Mantas Ambraška

Sritis:Fizinė ir sporto medicina

Papildoma informacija:

Adresas:Vytauto g. 8/ Liubarto g. 7, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2722443
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoja esant įvairiems kaulų-raumenų sistemos sutrikimams: nugaros, kaklo, sąnarių skausmams, tarpslankstelinių diskų išvaržoms, sausgyslių, raiščių patologijoms, judesio sutrikimams, ydingai laikysenai, stuburo iškrypimams. Konsultuoja renkantis sporto šaką, norint sudaryti tikslingą treniruočių planą, esant raumenų ir skeleto sistemos lėtiniams perkrovimo simptomams.
Domėjimosi sritis – kūno funkciniai judesiai, judesio stereotipai, jų sutrikimų įtaka kūno biomechanikai; sporto šakų sukelti natūralaus judesio pakitimai ir reabilitacijos galimybės.


Užduoti klausimą

2015 vas. 8 09:57
laba diena,
Pas mane aukstos keliu girneliu padetys ir nežymus bursitas. Norečiau paklausti, ar galiu begioti begimo takeliu, minti dvirati, sportuoti steperiu? ar galiu lankstyti aplamai keli? kartais jauciu ne dideli skausma ir diskomforta kelio sritje - ar tai del bursito, ar del to kad girnele padetis bloga? Aciū.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Aukšta girnelės padėtis nėra diagnozė, kurią nustačius būtų nerekomenduojama sportuoti. Girnelės aukštį galima šiek tiek koreguoti pratimais, lipniomis juostomis (teipavimo metodais), tačiau esant labai aukšai girnelės padėčiai ir išliekant dideliam norui sportuoti, gali būti siūlomas chirurginis gydymas.
Bet kuriuo atveju, kelį lankstyti jums galima, tik dėl lankstymo intensyvumo ir krūvio parinkimo be pilno įvertinimo atsakyti negaliu.
Bursitas gali būti išprovokuotas netaisyklingos kelio biomechanikos (perkrovimo, per didelio spaudimo, tempimo jėgų), tačiau ne vien girnelės padėtis įtakoja kelių judesių kokybę, tad vienareikšmiškai sunku pasakyti ar dėl skausmo kalta aukšta girnelės padėtis. Be to yra ne vienas tepalinis maišelis (bursa) ir jų uždegimas (bursitas) gali būti sąlygotas skirtingų priežasčių.
Dėl aukščiau minėtų priežasčių, geriausia jūsų iškeltus klausimus užduoti jus tyrusiam ir įvertinusiam gydytojui, jei tai padaryti galimybės neturite – kreipkitės į specialistus išgirsti antros nuomonės.


Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 vas. 5 09:47
sveiki man 20 metų, paskutiniu metu turiu šiokių tokių sveikatos sutrikimų. Pirma pavalgius sūriau ar aštriau skauda nugarą,juosmens srityje.Buna kartais maudžia krūtinės dalyje, nuo vidurio link širdies,skausmas būna kartais lyg spaustų,slėgtų.Antra per dieną suvaikščiojus daugiau nei 3-5km pradeda skaudėti pėdos viršų,tai pačiai kojai ant pado yra besivystanti karpa.Jei per dieną tenka vaikščioti labai labai daug abi kojas pradeda tiesiog gelti,jog iš to skausmo atrodo įmanoma išprotėti.Trečia,paskutiniu metu dažnai skauda/maudžia galvą,ypatingai vakarop.Skausmas dažniausiai prasideda nuo kairiosios galvos pusės smilkinio ir toliau plinta per kaktą link kito smilkinio.Tada kai būna išplitęs,atrodo, jog galva būtų apvirusi,suslėgta ir panašiai.Ar visoms šioms problemoms gali turėti įtakos osteochondrozė ir per mažas geležies kiekis? Prašau patarkite man ką daryti.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Ostechondrozė gali įtakoti krūtinės skausmus, o mažakraujystė gali turėti įtakos galvos skausmams. Tačiau reiktų nepamiršti, jog skausmas atsirandantis po valgio gali būti dėl skrandžio gleivinės pokyčių (opaligės). Be to mažas geležies kiekis pats savaime nesukelia skausmų, todėl jo trūkumas gali, bet neprivalo sukelti panašius į jūsų minimus simptomus.
Dėl netinkamos avalynės pasirinkimo, silpnų pėdos raumenų gali atsirasti pėdos skausmas ir po nedidelių atstumų. Pamiršus saiką, net labai treniruoto žmogaus pėdos nuvargsta, sumažėja jų amortizacinės savybės, nusilpsta raumenys ir galiausia galima turėti perkrovimui būdingą simptomą – skausmą. Be to esant nuospaudoms, karpoms, randams, skausmingiems taškams, koja statoma neįprastai, keičiasi eisena, pėdos sąnariai apkraunami netaisyklingai ir tai galiausia gali sukelti pėdos skausmą.
Smilkinių ir kaklo skausmai gali kilti ir nuo kaklo, pečių juostos raumenų disbalanso. Smarkiai įtemptas raumuo, gali suformuoti skausmingą, įtemptą tašką, dažnai vadinamą trigeriniu tašku. Tokį skausmą galima gydyti fiziniais pratimais. Galvą gali skaudėti ir dėl kaklo slankstelių pokyčių, kurie randasi dėl prieš tai buvusios ir užsitęsusios raumeninės netvarkos, ir dažnai gali būti vadinama (po radiologinių tyrimų ir gydytojų radiologų išvadų) osteochondroze. Tokiu atveju taip pat pravartu į pagalbą pasitelkti tikslinius fizinius pratimus. Visgi reiktų nepamiršti, kad galvos skausmas yra labai nespecifinis simptomas ir gali atsirasti dėl labai įvairių priežasčių (pradedant virškinamojo trakto ligomis, baigiant mažakraujyste, migrena, emocine įtampa), todėl skausmams užsitęsus rekomenduočiau kreiptis į gydytojus diagnozės nustatymui.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 vas. 5 09:26
laba diena, man 21metai,prieš 5-6 metus sužinojau jog turiu osteochondrozę, tada ėjau kineziterapiauto ir masažo 10 dienų kursą. Šie kursai padėjo atsikratyti skausmo mažiausiai pusmečiui, vėliau gydytoja paskyrė "APONIL" kai skauda išgeriu ir dabar. Bet labiausiai noriu sužinoti ar užtenka šeimos gydytojo siuntimo norint vykti į kitą miestą pas reabilitologą ( šiuo atveju iš mažo miestelio į Kauną)? Noriu vėl praeiti masažo ir kineziterapijos seansus.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
Šeimos gydytojo siuntimo pakanka, tačiau tik vaistų jūsų būklės stabilizavimui nepakanka. Siūlau po kito vizito pas reabilitologą ir kineziterapijos užsiėmimų nesiliauti daryti pratimų, kad skausmų dažnis mažėtų ar visai nesikartotų. Juk privalgyti savaitei į priekį neišeina. Taip pat ir su fizine veikla bei pratimais. Kineziterapijos už pusmetį į priekį neišeina atlikti.
Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 vas. 5 09:03
Sveiki, miegant, tiksliau snaudimo būsenoje, verčiausi ir netikėtai trakštelėjo kaklas ir prasidėjo stiprus skausmas. Eina per kaklą, sprandą, link dešinio peties. Sunku atsikelti, pasukti galvą, tik tam tikra padėtimi gulint ar sėdint neskauda, bet jaučiasi maudimas.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Verčiantis lovoje kaklo kaulai nelūžta, todėl dėl lūžio galite nesibaiminti. Kita vertus jei turite krišolinius kaulus (ligą kai kaulai tampa ypač trapūs) galite pasidaryti rentgeno nuotrauką.
Daugeliu kitų atvejų tai bus raumeninio disbalanso sąlygoti pakitimai (raumenų įtampa, trigeriniai taškai). Sprendimo būdas – tiksliniai kaklo ir pečių juostos raumenų tonuso mažinimo pratimai, kurie pradžioje galėtų būti derinami su fizioterapinėmis procedūromis. Simptomams atlėgus verta pagalvoti apie reguliarius profilaktinius pratimus.
Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 vas. 4 13:38
Laba diena,

Mano senelis ir mama serga osteochondroze liemens srityje. Ar didelė tikimybė, kad ši liga persiduos man? Jei taip, Kokius pratimus man derėtų daryti dažniau, o kokių vengti? Man yra 20 metų.

