Mantas Ambraška

Sritis:Fizinė ir sporto medicina

Papildoma informacija:

Adresas:Vytauto g. 8/ Liubarto g. 7, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2722443
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoja esant įvairiems kaulų-raumenų sistemos sutrikimams: nugaros, kaklo, sąnarių skausmams, tarpslankstelinių diskų išvaržoms, sausgyslių, raiščių patologijoms, judesio sutrikimams, ydingai laikysenai, stuburo iškrypimams. Konsultuoja renkantis sporto šaką, norint sudaryti tikslingą treniruočių planą, esant raumenų ir skeleto sistemos lėtiniams perkrovimo simptomams.
Domėjimosi sritis – kūno funkciniai judesiai, judesio stereotipai, jų sutrikimų įtaka kūno biomechanikai; sporto šakų sukelti natūralaus judesio pakitimai ir reabilitacijos galimybės.


Užduoti klausimą

2015 saus. 3 15:28
Sveiki gyditojas gyvenu U.K gyditojas nustate sciatica ,Kiek supratau tai letuviskai liga vadinasi isialgija,jauciu dideli skausma kaires pushes sedmenyje skausmas eina ikojos apacia uztirpes kaires kojos peda or mazasis pirstelis,beviek nepavaikstau tik po namus it tai tik prisilaikydama gyditojas skyre vaistu nuo skausmo Tramadolio it diazepam. Draugai kurie turi sia liga siulo leisti diklofenako,at tai pades new skauda jau nuo rugsejo gal turite kokiu patarimu buciau labai dekinga

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Išialgija, arba sėdimojo nervo dirginimo simptomai atsiranda dėl mechaninio nervinių šaknelių dirginimo. Dėl pokičių stuburo kanale ar šalia jo gali būti dirginami nervai, išeinantys iš nugaros kanalo pro tarpskilvelinius tarpus. Tie nervai dar vadinami nervinėmis šaknelėmis. Išialgiją sukelia juosmeninės dalies nervinių šaknelių dirginimas.
Yra įvairių gydymo taktikų, tačiau siūlomas medikamentinis gydymas (tiek gydytojo tiek likimo draugų) yra tik simptominis, kuris gali duoti laikiną efektą arba neduoti efekto visai. Problemos sprendimas yra mechaninio dirginimo mažinimas. Deja tokiam tikslui tablečių nėra. Reikalingi tiksliniai gydomieji pratimai (kineziterapija). Nežinau tvarkos Didžiojoje Britanijoje, bet pratimus jums gali skirti reabilitologas ar sporto medicinos gydytojas (Physical Medicine and Rehabilitation ar Sports and Exercise Medicine physician) arba kinezitarapeutas (physiotherapist). Bendro pobūdžio pratimai nėra tikslingi, nes jie gali nekoreguoti priežasčių lemiančių pakitimus jūsų stubure ar raumeninėje sistemoje. Vaistai ir fizioterapinės procedūros, kaip minėjau, yra laikinas sprendimo būdas, kuris padeda pradėti taikyti priežasties gydymą pratimais.
Kito sprendimo kelio nėra. Alternatyvos žinoma galimos. Panašias būkles neurochirurgai sprendžia skalpeliu, tačiau neišbandžius fizinių pratimų, nepatikrinus jų efektyvumo, ieškoti chirurgo pagalbos nėra racionalu.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2015 saus. 2 16:17
Sveiki, nežinau tiksliai kurio daktaro klausti šito dalyko, todėl paprašysiu jusu patarimo, ar bent nukreipimo pas specialista. Man skauda labai šonus, nes aš nusimaudžiau vonioje sirgdama mėnesinėmis. Todėl noriu jusu paklausti ar nieko nenutiks rimčiau? Na kad nereikėtų gultis i ligoninę

