Mantas Ambraška

Sritis:Fizinė ir sporto medicina

Papildoma informacija:

Adresas:Vytauto g. 8/ Liubarto g. 7, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2722443
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoja esant įvairiems kaulų-raumenų sistemos sutrikimams: nugaros, kaklo, sąnarių skausmams, tarpslankstelinių diskų išvaržoms, sausgyslių, raiščių patologijoms, judesio sutrikimams, ydingai laikysenai, stuburo iškrypimams. Konsultuoja renkantis sporto šaką, norint sudaryti tikslingą treniruočių planą, esant raumenų ir skeleto sistemos lėtiniams perkrovimo simptomams.
Domėjimosi sritis – kūno funkciniai judesiai, judesio stereotipai, jų sutrikimų įtaka kūno biomechanikai; sporto šakų sukelti natūralaus judesio pakitimai ir reabilitacijos galimybės.


Užduoti klausimą

2016 vas. 1 16:38
Sveiki,
Norėčiau sužinoti, kas ir kaip nustato stuburo iškrypimą. Tiesiog man jau nuo vaikystės (dabar - 24 m.) yra "kuprelė", o priekyje - atsikišę menčių raktikauliai. Vaizdas ne koks. Kai buvau vaikas, chirurgas mamai sakė, kad krypsta stuburas. O dabar skauda nugara, bet šeimos daktarė siuntė pasidaryti paprastą rentgeno tyrimą (atsigulus) - stuburas be pakitimų. Bet tai gal šis tyrimas nerodo stuburo iškrypimo, nes man atrodo, kad plika akimi tai matoma... Pas kokį specialistą turėčiau kreiptis?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
stuburo iškrypimai yra diagnozuojami rentgeno pagalba. Rentgeno nuotraukose matuojami kampai tarp atskirų anatominių struktūrų (kaulų) ir vertinama ar jie išsidėstę simetriškai, ar formuoja įprastus, stuburui būdingus linkius. Jei yra kažkokie pakitimai, vertinama,ar tie pakitimai pakankamai dideli,kad būtų galima parašyti diagnozę.
Jūsų matomas vaizdas veidrodyje ir gydytojo vertinama rentgenograma gali skirtis. Nesimetriška laikysena, arba laikysena, kai yra padidėję kurie nors linkiai, gali būti vadinama ydinga. Tokia stuburo konfigūracija gali formuotis dėl raumenų tonuso (įsitempimo, atsipalaidavimo) pokyčių. Atsigulus minėti pokyčiai gali ir nesimatyti.
Jei gydytojas radiologas nemato jokių rentgenologinių pakitimų - pamirškite apie nuotrauką ir kreipkitės į sporto medicinos gydytoją ar gydytoją reabilitologą, kuris parinktų jums tinkamą "korekcinę" programą, kuri sustabdytų jūsų minimų simptomų (tiek estetinių pokyčių, tiek skausmo) progresavimą ir žinoma gydymą.

Pagarbiai
Mantas Ambraška
N.B. Eidama pas specialistą turėkite ir rentgeno nuotraukas ar jų skaitmenę versiją, kad gydytojas galėtų tiksliau įvertinti jūsų funkcinę būklę.

2016 saus. 23 18:53
Sveiki.
Esu girdėjęs, kaip kai kurie treneriai sako, kad iš šuolio reikia nusilesti and priekinių pėdų dalių. Leidimasis pilna pėda uždeda daugiau krūvio kulnui, o tai nesveika nugarai.
Ar tikrai taip?