Ačiū už atsakymą!

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Manoma, kad osteochondrozė turi ir genetinį komponentą, tačiau šios ligos, kurią lemia daugelis faktorių, vystymuisi didžiausią įtaką daro, gyvenimo būdas, neadekvačių, traumuojančių judesių kartojimas, netaisyklinga laikysena.
Norint išvardinti visas tikėtinas ar galimas šio susirgimo priežastis reiktų parašyti monografiją, todėl, taupant laiką, sumaniausia būtų pasikonsultuoti su gydytoju ar kineziterapeutu ir išsiaiškinti kaip prižiūrėti raumenyną, kad vėlesniame amžiuje neatsirastų sąnarių degeneraciniai (dažnai dar traktuojami, kaip amžiniai) pakitimai. Kitaip tariant, reikia nedaryti potencialiai žalingų judesių (pvz.: sunkių svorių kėlimas nuo žemės tiesiomis kojomis, nepritūpiant) ir prižiūrėti, kad neatsirastų padidėjusio ir/ar sumažėjusio tonuso raumenų. Deja universalaus recepto nėra, kaip nėra ir dviejų visiškai identiškų žmonių, todėl bendro pobūdžio patarimai neturi prasmės.
Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 saus. 29 21:11
Mano sūnui 18 metų. Jis neįgalus,nesneka,todel negali pasakyti,kas jam yra. Ant stuburo,juosmens srityje pastebejau dideli kieta darinį.Ligoninese jam daznai taikomos fiksacijos priemones,ilgai guli ant nugaros,neleidzia judeti.Ar tai galejo būti ilgo priverstinio gulejimo pasekmė? Kas jam galetu būti? Ar tai gali būti labai skausminga?Aciū.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Vienareikšmiškai negaliu atsakyti į jūsų klausimą. Nuo ilgų priverstinių padėčių dažniau atsiranda pragulos, bet ne kieti dariniai. Be to esant tam tikroms būklėms, galinčioms būti ir dėl neįgalumo, esant sutrikusiems judesiams, gali didėti raumenų tonusas, jų spastiškumas, kol galiausia pats raumuo gali „virsti“ kietu dariniu.
Galėčiau būti kiek konkretesnis ir tikslesnis, jei pateiktumėte daugiau informacijos apie radinius ir sūnaus būklę. Kita vertus, geriausia būtų pasikonsultuoti su gydančiu daktaru ir išsiaiškinti kokios kilmės, ar apskritai koks tai darinys. Jei manote, kad tokiais klausimais galite sukelti specialisto nepasitenkinimą ir/ar užsitraukti nemalonę, klausiant nesidalinkite prielaidomis, jog tai jatrogeninis (gydymo sukeltas) simptomas.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 saus. 13 10:44
Sveiki.

Man 20metų. Jau ilgą laiką (~2-2.5 mėn.) jaučiu skausmą krutinės srityje. Skausmas sustiprėja, kai truputi su stanginu krūtinę ir kairį petį nuleidžiu žemiau. Kartais skausmas pereina į nugaros sritį. Po aktyvios fizinės dienos skausmas sumažėja. Skausmą galiu apibūdinti kaip buku durimu o ramybės būsenoje jaučiu lyg diskomfortą. Buvau nuvykęs pas šeimos daktarą, atliko kardiogramą, nustatė, kad man tik nervų uždegimą ir priskyrė nuo skausmo vaistų ,,NUROFEN Express", skausmą su šiais vaistais pavyko numalšinti, bet sustojus vartoti vėl atsirado.

Be to, aš gana aktyviai sportuoju su svarmenimis ir praeitais metais netaisyklingai nuleisdavau štangą, nes su štangą nestipriai atitrenkdavau į krutinę beveik toje pačioje vietoje kur man ir dabar jaučiamas skausmas.