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Nemanau, kad jūsų spėjimas yra teisingas. Tai panašiau į sutapimą, nei į tiesioginį ryšį tarp priežasties ir pasekmės. Nenorint pakliūti į ligoninę reiktų nedelsti. Jei skausmai nepraeina kreipkitės į šeimos gydytoją, kuris sugebės įvertinti būklę ir paskirs gydymą ar nukreips specialisto konsultacijai.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 gruod. 27 13:13
Laba diena. Pries 10 metu ranku lenkimo varzybose patempiau dvigalvio raumens (bicepso) sausgysle. Tepiau tepaliukais, ramybe daviau, bet skausmas tik aprimdavo ir tiek. Pakelti hanteli galedavau tik su priglausta alkune prie sono. Jei kiek ranka istiesta i prieki, skausmad labai stiprus. Viskas nesvarbu, kentet buvo galima, taciau dabar skausmas sustiprejo taip, jog net parduotuveje maisto maiselio nebegaliu be skausmo prikelti ir ant prekystalio padeti. Gal butu kokiu patarimu, ka man daryti. Esu tepes ivairiais tepaliukais, geresnuo uzdegimo vaistu, po treniruotes dares tempimo pratimus, masazaves ranka, niekas nepadejo.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Per tiek metų į procesą galėjo būti įtraukta daugiau raumenų, galiausia šalia dvigalvio žąsto raumens gali būti ir visai atskiras judesiuose dalyvaujančių struktūrų pažeidimas. Šiuo metu jau svarbiau darosi ne kuri struktūra pažeista, o kurios peties funkcijos sutrikusios. Gydymas turėtų prasidėti ne nuo ramybės, bet nuo aktyvios reabilitacijos. Pradžiai reikia atstatyti judesių amplitudes, o po to pradėti stiprinti raumenis, kad jie sugebėtų atlikti bent jau buitinius judesius. Tad pirmas tikslas turėtų būti, kad ranka be išorinio pasipriešinimo galėtų atlikti tokius pat judesius kaip ir sveikoji. Gydymo pradžioje gali būti reikalingas papildomai medikamentinis gydymas (vaistai nuo uždegimo) ir fizioterapinės procedūros. Vien tik tepalai, vaistai ar ramybė problemos nesprendžia. Tempimo pratimai, kaip gydymo metodas, yra labai arti tiesos. Klausimas tik, ar tikrai tempėte tai ką reikia gydyti, ar mėginote koreguoti sveikus audinius. Juk net tas pats dvigalvis raumuo turi dvi dalis (galvas), kurių funkcija ir atliekami judesiai skiriasi.
Pratimai turėtų būti parenkami išsiaiškinus raumenis, kurių funkcija pakitusi.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 gruod. 24 23:12
Laba,daktarai nustatė man tendinita kiek pailsėjas vėl jauciu skauma pradedu slubuoti ir taip jau keli mėnesiai.vaistai nepadeda poilsis irgi.kaip man toliau gydyti

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Tendinitas reiškia sausgyslės uždegimą. Vaistai padeda numalšinti uždegimą, sumažina skausmo pojūtį, o poilsis neduoda apkrovos audiniams, nesukelia skausmo ir tokiu būdu savaime neduoda uždegimui intensyvėti, o kūnas pats po truputį ramina uždegiminę reakciją.
Tai simptominis gydymas. Norint pagyti reiktų koreguoti skausmo atsiradimo priežastį. Apie pastarąją nieko negaliu komentuoti, nes nežinau kokios sausgyslės uždegimas jums nustatytas. Kūne yra daug raumenų ir dukart tiek sausgyslių, tad ir sprendimo būdų nemažai. Gydymo tikslas turėtų buti neadekvačios apkrovos tenkančios tai sausgyslei nuėmimas, tad priežastis gali būti ne toje vietoje kur skauda. Siūlau kreiptis į fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistus ar sporto gydytojus, su kuriais galėtumėte spręsti biomechanikos problemas, ne tik uždegimą slopinti.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 gruod. 15 23:45
Sveiki. Esu 20 metų, aktyvi, intensyviai dirbanti fizinį darbą. Aktyvaus dilbio nugręžimo metu pasireiškia skausmas. Pasyviai atliekant dilbio nugręžimą, skausmas mažesnis. Atgręžiant dilbį maksimalia amplitude skausmas taip pat pasireiškia. Stipriausias skausmas pasireiškia atliekant dilbio nugręžimą su pasipriešinimu. Kaip būtų galima numalšinti skausmą? :)

