OFTIDOR 20mg/ml akių lašai, tirpalas 5 ml N1


OFTIDOR 20mg/ml akių lašai, tirpalas 5 ml N1
Sanitas
Kaina apie 10.05 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

OFTIDOR 20 mg/ml akių lašai, tirpalas
Dorzolamidas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra OFTIDOR ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant OFTIDOR
3. Kaip vartoti OFTIDOR
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti OFTIDOR
6. Kita informacija

1. KAS YRA OFTIDOR IR KAM JIS VARTOJAMAS

OFTIDOR yra lokalaus poveikio karboanhidrazės inhibitorius.
OFTIDOR yra vaistas padidėjusiam akispūdžiui mažinti ir įvairioms glaukomos formoms gydyti.

OFTIDOR vartojama:
- glaukomai (atviro kampo glaukomai), t. y. nenormaliai didelio spaudimo akies viduje sukeltam regos nervo pažeidimui, gydyti;
- glaukomai (pseudoeksfoliacinei glaukomai, t. y. tam tikro tipo atviro kampo glaukomai) gydyti;
- padidėjusiam akispūdžiui mažinti (akių hipertenzijai gydyti), taip siekiant apsaugoti nuo regos nervo pažeidimo.

OFTIDOR vartojama:
- kartu su akių lašais, kurių sudėtyje yra beta adrenoblokatorių, jei vien šiais preparatais akispūdis sumažinamas nepakankamai;
- be kitų preparatų, jei pacientas negali vartoti beta adrenoblokatorių arba jie yra neveiksmingi.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OFTIDOR

Šiame skyriuje rasite svarbios informacijos apie gydymą OFTIDOR.

OFTIDOR vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) dorzolamidui arba bet kuriai pagalbinei OFTIDOR medžiagai (žr. 6 skyrių KITA INFORMACIJA);
- jeigu yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas;
- jeigu kraujyje yra per daug rūgšties (yra hiperchloreminė acidozė).

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu yra kepenų funkcijos sutrikimas;
- jeigu Jus ištiko uždarojo kampo glaukomos priepuolis. Tokiu atveju staigiai ir labai padidėja spaudimas akies viduje. Galimi simptomai yra: stiprus akies skausmas, neryškus matomas vaizdas (matoma lyg per rūką) ir matomi ratilai aplink šviesos šaltinį. Tai yra būklė, kurią reikia skubiai gydyti. Jei atsiranda tokių simptomų, būtina nedelsiant kreiptis į akių ligų specialistą;
- jeigu sergate ar sirgote inkstų akmenlige. Gydymo OFTIDOR metu gali padidėti inkstų akmenų atsiradimo rizika;
- jeigu vartojate OFTIDOR akių lašų ir tuo pat metu gydotės tos pačios kaip ir OFTIDOR grupės preparatais (vadinamaisiais karboanhidrazės inhibitoriais). Gali sustiprėti palankus ir šalutinis abiejų vaistų poveikis. Minėto vaistų derinio vartoti nerekomenduojama;
- jeigu ilgai sergate liga, pažeidžiančia rageną, ir (arba) Jums įsodintas dirbtinas lęšiukas (atlikta intraokulinė operacija). Tokiu atveju OFTIDOR būtina vartoti atsargiai. Gali atsirasti ragenos edema (ragenos epitelio patinimas) bei visą rageną pažeidžianti katarakta, kuri gali išlikti visam laikui;
- jeigu Jums buvo atlikta tam tikra akių operacija (glaukomos operacija, per kurią sudaroma fistulė) akispūdžiui sumažinti. Gydymo OFTIDOR metu per daug sumažėjęs akispūdis gali sukelti chorioidinės akies membranos atšokimą.
Jei viena ar daugiau anksčiau paminėtų būklių Jums tinka, prieš pradėdami gydymą OFTIDOR pasitarkite su gydytoju.

