Brilique 90mg plėvele dengtos tabletės N56


Brilique 90mg plėvele dengtos tabletės N56
AstraZeneca
Kaina apie 102.28 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Brilique 90 mg plėvele dengtos tabletės

Tikagreloras

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Brilique ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Brilique
3. Kaip vartoti Brilique
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Brilique
6. Kita informacija

1. KAS YRA BRILIQUE IR KAM JIS VARTOJAMAS

Kas yra Brilique?

Brilique sudėtyje yra veikliosios medžiagos, vadinamos tikagreloru. Ji priklauso taip vadinamiems antitrombocitiniams vaistams.

Kaip veikia Brilique?

Brilique veikia ląsteles, vadinamas trombocitais. Trombocitai yra labai mažos kraujo ląstelės, kurios padeda stabdyti kraujavimą, sulipdamos viena su kita ir užkimšdamos mažas skylutes įpjautose ar kitaip pažeistose kraujagyslėse.

Deja, trombocitai taip pat gali sudaryti krešulių pažeistų širdies ir smegenų kraujagyslių viduje. Tai gali būti labai pavojinga, kadangi:

• krešulys gali visai užkirsti kelią kraujo tėkmei – tuomet gali ištikti širdies priepuolis (miokardo infarktas) arba insultas;
• krešulys gali dalinai užkirsti kelią kraujo tėkmei į širdį ir pabloginti jos kraujotaką – tuomet gali prasidėti krūtinės skausmas, kuris atsiranda ir išnyksta (taip vadinama nestabili krūtinės angina).

Brilique padeda neleisti trombocitams sulipti vienas su kitu ir tokiu būdu trukdo susidaryti kraujo krešuliui, kuris gali pabloginti kraujotaką.

Kam vartojamas Brilique?

Brilique tinka vartoti tik suaugusiems žmonėms. Gydytojas Jums paskyrė Brilique, kadangi Jus ištiko:

• miokardo infarktas (širdies priepuolis) arba
• nestabili krūtinės angina (krūtinės skausmas, kuris nėra gerai valdomas).

Brilique mažina riziką patirti naują širdies priepuolį, insultą ar numirti nuo ligos, susijusios su Jūsų širdimi ar kraujagyslėmis.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BRILIQUE

Brilique vartoti negalima:

• jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) tikagrelorui arba bet kuriai pagalbinei Brilique medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje „Kita informacija");
• jeigu Jūsų organizme vyksta arba neseniai vyko kraujavimas, pvz., iš skrandžio ar žarnų opos;
• jeigu Jūs sergate vidutinio sunkumo arba sunkia kepenų liga;
• jeigu Jūs vartojate kurį nors iš šių vaistų: ketokonazolą (nuo grybelių infekcijos), klaritromiciną (nuo bakterijų infekcijos), nefazodoną (nuo depresijos), ritonavirą arba atazanavirą (nuo ŽIV infekcijos ir AIDS);
• jeigu Jus buvo ištikęs insultas dėl kraujavimo į smegenis.

Jeigu turite kurią nors iš aukščiau išvardytų problemų, Brilique Jums vartoti negalima. Jei abejojate, tai pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Brilique.

Specialių atsargumo priemonių vartojant Brilique reikia

Prieš pradėdami vartoti Brilique pasikonsultuokite su gydytoju, vaistininku arba odontologu, jeigu:

• Jums padidėjusi kraujavimo rizika dėl:
- neseniai patirtos didelės traumos;
- neseniai atliktos operacijos (įskaitant dantų);
- ligos, dėl kurios sutrinka kraujo krešėjimas;
- neseniai buvusio kraujavimo iš skrandžio arba žarnų (pvz., dėl skrandžio opos arba storosios žarnos polipų);

• rengiatės operacijai (įskaitant dantų) Brilique vartojimo laikotarpiu. Tai svarbu dėl kraujavimo rizikos padidėjimo. Gydytojas gali Jums nurodyti nutraukti Brilique vartojimą likus 7 paroms iki operacijos;
• Jūsų širdies susitraukimų dažnis yra per mažas (mažesnis kaip 60 kartų per minutę) ir neturite įdėto širdies ritmą reguliuojančio prietaiso (stimuliatoriaus);
• Jūs sergate astma ar kita plaučių liga arba Jūsų kvėpavimas sutrikęs dėl kitos priežasties.
• Jūsų kraujo tyrimas buvo parodęs, kad kraujyje yra daugiau, negu paprastai, šlapimo rūgšties

Jeigu turite kurią nors iš aukščiau išvardytų problemų arba dėl to abejojate, tai pasikonsultuokite su gydytoju, vaistininku arba odontologu, prieš pradėdami vartoti Brilique.

Vaikams

Brilique nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams (iki 18 metų).

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto ir augalinius, arba maisto papildų, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai svarbu dėl to, kad Brilique gali keisti kai kurių kitų vaistų veikimą, o kai kurie kiti vaistai – Brilique veikimą.

