Septolete Plus medaus ir žaliųjų citrinų sk. N18


Septolete Plus medaus ir žaliųjų citrinų sk. N18
KRKA
Kaina apie 4.21 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio 5 mg/1 mg kietosios pastilės

Benzokainas, cetilpiridinio chloridas

 

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

-  Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 3 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.

-  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

Lapelio turinys

1. Kas yra Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietosios pastilės ir kam jos vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietųjų pastilių

3. Kaip vartoti Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietąsias pastiles

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietąsias pastiles

6. Kita informacija

 

 

1. KAS YRA SEPTOLETE PLUS KIETOSIOS PASTILĖS IR KAM JOS VARTOJAMOS

 

Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietosios pastilės sukelia lokalų skausmą malšinantį ir mikrobus naikinantį poveikį.

Kietosiose pastilėse yra antiseptiko cetilpiridinio chlorido, kuris naikina daugumą bakterijų ir grybelių bei šiek tiek slopina virusų vystymąsi, todėl mažina burnos ir gerklės uždegimą bei (svarbiausia) apsaugo nuo sunkesnio bakterijų sukelto uždegimo. Dėl gerų drėkinamųjų savybių bei paviršiaus įtempimo sumažėjimo cetilpiridinio chloridas patenka į sunkiai pasiekiamas burnos ir gerklės gleivinės vietas, kur slopina bakterijų augimą.

Benzokainas yra lokalaus poveikio anestetikas, kuris malšina skausmą ryjant, dažnai atsirandantį sergant burnos ir ryklės uždegimu.

Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietosiose pastilėse yra poliolių maltitolio ir manitolio, tačiau nėra bakterijoms augti būtino cukraus. Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietosios pastilės tinka cukriniu diabetu sergantiems pacientams bei nesukelia danties ėduonies. Kadangi kietosiose pastilėse nėra cukraus, pasireiškia geresnis antiseptinis poveikis.

 

Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietosios pastilės kartu su kitais vaistais vartojamos vietiniam peršalimo ar gripo sukeltų lengvų burnos ir ryklės infekcinių ligų (migdolų, ryklės, burnos gleivinės ar dantenų uždegimo gydymui).

 

 

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SEPTOLETE PLUS MEDAUS IR ŽALIŲJŲ CITRINŲ SKONIO KIETĄSIAS PASTILES

 

Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio vartoti negalima:

-  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) benzokainui, cetilpiridinio chloridui arba bet kuriai pagalbinei Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietųjų pastilių medžiagai.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

-  jei yra atvirų burnos žaizdų, kadangi cetilpiridinio chloridas lėtina žaizdų gijimą;

-  sergant sunkesne infekcine liga, kurios metu karščiuojama, skauda galvą arba vemiama, ir ypač jei būklė nepagerėja per 3 dienas (tokiu atveju būtina pasitarti su gydytoju);

-  sergant cukriniu diabetu; kadangi kiekvienoje kietojoje pastilėje yra maždaug 1 g maltitolio. Jo hidrolizė ir absorbcija virškinimo trakte vyksta lėtai, todėl poveikis cukraus kiekiui kraujyje yra mažas.

 

Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietųjų pastilių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams.

 

Septolete plus negalima vartoti ilgai ar per dažnai, kadangi didesnė nei rekomenduojama dozė didina sunkaus šalutinio poveikio riziką.

 

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Duomenų apie Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietųjų pastilių įtaką kitų vaistinių preparatų poveikiui nėra.

 

Septolete plus vartojimas su maistu ir gėrimais

Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietųjų pastilių negalima vartoti prieš pat valgį arba su pienu.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju  arba vaistininku.

