Mantas Ambraška

Sritis:Fizinė ir sporto medicina

Papildoma informacija:

Adresas:Vytauto g. 8/ Liubarto g. 7, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2722443
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoja esant įvairiems kaulų-raumenų sistemos sutrikimams: nugaros, kaklo, sąnarių skausmams, tarpslankstelinių diskų išvaržoms, sausgyslių, raiščių patologijoms, judesio sutrikimams, ydingai laikysenai, stuburo iškrypimams. Konsultuoja renkantis sporto šaką, norint sudaryti tikslingą treniruočių planą, esant raumenų ir skeleto sistemos lėtiniams perkrovimo simptomams.
Domėjimosi sritis – kūno funkciniai judesiai, judesio stereotipai, jų sutrikimų įtaka kūno biomechanikai; sporto šakų sukelti natūralaus judesio pakitimai ir reabilitacijos galimybės.


Užduoti klausimą

2014 lapkr. 24 23:18
sveiki,man 53m,pries 2 sav padaryta menisko pasalinimo operacija ,kelyje nera sutepimo skyscio,labai girgzda,nustatyta osteortroze 2laipsnio,ka dabar tuo atveju daryti,hialuronui neturiu pinigu,kokie papildai gali padeti.Aciu uz atsakyma

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Pradėsiu nuo antros klausimo dalies apie papildus. Sąnarių skysčio savybių gerinimui gali būti skiriami: kolagenas, gliukozaminas ir hialurono rūgštis. Leidžiama hialurono rūgštis pakankamai brangi, kalogenas per virškinimo traktą nepasisavinimas, tad kremzlių būklės gerinimui lieka gliukozaminas. Pastarojo efektas atsiranda po 6 mėnesių vartojimo. Vartojama 2 mėnesius kasdien, po to daroma 2 mėnesių pertrauka ir vėl ciklas kartojamas iš naujo. Kiek ilguoju periodu ši alternatyva išeina pigesnė, aš nežinau. Gliukozamino galima gauti kaip maisto papildo daugelyje specializuotų maisto papildų parduotuvių, vaistinių. Kaip vaistai šiuo metu registruoti berods du preparatai, kurių kokybė neturėtų kelti abejonių, o dozė siekti 1,5 gramo. Alternatyva papildam galėtų būti šaltiena ir želė, tačiau jos reikia suvartoti didelius kiekius, kurie vėliau gali pakenkti jūsų širdies ir kraujagyslių sistemai ar tiesiog saikui. Tad su natūraliomis priemonėmis pasirinkimas yra vienas iš dviejų - sveikesnis sąnarys ryt ir vėliau šlubuojanti širdis, arba sveika širdis bet skaudanti koja.
Kalbant apie dar natūrelesnius ir tikriausiai pačius svarbiausius metodus, reiktų nepamiršti judėjimo teikiamos naudos. Sąnarinis skystis gaminasi tada kai sąnarys juda. Nesant judesio mažai duos naudos ir visos likusios gydymosi strategijos. Tad mano manymu jūsų pirmo pasirinkimo "vaistas" turėtų būti nedidelės amplitudės, be ašinės apkrovos kojos judesiai per kelio sąnarį. Vienas iš pavyzdžių gali būti laisvai kabančių kojų siūbavimas (kai sėdima ant aukštos kėdės, suolo, stalo ar panašiai). Antrinei profilaktikai būtų prasminga nusilpusius kojų raumenis sustiprinti, o įtemptus, didesnio tonuso raumenis atpalaiduoti specialiais pratimais. Tuo būdu atstatant ir atgaunat dar gerokai prieš operaciją buvusias raumenų savybes ir po to jas lavinant, nesudaryti palankių sąlygų tolimesniam artrozės vystymuisi.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 lapkr. 19 14:30
Sveiki, jau virs metu laiko pastoviai jauciamas skausmas juosmeninės/kryžkaulinės dalies srityje. Skausmas pastovus, padirbus fizini darba dar labiau sustipreja. Ligonineje buvo kreiptasi i neurologa, tai padare tik juosmeninės/kryžkaulinės dalies rentgena - sumažėjęs sąnarinis tarpas ir dar kazkokie pakitimai rasti, bet neurologo isvada, kad gydymas nera reikalingas. Ka tokiu atveju daryti? MRT ar KT tyrimui atlikti vel reikalingas siuntimas, o jei neurologo isvada, kad gydymas siuo metu nereikalingas, tai siuntimo duoti nenori. Ar ir toliau gyventi su tuo ikyriu skausmu, pastoviai teptis tepalais po sunkesnio darbo ir gerti vaistus nuo skausmo? Man 27 metai, o kiek ilgiau padirbus nebegaliu issitiesti, del to net isejau is darbo. Aciu uz atsakyma.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Papildomi tyrimai jums gali sukelti tik dar didesnį nerimą, nes šiuo metu vienas sudėtingiausių ir šiuolaikiškiausių tyrimų kaip MRT, gali neduoti atsakymo kodėl visgi jums skauda nugarą. Žinoma renkantis gydymo taktiką, jie gali padėti pasirinkti metodą, bet panašu, jog šiuo atveju esminės įtakos gydymo pasirinkimui jis neturės.
Kalbant apie gydymą ir jo reikalingumą, reiktų suprasti, jog skausmas yra biologinis signalas, rodantis, kad sistemoje yra netvarka, kuri jau pakankamai didelė ir pats organizmas nebesugeba susitvarkyti naudodamas "savo vidinius resursus". Mano nuomone tai rodo gydymo reikalingumą. O gydyti galima ne tik nervus, bet ir raumenis. Dažnai raumenyse atsirandantys "trigeriniai" taškai imituoja neurologines būkles, sukelia skausmą, blogina raumens funkciją ir mobilumą. Vienas ar keli tokie taškai gali būti nepriklausomai nuo to ar drauge yra kokia nors neurologinė būklė. Raumenų savybių atgavimas (savotiška reabilitacija) yra tas sprendimo būdas, kurio jums dabar reiktų ieškoti.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 lapkr. 18 20:22
Laba diena, norejau paklausti: dirbu sunku fizini darba, daug tenka lankstytis per diena.Neseniai atsirado skausmas toks panasus i (lyg adateliu) dūrima nugaroje. toks skausmas ne nuolatinis, atsirasdavo pasilenkus dirbant ir susylant, atsistojus ir atsilekus toks pojutis praeidavo ir kartais pasikartoja dabar. kas cia galetu buti?? aciu uz atsakyma

