Mantas Ambraška

Sritis:Fizinė ir sporto medicina

Papildoma informacija:

Adresas:Vytauto g. 8/ Liubarto g. 7, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2722443
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoja esant įvairiems kaulų-raumenų sistemos sutrikimams: nugaros, kaklo, sąnarių skausmams, tarpslankstelinių diskų išvaržoms, sausgyslių, raiščių patologijoms, judesio sutrikimams, ydingai laikysenai, stuburo iškrypimams. Konsultuoja renkantis sporto šaką, norint sudaryti tikslingą treniruočių planą, esant raumenų ir skeleto sistemos lėtiniams perkrovimo simptomams.
Domėjimosi sritis – kūno funkciniai judesiai, judesio stereotipai, jų sutrikimų įtaka kūno biomechanikai; sporto šakų sukelti natūralaus judesio pakitimai ir reabilitacijos galimybės.


Užduoti klausimą

2015 birž. 3 02:23
Sveiki. Esu pasitempusi raumenis nugaros skausmas nepraeina 3 savaites. ..ar tai rimta? Ka daryti? Vartoju tabletes nuo nugaros skausmų bet nepraeina. ..

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
užsitęsęs skausmas byloja, kas situacija nėra įprasta ir skausmo gydymui reiktų pasitelkti ne tik tabletes nuo skausmo. Kiek situacija rimta ir kokia skausmo priežastis be apžiūros sunku pasakyti.
Visgi vienas iš pirmųjų vaistų nugaros skausmo gydyme yra tiksliniai pratimai. Ūmių simptomų atvejais veiksmingi raumenų tonuso/įsitempimo mažinimo pratimai (tempimo pratimai). Įtemptas raumuo sukelia skausmą, skausmas sukelia raumenų įtempimą ir toks "užburtas ratas" išderina visą raumeninę sistemą. Taigi reiktų medikamentinį gydymą derinti su parinktais saugiais pratimais įtemptoms raumenų grupėms atpalaiduoti.
Kadangi šis atsakymas neprilygsta konsultacijai, siūlau kreiptis į specialistus (diagnozės, simptomų atsiradimo priežasties nustatytmui) ir gydyti ne simptomą, o simptomų priežastį.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 geg. 27 12:02
Sveiki, turiu nusiskundimu skausmu apatineje nugaros dalyje. Skausmas padideja bunant pasilenkus, praejus kelias sekundes po apkrovos-paleidus svori, ilgai vaikstant ar kito ilgesnio fizinio aktyvumo. Skausmas sumazeja patogiai sedint, o gulint lovoje kartais net visiskai isnyksta. Ilgai nekeiciant padeties pradeda tirpti rankos ir kojos (stovint, sedint, gulint), sunku pradeti judeti-skauda sausgysles. Praeina po truputi judant. Kraujo tyrimais rasta folio rugsties, b12 ir d vitamino trukumas. Turejau (dabar sumazejo) virskinimo sutrikimus ilgiau nei 3 metus. Turiu rentgeno nuotraukas elektroniniam formate. Paskutinis tyrimas darytas 2015/05/26, kuriame (manau) nieko blogo nerasta. Lankiausi pas fizioterapeuta- pratimai kele daugiau skausmo, taike nugaros masaza (tempimus ir "atlauzymus") , taike akupunktura, bet nepadejo. Fiziskai randa skaudama slanksteli ir pasiule rentgena, kuriame nieko nerasta (manau, nes maziau nuotrauku nei iprastai ir niekas nepazymeta). Man tik 31 metai. Prasau turint laiko pakomentuoti. (P.S.: pas Psichologa jau buvau, atmete)