Duomenų apie vaisto vartojimo nėštumo bei žindymo laikotarpiu saugumą yra nedaug, todėl nėščioms bei žindyvėms šio vaisto vartoti nerekomenduojama.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Duomenų, kad Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietosios pastilės veiktų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, nėra.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio medžiagas

Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietosiose pastilėse yra maltitolio ir skystojo maltitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3. KAIP VARTOTI SEPTOLETE PLUS MEDAUS IR ŽALIŲJŲ CITRINŲ SKONIO KIETĄSIAS PASTILES

 

Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietąsias pastiles visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai

Paprastai suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams per parą rekomenduojama suvartoti ne daugiau kaip 8 kietąsias pastiles. Kas 2 ‑3 valandas burnoje reikia ištirpinti vieną kietąją pastilę.

 

6‑12 metų vaikai

6‑12 metų vaikams per parą rekomenduojama suvartoti ne daugiau kaip 4 kietąsias pastiles. Kas 4 valandas burnoje reikia ištirpinti vieną kietąją pastilę.

 

Jaunesni kaip 6 metų vaikai

Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietųjų pastilių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą nepakanka.

 

Pavartojus per didelę Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietųjų pastilių dozę

Veikliųjų medžiagų kiekis kietojoje pastilėje yra mažas, todėl tikimybė perdozuoti yra minimali. Nurijus daug pastilių, gali atsirasti virškinimo trakto sutrikimų: prasidėti pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Tokiu atveju reikia nutraukti vaisto vartojimą, gerti daug vandens arba pieno ir pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Pamiršus pavartoti Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietųjų pastilių

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietosios pastilės, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

 

Labai dažni

Atsiranda daugiau kaip 1 pacientui iš 10

Dažni

Atsiranda 1‑10 pacientų iš 100

Nedažni

Atsiranda 1‑10 pacientų iš 1000

Reti

Atsiranda 1‑10 pacientų iš 10000

Labai reti

Atsiranda mažiau kaip 1 pacientui iš 10000

Dažnis nežinomas

Dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

 

Reti

-  Virškinimo trakto sutrikimai.

 

Labai reti

-  Padidėjusio jautrumo reakcija, galinti pasireikšti odos išbėrimu, niežuliu, veido patinimu, kvėpavimo pasunkėjimu, galvos sukimusi bei kraujospūdžio sumažėjimu. Padidėjusio jautrumo reakcijų su kontaktiniu odos uždegimu atsiranda mažiau kaip 1% pacientų. Jei esate jautrus benzokainui (4-aminobenzenkarboksirūgšties esteriui), gali pasireikšti kryžminis jautrumas kitokiems 4‑ aminobenzenkarboksirūgšties esteriams (pvz., prokainui, tetrakainui).

 

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

5. KAIP LAIKYTI SEPTOLETE PLUS MEDAUS IR ŽALIŲJŲ CITRINŲ SKONIO KIETĄSIAS PASTILES

 

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

 

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietųjų pastilių vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

 

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6. KITA INFORMACIJA

 

Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietųjų pastilių sudėtis

 

- Veikliosios medžiagos yra benzokainas ir cetilpiridinio chloridas. Kiekvienoje kietojoje pastilėje yra 5 mg benzokaino ir 1 mg cetilpiridinio chlorido.

- Pagalbinės medžiagos yra žaliųjų citrinų skonio medžiaga (natūrali žaliųjų citrinų skonio medžiaga, maltodekstrinas, gumiarabikas (E414)), levomentolis, manitolis (E421), bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas (E572), maltitolis (E965), titano dioksidas (E171), chinolino geltonasis (E104), karamelė (E150a), Allura raudonasis AC (E129), povidonas K25, medaus skonio medžiaga, pipirmėčių eterinis aliejus, skystasis maltitolis, glicerolis (E422), natūralusis ricinų aliejus, Capol 600 Pharma (baltasis vaškas (E901), karnaubo vaškas (E903), šelakas (E904)).

 

Septolete plus medaus ir žaliųjų citrinų skonio kietųjų pastilių išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Kietosios pastilės yra tamsiai geltonos, apvalios, lygiu paviršiumi, abipus išgaubtos.

Dėžutėje yra 18 kietųjų pastilių lizdinėmis plokštelėmis. Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 9 kietosios pastilės.

 

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

 

KRKA d. d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

 

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4

Užubalių km.

Vilniaus r.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-11-10

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.