi, įprastinė dozė yra 1 - 2 OFLOXIN plėvele dengtos tabletės 1 arba 2 kartus per parą.

Pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi, OFLOXIN dozę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į inkstų veiklos sutrikimo sunkumą.

Pacientams, kuriems yra sunkus kepenų veiklos sutrikimas, negalima vartoti daugiau kaip 2 OFLOXIN plėvele dengtas tabletes per parą.

Vaikai

Vaikų ir augančių paauglių OFLOXIN gydyti negalima.

Vartojimo būdas

OFLOXIN reikia gerti likus 0,5 – 1 val. iki valgio, užgeriant skysčiu.

Skrandžio sulčių rūgštingumą mažinančius vaistus, kurių sudėtyje yra magnio ar aliuminio, sukralfatą, cinko bei geležies preparatus reikia gerti likus ne mažiau kaip 2 val. iki OFLOXIN vartojimo arba praėjus ne mažiau kaip 2 val. po jo pavartojimo.

Jeigu manote, kad OFLOXIN veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę OFLOXIN dozę

Jeigu OFLOXIN tablečių išgersite daugiau negu reikia, arba jeigu vaisto atsitiktinai išgers vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Parodykite jam likusių tablečių pakuotę.

Pamiršus pavartoti OFLOXIN

Jeigu įprastiniu laiku dozę išgerti pamiršite, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite. Kitas dozes (tabletes) gerkite gydytojo rekomenduota tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti OFLOXIN

Gydytojo skirto gydymo nenutraukite, nors ir jausitės geriau. Jeigu gydymą nutrauksite nesuvartoję visų gydytojo skirtų tablečių, bakterijos gali likti aktyvios ir iš naujo sukelti infekcinę ligą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

OFLOXIN, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vaisto vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu pasireiškė bendroji alerginė reakcija. Jos simptomai gali būti dilgėlinė, veido ir ryklės patinimas, susijęs su kvėpavimo ir rijimo pasunkėjimu.

Jeigu atsiranda sausgyslių skausmas ar uždegimas, vaisto vartojimą nutraukite ir kreipkitės į savo gydytoją.

Šalutinis poveikis, pastebėtas gydymo OXLOXIN metu, išvardytas toliau.

Nedažnas (pasireiškia 1 – 10 vartotojų iš 1 000) šalutinis poveikis

Grybelinė liga, sukėlėjų atsparumas vaistui, psichomotorinis sujaudinimas (ažitacija), miego sutrikimas, nemiga, galvos svaigimas, galvos skausmas, akių dirginimas, sukimosi pojūtis (vertigo), kosulys, nosies ir ryklės uždegimas, pilvo skausmas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, niežulys, išbėrimas.

Retas (pasireiškia 1 – 10 vartotojų iš 10 000) šalutinis poveikis

Anafilaksinė reakcija, anafilaktoidinė reakcija, angioneurozinė edema, apetito nebuvimas, psichikos sutrikimas (pvz., haliucinacijos, t. y. tariamasis nesamų dalykų jutimas), nerimas, sumišimas, naktiniai košmarai, depresija (psichinis prislėgtumas), patologinis mieguistumas, parestezija (tariamasis jutimas, pvz., skruzdžių rėpliojimo, niežėjimo, skausmo ar kitokių nesamų dirginimų pojūtis), skonio pojūčio sutrikimas (disgeuzija), uoslės iškrypimas (parosmija), regos sutrikimas, tachikardija, hipotenzija (mažas kraujospūdis), dusulys, bronchų spazmas, plonosios ir storosios žarnų uždegimas, kartais susijęs su kraujavimu, kepenų fermentų kiekio padidėjimas kraujyje, hemoglobino kiekio padidėjimas kraujyje, dilgėlinė, karščio pylimas, per didelis prakaitavimas, pustulinis išbėrimas, sausgyslių uždegimas, kreatinino kiekio padidėjimas kraujo serume.

Labai retas (pasireiškia mažiau negu 1 vartotojui iš 10 000) šalutinis poveikis

Mažakraujystė (anemija), hemolizinė anemija, leukopenija (leukocitų kiekio periferiniame kraujyje sumažėjimas), eozinofilija (eozinofilų pagausėjimas kraujyje), trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), anafilaksinis šokas, anafilaktoidinis šokas, periferinė sensorinė neuropatija (nervų liga), periferinė sensomotorinė neuropatija (nervų liga), konvulsijos, ekstrapiramidiniai simptomai arba kitokie raumenų koordinacijos sutrikimai, spengimas ausyse, apkurtimas, pseudomembraninis kolitas (gleivinis storosios žarnos uždegimas), gelta (odos ir akių baltymo pageltimas) dėl tulžies sąstovio, daugiaformė eritema (odos reakcija), toksinė epidermio nekrolizė (sunkus odos sutrikimas), padidėjusio jautrumo šviesai reakcija, medikamentinis išbėrimas, kraujagyslinė purpura (rožinis išbėrimas), kraujagyslių uždegimas, kuris išimtiniais atvejais gali lemti odos nekrozę, sąnarių skausmas, raumenų skausmas, sausgyslių (pvz., kulninės [Achilo] sausgyslės) plyšimas (net abipusis), ūminis inkstų veiklos nepakankamumas.

Poveikis, kurio dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Agranulocitozė (kraujo liga), kaulų čiulpų veiklos nepakankamumas, mažas cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija) cukriniu diabetu sergantiems pacientams, vartojantiems cukraus kiekį kraujyje mažinančių vaistų, psichikos sutrikimas ir depresija, susijusi su save į pavojų statančia elgsena, įskaitant mintis apie savižudybę ir bandymą žudytis, širdies ritmo sutrikimas (daugiausia pacientams, kuriems yra tam tikrų rizikos veiksnių), elektrokardiogramos QT intervalo pailgėjimas, alerginis pneumonitas (plaučių uždegimas), sunkus dusulys, kepenų uždegimas (jis gali būti sunkus), Stevens'o-Johnson'o sindromas (sunkus odos sutrikimas), ūminis išplitęs pustulinis išbėrimas, medikamentinis išbėrimas, rabdomiolizė (skersaruožių raumenų lizė) arba (ir) raumenų silpnumas, raumenų įplyšimas arba plyšimas, ūminis intersticinis nefritas (inkstų liga), porfirijos (porfirino susitelkimas audiniuose) priepuoliai porfirija sergantiems pacientams

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI OFLOXIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant kartoninės dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki (EXP)" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, OFLOXIN vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

OFLOXIN sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra ofloksacinas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg ofloksacino.

- Pagalbinės medžiagos tabletės branduolyje yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas K25, krospovidonas, poloksameras 188, magnio stearatas, talkas; tablečių plėvelėje - hipromeliozė, makrogolis 6 000, talkas, titano dioksidas (E 171).

OFLOXIN išvaizda ir kiekis pakuotėje

OFLOXIN tabletės yra baltos arba balkšvos, apvalios, abipus išgaubtos, vienoje jų pusėje yra įspausta vagelė, kitoje - vagelė ir skaičius „200".

Tabletę galima dalyti į dvi lygias dalis.

Pakuotės dydis

10 arba 20 plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

ZENTIVA, k.s.

U kabelovny 130

Dolní Měcholupy

102 37 Praha 10

Čekijos Respublika

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Zentiva International a.s. filialas

A. Juozapavičiaus g. 6/2

LT-09310, Vilnius

Tel.: 8 5 247 74 80

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-04-04 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.