Mantas Ambraška

Sritis:Fizinė ir sporto medicina

Papildoma informacija:

Adresas:Vytauto g. 8/ Liubarto g. 7, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2722443
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoja esant įvairiems kaulų-raumenų sistemos sutrikimams: nugaros, kaklo, sąnarių skausmams, tarpslankstelinių diskų išvaržoms, sausgyslių, raiščių patologijoms, judesio sutrikimams, ydingai laikysenai, stuburo iškrypimams. Konsultuoja renkantis sporto šaką, norint sudaryti tikslingą treniruočių planą, esant raumenų ir skeleto sistemos lėtiniams perkrovimo simptomams.
Domėjimosi sritis – kūno funkciniai judesiai, judesio stereotipai, jų sutrikimų įtaka kūno biomechanikai; sporto šakų sukelti natūralaus judesio pakitimai ir reabilitacijos galimybės.


Užduoti klausimą

2015 lapkr. 10 23:13
Sveiki Aš turiu nemaža problema su blauzda.... man buvo nežinau kaip pavadinti trauma kojos suokdamas padėjau ne taip koja ir kritau visu svoriu ant blogai padėtos šonu kojos ir kiek atsimenu nejaučiau kojos apie 2-1min tik beprotiška skausma no kurio teko rekti po to deja buvau toi vietoj vienas tai po 10.min kaž kur su dviračiu gižau namo ir dar teko truputi pavaikščiot su labai dideliu skausmu. ir apie 1 mėnesiu negalėjau beveik paeit tik labai sunkiai . po2-1 mėnesiu skausmas buvo beveik nejaučiamas ir truputi pasportavau ant kojos ir pradėjau lankyti pramoginius Sokius dabar prieš 2-1 men kaulas beprotiskai traskejo nors man kiek viena diena jau apie 2-1 metus traska čiurnos kaulas ir labai stiprei kartasi silpnai bet ne ilgai ir ne kiekviena diena o tada be sustojimo nuo traškėjimo skaudėjo peršvete ir sako nieko ner...tai pas kaž koki kitoki nugaros profesoriu daktarą buvau tai jis sakė beprotiskai bluzda itempta davė artidol del sanario čiurnos ir sake šildyti jūros vonelei ta kulkšnį ar čiurna 2savaites nieko o dabar beproto pavargsta blazda ir pradejo skaudėti keliena ir skauda vaikščiot lyg visa laika butu isitempes blauzdos raumuo bet dabar kaž kaip viršutine blauzos dali skauda ir nesu tikras bet Pusplevinis raumuo isitempes atrodo itempimas dideja skausmas irgi pradejau keistai vaikčiot ir čiurna sunkokai lankstos. Beje man 16 metu tevai nelabai zino kur kreiptis eisim pas šeimos gydytoja pas kuri jau buvome.... ir as turiu tokiu problemų su nugara nežinau ar tai prisideda nes vienos nugaros raumuo didesnis ir daro Vilniui kaž kokias procedūras su elektros impulsa ar kuo bet jau kuri laiką nebuvau procedūrose