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,

Po šuolio nusileisti ant kulnų yra pakankamai sudėtinga, todėl jei jums nepavyksta nusileidimo amortizuoti priekine pėdos dalimi, tada jūs nusileidžiate pilna pėda. Tokį krūvį geriausia "absorbuoja" pėda. Jei pėdos funkcija pakitusi, arba šuolininko judesių biomechanika yra "nestandaertinė", daugiau krūvio tenka kelio, klubo, nugaros juosmeninės dalies sąnariams. Tai reiškia, jei pėda neatilieka savo funkcijos už ją dirba kiti sąnariai, kurie dažniausiai nėra tam taip gerai pasiruošę arba pritaikyti.
Jei jums dažnai pasitaiko po šuolio nusileidžiant trinktelėti į žemę kulnais, reiktų imtis priemonių ir išmokti nusileisti "šelniau". Nes tie treneriai kurie kalba, žino, kad išjungus pėdą,kaip spyruoklę pradeda byrėti ir kiti sąnariai (tuo pačiu ir nugaros). Tad galime teigti, kad po šuolio nusileisti ant kulno yra nesveika nugarai.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2016 saus. 21 21:33
Sveiki. Man 25 metai. Geriu vitaminus ir kartais pasportuoju. Turiu dvi blogas ydas. Rūkai ir kartais pasilepinu gazuotas gėrimais su E raidėm. Taigi. Organizmas atmeta natūralų papildą kreatina. Išgėrus ir sportuojant skauda pilvą ir labai pykina. Kodėl?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Jei nevartojant kreatino simptomai nesikartoja, yra keletas galimų paaiškinimų:
>jūs apskritai netoleruojate kreatino ir jo reiktų atsisakyti, nes medicininėje literatūroje rašoma, jog kreatinas gali sukelti virškinimo trakto funkcijos pakitimų (tai vadinamas nepageidaujamas ar galimas nepageidaujamas poveikis)
>gali būti, kad jį vartojate per vėlai (skaičiuojant laiką iki fizinio krūvio pradžios). Vienas iš galimų sprendimų yra vartoti jį su maistu, dvi ar tris valandas prieš fizinį krūvį, kad netaptų papildomu dirgikliu jūsų virškinimo sistemai
>gali pakakti pakeisti kreatino monohidratą (vieną dažniausiai sutinkamą papildo formą) į kitą cheminį junginį ir simptomai gali pranykti, nes jūs galite netoleruoti jūsų pasirinkto preparato.

Reiktų atkreipti dėmesį, jog kreatino nerekomenduojama vartoti esant inkstų funkcijos pakitimams. Tad prieš tęsiant šio pakankamai saugaus preparato vartojimą, siūlau atlikti šlapimo tyrimą, taip pasitikrinant bendrą inkstų funkciją.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2016 saus. 12 15:38
Sveiki, noriu paklausti štai tokio klausimo. Man 75 m. sergu podagra jau 3 m. Anksčiau užeidavo priepuoliais po 1-1,5 sav.Tačiau dabar mėnuo kaip nepraeina, naudoju vaistus kuriuos paskyrė gydytojas. Sanarių patinimai praėjo tačiau viena koja (dešinė) pradėjo tarsi tirpti, taip pat ją labai sunku judinti, tarytum velkasi man einant, tenka vaikščioti su lazdele, kad neparvirsčiau. Nežinau ką galėtų reikšti šie simptomai, tad nusprendžiau paklausti jūsų.
Iš anksto ačiū už atsakymą!

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Jūsų minimi, mėnesį nepraeinantys simptomai labaiu būdingi ne podagrai (medžiagų apykaitos pakitimui), bet nervų ligoms. Skausmą, tirpimą ir jėgos sumažėjimą nulemia nervo šaknelės dirginimas, spaudimas. Būklė gali progresuoti ir ilgainiui dar labiau sutrikdyti kojos funkciją, todėl svarbu nedelsti ir kreiptis į specialistus, kurie parinktų tinkamą gydymą. Gydymas turėtų apimti ne tik medikamentines priemones, bet ir kineziterapiją - gydymą specialiai parinktais gydomaisiais/korekciniais pratimais, bei fizioterapiją. Tad kreipkitės į neurologą bei fizinės medicinos ir rabilitacijos, sporto medicinos specialistą.