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Ilgai trunkantis skausmas, dažnai sukelia ne tik fizinį skausmą, bet palieka ir emocinį „šleifą“, todėl psichologas tikriausiai paskubėjo jus „atmesdamas“. Kraujo tyrimai, mažai bendro turi raumenų biomechanika (mikroelementų, vitaminų trūkumas gali sukelti raumenų funkcijos pakitimus, keisti jų dirglumą, įtakoti kaulėjimo procesus), bet apie biomechaniką – vieną iš dažniausių skausmo priežasčių jie nepasako nieko. Rentgenogramos parodo struktūros pokyčius, bet visiškai neatspindi kaip „kokybiškai“ juda jūsų kūnas. Šie, minėti tyrimai geri ir reikalingi, tačiau kol kas parodė tik ko jums nėra, bet ne tai kas jums nutikę. Čia jums galėjo padėti kineziterapija, tačiau faktas, kad jos metu nebuvo sugebėta jums parinkti pratimų, kurie nesukeltų skausmo, verčia manyti, kad parinkta taktika arba kineziterapeuto vizija nebuvo visai teisinga. Kaip kiekvienas vaistas turi savo indikacijas, taip ir „atlaužymai“ turi savo indikacijas. Siūlau paieškoti specialisto kuris iš naujo įvertintu visą jūsų atramos ir judėjimo sistemą ir parinktų naują, neagresyvią gydymo taktiką. Manau, kad dideli darbai turėtų būti daromi po mažą žingsnį.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 geg. 24 21:33
Sveiki,
Man 29 metai, nesportuoju, bet sveikatos ar svorio problemų kaip ir neturiu. Deja jau porą metų po ilgesnio pasivaikščiojimo ar pvz. valandos stoviniavimo kokiam renginy, pradeda skaudėti klubų sąnarius. Maudimas būna užsitęsia ir visą sekančią dieną. Retai tenka ilgiau vaikščioti, dėl to atrodo smulkmena ir nesinori trukdyti gydytojų, bet problema išlieka. Ar čia šiaip fizinis nepasiruošimas, ar kažkas rimtesnio? Kaip galėčiau šito simptomo atsikratyti? Prieš keletą metų šios problemos tikrai neturėjau...