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Skausmo malšinimo pirmieji žingsniai visada tokie patys: ramybė ir šaldymas tirpstančio ledo temperatūros "kompresais". Antras žingsnis - vengimas ar sumažinimas iki minimumo veiklos, provokuojančius tokį skausmą. Reikalui esant galima naudoti įtvarus, ortezus, teipavimo metodikas, leidžiančias nuimti apkrovą dilbiui ir riešui. Lygiagrečiai su minėtomis priemonėmis, turėtų būti daroma skausmų pasikartojimo profilaktika - rankos raumenų agonistų ir antagonistų savybių subalansavimas, o pagal naujausias sporto medicinos ir reabilitacijos literatūros tendencijas - palaipsnis raumenų jėgos lavinimas.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 gruod. 6 15:44
Laba diena.Daugiau kai puse metu kenciu nugaros apatines dalies skausmus.Beveik ne dienos be tabletes.Diklakas,nimesilis,mydokalmas ir kt.Daryta magnetinio rez.tyrimas.:išlyginta juosmenines stuburo dalies fiziologine lordoze,nežymi skolioze i dešine.tarpslanksteliniai diskai dehitruoti,tarpslanksteliniu sanariu artrozes požymiai,kraštiniai slanksteliu kunu osteofitai.L3-4 tarpslankstelinis diskas dehitruotas,n.y.sagitalinis stuburo kanalo matmuo-18mm.L4-5 tarpslankstelinis diskas dehitruotas,disko iplyšimo požymiai.sagitalinis stuburo kanalo matmuo-17mm.L5-S1 tarpslankstelinis diskas žymiai dehitruotas,suplokštejes,cirkuliariai išgaubtas-abipus siaurina tarpslankstelines angas bei stuburo kanala.sagitalinis stuburo kanalo matmuo 13-14mm.stuburo kanalo stenozes nera.intrasmegeniniu signalo pokyciu nematyti.kitur stubure,stuburo kanale,nugaros smegenu maiše,nugaros smegenyse patologiniu pakitimu nematyti.nervines šakneles,paravertebriniai audiniai strukturiniai.Nežinau nei kaip toliau gydytis ir ka daryti...Lankiau proceduras:masažus,elektroterapija,darau atsigulus (kineziterapeutes parodytus pratimus)mankšta ryte ir vakare.Nepadeda.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Manau, kad jūs akcentuojate ne tuos dalykus. Magnetinis rezonansas labai geras tyrimas, bet jis parodo tik struktūrą, o ne funkciją. Dauguma jūsų minėtų gydymo būdų yra skirti koreguoti funkcijai, o ne struktūrai. Viskas atrodo pakankamai racionalu, bet komentuoti gydymo peripetijų aš negaliu, nes jūs man nepateikėte jokios informacijos apie raumenų būklę, dėl kurių pokyčių ir atsiranda minėtas simptomas - skausmas.
Gydymas tokiais atvejais (bent pagal magnetinio branduolių rezonanso tyrimo aprašymą) turėtų būti tiksliniai gydomieji pratimai/ kineziterapija. Tad belieka išsiaiškinti kokie kineziterapijos tikslai iškelti jums. Jūs juos turite žinoti, nes dažniausia, kad pasiektumėte tikslą nereikia labai daug pratimų. Tiesiog tie pratimai turi koreguoti pakitusias raumenų savybes, o sureguliavus savotišką raumenų "disbalansą", mažėja apkrovos stuburo sąnariams, mažėja neadekvačių dirgiklių ir galiausia gerėja būklė.
Visos kitos priemonės kaip vaistai, fizioterapija turėtų tik padėti jums gydytis svarbiausiais vaistais - pratimais. Todėl belieka paieškoti alternatyvios/kitos nuomonės dėl rekomenduotinų pratimų.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 gruod. 2 10:10
Laba diena ,atsikeliau siandien su nugaros skausmu.Kaip ir neskaudejo ,bet pabandzius pakelt nuo zemes nukritusi daikta ,sudure astrus skausmas .Vaikstau dabar kaip robotas bijau daryt staigius judesius,nes zinau ,kad skausmas vel sudiegs.Masina vairavau ,bet viska darau atsargiai.Labai issigandau ,kad nebutu tas pats kaip pries 3 metus ,kai net nugaros skausmas pagulde i lova savaitei .Tada negalejau daryt nieko ,net nusikoset be diegiancio nugaros skausmo negalejau,o ka jau kalbet apie nuejima i wc.Buvo taip lyg bet koki raumeni kune panaudojus budavo astrus skausmas nugaroje.Tai is kart dabar isgeriau voltaren 100 mg .Ir net nezinau ka toliau daryt ar gydyma pasirinkau tinkama.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Apie gydymo tinkamumą galima spręsti pagal tai, kaip jis atitinka nustatytą diagnozę, arba kaip gerai malšina simptomus. Nežinau kiek veiksmingi buvo nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (Voltaren), tačiau net ir labai gero efekto atveju, siūlau tuo neapsiriboti. Vaistai veiksmingi simptomų malšinime, bet ne ilgalaikėje juos sukeliančių veiksnių koregavimo ir gydymo perspektyvoje.