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų:

• daugiau 40 mg per parą simvastatino ar lovastatino (vaistų padidėjusiai cholesterolio koncentracijai mažinti);

• rifampicino (antibiotiko), fenitoino, karbamazepino ar fenobarbitalio (jų skiriama norint išvengti traukulių), deksametazono (jo skiriama uždegiminėms ir imuninėms ligoms gydyti), digoksiną (jo skiriama širdies nepakankamumui gydyti), ciklosporino (jo skiriama persodintų organų atmetimo reakcijoms slopinti), kvinidino ar diltiazemo (jų skiriama nuo širdies ritmo sutrikimų), beta blokatorių ar verapamilio (jų skiriama padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti).

Pasakyti gydytojui arba vaistininkui ypač svarbu, jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų, galinčių didinti kraujavimo pavojų:

• geriamųjų antikoaguliantų, dažnai vadinamų kraują skystinančiais vaistais (varfarino);
• nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (santrumpa – NVNU), dažnai vartojamų skausmui malšinti (pvz., ibuprofeno ar naprokseno);
• selektyvių serotonino reabzorbcijos inhibitorių (santrumpa – SSRI), pvz., paroksetino, sertralino arba citalopramo (jų skiriama nuo depresijos);
• kitų vaistų, ypač ketokonazolo (nuo grybelių infekcijos), klaritromicino (nuo bakterijų infekcijos), nefazodono (nuo depresijos), ritonaviro arba atazanaviro (nuo ŽIV infekcijos ir AIDS), cizaprido (nuo rėmens), skalsių alkaloidų (nuo migreninio galvos skausmo).

Priminkite gydytojui, kad vartojate Brilique, jeigu jis Jums skiria fibrinolizę skatinančių vaistų, dažnai vadinamų tirpdančiais krešulius (pvz., streptokinazės ar alteplazės), kadangi gali padidėti kraujavimo pavojus.

Brilique vartojimas su maistu ir gėrimais

Brilique galima vartoti valgant ar kitu laiku.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia arba galite pastoti, Brilique vartoti Jums nerekomenduojama. Kol vartoja šio vaisto, moterys turi taikyti atitinkamą kontracepciją, kad nepastotų.

Jeigu žindote kūdikį, prieš pradėdama vartoti Brilique apie tai pasakykite gydytojui, kuris papasakos apie Brilique vartojimo žindymo laikotarpiu naudą ir riziką.

Prieš vartojant bet kokį vaistą nėštumo ar žindymo laikotarpiu, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas

ir mechanizmų valdymasBrilique neturėtų įtakoti gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus.

3. KAIP VARTOTI BRILIQUE

Brilique visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kokią dozę vartoti

• Pradinę dozę sudaro 2 tabletės, kurio išgeriamos iš karto (tai taip vadinama 180 mg įsotinimo dozė). Paprastai ji geriama ligoninėje.
• Po šios pradinės dozės paprastai vartojama po vieną 90 mg tabletę 2 kartus per parą iki 12 mėn. (išskyrus atvejus, kai gydytojas nurodo kitaip). Gerkite Brilique kasdien maždaug tuo pačiu laiku (pvz., po vieną tabletę ryte ir vakare).

Gydytojas paprastai nurodo kartu vartoti acetilsalicilo rūgšties, kurios yra daugelio vaistų, vartojamų norint išvengti kraujo krešulių susidarymo, sudėtyje. Taip pat gydytojas nurodys reikalingą acetilsalicilo rūgšties dozę (paprastai ji būna 75-150 mg per parą)..

Kaip vartoti Brilique

• Šį vaistą galima gerti valgant arba kitu laiku.
• Kada išgėrėte pakutinę Brilique tabletę, galite patikrinti pažiūrėję į lizdinę plokštelę, ant kurios nupiešta saulė, kuri reiškia rytą, ir mėnulis, kuris reiškia vakarą. Tokiu būdu prisiminsite, ar išgėrėte šio vaisto dozę.

Pavartojus per didelę Brilique dozę

Išgėrę daugiau Brilique negu reikia, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite ligoninę, pasiėmę vaisto pakuotę. Pavartojus per didelę šio vaisto dozę, gali padidėti kraujavimo pavojus.

Pamiršus pavartoti Brilique

• Užmiršę išgerti vieną dozę, kitą gerkite įprastu laiku įprasto dydžio.
• Negalima vartoti dvigubos dozės (dviejų dozių iš karto) norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Brilique

Nenutraukite Brilique vartojimo nepasitarę su gydytoju. Vartokite Brilique reguliariai, kol gydytojas jo skiria. Nutraukus Brilique vartojimą gali padidėti rizika patirti naują širdies priepuolį ar insultą, taip pat numirti nuo ligos, susijusios su Jūsų širdimi ar kraujagyslėmis.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Brilique, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vartojant šį vaistą, gali pasireikšti žemiau išvardytas šalutinis poveikis.