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Dirbant fizinį darbą, kurio metu dažnai reikia atlikti tokius pačius judesius gali kisti raumenų tarpusavio sąveika ir atsirasti raumeninis disbalansas, kuris ilgainiui gali sukelti skausmą, įtakoti stuburo sąnarių funkciją - nervinių šaknelių dirginimą, tarpslankstelinių diskų pakitimus, judesių amplitudės pokyčius. Dažnas lenkimasis turi papildomų rizikos veiksnių nugaros skausmo vystymuisi. Jei, tarkim, pakitęs šlaunų raumenų tonusas neleidžia laisvai judėti dubeniui, tai kūnas lenkimuisi judesį "skolinasi" iš juosmeninės nugaros dalies, o toks per didelis juosmeninės dalies mobilumas ilgainiui gali būti jūsų minėtų pojūčių priežastis.
Jūsų pojūčiai gali būti ir raumeninės, ir nervinės kilmės, tad kas jums yra negaliu pasakyti. Tačiau galiu įtarti pojūčių atsiradimo priežastį. Pastaroji dažniausiai būna raumenų disbalansas, lemiantis pokyčius kūno kinetinėse grandinėse.
Rekomenduoju pasikonsultuoti ir pradėti taikyti tikslinius gydomuosius pratimus, kad būklė geretų ar bent jau neblogėtų.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 lapkr. 16 15:51
laba diena, man diagnozuotas kaklo osteochondroze, taip pat tarp menciu iskrypimas ir apatine stuburo dalis taip pat iskrypusi, man 29m, ar as galiu mankstintis su elipsiniu treniruokliu, ar ne? kokia geriausia manksta man butu?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Kaklo osteochondrozė ar kiti jūsų minimi simptomai, kuriuos būtų galima apibendrintai vadinti ydinga laikysena, nėra priešparodymas mankštintis elipsiniu treniruokliu. Tai puikus būdas palaikyti ar pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, tačiau jis niekaip nepadės spręsti jūsų kaklo ar juosmens problemų. Norint, kad mankšta padėtų sveikti ir sumažinti jus varginančius simptomus, reikia atsirinkti tikslinius pratimus ir jais koreguoti, sumažinti iki minimumo veiksnius lemenčius šių būklių vystymąsį. Ydinga laikysena ir dažnai ją lydinti osteochondrozė atsiranda dėl neadekvačių atskirų stuburo segmento apkrovų, atsirandančių dėl raumenų disbalanso. Pastarasis dažnai atsiranda dėl ilgalaikės sėdimos padėties, nuolatinių ar dažnai kartojamų vienpusių judesių ir panašių, iš pažiūros nelabai svarbių dalykų. Todėl norint savęs neriboti sporto salėje pradžiai rekomenduočiau kineziterapinius pratimus, kurie galėtų jus paruošti sveikam kūno lavinimui, o ne "kūno galimybių" išbandymui. Dėl specialių, jums pritaikytų pratimų siūlau pasikonsultuoti su specialistais.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 lapkr. 16 11:40
Sveiki, traumos metu lūžo kryžkaulis ir uodegikaulis 90laipsnių kampu su dislokacija į mažąjį dubenį. Lūžis įaugęs. Taip parašyta išvadoje. Gruodžio mėn.darys KT ir neurochirurgas liepia nedelsiant operuoti, nes šis lūžis man buvo laiku nenustatytas, aibė komplikacijų, 10mėn.kenčiu beprotiškus skausmus. Ką Jūs siūlytumėte daryti? Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Jūsų pasakojimas nėra pakankamai išsamus, kad susidarytų aiškus jūsų būklės vaizdas. Nemažai detalių jūsų istorijoje paaiškėtų/paaiškėja po apžiūros ir klinikinių tyrimų įvertinimo, tad man, neturėjusiam galimybės to padaryti, komentuoti jūsų konkrečios būklės galimus gydymo pasirinkimo variantus yra neetiška.
Tad siūlymas būtų remtis specialistų, mačiusių jus ir galėjusių įvertinti visus galimas gydymo pasirinkimus, nuomone.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 lapkr. 10 21:46
Sveiki, Turiu jau kelis metus pasikartojantį riešo sąnario skausmą. Užeina periodiškai kas 3-4 mėnesius.Panašų į uždegimą, kai prasideda skausmas trunka apie 2 savaites. Simptomai: labai sumažėjęs sąnario judesys, maudžia ir ramybės būsenoje.Žaidžiu krepšinį, skauda metančios rankos riešą. Kokių gydymo priemonių patartumėt imtis? ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Paprastai skausmas iš niekur neatsiranda, jis dažniausia turi tiesioginę ar bent numanomą priežastį. Ji yra labai svarbi jūsų sveikimo istorijos pradžiai. Proceso pradžios atsekimas duoda labai svarbios informacijos apie ligos (priežasties ar pasekmės) eigą ir galimą gydymo taktiką. Pagal jūsų pasakojimą aptikti pradžios ar simptomus išprovokuojančio veiksnio nėra kaip. Tačiau panašu, jog simptomai yra atsirandantys dėl lėtinio perkrovimo/pertempimo. Reiktų išsiaiškinti kurios struktūros labiausia nukenčia ir sukelia skausmus, o tada jau imtis šalinti skausmų priežastį, o ne gydyti "riešo skausmą ar sustingimą". Kartais panašias problemas galima spręsti ortopediniais įtvarais, kartais koreguojant riešą judinančius raumenis, bet neretai prireikia koreguoti ir visos rankos ar net kūno "biomechaniką". Pastarasis gali būti maišomas su metimo technika, bet tai ne tas pats. Biomechaninių raumenų agonistų (veikiančių viena kryptimi) ir antagonistų (veikiančių priešinga kryptimi) problemų buvimas gali sukelti medicininių problemų net ir esant visai pakenčiamai metimo technikai.
Gydymas prasideda nuo diagnozės nustatymo, bet tam reikia dažniausia pakliūti pas gydytoją, o greitoji pagalba maudžiamam riešui yra paprastų, nieko nekainuojančių priemonių kompleksas - RICE (nuo angliškų žodžių (Rest, Ice, Compresion, Elevation )pirmųjų raidžių). Šios priemonės mažina po fizinio krūvio galintį išsivystyti uždegimą ir jo sukeliamą skausmą bei ribotą funkciją.
Komentaro pabaigai norėčiau atkreipti dėmesį jog lėtinės ar perkrovimo traumos medikų gydomos tuo ilgiau, kuo ilgesnė ligos eiga, tad siūlau nekentėti iki visiško sąnario funkcijos sutrikimo, nelaukti liūdnų pasekmių ir pasikonsultavus su specialistais imtis adekvačių gydymo ir/ar profilaktinių priemonių.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 lapkr. 10 17:53
Sveiki,