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Skausmas, diskomfortas čiurnoje ar blauzdoje gali įtakoti jūsų judesius bei eiseną. Tai ilgainiui gali sukelti raumeninę įtampą ne tik blauzdoje, šlaunyje, bet ir nugaroje. Todėl reiktų gydymą pradėti nuo čiurnos judesių amplitudės atgavimo. Tą optimaliausiai galima pasiekti tempimo pratimais. Drauge su čiurnos, blauzdos raumenų savybių atgavimu reiktų daryti pratimus ir nugaros, dubens raumenims, nes tik fizioterapinės procedūros gali būti neveiksmingos. Dėl pratimų parinkimo siūlau pasikonsultuoti su sporto medicinos gydytoju, reabilitologu ar kineziterapeutu.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 lapkr. 10 20:27
Sveiki, norėčiau sužinoti ar galėtų būt kažkas rimto. Prieš kelias dienas pradėjo skaudėt nugarą tarp dešnės menties ir stuburo. Maudimas jaučiasi beveik pastoviai, judant suskausta toje vietoje. Tai pat skauda kai giliai įkvepiu ir skausmas būna toks duriantis. Temperatūros ar kokių kitų simptomų kaip ir nėra, tik tas skausmas. Ar galėtų būt kažkas rimto čia? Ar tiesiog praeis savaime?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Tai galėtų būti tarpšonkaulinio nervo uždegimas, taip pat raumenų pertempimas ar net tarpslankstelinių diskų pakitimų pasekmės. Iš pažiūros net labai banalus, nedidelis skausmas skausmas gali tapti lėtiniu ir sunkiai pasiduodančiu gydymui. Todėl siūlau įtemptus raumenis švelniai tempti keletą kartų po 20 sekundžių, ne mažiau (nesukeliant sau skausmo), tepti šildančiu tepalu ar tepalu nuo skausmo ir jei simptomai nemažės kreiptis į specialistus.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 lapkr. 10 16:29
Sveiki,
prieš einant miegoti viskas buvo gerai, tačiau atsikėlus ryte, labai skaudėjo dešinės pėdos viršutinę dalį (pačioje dešinėje, apačioje mažylio). Vos priminti galėjau. Truputi pavaikščiojus ir pasitepus Finalgono, pagerėjo,tačiau vistiek skauda kai vaikščioju. Dėl ko tai galėjo nutikti? Man 21m, sportuoju tik sporto salėje, daug vaikštau. Dėkui už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Skausmo priežastis atsirado ne naktį. Kur jums beskaudėtų (pėdos apačią ar viršų) svarbu ką veikėte prieš tai. Ar sportavote įprastais krūviais, ar apskritai sportavote, gal keitėte avalynę, ar su skausmu pėdoje nėra kitų pojūčių pokyčių tiek pėdoje, kojose, tiek nugaroje dubenyje. Deja, pagal jūsų suteiktą informaciją aš negaliu nuspėti, kas jums nutiko.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 lapkr. 9 20:42
Man 25. Turiu problemas su kelio sąnariais. Ypač su vienos kojos. Dariausi MRT, rado jei neklystu ir pamenu Beikerio pakinklinė cista. Gydimas buvo paskyrtas tepalu, nepadėjo. Tiesa nemaniau, kad bus rasta cista nes kamuoja gan kitokie skausmai. Sulenkus koją, kartais labai sunku atlenkti, nes atrodo, kad kažkas stipriai neleidžia, kartais skilnda traškėjimo (sąnarių traškėjimo tipinis) garsas. Norėčiau sužinoi kas gali būt?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Sąnarių traškėjimo nereiktų bijoti, nes traška daugelio žmonių sąnariai. Vienų dažniau, kitų mažiau. Dažniausiai jie gali būti girdimi darant gilius pritupimus. To nereiktų bijoti. Tokie simptomai visai nepadeda nustatyti ar sąnarys sveikas ar ligotas. Ribotas kojas tiesimas yra kur kas rimtesnis simptomas. Tačiau Beikerio cista neturėtų būti jūsų minimų simptomų priežastis.
Kelio tiesimą gali riboti pakitę meniskai, jų atplaišos, tačiau apie juos turėtų būti daugiau duomenų MRT aprašyme.