Perspėjimas
Veiklioji OFTIDOR medžiaga dorzolamidas yra ir karboanhidrazės inhibitorius, ir sulfonamidas. Nors dorzolamidas naudojamas tik lokaliai į akį, veiklioji medžiaga gali būti absorbuojama į organizmą ir sukelti šalutinį poveikį. Jei esate alergiškas sulfonamidams, OFTIDOR gydytis negalite arba jo turite vartoti atsargiai. Jeigu Jums atsiras sunkios alerginės (padidėjusio jautrumo) reakcijos požymių, pvz., odos ir gleivinės patinimas, odos išbėrimas su randų atsiradimu, niežulys ar ūminis dusulio priepuolis, turite nedelsdamas nutraukti OFTIDOR vartojimą ir kreiptis į gydytoją (žr. 4 skyriaus GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS poskyrį „Sunkus šalutinis poveikis ar požymiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, ir ką daryti jiems pasireiškus").

Pasakykite gydytojui, jeigu:
- atsiranda akių dirginimas ar uždegimas;
- atsiranda akių infekcija;
- yra akių pažeidimas;
- Jums bus atliekama akių operacija;
- atsirado bet kokių naujų su akimis susijusių problemų ar pasunkėjo esamos.

Daug vaistų gali sukelti poveikį akispūdžiui, tuo tarpu dauguma vaistų nuo glaukomos gali sukelti poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai ir kvėpavimui. Dėl šios priežasties visiems naujų vaistų skiriantiems gydytojams bei vaistininkams, pas kuriuos įsigyjate vaistų, turite pasakyti, kad sergate glaukoma.

Atsargumo priemonės
Negalima liesti buteliuko lašintuvo galiuku akies ar bet kokio kito paviršiaus. Akių lašai gali užsiteršti ir todėl gali pasireikšti sunki akių infekcija su sunkiais akių pažeidimais ar net apakimu.

Kontaktinių lęšių dėvėjimas
Pasakykite gydytojui, jei dėvite kontaktinius lęšius. Vykdykite poskyrio „Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines OFTIDOR medžiagas" nurodymus.

Vaikai ir paaugliai
Akių lašų, kuriuose yra 20 mg/ml dorzolamido, tyrimai su kūdikiais ir jaunesniais kaip 6 metų vaikais, kurių spaudimas akyje (-se) padidėjęs ar kuriems diagnozuota glaukoma, atlikti. Daugiau informacijos gali suteikti gydytojas.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu pasakyti, jei vartojate kitokių karboanhidrazės inhibitorių, pvz., acetazolamido.

OFTIDOR akių lašų negalima vartoti kartu su kitokiais tablečių forma tiekiamais vaistais, kuriuose yra tos pačios klasės veikliosios medžiagos. Daugiau informacijos rasite 2 skyriaus KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OFTIDOR poskyryje „Specialių atsargumo priemonių reikia".

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas
Jeigu esate nėščia ar planuojate pastoti, pasakykite gydytojui. Informacijos apie su OFTIDOR vartojimu nėštumo laikotarpiu susijusią riziką nėra. Nėštumo metu OFTIDOR vartoti negalima.

Žindymo laikotarpis
Jei maitinate ar planuojate maitinti krūtimi, pasakykite gydytojui. Ar veikliosios OFTIDOR medžiagos dorzolamido patenka į moters pieną, nežinoma. Dėl šios priežasties žindymo laikotarpiu OFTIDOR vartoti negalima.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Gydymo OFTIDOR metu kartais gali pasireikšti svaigulys arba sutrikti rega.
Jeigu atsiranda svaigulys arba sutrinka rega, ypač jei toks poveikis pasireiškia iš karto po OFTIDOR pavartojimo, negalite:
- vairuoti jokių transporto priemonių;
- valdyti bet kokius mechanizmus;
- vykdyti bet kokias pavojingas užduotis;
- atlikti bet kokius veiksmus, reikalaujančius didelio budrumo.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines OFTIDOR medžiagas
OFTIDOR sudėtyje yra benzalkonio chlorido, kuris gali sudirginti akis. Turi nepatekti ant minkštųjų kontaktinių lęšių. Prieš vartojimą kontaktinius lęšius reikia išimti (vėl juos galima įdėti ne anksčiau kaip po 15 min.). Benzalkonio chloridas keičia minkštųjų kontaktinių lęšių spalvą.

3. KAIP VARTOTI OFTIDOR

OFTIDOR visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jei gydytojas nenurodo kitaip, vartojamos toliau nurodytos įprastinės dozės.