Mano manymu, jums reiktų užsiimti antrine profilaktika, o šiuo atveju, tai būtų specifiniai, individualūs gydomieji pratimai, kurie pagal situaciją gali būti derinami su fizioterapinėmis procedūromis ir medikamentiniu gydymu.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 gruod. 1 13:12
Sveiki,nezinau savo diagnozes,itaria uzspausta nerva.papasakosiu placiau.pries13-14m.laukiausi ir teko patirt smarkia nervine busena,po kurios maniau kad pagimdysiu be laiko,nes nugara taip sueme.. Pagimdziau laiku,be komplikaciju,bet nuo to laiko skauda nugara.kada ja skauda? Kai dirbu pasilenkusi,sunku atsitiesti,kai pavaikstau ilgiau ar parsinesu pirkinius tada pajuntu skausma,vakare atsigulus taip pat skauda,lauzia atrodo perlus stuburas,bet po 5-10min jis praeina.dabar jau gan daznai jauciu nugaros maudima,bet nakti neskauda.miegu gerai,tik atsikelus keistai jauciuos,bet praeina.ir sedet ilgai negaliu,imu muistytis,ieskot kitos padeties.pries gera men.pradejo skaudet kirksni ir perejo i koja.skauda tik priekine puse iki kelio.tas skausmas kaip nudilginta ar melyniu butu pilna toj vietoj..kaip aptirpusi..nemoku net paaiskinti.skauda koja pastoviai,bet vakare su tokiais spazmais,kaip ausi lai skauda.tai suduria,kad pasokt norisi,tai bel atleidzia..ant sprando turiu ataugas kaip kuprele,sake ,kad ir nugaroje yra ataugu.noretusi jusu verdikto,kodel skauda koja ir suintensivejo nugaros skausmai? Kas tai? Aciu.tiesa turiu spirale mirena,kuria ivede lapkricko3d.po to ir koja pradejo skaudeti.ar tai sutapimas ar..? Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Galbūt tai gali pasirodyti ne visai taktiška, bet pradėsiu nuo palyginimo su automobiliu.
Turint nenaują automobilį galime susidurti su situacija, jog kažkas per daug atsipalaidavo ar kaip tik užrūdijo. Nepaisant to automobilis važiuoja. Galbūt barška, bet važiuoja. Barškėjimas gali būti priimamas kaip papildomas dirgiklis arba kaip signalas, jog reiktų imtis priemonių norint ateityje išvengti didesnių gedimų.
Panašiai yra ir su kūnu. Skausmas, maudimas ar diskomfortas yra biologiniai signalai, rodantys, jog atramos ir judėjimo sistemoje yra netvarkos, dėl kurių kūnas patiria didesnius dirgiklius nei yra prisitaikęs. Šiuos signalus ignoruojant ir nesiimant jokių priemonių, būklė gali pablogėti. Tai gali atsitikti palaipsniui arba sutapti su kokiu nors "nepatogiu" judesiu, padidėjusiu stresu. Būklės pablogėjimu, jūsų atveju, būtų galima laikyti simptomų "nusileidimą/persikraustimą" į koją. Todėl tokį įvykių scenarijų būtų galima vertinti kaip pakankamai įprastą, nes per tuos 13 metų nebuvo imtasi jokių priemonių, galinčių koreguoti atsiradusį raumenų "nesusikalbėjimą".
Ar galėjo nėštumo planavimo priemonės sukelti tokiuos simptomus? Vienas iš galimų, nors ne dažnų, Mirenos nepageidaujamų poveikių yra nugaros skausmas. Bet, kad tai sukeltų kirkšnies skausmus nėra žinoma. Kita vertus šis preparatas gali sukelti dubens skausmą, dubens organų funkcijos pakitimus, yra užfiksuota ir infekcijų atvejai, todėl įtariant jog skausmas gali būti ne raumeninės kilmės, reiktų pasikonsultuoti su ginekologu.
Jei visgi simptomai neprogresuoja ir liekate prie prielaidos, jog skausmas yra sąlygotas judėjimo ir atramos sistemos, tai reiktų kreiptis į specialistus, imtis biomechaninių problemų sprendimo.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 lapkr. 29 02:19
Laba diena, man 16 metų. Laisvalaikiu bėgioju ir dažnai atlieku tempimo pratimos(ypač nugaros ir kojų). Užsibrėžiau tikslą, jog reikia padaryti špagatą, tad stengiuosi nepraleisti dienos nepratempęs raumenų. Deja, vis dažniau jaučiu sausgyslės skausmą po tempimo pratimų.Štai čia yra ta sausgyslė(nežinau jos pavadinimo, tad siunčiu nuotrauką) http://puu.sh/d9qya/3ae92b22da.jpg
Būtų malonu sulaukti atsakymo, kas galėtų padėti nuo skausmo, galbūt turėčiau daryti pertraukas? Ir ar tai gali sukelti sausgyslės plyšimą?
Ačiū, laukiu atsakymo :)