Pagarbiai
Mantas Ambraška


2016 saus. 5 00:56
Laba,
miegant megstu rankas po pagalve pakisti, ar uzkelti. pabundu naktim skauda alkunes ir taip jau beveik menuo tai maziau tai daugiau. kartais pabundu nutirpus ranku pirstams. Aciu uz atsakyma. esu uzsienyje neturiu lt srifto atsiprasau.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
Rankų, pečių lanko raumenų, sąnarių padėtis gali provokuoti jūsų minimus ar bent panašius simptomus. Visgi,reiktų pagalvoti ar neatsirado kokios nors naujos ar neįprastai padažnėjusios fizinės veiklos,kuri galėtų papildomai apkrauti alkūnes,dilbius, riešus. Nes tie patys simptomai būdingi tiek raumenų ir sausgyslių perkrovimui (dėl ko gali atsirasti raumenų/sausgyslių "patinimas" ir nervų užspaudimas), tiek ir pozicijos/padėties sąlygotam nutirpimui (kuris gali būti kraujagyslinės ar neurologinės kilmės).
Jei smulkiau papasakotume simptomų atsiradimą ir aiškiau suformuluotumėte klaismą, būtų lengiau jus nukreipti teisinga linkme.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 gruod. 15 18:23
Sveiki. Dirbu stovima darba. Padidejo pakinkliniai limfmazgiai. O dabar jau skaudeti pradejo. Skausmas isplites kelėnu srityje. Jei nebutu tų "poduškėlių", sakyciau, kad skauda kojas. Ka man daryti? Tik parejusi iš darbo, kojas laikau pakeltas. Darau kojų pratempimus, nes kitaip kojas pradeda tampyti. Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Limfmazgių padidėjimą reikia kruopščiai ištirti, nes jie gali padidėti nuo infekcinių ligų, autoimuninių susirgimų ar vėžinių procesų. Reikiama linkme jus gali nukreipti jus gydantis gydytojas.
Visgi, jei aptikote mazgelius, bet nesate tikra, ar tai limfmazgiai, ar pakitusios kojų kraujagyslės, kreipkitės į angiochirurgus. Jie nustatys ar nėra venų uždegimo - grėsmingos ligos, kuri gali sukelti skaudžių padarinių (sudaryti kraujo trombų susidarymą ir kraujagyslių užkimšimą). Dažniau kojose kinta kraujagyslės, todėl pradžiai pagalvokite apie jas.
Jei kraujagyslėse grėsmingų pakitimų nėra, ir nėra kitų grėsmingų priežasčių limfmazgių padidėjimui, imkitės pratimų. Gerinkite kojų kraujo apytaką. Išmokite keletą būdų kaip įjungti "raumenų pompą" net neatliekant judesio, bet įtempiant raumenis. Jei galite judėti - dar geriau. Darykite nesudėtingus profilaktinius pratimus darbo metu (vaikščiojimas, pasistiebimai). Nuvargusių kojų raumenų vienas veiksmingiausių vaistų tempimo pratimai, raumenų masažas, dabar dažnai naudojamas "volavimasis" specialiais volais, ar taškinis masažas teniso kamuoliukais.
Šiais savigydos metodais, profilaktinėmis priemonėmis siūlau užsiiminėti tik pasitikrinus ar jūsų neužklupo kokia nors grėsminga liga.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 lapkr. 21 07:15
Sveiki.Esu 74 metų vyras.Prieš keletą mėnesių atsirado tokie skausmai:graužiantis skausmas nuo kaklo link dešinio peties,skauda negiliai,bet paviršinė dalis,lyg raumens.Kai dirbu fizinį darbą,judu-skausmo nėra.Vakare,kai sėdžiu skausmas, neapleidžia visą vakarą.Atsigulus-skausmas praeina.Bandžiau pats pamasažuoti,tepti su tepaliukais,bet niekas nepadeda.Ką reikėtų daryti?.Dėkoju už patarimą.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Reiktų įvertinti kaklo judesius. Atkreipkite dėmesį ar judesiai į vieną pusę yra simetriški ir tokie patys kaip į kitą pusę. Jei jie nevienodi, reiktų tempti raumenis kurie labiausiai riboja judesius. Tempimas turėtų būti švelnus, neskausmingas. Tą patį reiktų atlikti ir su rankų raumenimis. Visgi neturint patyrimo iš pažiūros paprastas metodas tampa dideliu mokslu. Todėl skausmams nepraėjus siūlau kreiptis į sporto medicinos gydytoją, reabilitologą ar kineziterapeutą, kad nukreiptų jus teisinga/ taisyklinga linkme.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 lapkr. 19 11:44
Laba diena. Man yra sausgyslių gyrnelių uždegimas. Norėjau pasiteirauti ar galėjo man šį uždegimą iššaukti vaistai nuo podagros Adenuric. Gėriau juos 2 savaitės.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Įvairių tyrimų duomenimis Adenuric gali sukelti nepageidaujamą poveikį sąnariams ir/ar raumenims. Nuo 0,7 iki 1,0 proc. vaistą vartojančių žmonių gali pasireikšti sąnarių skausmas, patinimas, sustingimas, net sukelti artritą. Gali pasitaikyti silpnumas ir raumenų skausmas. Tai laikoma kaip retas nepageidaujamas poveikis. Visgi tiesioginio poveikio sausgyslėms nėra nustatyta. Reiktų atkreipti dėmesį, kad vaistas gali išprovokuoti ir podagros paūmėjimą, o pastaroji būtent ir pažeidžia sąnarius, sausgysles. Tad atsiradę simptomai gali būti sukelti vaisto, bet dėl to nerekomenduojama liautis vartoti vaistą. Siūloma tęsti gydymą vaistu ir reikalui esant gydyti sukeltą paūmėjimą simptomiškai (vaistais nuo uždegimo).