OFTIDOR
- vartojamas vienas OFTIDOR
- vartojamas kartu su kitais akių lašais, kuriuose yra beta adrenoblokatorių
Tris kartus per parą (ryte, per pietus ir vakare) į kiekvienos pažeistos akies junginės maišelį lašinkite po 1 lašą.
Du kartus per parą (ryte ir vakare) į kiekvienos pažeistos akies junginės maišelį lašinkite po 1 lašą.

Jeigu Jūs anksčiau vartojote kitokių akispūdį mažinančių vaistų ir gydytojas nusprendė juos pakeisti OFTIDOR, ankstesnius vaistus vartokite dar vieną dieną. Po to jų vartojimą nutraukite ir sekančią dieną pradėkite gydymą OFTIDOR.

Jei OFTIDOR vartojate su kitais akių lašais, tarp skirtingų vaistų lašinimo turi praeiti ne mažiau kaip 10 minučių.

Niekada nekeiskite skirtos dozės nepasitarę su gydytoju.

Kaip vartoti
1. Nusiplaukite rankas ir atsisėskite ar atsistokite patogioje padėtyje.
2. Nuo buteliuko nuimkite išorinį apsauginį dangtelį.
3. Piršto galiuku švelniai patraukite žemyn apatinį voką.
4. Buteliuko galiuką priartinkite prie akies, tačiau jos nepalieskite. Atsargiai spauskite buteliuką tol, kol į akį įkris vienas lašas. Buteliuko negalima spausti per stipriai, nes į akį gali įkristi daugiau nei vienas lašas.
5. Paleiskite voką.
6. Pažeistos akies kampą pirštu prispauskite prie nosies. Užsimerkus laikykite 1 minutę. Tokiu atveju lašas nebus absorbuotas į organizmą. Jei gydytojas nurodė, tą pačią procedūrą pakartokite į kitą akį. Jei lašas nepatenka į akį, lašinkite dar vieną lašą.
7. Uždarykite buteliuką.

Pavartojus per didelę OFTIDOR dozę ar netyčia nurijus akių lašų
Nedelsdamas pasakykite gydytojui, jeigu Jūs ar kas nors kitas per klaidą išgėrėte akių lašų arba jų lašinote į akis dažniau, nei nurodyta.
Pasiimkite OFTIDOR pakuotę, kad gydytojas galėtų sužinoti, kokio vaisto vartojate. Gydytojas nuspręs, kukių veiksmų reikia imtis.

Pamiršus pavartoti OFTIDOR
Jeigu pamiršote pavartoti akių lašų, jų sulašinkite iš karto kai tik atsiminsite, nebent jau beveik laikas vartoti kitą dozę (tokiu atveju pamirštąją praleiskite). Vėliau lašinkite įprastą lašų dozę įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės.

Nustojus vartoti OFTIDOR
Nestabdykite ir nenutraukite gydymo OFTIDOR nepasitarę su gydytoju.
Jei OFTIDOR vartojate nereguliariai arba jei dažnai pamirštate įlašinti dozę, gydymas gali būti nesėkmingas.
Padidėjęs akispūdis gali pažeisti regos nervą ir pabloginti regą. Galimas net apakimas. Paprastai padidėjusio akispūdžio požymių nepastebima. Ligą galima diagnozuoti tik atlikus medicininį akies ištyrimą. Jei Jūsų akispūdis padidėjęs, būtina reguliariai tirti akis ir matuoti akispūdį.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

OFTIDOR, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vertinant šalutinį poveikį naudojamas toliau pateikiamas dažnio apibūdinimas.

Labai dažnas Daugiau kaip 1 iš 10 gydytų pacientų
Dažnas 1 10 gydytų pacientų iš 100
Nedažnas 1 10 gydytų pacientų iš 1 000
Retas 1 10 gydytų pacientų 10 000
Labai retas Mažiau kaip 1 gydytam pacientui iš 10 000
Dažnis nežinomas Dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.

