Mantas Ambraška

Sritis:Fizinė ir sporto medicina

Papildoma informacija:

Adresas:Vytauto g. 8/ Liubarto g. 7, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2722443
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoja esant įvairiems kaulų-raumenų sistemos sutrikimams: nugaros, kaklo, sąnarių skausmams, tarpslankstelinių diskų išvaržoms, sausgyslių, raiščių patologijoms, judesio sutrikimams, ydingai laikysenai, stuburo iškrypimams. Konsultuoja renkantis sporto šaką, norint sudaryti tikslingą treniruočių planą, esant raumenų ir skeleto sistemos lėtiniams perkrovimo simptomams.
Domėjimosi sritis – kūno funkciniai judesiai, judesio stereotipai, jų sutrikimų įtaka kūno biomechanikai; sporto šakų sukelti natūralaus judesio pakitimai ir reabilitacijos galimybės.


Užduoti klausimą

2014 spal. 29 12:13
Sveiki,

Norejau pasidometi ka gali reiksti juosmens skausmas rytais? Dazniausiai pasireiskia daug stipresnis kai pries miega daugiau pavalgau arba isgeriu skysciu. Tuomet rytais beveik neimanoma pasilenkti ir tarsi "tempia" visa apatine stuburo dali.
Ar tai gali buti susije su instais ar labiau su raumenimis ar nervais?
Turiu pamineti, kad mano fizinis aktyvumas yra vidutinis, nesedziu visai diena, taciau perdaug ir nejudu. Man 22-eji metai.

Dekui uz atsakyma!

Pagarbiai,

Karolina

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, Karolina,

Jūsų atveju norėčiau priminti, jog šis atsakymas nepakeis gydytojo konsultacijos. Jis labiau rekomendacinio pobūdžio, nes viena problema netrukdo šalia jos būti ir kitai. Todėl profilaktinį šlapimo tyrimą rekomenduočiau atlikti.
Kalbant apie Jūsų rytinius pojūčius, galima įtarti raumeninės kilmės skausmą, nes, kaip aš suprantu, net ir nevalgius ar negėrus prieš miegą, skausmai vis tiek būna, nors ir ne tokie ryškūs. Todėl nematau tiesioginio priežastinio ryšio tarp didesnio skysčių suvartojimo ir juosmens skausmo. Be to esant inkstų ligoms turėtų keistis ir šlapimimasis, ko Jūs, bent jau savo klausime, neatžymite.
Tokioje situacijoje belieka išsiaiškinti kurios raumenų sistemos grandys yra pakitusios ir taikyti gydomąsias ir tuo pačiu profilaktines priemones - tikslinius fizinius pratimus, parinktus pagal Jūsų būklę.

Pagarbiai

Mantas Ambraška

2014 spal. 24 21:54
Sveiki!
Turiu tokį nusiskundimą - ryte atsikėlusi negaliu susiriesti į "kamuoliuką", su galva paliesti kelių, jaučiamas skausmas, taip pat negaliu iš ryto plauti galvos, nes leidžiant vandenį ant sprando jaučiu skausmą per visą stuburą. Taip pat dažnai jaučiuosi lyg su sustingusiu stuburu, norisi lyg kas jį pratemptų.Kas man galėtų būti? Lauksiu Jūsų atsakymo.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Pagal Jūsų vardinamus simptomus galima būtų galvoti apie keletą diagnozių, bet nugaros skausmai nėra tokia paprasta problema, kad be apžiūros drįsčiau Jums priskirti bent vieną jų. Kita vertus diagnozė dažniausia rodo pasekmę, o ne priežastį. Kalbant apie pastarąją, galima numanyti jog minėtus simptomus lemia arba provokuoja raumenų sistemos pakitimai.
Per didelė raumenų įtampa, raumenų sąlyginis sutrumpėjimas arba padidėjęs tonusas, raumenų pertempimas, gali įnešti sumaišties į atramos ir judėjimo sistemą ir laikui bėgant, išsekus kūno kompensacinėms galimybėms, sukelti laikinus ar net negrįžtamus pakitimus. Tokių problemų sprendimas, bent pagal mūsų gydymo filosofiją, retai būna drastiškas. Pagrindinis gydymo būdas yra to "raumeninio chaoso" korekcija, normalių judesių atgavimas, biomechaninių raumeninių grandžių atstatymas. Tai reikštų, kad pagrindinis tikslas yra ne skausmo ir sustingimo gydymas, o tai sukeliančių priažasčių nustatymas ir jų sprendimas.
Be to reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad bendro pobūdžio pratimai ar mankšta nėra tas pats, kas tiksliniai pratimai, taikomi atskirų problemų sprendimui. Todėl rekomenduoju kreiptis į specialistus, kurie nustatytų silpnąsias biomechanines grandis ir parinktų Jūsų būklei tinkamiausią gydymo taktiką.

Su linkėjimais sveikti
Gydytojas Mantas Ambraška

2014 spal. 12 22:04
Sveiki. Man vaikystei nustate Osguto - Slaterio liga, bet tuom ir pasibaige. Siuo metu man jau 27 m, bet negaliu normaliai su sia liga gyventi, nes koja biski paslysta ir kelietis tiesiogine to zodzio prasme persisuka i kita puse( skausmas nezmoniskas). Poliklinikoj nieko padeti negali, sako ribok fizini kruvi. Sakykit, gal daro kokias operacijas ar dar ka? Esu nevilty.. :(

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena.

Jūsų minimi simptomai nėra būdingi Osgood-Shlatter ligai, tad fizinio krūvio ribojimas šiuo atveju tikrai nėra sprendimo būdas. Tik nustačius dabartinę jūsų būklę atitinkančią diagnozę galima svarstyti apie gydymo taktikos pasirinkimą. Tad mano pasiūlymas būtų kol kas neieškoti, kas jus operuotų, o atrasti atsakymą į klausimą, kas jums iš tikro yra. Suprantu, kad skausmas kelia daug neigiamų emocijų ir trukdo kokybiškai gyventi, todėl siūlau kreiptis į sporto medicinos, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją ar bandyti dar kartą ieškoti ortopedo traumatologo patarimo, kad išaiškėtų dabartinės jūsų būklės priežastys.

Su linkėjimais sveikti/stiprėti
Sporto medicinos gydytojas
Mantas Ambraška