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 lapkr. 18 01:53
Sveiki,
zmogus, kuris patyre gimdymo trauma ir kuriaim diagnozuota desines rankos vangi pareze, taip pat buvo luze kaklo slanksteliai, iskrypes stuburas, ko turetu imtis ir pas kokius specealistus kreiptis, kad galetu paskirti tinkama gydyma.
Beje, trauma buvo gimdymo, dabar tas zmogus suauges. Vaikysteje lanke sanatorijas, taip pat buvo padaryta rankos operacija, taciau dabar kuo toliau tuo sunkiau ja valdo, ranka kumpsta.
Prasau padekite, nezinome nuo ko pradeti, kur kreiptis.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Kreipkitės į reabilitologą ar sporto medicinos gydytoją, kuris įvertintų ligos istoriją ir esamą raumenų būklę bei parinktų pratimus, kurie padėtų atgauti prastėjančias raumenų savybes. Šalia pratimų gali būti parinktos ir kitos reabilitacinės priemonės, kaip fizioterapija, ergoterapija. Sveikam žmogui reikia judėti, kad neprarastų natūralių kūno "galių" kaip jėga, ištvermė, lankstumas, tuo tarpu žmogui, kuris turi sveikatos sutrikimų, nuolatinio tikslinio judesio (fizinio pratimo) svarba yra dar didesnė, todėl gydymas ar funkcinio pajėgumo palaikymas turėtų būti nenutrūkstamas. Pratimus reiktų daryti namuose, ne tik reablitacijos centre ar sanatorijoje.
Tad pradžioje reiktų įvertinti būklę, po to sudaryti reabilitacijos/gydymo programą, ją pritaikyti buitinėms sąlygoms, epizodiškai tikrinti jos efektyvumą (ne periodiškai reabilituotis).

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 lapkr. 17 17:22
Labas vakaras, norėjau paklaust kaip man išlygint pečius(vienas aukščiau, o kitas žemiau). Kaip sustiprinti nusilpusius nugaros vienos puses raumenis? Bei kokius tempimo pratimus reiketu atlikti,jog nugaros nervai ilgėtų? Ačiū labai iškarto..

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,

Pečių aukštis gali skirtis dėl įvairių priežasčių, todėl neįvertinus jūsų kaulų ir raumenų sistemos atsakymo į klausimą neturiu.
Su nugaros stiprinimu taip pat reiktų būti atsargiems, nes nugaros raumenų įtampos skirtumas dažniausiai atsiranda dėl dubens, kojų raumenų tonuso, jėgos pokyčių ar asimetriškumų. Kita vertus reiktų išsiaiškinti kodėl jie nusilpo, pašalinti nusilpimo priežastį ir tik tada stiprinti.
Raumenys stiprinami pratimą, skirtą specifiniam raumeniui (tarkim liemens lenkimą į šoną), atliekant 3 kartus po 10 pakartojimų (lenkimų).
Tempimų nugaros nervų ilginimui mokslas iki šiol nėra sugalvojęs, tad ir aš jums tokio pasiūlyti negaliu. Tempiami raumenys, kad nevaržytų judesių, nespaustų nervinių šaknelių, bet ne pačios nervų šaknelės. Todėl tikėtina, kad jums reiks stiprinti dubens raumenis, tempti nugaros raumenis, kad nugaros nervinės šaknelės/nervai būtų "laisvesnės".

Pagarbiai
Mantas Ambraška