Ganfort 300mcg+5mg/ml akių lašai, tirpalas 3ml N1


Ganfort 300mcg+5mg/ml akių lašai, tirpalas 3ml N1
Allergan
Kaina apie 20.98 Eur

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

GANFORT 300 mikrogramų/ml + 5 mg/ml akių lašai, tirpalas
Bimatoprostas ir timololio maleatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra GANFORT ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant GANFORT
3. Kaip vartoti GANFORT
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti GANFORT
6. Kita informacija

1. KAS YRA GANFORT IR KAM JIS VARTOJAMAS
GANFORT ─ tai akių lašai, kurie vartojami glaukomai gydyti. Jo sudėtyje yra dvi skirtingos veikliosios medžiagos (bimatoprostas ir timololis), kurios mažina padidėjusį spaudimą akyje.

Bimatoprostas priklauso vaistų, vadinamųjų prostamidų, grupei. Timololis priklauso vaistų, vadinamųjų beta adrenoblokatorių, grupei. GANFORT skiriamas padidėjusiam spaudimui akyje mažinti.

Jūsų akyje yra skaidraus, vandeningo skysčio, kuris maitina akies vidų. Skystis iš akies nuolat išteka, todėl jo trūkumui papildyti gaminamas naujas skystis. Jeigu skystis negali pakankamai greitai ištekėti, spaudimas akyje didėja ir ilgainiui gali pažeisti Jūsų regėjimą. GANFORT veikia mažindamas skysčio gaminimąsi ir taip pat didindamas ištekančio skysčio kiekį. Tai sumažina spaudimą akyje.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GANFORT

GANFORT vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) bimatoprostui, timololiui arba bet kuriai pagalbinei GANFORT medžiagai,
- jeigu sergate kuria nors kvėpavimo organų liga, tokia kaip bronchinė astma, arba sirgote bronchine astma, arba sergate sunkia obstrukcine plaučių liga,
- jeigu turite skundų dėl širdies veiklos, pvz., širdies veiklos silpnumo ar širdies plakimo sutrikimų.
Specialių atsargumo priemonių reikia:

Prieš vartodami šį vaistą pasakykite gydytojui
- jeigu dabar yra ar buvo
 širdies veiklos, kraujospūdžio ar kvėpavimo sutrikimų,
 pernelyg padidėjusi skydliaukės veikla,
 cukrinis diabetas ar sumažėjusi cukraus koncentracija kraujyje (hipoglikemija),
 sunkių alerginių reakcijų,
 sutrikusi kepenų ar inkstų veikla,
 žinomi tinklainės dėmės edemos rizikos veiksniai (akies tinklainės patinimas vedantis prie regėjimo pablogėjimo), pavyzdžiui, kataraktos operacija.

Dėl GANFORT poveikio gali patamsėti ir išaugti ilgesnės blakstienos, taip pat patamsėti oda apie voką. Laikui bėgant gali patamsėti akies rainelės spalva. Šie pokyčiai gali trukti ilgai. Pokytis gali būti labiau pastebimas, jei gydoma tik viena akis.

GANFORT negalima vartoti jaunesniems nei 18 metų žmonėms, nebent gydytojas vis dėlto jį paskirtų.
Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Jeigu be GANFORT vartojate kito akių vaisto, tarp GANFORT įlašinimo ir kito vaisto vartojimo darykite mažiausiai 5 minučių pertrauką. Paskiausiai vartokite akių tepalą ar akių gelį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jeigu esate nėščia ar planuojate pastoti, pasakykite savo gydytojui. Nėščiosios GANFORT neturi vartoti, nebent gydytojas jį rekomenduotų.

Jeigu krūtimi maitinate kūdikį, GANFORT vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kai kuriems pacientams nuo GANFORT matomas vaizdas gali pasidaryti neryškus. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų tol, kol regėjimas vėl taps aiškus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines GANFORT medžiagas
Nenusiėmus kontaktinių lęšių vaisto lašinti negalima. Įlašinę lašų palaukite mažiausiai 15 minučių ir tada vėl galite užsidėti lęšius. GANFORT esantis konservantas (benzalkonio chloridas) gali dirginti akis ir taip pat pakeisti minkštų kontaktinių lęšių spalvą.

3. KAIP VARTOTI GANFORT

GANFORT visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė dozė yra vienas lašas iš ryto į kiekvieną gydomą akį. Tačiau gydytojas gali rekomenduoti lašinti šį lašą vakare.

Vartojimo instrukcija
Jeigu prieš pradedant vartoti vaisto matote, kad buteliuko sandarinimas pažeistas, vaisto iš šio buteliuko vartoti negalima.