Taigi noriu pasiteirauti pas kokius specialistus man reikia kreiptis ir kokios galimos diagnozės?

Nuoroda į paveikslėlį kurioje vietoje jaučiamas skausmas:
http://www.part.lt/img/a940f48d4e7742cea790f89f84b3bea3401.png

Dėkui

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Apie diagnozes siūlau neskubėti kalbėti, nes tai būtų savotiška raganų medžioklė. Reiktų kreiptis į reabilitologą ar sporto medicinos gydytoją, kuris pagal klinikinį įvertinimą nustatytų diagnozę jūsų negąsdinant teoretiniais pasvarstymais apie blogiausius galimus variantus. Minėtų specialistų požiūris į gygymą turėtų būti panašus. Alternatyvą gali pasiūlyti neurologas, galbūt traumatologas. Bet kuriuo atveju, sprendžiant pagal jūsų pasakojimą, problemos reiktų ieškoti ne ti krūtinėje, bet ir nugaros krūtininėje dalyje. Skausmas gali plisti pagal nugaros smegenų šakneles (nervus) aplink krūtinę ir duoti įvairius simptomus ne tik nugaroje, bet ir krūtinėje, šonuose. Tai reiškia, kad labai tikėtina jog specialistai bus panašios nuomonės su jūsų šeimos gydytoju ir ieškos problemos ne ten kur jums skauda.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 saus. 8 16:45
Sveiki, man 32 metai, nei iš šio nei iš to pradėjo skaudėti kelius - sunku atsistoti, atlikti judesį, veriantis skausmas, bandant sulenti, toks jausmas kad kažkas iš vidinės pusės (pakinklio) trugdytų tai padaryti. Vartoju Flexit ir vaistus nuo skausmo. Pastebėjau, kad pradėjo nakti skaudėti ir klubo bei pečių sąnarius. Palengva mankštinuosi, ar tai artritas, nes traumų jokių neturėjau.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Pagal jūsų minimus simptomus, jų atsiradimo eigą tai nepanašu į artritą. Kita vertus vienareikšmiškai sakyti taip arba ne negaliu, nes pasitaiko nestandartinių, išimtinių atvejų.
Į klausimą atsakymo siūlau ieškoti konsultuojantis pas gydytoją reumatologą arba sporto medicinos specialistą.
Be to trauma nėra būtina sąlyga skausmo radimuisi. Skausmas gali atsirasti dėl lėtinio perkrovimo, pasikeitusios biomechanikos. Atsiradus vienai problemai gali paryškėti biomechaninių judesių stereotipų pokyčiai ir taip sukelti perkrovimo simptomus kitose struktūrose. Todėl simptomų mažinimui ir gyjimui gali pakakti ir gydytojo parinktų tikslinių gydomųjų pratimų, o gydymas turėtų būti parenkamas pagal nustatytą diagnozę.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 saus. 6 22:24
Sveiki. Prieš kelerius metus patyriau čiurnos traumą. Iki šiol nuo menkiausio kojos kryptelėjimo vis atsikartoja skausmas, kartais su nežymiu patinimu. Buvo atliktas MRT. Tyrimo rezultatai: Deš. Čiurnos žymesnio sinovito, skysčių sankaupų, laisvų kūnelių nematyti. Kremzliniai paviršiai intaktiniai, be matomų defektų. Raiščiai: Priekiniai / dorsaliniai tibiofibuliariniai raiščiai – be matomų pokyčių. Lateralinis – priekinis raištis, dorsalinis talofibuliariniai raiščiai be matomų pokyčių. Deltoidinis raištis kiek sustorėjęs, su neryškiais edeminiais signalais. Fleksorių, ekstenzorių, proneus Achilo sausgyslės be matomų pokyčių. Sinus tarsi raiščiai bei audiniai sustorėję su edeminiais jų signalo intensyvumo pokyčiais. Plantarinė fascija be matomų pokyčių. Ką daryti, kad trauma neatsikartotu? Gal galėtumėte kokius pratimus parekomenduoti? Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Pagal tyrimo aprašymą jūsų čiurnoje nėra ryškių struktūros pakitimų. Reiškia dažni pasikartojanti trauma yra dėl funkcijos pakitimų. Tai gali būti esant čiurnos nestabilumui - kai čiurnos sąnario struktūros per daug laisvai juda viena kitos atžvilgiu, arba pakitusiems blauzdos raumenų giliesiems jutimams - propriorecepcijai. Pastaroji leidžia smegenims adekvačiai įvertinti judesio kokybę, čiurnos padėtį erdvėje. Šie procesai yra nesąmoningi, automatizuoti, bet treniruojami. Geriausia būtų, kad čiurnos funkciją įvertintų specialistas ir sudarytų tikslinių pratimų programą.
Tačiau dar be specialisto pagalbos galima užsiiminėti prevencinėmis priemonėmis - pusiausvyros lavinimu, blauzdos raumenų (čiurnos lenkėjų ir tiesėjų) stiprinimu. Pratimai atliekami ant nestabilių plokštumų. Jų pavyzdžiai galėtų būti:
https://m.youtube.com/watch?v=ESqPhgXuVE4
Nors geriau būtų pradėti nuo nestabilių paviršių leidžiančių judesius tik viena kryptimi, kad nebūtų per daug skubama ir vietoj treniravimo neišeitų čiurnos varginimas. Tokio paviršiaus pavyzdys g.b.:
http://www.teida.lt/Reabilitacijai/Terapijos-priemones/Pusiausvyrai/Medine-pusiausvyros-lenta-maza.html