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
skausmas yra biologinis signalas, kuris jus informuoja apie peržengtas jūsų kūno adaptacines galimybes. Ir tai nėra nereikšmingas simptomas. Tai nebūtinai reiškia, kad yra struktūrinis ar anatominis pakitimas. Dažnai skausmai būna sąlygoti funkcinių pakitimų. Gali skaudėti dėl nuvargusio ir prasčiau dirbančio raumens, dėl pertempto ar sutrumpėjusio raumens ir dėl kitų priežasčių, kurias apibendrinant būtų galima pavadinti raumenų disbalansu.
Raumenų subtilūs pakitimai dažniausia būna nebylūs ir dėl tos priežasties tokios bėdos būna "nuvertinamos". Jos ilgainiui ir sukelia sąnarių pakitimus, įtakoja skausmą, riboja galimybę sportuoti ar net atlikti įprastus buitinius judesius.
Tai, kad simptomų nebuvo anksčiau, nereiškia, kad jų niekada ir nebus. Juk širdies kraujagyslių pakitimai atsiranda palaipsniui, o po tik po kiek laiko "netikėtai" išsivysto infarktas. Tokios ligų priežastys yra gerai žinomos, todėl mėginame imtis širdies ir kraujagyslių sistemos ligų prevencinių priemonių. Lygiai toks pat laipsniškas simptomų vystymasis yra ir su raumenų ir skeleto sistema. Todėl siekiant vengti judėjimo ir atramos sistemos problemų, verta imtis prevencinių priemonių ne tik širdies ligoms. Jei pavyko 29 metus išvengti sportavimo poreikio, nebūtinai tai turi keistis, tačiau fizinis aktyvumas ir raumenų priežiūra yra neišvengiamai reikalinga sudedamoji sveikatos dalis. Todėl rekomenduočiau pasitarti su kineziterapeutu, reabilitologu ar sporto medicinos gydytoju, kurie galėtų sudėlioti profilaktikos/gydymo gaires ir parodytų galimas tobulėjimo kryptis.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 geg. 24 19:57
Sveiki,busiu dekinga uz atsakyma.2 metuku vaikas uzsimete ant kojyciu ties ciurnomis batu deze pries 4 dienas,patinimo nebuvo ir nera,tik ant vienos ciurnos nedidele melyne.Leidzia liesti,sukineti,neskauda.Skausmas atsiranda remiant peda ant kieto pagrindo.Siaip vaiksto,net megina begti,bet tai daro siek tiek paslubuodamas.Ka daryti,ar tai gali buti rimta,ir ar reiketu kreiptis i medikus persvietimui?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
siūlau kreiptis į medikus ir leisti jiems nuspręsti, reikia šviesti ar ne. Jūsų pasakojimas yra pakankamai aiškus, tačiau fragmentiškas ir pasakyti ar tikrai reikalinga rentgeno nuotrauka aš negaliu. Kadangi ne kiekvienas 2-ejų metų vaikas gali tiksliai apibūdinti simptomus, kaulo skilimo ar lūžio diagnozės atmetimui gali reikėti atlikti radiologinius tyrimus.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 geg. 23 15:22
Sveiki. Esu 20metų panelė. Skundžiuosi abiejų kelėnų skausmais. Abu jie yra operuoti, gydoma buvo nuo chondromaliacijos abu kelėnai turėjo 3laipsnio chondromaliaciją. Po artroskopijų skausmai buvo pradingę, tačiau laikui einant jaučiu tokius skausmus, didesnius nei prieš artroskopijas. Buvau ir pas traumatologa - ortopeda ir pas reumatologą, nes požymiai yra kaip artrito. tačiau reumatologė pasakė - jokio artrito nėra.. nors ryte kelėnai būna sustingę, ramybės būsenoje prasideda kelėnų maudimas.. traškėjimas - užsirakinimas.. kartais būna toks skausmas atrodo, kad pats sąnarys ištinęs ir maudimas būna labai didelis ir trunka apie 1val. nebežinau nei nuo ko gydytis nei kur eiti. Padaryti tyrimai išskyrus magnetinį rezonansą, bet man patviritino, kad jo TIKRAI NEREIKIA.. kraujo tyrime šiek tiek yra sukilęs CRB.. maniau, kad bėda gal vėl yra chondromaliacija, tačiau ir vėl mane patikino,kad bėda ne čia. Tai taip gaunasi, kad DĖL JOKIŲ PRIEŽASČIŲ aš kartais net paeit sunkiai galiu.. Bandau sportuoti bet ir tai sunkiai sekasi. gal kažką patartumėt..? Ačiū iš anksto.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Sportas nėra tas pats kas sveikata. Fitnesas nėra lygu sveikta. Todėl nepradėkite gydytis bet kokiu sportu savo simptomų. Apskritai, prieš išsiruošiant į treniruotę, kai jums skausmą sukelia buitiniai judesiai, reiktų pagalvoti dukart. Pradžiai reiktų atgauti judesių laisvę, ir tik tada galvoti apie „gydymą dažnu judėjimu“.
Magnetinis rezonansas nėra panacėja ir jis neišsprendžia bėdų. Jis dažnai tampa tik dar vienu tyrimu patvirtinančiu, kad nėra jokių skausmo priežasčių. Kol kas apie jį pamirškite.
Traškėjimas nėra labai informatyvus simptomas. Dažniausia dėl jo nereikia jaudintis, nes jis nebūtinai rodo, kad sąnaryje būtų pakitimų. Tačiau, kad traškėjimą sutapatinate su užsirakinimu, nėra geras signalas. Apie jį reiktų pasitarti su gydytoju, nes užsirakinantis ar užstringantis kelias gali būti pakankamai rimtų struktūrinių pažeidimų simptomas.