Šioje dėlionėje trūksta detalių, todėl siūlau kreiptis į specialistus ir išgirsti kitą nuomonę ir/ar paieškoti kitų sprendimo būdu, nes kaip matote tepalo problemai išspręsti nepakanka.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 lapkr. 6 16:57
Laba diena. Prieš 3 mėnesius patyriau kelio traumą. Sportuojant, tiksliau darant įtūpstus, kažkas jame trakštelėjo, pradėjo skaudėti priekinę kelio pusę, patino, buvo sunku sulenkt ir ištiesti per kelį koją. Šaldžiau, gėriau NVNU, nešiojau įtvarą porą savaičių, nutraukiau fizinę veiklą, stengiaus neapkrauti kelio. Kai skausmas nurimo, pradėjau mankštinti palaipsniui, po krūvio pašaldydavau. Lyg ir viskas praėjo, atsistatė, liko neįprastas tarkštelėjimas tiesiant ,lenkiant per kelį nesukeliantis skausmo. Tačiau prieš porą savaičių tupiant vėl kažkas sutraškėjo, pradėjo skaudėti priekinę kelio pusę, patino, norint ištiesti pilnai ar sulenkti kelį jaučiu diskomfortą, lyg kažkas trukdytų, girdimas traškėjimas, lydimas dar didesnio skausmo. Kas tai galėtų būti? Ačiū už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Rekomenduoju pas specialistus įvertinti kelio sąnarių meniskų būklę. Dažnai jie būna traumuojami ne tik sportinės veiklos metu, bet ir buitinių judesių metu (pritupiant, klaupiant). Pakitę meniskai gali sukelti skausmą, patinimą, judesių ribotumą. Kita vertus esant uždegimui ir patinimui sąnarys darosi mažiau mobilus ir be meniskų traumos. Visgi pojūčių priežasties pradėčiau ieškoti nuo meniskų patologijos. Jei nesate tam įgudęs, geriau pasikonsultuokite su gydytoju.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 lapkr. 4 08:55
Sveiki,
Dirbu sedima darba ir didesne dali dienos praleidziu prie kompiuterio. Laikysena bloga, susikuprines jau daug metu. Nusprendziau pasitaisyti ir pradejau daryti pratimus pagerinti laikysena, stengiausi sedeti tiesiai ir t.t.
Atsirado siok toks nepatogus jausmas apatineje nugaros dalyje. Ar skiriant gydyma savo pacientams jiems pries pagerejima neatsiranda napatogumu, kurie ir toliau darant pratimus su laiku praeina?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Kiekvienas žmogus yra individualus ir ypatingas, nors tuo pačiu ir panašus į kitus. Tačiau skiriant gydymą nėra normalu tikėtis gauti pablogėjimą. Mūsų tikslas gerinti gyvenimo kokybę ir, žinoma, nepakenkti. Tarp kitko, jūs prieš pasirinktą "taisymo" programą skausmo neminite. Tai peša mintį, kad jūsų pasirinkta taktika nėra optimali ir tinkant jūsų kūnui. Todėl siūlau peržiūrėti jūsų pasirinktos taktikos principus ir koreguoti ją, vengiant simptomus provokuojančių ar labai sunkių pratimų, kurie gali sukelti per didelę netreniruotų ar nepasiruošusių raumenų įtampą ir skausmą.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 lapkr. 2 18:55
Sveiki,turiu skolioze,kuria isigijau vaikysteje del netaisyklingos sedesenos.Pasekmes tokio,s kad iskrypes stuburas i sona,peciai nevienodo akscio.Iskrypimas mazdaug menciu lygyje,apie 1-2 laipsnio.Esant nugaros perkrovimui ilgesiam laikui,jauciasi trmpalaikis skausmas tarp menciu.Turiu bloga iproti kuprintis.Galvoju kad gal neblogai butu isiyti koki nugaros dirza laikysenos korekcijai.www.efarma.lt siulo ivairiu dirzu,tik nelabai znau koki reiketu rinktis.Gal galite patarti.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