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 saus. 3 17:42
Sveiki,esu sportuojantis ir dirbantis sunku darba. nesenai prasidejo nugaros skausmas.Prasidejo apsirgus,dvi dienas sedejau ant kedes ir ziurejau filmus ir prasidejo skausmai. Sedint ant kedes ar daug vaikstant gele juosmeni pacioj apacioj ties dubeniu.Sedint gele lyg slankstelio vietoj ar daugiau i sonus,daugiau pavaiksciojus jauciu raumenu gelima,tada sunkiau kazka kelti ar lankstytis kol nepasedziu,nepailsiu. Nesuprantu ar tai raumenu koks uzdegimas ar kazkas rimciau?? Sportuojant turejau patempimu lengvu,iskart po sporto paskaudedavo ir praaidavo,tad nesureiksmindavau. Ir dirbant budavo apkrovos nugarai,labai intensyviai dirbau beveik metus,beje man 28m. Sunku darba dirbu apie 2 metus,sportuoju metus.Atrodo,kad skauda tik raumenis ir tai gal koks uzdegemas,bet ,kad nebutu koks slankstelis sugadintas.Pas gyditojus dar nenoriu aiti,kad neuzdraustu sportuoti. Tad buciau dekyngas uz pagalba ir patarimus,jei tai imanoma is tokios informacijos. Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Pagal jūsų minimus simptomus tai gali būti tiek raumenų skausmas, tiek skausmai sąlygoti pakitimų stuburo anatominėse struktūrose. Ir vienos ir kitos priežasties gydymas yra fiziniai pratimai. Nepaisant to, kad sportuojate ir dirbate fizinį darbą, gali reikėti truputi kitokio pobūdžio pratimų, kad atgautumėte, medicininiu požiūriu, normalius judesius.
Tad baimė kreiptis į specialistą yra nepagrįsta. Reabilitacijos ir sporto medicinos tikslas yra jums grąžinti ir užtikrinti normalias organizmo funkcijas, kad galėtumėte pilnavertiškai gyventi. Jei gyventi reiškia sportuoti, tai ir medikų tikslas būtų sudaryti optimalias sąlygas jums sveikai sportuoti. Kita vertus, jei yra priežasčių dėl kurių jums gali reikėti vengti kokių nors pratimų ar fizinių veiklų, geriau tą sužinoti dabar. Kūno apgauti neišeina, tad delsdamas ieškoti sprendimo, galite tik pagilinti problemą. Todėl siūlau su specialistais išsiaiškinti kuriuos raumenis ir kokiu būdu reiktų treniruoti, kad galėtumėte ne tik nejausti skausmo, bet ir tęsti sporto užsiėmimus.

Pagarbiai
Mantas Ambraška