Cyclogyl 1% akių lašai, tirpalas 15ml


Cyclogyl 1% akių lašai, tirpalas 15ml
Alcon-Couvreur
Kaina apie 4.87 Eur

CYCLOGYL Ciklogilis ( Ciklopentolato hidrochloridas )

Sterilūs akių lašai

Sudėtis:

1 ml tirpalo yra: veikliosios medžiagos - 0,5%, 1%, 2% ciklopentolato hidrochlorido, konservanto - 0,01% benzalkonijaus chlorido,
pagalbinių medžiagų - boro rūgšties, dinatrio edetato, kalio chlorido, vandens, natrio karbonato ir / ar druskos rūgšties ( reguliuoti PH).

VEIKIMAS

Šis anticholinerginis preparatas blokuoja rainelės sfinkterio ir krumplyno raumens akomodaciją į cholinerginę stimuliaciją. Todėl vyzdys išsiplečia ir atsiranda akomodacijos paralyžius ( cikloplegija ). Preparatas veikia greitai, bet trumpiau nei atropinas.

INDIKACIJOS

Diagnostinė midriazė ir cikloplegija.

KONTRAINDIKACIJOS

Siaurojo ( uždarojo ) kampo glaukoma.

Atsargumas

Vyresnis ligonio amžius ir padidėjęs akių vidinis spaudimas reikalauja vaistą vartoti atsargiai. Patariama prieš lašinant vaistą pamatuoti akispūdį. Siekiant sumažinti sisteminį poveikį, lašinant ir tuoj po įlašinimo reikia vienai ar dviem minutėm užspausti ašarų lataką, kad lašai neprasiskverbtų į nosies ir ryklės gleivinę. Tai yra ypač būtina daryti vartojant 2% tirpalą ir gydant vaikus.

ŠALUTINIS POVEIKIS

Vaistas padidina vidinį akies spaudimą. Jis gali sutrikdyti vaikų psichinę veiklą, ypač vartojant 2% koncentracijos tirpalą. Yra aprašyti ataksijos, nuovargio, haliucinacijų, vietos ir laiko orientacijos, aplinkinių asmenų atpažinimo, kalbos sutrikimų ir tachikardijos atvejai.

Vartojimas ir dozavimas

Suaugusiems. Įlašinus vieną lašą, po 5 minučių siūloma lašinti antrą lašą. Veikimas trunka iki 24 val. 1% ar 2% pilokarpino tirpalo įlašinimas daugumai ligonių ciklogilio veikimą sutrumpina iki 3-6 valandų. Tamsaus rainelės pigmento ligoniams efektyviau veikia 2% pilokarpino tirpalas.

Vaikams. Įlašinus vieną lašą, po penkių minučių, jei reikia galima įlašinti 0,5% ar 1,0% tirpalo antrą lašą. 2% tirpalai gali sukelti atropinui charakteringus perdozavimo reiškinius.

PAKUOTĖ 0,5%, 1% ir 2% tirpalų 2,0 ml, 5,0 ml ir 15,0 ml talpos plastikiniai buteliukai - lašintuvai.

Gamintojas. Alcon - Couvreur B-2870 Puurs/ Belgija 

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.

Raktiniai žodžiai

Cyclogyl, Ciklopentolatas, Diagnostinė, Midriazė, Cikloplegija, Sterilūs, Lašai, Akims