jau ilgą laiką kankina kelio sąnario skausmas, kuris pasireiškia netikėtai. Dažniausiai sutampa su lipimu laiptais, ilgesniu stovėjimu (po 1 val. ir daugiau), kuomet esu neišsimiegojusi, taip pat jaučiu diskomfortą keičiantis orams. Skausmas pasireiškia lyg po girnele, viršuje ir lateralinėje pusėje, sąnario srityje. Praeitą žiemą buvo atlikta rentgeno nuotrauka, tačiau gydytojai taip nieko ir nerado. Po to šeimos chirurgas pasiūlė sumažinti cukraus, druskos kiekį maiste, atsisakyti bet kokio greit paruošiamo maisto, išsimiegoti ir vartoti gliukozamino sulfatą. Tuomet gėriau miltelius su šiltu vandeniu ~2-3 mėn. Skausmai pranyko, nustojau gerti papildus. Tačiau vėlgi, po ilgesnio stovėjimo darbe skausmai grįžta. Vasarą per dieną dviračiu numindavau mažiausiai 8 km iki kol rugpjūtį geliantis skausmas kelyje sugrįžo. Tuomet teko atsisakyti ir dviračio. Vėliau skausmas vėl pranyko iki pastarosios savaitės. Pasireiškė panešiojus dėžes aukštyn - žemyn laiptais. Kartais dėl skausmo negaliu užmigti. Aną savaitę teko daug stovėti, tad grįžus namo abu kelio sąnariai tiesiog "dėgė" ir vietiškai buvo paraudusi oda. Traumos nesu turėjusi.

