Sinemet CR 200mg+50mg tabletės N30


Sinemet CR 200mg+50mg tabletės N30
Merck Sharp & Dohme (MSD)
Kaina apie 10.19 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

SINEMET CR 50/200 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės

Karbidopa/levodopa

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra SINEMET CR ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant SINEMET CR

3. Kaip vartoti SINEMET CR

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti SINEMET CR

6. Kita informacija

1. KAS YRA SINEMET CR IR KAM JIS VARTOJAMAS

SINEMET CR yra karbidopos, aromatinės aminorūgšties dekarboksilazės inhibitoriaus, ir levodopos, metabolinio dopamino pirmtako, derinys modifikuoto atpalaidavimo tabletėje. Jis gydo Parkinsono ligos simptomus.

Gydytojas SINEMET CR Jums paskyrė Parkinsono ligos simptomams gydyti.

Parkinsono liga yra lėtinis sutrikimas, kuriam būdingi lėti ir netvirti judesiai, raumenų sustandėjimas ir drebulys. Negydoma, Parkinsono liga gali apsunkinti įprastą kasdieninę veiklą.

Kaip SINEMET CR gydo Parkinsono ligą?

SINEMET CR tabletės padarytos taip, kad lėtai atpalaiduotų dvi veikliąsias medžiagas - levodopą ir karbidopą.

Galvojama, kad Parkinsono ligos simptomus sukelia natūraliai susidarančio cheminio junginio, kurį gamina tam tikros smegenų lastelės, dopamino stoka. Dopaminas perduoda signalus tam tikrose smegenų srityse, kontroliuojančiose raumenų judėjimą. Judėti sunku tampa tada, kai gaminama per mažai dopamino.

Levodopa papildo dopamino kiekį smegenyse, o karbidopa užtikrina, kad pakankamai levodopos patektų į smegenis ten, kur jos reikia. Daugeliui ligonių tai sumažina Parkinsono ligos simptomus. Modifikuoto atpalaidavimo tabletės forma palaiko levodopos kiekį organizme kiek įmanoma tolygų.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SINEMET CR

SINEMET CR vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei SINEMET medžiagai;

- jeigu turite kokį nors įtartiną odos pažeidimą (apgamų), kurio neištyrė gydytojas, arba kada nors turėjote odos vėžį,

- jeigu gydėtės nuo depresijos MAO inhibitoriais vadinamais vaistais,

- jeigu sergate uždaro kampo glaukoma.

Specialių atsargumo priemonių reikia

Gydymo SINEMET metu specialių atsargumo priemonių reikia vairuojant ar valdant mechanizmus. Jeigu patiriate somnolencijos (pernelyg didelio mieguistumo) ir staigius miego priepuolius, susilaikykite nuo vairavimo ar mechanizmų valdymo bei susisiekite su savo gydytoju.

Ką reikia pasakyti gydytojui prieš pradedant vartoti SINEMET?

Gydytojui papasakokite apie visas medicinines problemas, kurias turite arba turėjote, taip pat ir apie alergiją; depresiją bei psichikos sutrikimus; plaučių, inkstų, kepenų arba hormonines problemas; opaligę; traukulius ar glaukomą.

Pasakykite gydytojui, jei anksčiau gydėtės levodopa.

Kitų vaistų vartojimas

Nors paprastai SINEMET CR gali būti skiriamas kartu su kitais vaistais, yra išimčių. Gydytojas gali Jus perspėti, kad kartu nevartotumėte tam tikrų vaistų psichinėms būklėms arba depresijai, tuberkuliozei, padidėjusiam kraujospūdžiui, raumenų spazmams ar traukuliams gydyti.

Gydytojas arba vaistininkas turi pilnesnį sąrašą vaistų, kurių reikia vengti vartojant SINEMET CR. Pasakykite gydytojui apie visus vaistus, kuriuos vartojate arba ketinate vartoti, taip ir tuos, kuriuos įsigijote be recepto.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nežinoma, kokį poveikį nėštumui gali turėti SINEMET CR taip pat ar jis išsiskiria su motinos pienu. Todėl jei esate nėščia, galite pastoti ar ketinate maitinti krūtimi, pasakykite gydytojui, kuris padės palyginti vaisto naudą ir galimą riziką bei apsispręsti.

Vaikai

Jaunesniems kaip 18 metų pacientams SINEMET CR skirti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Įvairiems pacientams reakcija į vaistą gali būti skirtinga. Kai kurie šalutiniai reiškiniai, apie kuriuos pranešta vartojant SINEMET CR, gali paveikti kai kurių pacientų gebėjimą vairuoti arba valdyti mechanizmus (žr. "GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS").

SINEMET gali sukelti somnolenciją (pernelyg didelį mieguistumą) ir staigius miego priepuolius, todėl Jūs turite susilaikyti nuo vairavimo ar užsiėmimo tokia veikla, kada Jums pačiam ar kitiems dėl sumažėjusio budrumo galėtų kilti rimtos traumos ar mirties pavojus (pvz., valdyti mechanizmus) tol, kol tokie pasikartojantys priepuoliai ar somnolencija praeis.