Sunkus šalutinis poveikis ar požymiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, ir ką daryti jiems pasireiškus

Tam tikras šalutinis poveikis gali būti sunkus. Jeigu Jums pasireiškia bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis, turite nedelsdamas nutraukti OFTIDOR vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

- Sunki padidėjusio jautrumo (alerginė) reakcija, pasireiškianti odos ir gleivinės patinimu (angioneurozinė edema).
- Ruplės (dilgėlinė).
- Niežulys.
- Odos išbėrimas (egzantema).
- Dusulys.
- Staigus kvėpavimo takų susiaurėjimas (bronchų spazmas).
Tai yra reto, tačiau galimai sunkaus šalutinio poveikio, kurį gali reikėti nedelsiant gydyti, požymiai. Daugiau informacijos pateikta 2 skyriaus KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OFTIDOR poskyryje „Specialių atsargumo priemonių reikia".

Kitoks galimas šalutinis poveikis

Labai dažnas: akių deginimas ir gėlimas,

Dažnas: galvos skausmas, paviršinis taškinis keratitas (tam tikras ragenos uždegimas), ašarojimas, junginės uždegimas, akių vokų uždegimas, akių niežulys, akių vokų dirginimas, neryškus matomas vaizdas, pykinimas, kartaus skonio pojūtis, silpnumas, nuovargis.

Nedažnas: iridociklitas (akies rainelės ir krumplyno uždegimas).
Retas: dirginimas (pvz., paraudimas, skausmas), vokų traiškanojimas, laikina trumparegystė (išnykstanti gydymą nutraukus), ragenos patinimas (edema), nenormaliai mažas akispūdis (akių hipotenzija), gyslainės atšoka po tam tikros akių operacijos (fistulės sudarymo), svaigulys, dilgčiojimo ir badymo pojūtis (parestezija), kraujavimas iš nosies, gerklės dirginimas, burnos džiūvimas, kontakto su šiuo vaistu sukeltos odos reakcijos (kontaktinis dermatitas), inkstų akmenligė, akių vokų padidėjusio jautrumo (alerginės reakcijos), bendrinės alerginės reakcijos.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI OFTIDOR

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės ir buteliuko su lašintuvu po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, OFTIDOR vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Po pirmojo buteliuko atidarymo OFTIDOR tinkamumo laikas yra 1 mėnuo. Šiam laikui pasibaigus nesuvartotą tirpalą sunaikinti.

Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Šiam vaistiniam preparatui specialių temperatūrinių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

OFTIDOR sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra dorzolamidas (dorzolamido hidrochlorido pavidalu).
1 ml akių lašų yra 20 mg dorzolamido, atitinkančio 22,26 mg dorzolamido hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra benzalkonio chloridas, hidroksietilceliuliozė, manitolis, citrinų rūgštis monohidratas, natrio hidroksidas, išgrynintas vanduo.

OFTIDOR išvaizda ir kiekis pakuotėje

OFTIDOR yra skaidrus, bespalvis tirpalas permatomame buteliuke su lašintuvu ir užsukamu dangteliu.
Tiekiamos toliau išvardytos OFTIDOR pakuotės.
1 buteliukas su lašintuvu, kuriame yra 5 ml akių lašų.
3 buteliukai su lašintuvu, kiekviename yra 5 ml akių lašų.
6 buteliukai su lašintuvu, kiekviename yra 5 ml akių lašų.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
SANITAS AB
Veiverių g. 134B, LT- 46352 Kaunas
Lietuva

Gamintojas
S.C. ROMPHARM COMPANY S.R.L.
Eroilor Street, no. 1A
Otopeni 075100, Ilov.
Rumunija

Šis vaistinis preparatas EEE šalyse narėse yra registruotas tokiais pavadinimais:
Vokietija OFTIDOR 20 mg/ml
Bulgarija OFTIDOR 20 mg/ml Капки за очи, разтвор
Čekija OFTIDOR 2 % Oční kapky, roztok
Vengrija OFTIDOR 20 mg/ml Oldatos szemcsepp
Lietuva OFTIDOR 20 mg/ml akių lašai, tirpalas
Latvija Oftidor 20 mg/ml acu pilieni, šķīdums
Lenkija OFTIDOR
Rumunija OFTIDOR 2 % Picături oftalmice, soluţie
Slovakija Oftidor 20 mg/ml očná roztoková instilácia

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

SANITAS AB
Veiverių g. 134 B, LT - 46352 Kaunas, Lietuva
Tel. (8~37) 22 67 25
faksas (8~37) 22 36 96
el. p. [email protected].

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-05-11 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.