Kas tai galėtų būti ir kokia jūsų nuomonė tolimesnių veiksmų atžvilgiu?

Iš anksto dėkoju už Jūsų atsakymą,
Ieva.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, Ieva,
Panašu jog be apžiūros negalėsiu sau leisti spėti ir atsakyti jums į klausimą dėl diagnozės. Jūsų bėda turi daug veidų, o ir vardą gali turėti ne vieną. Visgi, daugiau nuomonė kryptų prie to, jog dėl kelių skausmų kalti per dideli krūviai ir/ar netaisyklinga kelio biomechanika. Nepaisant to, kad važiavimas dviračiu laikomas keliams pakankamai saugi fizinio aktyvumo forma, netaisyklingas pėdalų mynimas ar per sunkios bėgių pavaros pasirinkimas gali patys sukelti skausmą, jau nebekalbant apie proceso paūminimą. Šiame detektyve labai svarbi jūsų girnelės elgsena. Kokia trajektorija ji juda, kokia jos natūrali anatominė padėtis? Ar girnelių padėtį lemia šlaunies keturgalviai raumenys ar labiau įtakoja šalia esančių sąnarių judesio biomechanikos pakitimai? Aš tikriausiai jau kartojuosi, bet dažnai ligos priežastis, kurią mėginame spręsti, slepiasi kur kas atokiau nuo skausmo židinio, nei mums gali atrodyti. Taip pat svarbu ar nėra sąnarį judinančių raumenų tonuso pakitimų. Pastarųjų pokyčiai taip pat gali sukelti įvairios dislokacijos skausmus.
Galima išvardinti labai daug priežasčių, net perrašinėti atskirų monografijų skyrius apie kelio skausmą, tačiau tai tebus teoriniai pasvarstymai, kuri biomechaninė grandis funkcionuoja nepilnavertiškai. Kita vertus nereiktų pamiršti pasitikrinti ar dubens raumenys atlieka savo darbą ir leidžia jums be jokių apribojimų naudotis jūsų keliais.
Gliukozaminas neblogas preparatas, bet gali paklaidinti ieškant teisingų atsakymų. Jo vartojimas gali pagerinti sąnarinio skysčio savybes, bet jis niekaip neįtakoja skausmo atsiradimo priežasties. Vėl ir vėl pasikartojantis skausmas rodo, kad problema nebuvo sprendžiama, o tik atidėliojama vėlesniem laikui. Todėl tolimesnis sprendimas nėra ramybė ir laukimas kol simptomai praeis. Jūs turite išsiaiškinti disfunkciškas judesio grandis ir koreguoti jas, kad buitiniai judesiai jums nesukeltų skausmo, uždegimo ar dieglių.
Tikiuosi mano komentaras bus naudingas.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 lapkr. 7 11:05
Laba diena, ar kelio menisku II - III degeneracija ir plyšimai kontraindikacija jogai?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Kelio meniskų degeneracija nėra kontraindikacija jogai. Tik reikia vengti kai kurių pozų, ypač reikalaujančių maksimalaus kojų sulenkimo per kelius. Be to jogai galima pasiruošti ir sustiprinti ar atpalaiduoti atitinkamas raumenų grupes, kad minimalizuotume galimą tolimesnį proceso progresavimą. Reiktų suprasti jog meniskų "susidėvėjimas" atsirado ne dėl to, kad jums gamta dovanojo blogas kremzles, bet dažniausia dėl netaisyklingos/ netvarkingos sąnario biomechanikos. Jogos užsiėmimai labai tinka savijautos gerinimui, bet ne kelių skausmo ar funkcijos sutrikimo gydymui.