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Beatodairiškas arba labai entuziastingas tempimo pratimų taikymas gali sukelti raumenų ar sausgyslių pertempimus. Tokie žodžiai kaip patempimas ir pertempimas yra vartojami labiau dėl psichologinių momentų, bet ne dėl to, kad jie tiksliai apibūdintų būklę. Atsirandantis skausmas reiškia mikro struktūrų pažeidimą, kitaip sakant nedidelį įplyšimą. Pastarasis terminas labiau gasdinantis, todėl norint nedramatizuoti vartojamas patempimo terminas. Jūsų atveju pažeista gali būti pusplėvinio ar pusgyslinio raumens sausgyslė (ar abiejų). Pažeidimo laipsnis gali didėti jei tęsite savo tikslų siekimo jau išbandytomis priemonėmis. Pačios priemonės (tempimo pratimai) gali būti geros, tačiau pasirinktas tempas gali būti žalojantis.
Reiktų atsiminti jog netapo nei vienas sportininkas olimpiniu čempionu per vieną naktį. Jie savo tikslų siekia palaipsniui ir sistemingai. Todėl ir tempimo pratimai turėtų būti techniški ir daromi neforsuojant, nesukeliant sau skausmo. Trumpai tariant skausmas yra signalas jog buvo persistengta. To reikia vengti. Jei visgi po treniruotės paaiškėtų, kad persistengėte - skausmo malšinimui rekomenduoju šaldyti skaudamą vietą ledu ar daugkartinio naudojimo geliu.
Visgi sumaniausia būtų dėl taikytinų pratimų pasikonsultuoti su kompetetingu treneriu ar gydytoju.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2014 lapkr. 28 09:28
Laba diena, pries menesi pradejau dirbti fizini darba (priestai dirbau prie biure) ir man pradejo skaudeti peti. Dabar petiesskausmo nejauciu, bet kiekviena nakti negaliu normaliai miegoti, nes tirpsta desine ranka. Atsibundu nuo nerealaus skausmo, negaliu pajudinti rankos ir triju pirstu. Anksciau buvau susiradusi miego poza, kurioje ranka neskaudejo, o dabar net sedint tirpsta pirstai. Kas tai galetu buti? Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Atsiribojant nuo peties skausmo, nes jis gali būti kaip atskiras simptomas ar liga, trumpai apibūdinsiu dažniausias galimas tokių rankų tirpimų ir skausmų priežastis.
Pasikeitus fiziniam krūviui, gali keistis raumenų tonusas ir net atskirų anatominių struktūrų padėtis viena kitos atžvilgiu. Tokie pokyčiai gali sumažinti "erdves" kuriose tarytum laidai guli nervai. Esant mažiau vietos nervui, galimas jo dirginimas ar spaudimas, o tokios sąlygos gali sukelti tirpimus ir skausmus.
Galimos ir kiek kitokios tokių simptomų priežastys. Sunkus fizinis darbas, arba fizinė veikla, kuriai organizmo audiniai nebuvo palaipsniui "pratinami", gali sukelti perkrovimo pažeidimus. Vienas iš dažnesnių perkrovimo pavyzdžių yra sausgyslių patinimas ir nervo užspaudimas riešo ar alkūnės srityje. Sausgyslės patinsta po fizinio krūvio ar ilgesnį laiką nejudinamos, todėl simptomai lengvėja darant nedidelės amplitudės judesius be išorinių jėgų pasipriešinimo.
Darant teorinius išvedžiojimus galima "pritaikyti" jūsų minėtus simptomus tiek nervo dirginimui kaklo srityje, kur nervinė šaknelė išeina iš nugaros smegenų kanalo, tiek riešo kanalo sindromui, kurio pagrindinė priežastis - nervo užspaudimas tarp pirštus lenkiančių raumenų sausgyslių "riešo kanale" esančiame riešo vidinėje pusėje. O nervo, kaip savotiško signalus nešančio laido, kelyje nuo stuburo slankstelių iki riešo yra dar mažiausiai keturios vietos, kur nervas gali būti dirginamas dėl kažkurios vienos ar kelių anksčiau minėtų priežasčių.
Tad galiu teigti jog jūsų skundai gali būti nervo dirginimo simptomai, bet negaliu nustatyti galimos pažeidimo lokalizacijos. Kad nepasiklysti simptomuose siūlau apsilankyti pas gydytoją, nes konsultacija "raštu" gali nuvesti prie ne pačios tiksliausios diagnozės.

Pagarbiai
Mantas Ambraška