3. KAIP VARTOTI SINEMET CR

SINEMET visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

SINEMET CR dozės yra įvairios, ir gydytojas parinks tinkamiausią Jums, atitinkamai ligos sunkumui bei tai, kaip Jūs reaguosite į gydymą.

Tabletės gali būti perlaužiamos pusiau, jei taip paskirta. Kad išsaugotumėte modifikuoto atpalaidavimo savybes, tablečių nekramtyti ir netrupinti.

Kad poveikis būtų geriausias, vartokite SINEMET CR kasdien. Svarbu kruopščiai laikytis gydytojo nurodymų kiek ir kaip dažnai SINEMET CR vartoti. Nedelsiant praneškite gydytojui apie bet kokius Jūsų būklės pasikeitimus, pavyzdžiui, pykinimą arba nenormalius judesius, nes dėl to gali reikėti pakoreguoti Jūsų gydymą.

Nenutraukite vaisto vartojimo staiga, nebent taip patartų gydytojas.

Pavartojus per didelę SINEMET CR dozę

Išgėrę per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad kuo greičiau Jums būtų suteikta medicinos pagalba.

Pamiršus pavartoti SINEMET CR

Stenkitės SINEMET CR vartoti kaip paskirta. Tačiau jei vieną dozę praleidote, išgerkite ją tuoj pat kai prisiminėte. Bet jei jau beveik atėjo laikas kitai tabletei, praleistosios nebegerkite, tiesiog toliau vartokite įprastu režimu.

Nustojus vartoti SINEMET CR

Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite vartoti SINEMET CR arba nesumažinkite jo dozės. Gali atsirasti simptomų grupė, taip pat ir raumenų sustandėjimas, karščiavimas bei proto veiklos pakitimai.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Paprastai SINEMET CR toleruojamas gerai. .SINEMET, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažniausiai pasitaiko šie šalutiniai reiškiniai: nenormalūs judesiai (kurie gali būti panašūs į Jūsų Parkinsono ligos požymius arba nebūti panašūs), pykinimas, haliucinacijos, aptemusi sąmonė, galvos svaigimas ir burnos sausumas.

Galimi ir kitokie šalutiniai reiškiniai, pavyzdžiui, nenormalūs sapnai ar sunkus miegas, protinės veiklos pakitimai, depresija, silpnumas, somnolencija (pernelyg didelis mieguistumas), staigūs miego priepuoliai,vėmimas, apetito praradimas, padidėjęs lytinis potraukis, paraudimas, plaukų netekimas, alpimas bei šlapimo, prakaito ir (arba) seilių spalvos pokyčiai, liguistas potraukis lošimui ir melanoma.

Gali būti padidėjusio jautrumo reakcijos, pavyzdžiui dilgėlinė, niežėjimas, bėrimas bei veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės patinimas, dėl kurio gali būti sunku kvėpuoti arba nuryti. Jei pasireiškia tokie požymiai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Gydytojas ar vaistininkas daugiau žino apie nepageidaujamą poveikį. Kai kurie gali būti rimti. Jei Jums atsiranda kokie nors neįprasti požymiai, nedelsdami praneškite savo gydytojui arba kreipkitės pagalbos į medikus.

Kaip sužinoti daugiau apie SINEMET CR?

Išsamiau apie tai Jus informuos gydytojas arba vaistininkas, kurie turi visą informaciją.

5. KAIP LAIKYTI SINEMET CR

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant kartono dėžutės ir butelio nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, SINEMET CR vartoti negalima. Pirmieji du skaitmenys rodo mėnesį, paskutinieji du – metus. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

6. KITA INFORMACIJA

SINEMET CR sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra karbidopa ir levodopa. Vienoje tabletėje yra 50 mg karbidopos (karbidopos hidrato pavidalu) ir 200 mg levodopos.

- Pagalbinės medžiagos yra hidroksipropilceliuliozė, polivinilacetato ir krotono rūgšties kopolimeras, magnio stearatas, raudonasis geležies oksidas (E 172), kvinolino geltonasis (E 104).

SINEMET CR išvaizda ir kiekis pakuotėje

SINEMET CR yra rusvos, ovalios, abipus išgaubtos tabletės, kurių vienoje pusėje išraižyta "MSD 521" ir vagelė, kitoje – "SINEMET CR". Preparatas tiekiamas DTPE buteliais, kuriuose yra 30 arba 100 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB „Merck Sharp & Dohme"

Kęstučio 59/27,

LT-08124 Vilnius

Lietuva

Gamintojas

Merck Sharp & Dohme B.V.

Waarderweg 39

2031 BN Haarlem

Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Merck Sharp & Dohme"

Kęstučio 59/27,

LT-08124 Vilnius

Lietuva

Tel. (8~5) 278 02 47

Faks. (8~5) 275 36 46

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-04-10 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.