Žemiau išvardytų šalutinio poveikio atvejų dažnis apibūdinamas taip: dažni (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100), nedažni (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000), reti (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 10000).

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją pastebėję bent vieną iš žemiau išvardytų sutrikimų, kadangi Jums gali reikėti skubios gydytojo pagalbos.

• Insulto požymiai, pvz.:

- staiga pasireiškę rankos, kojos arba veido nejautra ar silpnumas, ypač jei šie sutrikimai yra tik vienoje kūno pusėje;
- staiga sutrikusi orientacija, pasunkėjusi kalba

ar pablogėjęs gebėjimas suprasti kitus žmones;
- staiga pasunkėjęs ėjimas arba sutrikusi pusiausvyra ar koordinacija;
- staiga be aiškios priežasties prasidėjęs galvos svaigimas arba stiprus galvos skausmas.Aukščiau išvardyti insulto, kurį sukelia kraujavimas į smegenis, požymiai. Jis ištinka nedažnai.

• Kraujavimas. Įvairaus pobūdžio kraujavimas yra dažnas, o stiprus, galintis sukelti pavojų gyvybei – nedažnas. Gali pasireikšti, pvz., toks kraujavimą:

- kraujavimas iš nosies (dažnai);
- kraujas šlapime (nedažnai);
- juodos išmatos arba kraujas jose (dažnai);
- kraujas akyje (nedažnai);
- kraujo atkosėjimas ar vėmimas krauju (nedažnai);
- kraujavimas iš makšties – gausesnis arba kitu laiku negu normalios mėnesinės (nedažnai);
- gausesnis kraujavimas po operacijos, įsipjovus ir iš žaizdų (dažnai);
- kraujavimas iš skrandžio sienelės (opos) (nedažnai);
- kraujavimas iš dantenų (nedažnai);
- kraujas ausyje (retai);
- vidinis kraujavimas (retai);
- kraujavimas į sąnarius, sukeliantis patinimą ir skausmą (retai).

Pasitarkite su gydytoju pajutę šį sutrikimą:

• dusulys (oro trūkumas). Jis pasireiškia dažnai. Dusulio priežastis gali būti širdies liga, Brilique šalutinis poveikis ir kt. Jeigu dusulys sunkėja arba ilgai nepraeina, apie jį pasakykite gydytojui, kuris nuspręs, ar nereikia keisti gydymo arba atlikti papildomų tyrimų.

Kiti galimi šalutinio poveikio atvejai

Dažni (pasireiškia nuo 1 iki 10 žmonių iš 100)

• Kraujosruvos.

Nedažni (pasireiškia nuo 1 iki 100 žmonių iš 1000)

• Galvos skausmas.
• Galvos svaigimas ar sukimasis (lyg aplinkui viskas suktųsi).
• Pilvo skausmas.
• Viduriavimas ar nevirškinimas.
• Pykinimas ar vėmimas.
• Išbėrimas.
• Niežulys.
• Skrandžio uždegimas (gastritas).

Reti (pasireiškia nuo 1 iki 10 žmonių iš 10000)

• Vidurių užkietėjimas.
• Dilgčiojimo pojūtis.
• Sutrikusi orientacija.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, tačiau nenutraukite Brilique vartojimo su jais nepasitarę.

5. KAIP LAIKYTI BRILIQUE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki" arba "EXP" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Brilique vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Brilique sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra tikagreloras. Plėvele dengtoje tabletėje yra 90 mg tikagreloro.
- Pagalbinės medžiagos yra:
tabletės šerdyje: manitolis (E421), dibazinis kalcio fosfatas, karboksimetilkrakmolo natrio druska, hidroksipropilceliuliozė (E463) , magnio stearatas (E470b);
tabletės plėvelėje: hipromeliozė (E464), titano dioksidas (E171), talkas, makrogolis 400 ir geltonasis geležies oksidas(E172) .

Brilique išvaizda ir kiekis pakuotėje

Plėvele dengta tabletė (tabletė): tabletė yra apvali, abipus išgaubta, geltona, dengta plėvele, jos viena pusė pažymėta „90" ir žemiau „T".

Brilique tiekiamas:

• įprastinėse lizdinėse plokštelėse (su saulės ir mėnulio simboliais) po 60 ir 180 tablečių dėžutėse;
• kalendorinėse lizdinėse plokštelėse (su saulės ir mėnulio simboliais) po 14, 56 ir 168 tabletes dėžutėse;
• perforuotose lizdinėse plokštelėse po 100 x 1 tablečių dėžutėje.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Rinkodaros teisės turėtojas
AstraZeneca AB
S-151 85
Södertälje
Švedija

Gamintojas
AstraZeneca AB
Gärtunavägen
SE-151 85
Södertälje
Švedija

Gamintojas
AstraZeneca UK Limited
Silk Road Business Park
Maccelsfield, Cheshire, SK10 2NA
Jungtinė Karalystė 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Brilique, Tikagreloras, Trombocitai, Miokardo, Infarktas, Krūtinės, Angina, Krešulys