įtvarai jūsų minimų problemų neišspręs. Jie gali padaryti meškos paslaugą. Geriausias vaistas nuo kūprinimosi įpročio - įprotis nesikūprinti ir raumenų jėgos ir elastingumo subalansavimas. Priemonės kaip laikysenos diržas atpratins jūsų kūną nuo natūralaus, jam priklausančio darbo. Raumenys gavę galimybę nedirbti būtinai ja pasinaudos. O nedirbantys ar netaisyklingai dirbantys raumenys ilgainiui gali paryškinti laikysenos pokyčius. Todėl siūlau nenueiti paprasčiausiu keliu, rinkitės daugiau pastangų reikalaujančios taktikos, kuri ilgainiui duos daugiau "dividendų". Siūlau pasikonsultavus su specialistais ir pradėti kasdien daryti pratimų programą sudarytą iš tikslinių, jums tinkančių ir jums pritaikytų pratimų.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 spal. 27 14:18
Sveiki, treniruotės metu darant įtūpstą į šoną labai suskaudo šlaunies raumenį, prieš tai buvo garsas lyg kažkas ,,pokštelėjo''.Labai skaudėjo.Sakykite prašau ar tai galėjo būti tik raumens patempimas, ar galėjo raumuo plyšti? Kraujosruvų nesimato, guzo irgi nėra, tik patinę. Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Raumens patempimas yra tas pats kas ir plyšimas, tik mažesnio laipsnio. Patempimą vadiname dažniausia kai plyšta ne daugiau trečdalio skaidulų. Tad dalinis plyšimas panašu, kad yra. Kraujosruvos dažniausiai išryškėja vėliau ir dažniausiai žemiau pažeistos vietos, tad gali pamėlti blauzda ar čiurna (nebūtinai šlaunis). Jei skausmo neprovokuoja buitinis judesys po truputį galima grįžti prie fizinės veiklos palaipsniui apkraunant ir pažeistos šlaunies raumenis.
Tačiau, sumaniausia būtų pasikonsultuoti su specialistu, kuris objektyviai įvertintų pažeidimo dydį ir rekomenduotų saugų reabilitacijos planą.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 spal. 10 13:48
Sveiki, jau kurį laiką skauda ilgajį kaklo raumenį dešinėje pusėje,apsičiupinėjus jaučiu toki kaip slankiojanti guziuką, ar tai gali būti raumens sąstyngis ar apskritai gali būti toje vietoje koks nors guzelis?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Atleiskite už neišprusimą, bet aš nežinau kur yra ilgasis kaklo raumuo (tokio per anatomijos studijas man neteko aptikti). Tad komentaras bus bendras apie kaklą. Kaklo raumenyse gali susiformuoti skausmingi taškai. Jie gali paslankūs, bent tiek kiek paslankus pats kaklo raumuo. Tačiau kakle yra gausu limfmazgių, kurie gali padidėti bei būti skausmingi. Pastarųjų padidėjimo priežastis gali būti labai įvairi. Limfmazgių padidėjimą gali sukeli sisteminės ligos, peršalimas, tonzilitas, kitos infekcinės ligos, gali būti ir vėžinių susirgimų simptomas. Galimų priežasčių yra daug. Nemanau, kad man turint jūsų pateiktą informaciją pavyks padaryti tikslų spėjimą. Todėl rekomenduoju, nepraėjus simptomams kreiptis į gydytoją.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 spal. 6 17:13
Sveiki, skauda kakaklą, atrodo kaip medinis, neina pasukt ir lenkt į kairę pusę, gal tai nesusiję, bet dar išberė kojas, baigiu nusikasyt. Kas tai galetų būt? Ar reik dėl to labai susirūpint?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Visais atsiradusiais simptomais reikia susirūpinti, nes ligos ilgiau ir blogiau gydomos dėl vėlyvos diagnostikos. Dėl bėrimo negaliu komentuoti, nes informacijos gerokai per mažai. Siūlau parodyti bėrimą šeimos gydytojui ar odos ligų specialistui. Tai kad kaklo judesiai riboti tik į vieną pusę, leidžia daryti prielaidą, kad bėrimas ir kaklo problemos nesusiję. Kaklo įtampa, sukaustymas, skausmas gali būti atsiradęs dėl raumenų reakcijos į kokį nors išorinį dirgiklį. Tai taip pat gali būti kūno apsauginė reakcija norint išvengti kažkokio skausmą sukeliančio judesio ar padėties. Tai gali būti pirmieji kaklo slankstelių ir tarpslankstelinių diskų pokyčių simptomai. Norint, kad būklė neprogresuotų, reiktų gydytis. Kaklo skausmus dažniausia gydome reabilitacinėmis priemonėmis - kineziteapija, fizioterapija, esanat poreikiui ir vaistais.

Pagarbiai
Mantas Ambraška