1. Nusiplaukite rankas. Atloškite galvą ir žiūrėkite į lubas.
2. Atsargiai patempkite apatinį akies voką žemyn, kad susidarytų maža kišenėlė.
3. Apverskite buteliuką dugnu į viršų ir jį paspauskite, kad į kiekvieną gydomą akį įlašėtų vienas lašas.
4. Paleiskite apatinį voką ir 30 sekundžių užmerkite akį.
Jei nepavyko įlašinti lašo į akį, mėginkite dar kartą.
Kad nepatektų infekcija, buteliuko lašintuvo galiuku neprisilieskite prie akies ar ko nors kito. Iš karto po naudojimo vėl uždenkite dangtelį ir uždarykite buteliuką.

Pavartojus per didelę GANFORT dozę
Pavartojus didesnę negu reikia GANFORT dozę, nieko bloga neturėtų atsitikti. Kitą dozę lašinkite įprastu laiku. Jeigu Jums neramu, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pamiršus pavartoti GANFORT
Jeigu pamiršote pavartoti GANFORT, kai tik prisiminsite įlašinkite vieną lašą ir toliau vartokite vaisto įprasta tvarka.

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti GANFORT
Norint, kad GANFORT veiktų gerai, jį reikia vartoti kiekvieną dieną.

Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

GANFORT, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutinis poveikis apibūdinamas taip:

Labai dažnas
Gali pasireikšti daugiau nei vienam iš 10 žmonių

Dažnas
Pasireiškia nedaugiau kaip devyniems iš 100 žmonių

Nedažnas
Pasireiškia nedaugiau kaip devyniems iš 1000 žmonių

Dažnis nežinomas
Negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

Vartojant GANFORT gali būti toks šalutinis poveikis akiai:

Labai dažnas: akies paraudimas, pailgėjusios blakstienos

Dažnas: deginimo pojūtis, niežėjimas, gėlimas, padidėjęs jautrumas šviesai, akies skausmas, lipnios akys, sausėjančios akys, krislo pojūtis akyje, akies paviršiaus maži įtrūkimai, lydimi uždegimo ar be jo, neaiškus regėjimas, akių vokų paraudimas ir niežėjimas, patamsėję akių vokai

Nedažnas: ašarojimas, pabrinkę ar skausmingi akių vokai, pavargusios akys, į akies obuolį palinkusios blakstienos, galvos skausmas, gausios išskyros iš nosies, apie akį augantys plaukai

Dažnis nežinomas: cistinė tinklainės dėmės edema (akies tinklainės patinimas vedantis prie regėjimo pablogėjimo)

Vartojant bimatoprosto ar timololio pastebėtas toliau išvardytas šalutinis poveikis, kuris gali būti ir vartojant GANFORT:
Tai ─ alerginė akies reakcija, katarakta, patamsėjusios blakstienos, patamsėjusi rainelės spalva, svaigulys, padidėjęs kraujospūdis, padidėję kepenų veiklą atspindintys kraujo tyrimo rodmenys, peršalimas, poveikis širdies plakimui, širdies nepakankamumas, padažnėję širdies susitraukimai, sumažėjęs kraujospūdis, odos bėrimas, kosulys, burnos džiūvimas, plaukų slinkimas, košmarai, sumažėjęs lytinis potraukis, pablogėjusi atmintis, nuovargis, spengimas ausyse ir pablogėjusi generalizuota miastenija (padidėjęs raumenų silpnumas).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI GANFORT

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ant buteliuko etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui (pažymėtam "EXP" ir "Tinka iki") pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Kai tik buteliukas atidaromas, į tirpalus gali patekti užkrato, kuris gali sukelti infekcines akies ligas. Todėl nuo pirmojo atidarymo praėjus 4 savaitėms buteliuką reikia išmesti, net tuomet, jei jame yra šiek tiek likusio tirpalo. Kad nepamirštumėte buteliuko atidarymo datos, užrašykite ją tam skirtoje dėžutės vietoje.

Vaisto likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

GANFORT sudėtis
 Veikliosios medžiagos yra 0,3 mg/ml bimatoprosto ir 5 mg/ml timololio, kuris atitinka 6,8 mg/ml timololio maeato.
 Pagalbinės medžiagos yra benzalkonio chloridas (konservantas), natrio chloridas, natrio fosfatas dvibazis heptahidratas, citrinų rūgštis monohidratas ir išgrynintas vanduo. Tirpalo pH reguliuoti gali būti pridedami maži kiekiai druskos rūgšties ar natrio hidroksido.

GANFORT išvaizda ir kiekis pakuotėje
GANFORT yra bespalvis, skaidrus akių lašų tirpalas plastiko buteliuke. Pakuotėje yra 1 arba 3 plastiko buteliukai, uždaryti užsukamais dangteliais. Kiekviename buteliuke yra 3 mililitrai tirpalo, kurie užildo maždaug pusę buteliuko. Tirpalo pakanka 4 savaitėms. Gali būti prekiaujama ne visų dydžių pakuotėmis.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Allergan Pharmaceuticals Ireland
Castlebar Road
Westport
Co. Mayo
Airija 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Ganfort, Bimatoprostas, Timololis, Glaukoma, Padidėjęs, Akispūdis, Mažina, Spaudimą, Akyje