Visgi, vertinant tai, kad kaulų specialistai (ortopedai), sąnarių specialistai (reumatologai) išreiškė savo nuomonę ir poziciją, bendram dėlionės vaizdui dar reiktų raumenų funkcijos pokyčių įtaką kaulams ir raumenims suprantančio gydytojo nuomonės. Siūlau kreiptis į reabilitologą ar sporto medicinos gydytoją, kuris įvertintų raumenų funkciją ir patikrintų ar nėra netaisyklingai perkraunami sąnariai, ar gerai funkcionuoja raumenys, ar jie nevaržo judesių ir ar nėra pakitimų potencialiai žalingų jūsų sąnarių kremzlėms ir kitoms struktūroms.
Raumenų funkciniai pakitimai dažnai tampa ir struktūriniais pakitimais, nes ilgai nesprendžiamos bėdos dėl nuolatinės perkrovos lemia perkrovimo skausmus ir traumas. Viena jų gali būti ir chondromaliacija. Panašu, kad šiuo atveju reiktų vertinti kaip pasekmę/simptomą, bet ne kaip atskirą ligą.
Visgi tokia mano nuomonė yra susidariusi iš informacijos nuotrupų, kurias man pateikėte, ir tai negali būti vertinama kaip pilnavertė konsultacija, dėl to siūlau pasiryžti dar vienam vizitui pas gydytojus.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 geg. 22 13:09
Sveiki.Patyriau trauma,jos metu perskilo 10 ir 11 stuburo krutinines dalies (jei teisingai ivardijau vieta) slanksteliai.Turejau gulima rezima,pragulejau 4 savaites.Siuo metu eina 9 savaite.Daktaras sedeti,tai tik guliu arba stoviu ir vaikstau.Norejau paklausti kiek laiko dar negalesiuada bus skiriama reabilitacija,nes vizitas pas daktara tik birzelio 2 diena.....Kada imanoma pradeti sportuoti? Jauciu kaip raumenys atrofuojasi,ir bijau kad veliau juos bus sunku ismankstinti,ypac nugaros raumenis.Seip kazkokiu skausmu traumos vietoje nejauciu.Ačiū už atsakyma ir pagalba.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Stuburo slankstelių lūžių gydymo taktikos pasirinkimui svarbu ne tik kuris slankstelis lūžo, bet ir kuri jo/jų dalis skilo ar lūžo, kokio dydžio poslinkis, ar lūžis komplikuotas. Įvertinus šiuos parametrus skiriamas gydymas. Galimas operacinis ir konservatyvus gydymas. Jūsų atveju, panašu, jog lūžis nebuvo pats blogiausias ir buvo jums pasiūlytas konservatyvus gydymas (tai reiškia, kad teoriškai galima gydyti operaciniu būdu, bet išgijimo procentas panašus abiem atvejais, skiriasi tik rizikos veiksniai). Nusprendus gydyti konservatyviai skiriamas lovos režimas (dažniausia iki 4 sav.), o po to iki 12 savaičių skiriamas tausojantis režimas, pagal reikalą skiriami įtvarai.
Tokio gydymo eigoje pasikeičia raumenų tonusas, kurį vėliau reabilituoti užima nemažai laiko. Tačiau tokios „raumenims nedraugiškos“ taktikos parinkimas sietinas su tuo, kad 2/3 gydytų pacientų išgyja visiškai, o likusiems galimos „komplikacijos“ kaip lėtinis skausmas (JAV duomenys). Todėl imamasi daug atsargumo priemonių, kad ilgo gydymo metu neatsirastų nenumatytų struktūros pokyčių. Žiūrint į jus ištikusią bėdą ne chirurgo akimis, ankstyva reabilitacija jau turėtų prasidėti pirmomis gydymo dienomis, tačiau priemonės ir pratimai parenkami pagal gijimo eigą. Kol nėra visiškos kaulo konsolidacijos (suaugimo), reabilitacinių priemonių taikymas yra apribotas, todėl reabilitacija skiriama gerokai vėliau (saugumo, bet ne racionalumo sumetimais). Nepaisant vėlokai pradedamos reabilitacijos, nereiktų veržtis atsigriebti į sporto salę, nes pastebėta, kad prieš tai buvęs stuburo lūžis yra vienas iš rizikos veiksnių pakartotiniam lūžiui.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 geg. 15 09:18
Sveiki.Man po vakar sporto (begimas, svarmenys) pradejo skaudeti desines kojos kelio desine puse.Ja skauda tik einant, uztenka paeiti 20metru ir skausmas su lig kiekvienu zingsniu darosi vis stipresnis.Atsigulus lankstant koja taippat skauda.Kas cia gali buti?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Dažniausios tokių skausmų galimos priežastys - šoninio menisko plyšimas, šoninio kelio raiščio patempimas ir plačiosios fascijos įtempėjo (raumens esančio klubų srityje) sindromas. Bėgimo mėgėjams, kurie neturėjo aiškios traumos ir skausmas atsirado palaipsniui dažniausiai diagnozuojamas plačiosios fascijos sindromas, dažniau žinomas pagal anglišką akronimą - ITB sindromas. Jo gydymas susideda iš raumenų retreniravimo, uždegimo malšinimo ir krūvio koregavimo. Visgi, reiktų pasirodyti pas specialistą, kuris galėtų nustatyti tikrąją diagnozę ir rekomenduotų tinkamą gydymą.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 geg. 14 03:22
Sveiki,