Dėl plyšimų atsakyti yra sunku, nes gali būti įvairių menisko kremzlės pakitimų. Kai kurie šio kremzlinio darinio plyšimai yra pakankamai "nepavojingi", kiti visgi atliekant tam tikrus judesius gali strigti ar dar labiau plyšti. Dar yra vienas niuansas, kad šiais laikais sayti, jog užsiiminėjate joga, yra tas pats, kaip prisipažinti jog mėgstate džiazą. Toks apibūdinimas neduoda konkrečios informacijos, nes yra tikrai nemažai džiazo ir jogos atmainų, o kiekvienai jų yra būdingi tam tikri elementai, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį ir pritaikyti juos savo būklei. Tad ne apie pačią jogą turėtų kilti klausimas. Turėtumėte atrasti atsakymus kokie judesiai jums yra saugūs, kurie ne ir kaip galėtumėte koreguoti sąnario biomechaniką, kad kremzlės toliau nesidėvėtų.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 spal. 31 20:11
Man pries tris menesius buvo ciurnos trauma nuplyso visi raisciai is virsutines pedos puses nuo kauliuko iki kauliuko viskas nuplyso. db jau vaikstau,bet peda labai nelanksti skausminga. Darau tempimo pratimus kuriuos parode GYDITOJAI ANGLIJOJE ir sake daryt tuos pratimus ir ateit po kokio menesio pasirodyt, bet man tuos pratimus darant labai skauda. Ka daryt? Daryt toliau ar kazka keist, gal kokiu tepaliuku patept reiktu kad tie raisciai elastingesni butu lengviau juos eitu mankstint? Aciu uz atsakyma.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Teoriškai enzimoterapija galėtų padėti koreguoti čiurnos randėjimo procesus, bet pagrindinis vaistas visgi lieka tempimo pratimai. Patys pratimai neturi sukelti skausmo, nes jie juk taikomi kaip vaistas esamai būklei gerinti, o ne kaip nuodas jūsų kojos funkcijai bloginti (mano nuomone skausmas yra būklės bloginimas). Todėl tempimo pratimus reiktų modifikuoti taip, kad jaustumėte tik tempimą, neperžiangiant skausmo slenksčio. Kodėl apskritai nereiktų atsisakyti tempimo pratimų? Todėl, kad po traumos ar operacijos audiniai randėja ir "klijuojasi" atskiri jūsų audinių sluoksniai. Tokio proceso nevaldant, kitaip tariant, nesiimant priemonių ir nedarant tempimo pratimų, sąnarys stings ir praras mobilumą. Jūsų situacijoje galima šalia pratimų taikyti ir fizioterapines priemones, kurios gerina ne tik audinių mitybą ir gyjimą, leidžia jums laisviau daryti pratimus, bet tuo pačiu mažina ir patį randėjimo procesą. Kaip bebūtų jos yra tik kaip papildoma priemonė prie pagrindinio vaisto - pratimų.
Pratimus galite derinti su krioterapija. Tai reiškia, kad po tempimų reiktų šaldyti mankštintus audinius tirpstančiu ledu (ar daukartinio naudojimo geliniu "kompresu"), kad nedidėtų ar neatsirastų tinimo, bei suteiktų nuskausminamąjį poveikį. Ši poveikio priemonė, nepaisant jos paprastumo yra labai efektyvi.