Prieš dvi-tris dienas ryte pabudęs pasiražiau, iškėliau rankas į viršų, šiek tiek išriečiau nugarą, įtempiau viso kūno raumenis, rankas sudėjau už galvos ir šiek tiek spustelėjau galvą palenkęs žemyn. Išgirdau trekštelėjimą ir jausmą, jog kažkas ne savo vietoje, tarsi spaudimas/maudimas. Tuo metu galvą galėjau sukinėti gana sunkiai. Kiekvieną rytą atsibudus pirmosiom minutėm galva beveik nesisukinėja, tik per skausmus po truputį prasijudina ir situacija tampa geresnė, tačiau tas skausmas/maudimas niekur nedingo (palyginus kai perpučia vėjas). Bandžiau pratampyti kaklą, galvą, nors traškėjo, bet nepavyko atstatyti į vietą. Ar turėčiau kreiptis į specialistus, ar bandyti tam tikro pratimo pagalba atstatyti slankstelį (?) į vietą? Ar tai nervo uždegimas galėtų būti?
Ačiū už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
traškėti gali tiek sveiki, tiek ligų pažeisti sąnariai, ir tai nereiškia, kad kokia nors kaklo struktūra pasislinko, yra ne vietoje ir ją reikia atstatyti. Skausmas gali būti tiek dėl sąnarių (tarpslankstelinių ar mažųjų facetinių), raumenų, raiščių pakitimų, nervų dirginimo. Kiekvienas jų turi būdingesnius skausmo, jo plitimo požymius. Iš jūsų pasakojimo negalima atsakyti kokia tai problema. Todėl gydymo, kokio nors specifinio pratimo ar jų komplekso, neįvertinus jūsų būklės, nesiūlau. Nerekomenduoju užsiiminėti savęs gydymu - geriau kreiptis į specialistus. Nes jūsų pasirinkti metodai gali būti lyg šaudymas iš patrankos į dangų, tikintis pataikyti į atsitiktinai pro šalį skrendantį žvirblį.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 geg. 11 17:34
Sveiki, keldamas tam tikrą svorį slystelėjo koja ir pajutau skausmą nugaroje, šeimos gydytoje nusiuntė pas radialogą. Išvada: skoliozė i laipsnio priekinis poslinkis L5, dorzalinis poaslinkis L1,2 (taip parašyta išvadose). gal galėtumėt pasakyti ką tai reiškia ir ar labai rimta?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Apgailestauju dėl nelaimingo nutikimo. Radiologo aprašytas vaizdas visai nebūtinai atsirado dėl slystelėjimo. Trauminiai slankstelių poslinkiai dažniausia atsiranda dėl didelės kinetinės energijos, kaip pavyzdžiui autoįvykis, kritimas iš aukštai, didelio svorio užkritimas. Kitais (daugeliu) atveju, tokie radiologiniai radiniai gali būti atsitiktiniai ir nebūtinai sukelti ūmius klinikinius simptomus - skausmą, maudimą, tirpimą.
Pats poslinkis reiškia, kad apatinis juosmeninis slankstelis lyginant su aukščiau juosmeniniu ir žemiau esančiu kryžmens slanksteliu yra kiek pasislinkęs į priekį, o pirmieji du juosmeniniai slanksteliai pasislinkę atgal. Tokie stuburo slankstelių pokyčiai ilgainiui gali sukelti skausmą arba likti asimptomatiški (neduoti jokių simptomų).
Apie rimtumą deja negaliu nieko pasakyti, nes informacija, kurią pateikiate yra fragmentiška ir negaliu įvertinti situacijos nematydamas bendro vaizdo (klinikinių simptomų ir radiologinių vaizdų).
Siūlau apie radiologines vaizdus pasikalbėti su specialistu, kuris gali įvertinti jūsų būklę ir kiek ji atitinka/koreliuoja su radiologo išvada.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 geg. 8 23:19
Laba diena, mergina 21 m. mėgstanti pabėgioti jaučia abiejų kelių sąnarių skausmą fizinio krūvio metu priekinėje pusėje. Nemalonus jausmas bėgiojant ar kitaip apkraunant sąnarius. Šiek tiek patinę sąnariai, visa tai jau ilgą laiką trunka, persirgusi ligą(gerkle ir galva skaudejo su temperatūra nedidele.) Traumų neturėjusi. Galbūt idėjų kokių turite, kas gali būti?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
priekinės kelio dalies skausmas yra pakankamai dažnai sutinkamas simptomas bėgikų tarpe. Toks skausmas dažnai net vadinamas bėgiko keliu. Medicininėje terminologijoje vartojamas patelofemoralinio skausmo sindromas. Dėl anatominių savybių jis dažnesnis moterims. Dažniausios arba galimos tokių simptomų priežastys - per didelis krūvis arba nepakankamos poilsio pertraukos, dubens, kojų raumenų disbalansas. Pastarasis gali sudaryti sąlygas netaisyklingai girnelės pozicijai, o dažnas kelio apkrovimas, kaip bėgiojimas, gali sukelti pakitimus pačioje girnelėje.
Ne trauminės kilmės skausmai gydomi reabilitacinėmis priemonėmis - fizioterapija ir kineziterapija. Gydymo tikslas - simptomų sumažinimas, uždegimo slopinimas ir žinoma raumenų pusiausvyros atstatymas. Dažnai reikalinga ir fizinių krūvių korekcija.

Pagarbiai
Mantas Ambraška