Su pagarba
Mantas Ambraška

2014 spal. 29 20:16
Laba diena, norėjau pasikonsutuoti ar galima sportuoti, prieš metus turėjau kelio traumą, bet magnetinis rezonansas nieko blogo neparodė, tačiau virš kelio jaučiu stiprų raumenų skausmą, kai didesnis krūvis - nueinu daugiau kaip du km. ar lenkiant kelią, klupint, taip pat atrodytų, kad kojos negaliu pilnai ištiesti.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Tokiais atvejais sportavimas nebūtų racionalus sprendimas. Jums skausmą sukelia buitiniai judesiai, todėl ėmus aktyviau judėti, simptomai tik dar labiau paryškės. Tačiau tai nereiškia, kad nereikia spręsti problemos.
Kitas klausimas būtų - kur tikroji problema? Magnetinis branduolių rezonansas nėra panacėja ir negali atsakyti į visus klausimus. Jūsų skausmas gali būti dėl sąnarių funkcijos pokyčių. Viena iš jų galėtų būti nepilna sąnario amplitudė. Gali būti dar klampesnis atvejis, kai skauda kelią, o problema klube arba juosmenyje. Tokiais atvejais, dėl pakitusios vienos biokinetinės grandinės dalies funkcijos (pavyzdžiui klubo sąnario), kinta ir kitų judesyje dalyvaujančių grandžių (pavyzdžiui kelio ar pėdos) elgsena. Tokie dalykai būdingi lėtiniams pažeidimams, kurie kartais turi aiškią, juntamą pradžią (tarkim skausmo pasireiškimą), nors procesas iš tikro būna prasidėjęs seniai. Nežinau Jūsų traumos ar skausmo pradžios aplinkybių, bet pagal pasakojimą, akivaizdu jog yra ryškus raumenų disbalansas, kurį reikia koreguoti, norint išvengti skausmo. O po tikslingos reabilitacijos galima galvoti ir apie sportą.
Tad Jūsų atveju tiksilnga yra Jums pritaikyta kineziterapijos programa, o ne bendro pobūdžio sveikatinimosi ar treniruočių planas.

Pagarbiai

Mantas Ambraška