Mantas Ambraška

Sritis:Fizinė ir sporto medicina

Papildoma informacija:

Adresas:Vytauto g. 8/ Liubarto g. 7, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2722443
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoja esant įvairiems kaulų-raumenų sistemos sutrikimams: nugaros, kaklo, sąnarių skausmams, tarpslankstelinių diskų išvaržoms, sausgyslių, raiščių patologijoms, judesio sutrikimams, ydingai laikysenai, stuburo iškrypimams. Konsultuoja renkantis sporto šaką, norint sudaryti tikslingą treniruočių planą, esant raumenų ir skeleto sistemos lėtiniams perkrovimo simptomams.
Domėjimosi sritis – kūno funkciniai judesiai, judesio stereotipai, jų sutrikimų įtaka kūno biomechanikai; sporto šakų sukelti natūralaus judesio pakitimai ir reabilitacijos galimybės.


Užduoti klausimą

2017 geg. 3 09:15
Sveiki,
Jaučiu skausmą apatinėje nugaros dalyje dešinėja pusėje, kartais atrodo kad skausmas iš ten pereina per dešinę koją. Trunka tai jau gal ilgai apie pora mėn. Ką turėčiau daryti?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Reiktų kreiptis į gydytoją, kuris įvertintų jūsų būklę, neurologinius simptomus ir paskirtų tolimesnius tyrimus ar gydymą. Skausmo plitimas į koją yra rimtas signalas, dėl to neracionalu delsti ar mėginti taikyti kitiem tikusius ar internete rastus gydymosi būdus. Gydymas turi būti individualizuotas ir pritaikytas jums.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2016 rugp. 9 10:38
Laba diena, kritau nuo dviracio. skauda peti jeu per 4 men. MR: M.SSp ir M.ISP pakitusio signalo. 1/4 sausgysles storio defektas. M.biceps CL sausgysle zastiklausio vagoje. Akromioklavikulinio sanario tarpas deformuotas. Subakromialinis matmuo 4-4,5mm.Skyscio pedsakai subdeltineje bursoje ir sanaryje. Kokia mano prognoze ateiciai? Patarkite. Pas gyvdytoja nepakliunu dar 2 men. O skauda 24h/para. Labai aciu

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Jei sunkumų nekilnojate ir nesportuojate sporto šakų, kur labai aktyviai įsijungia pečių lankas, tai ateityje pasekmių neturėtumėte jausti. Visgi tokiam pažeidimui reikia nuoseklios ir pakankamai intensyvios reabilitacijos.Galima taikyti fizioterapines priemones, būtina daryti kineziterapinius pratimus. Šiuo metu reikalingi ir vaistai nuo skausmo nes naktinis skausmas byloja apie aktyvų uždegimą, o jis tęsiasi per ilgai, jį reikia slopinti.
Be to reikia išsiaiškinti kokia peties raktikaulinio sąnario funkcija ir būklė (dažnai reikalingi papildomi funkciniai tyrimai) ir spręsti ar nėra reikalinga peties imobilizacija ar net operacija.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2016 birž. 7 17:58
Man kineziterapeutas paskyrė fizinius pratimus tik gulint ir 2 laikantis ir stovint ar tai tik tiek galima?
Kokias dar procedūras galima būtų tokiu atveju skirti?
Ar mano negalavimai išgydomi?
Kiek laiko smarkiai neapkraunant širdies raumens galėčiau dirbti ir kokiu intencyvumu? Ar aplamai tokiu atveju fiziniai apkrovimai gadina širdies raumenį?
Visame stubure jaučiamas ir girdimas traškesys kas tai? Ar nepavojinga?

Skauda - kaklą negaliu pasukti, nepakeliu puoduko dešiniąja ranka, skausmas eina per visą ranką (kartais trenkia kaip žaibas), vidurį nugaros, tai vieną šoną, tai kitą, abi kojas (nedaug paėjus, pasėdėjus tarsi sugniaužia), abi kojų pėdas (dažniausiai ryte negaliu paeiti nepramankštinęs), negaliu pasilenkti užsirišti batų, nuo žemės ko nors pakelti.
Širdies plote skausmai eina į petį, kaklą. Širdį tartum sugniaužia. Neaišku kodėl šokinėja sistolinis (viršutinis) ar diastolinis (apatinis) kraujo spaudimai tai abu iš karto, tai atskirai. Nei iš šio nei iš to sutrinka širdies ritmas. Visi minėti skausmai nestabilūs.

Atlikti tyrimai:
KAKLINĖS STUBURO DALIES KOMPIUTERINĖ TOMOGRAFIJA
Tyrimas atliktas Philips Mx16 aparatu. Skenuota spiraliniais aksialiniais pjūviais kas 2 mm nuo Cl iki Thl. Intraveninis kontrastavimas netaikytas.
Fiziologinė lordozė išlyginta. C3-6 tarpslankstelinių diskų aukštis sumažėjęs. Slankstelių kūnų kraštiniai osteofitai siaurina C3-4, C5-6 tarpslankstelines angas, labiau dešiniąsias. C5-6 disko medialinė — 4 mm išvarža spaudžia nugaros smegenų maišą, stuburo kanalas sagitaliai 11 mm. C6-7 disko medialinė -3 mm išvarža, stuburo kanalas sagitaliai 13 mm.
Išvada: osteochondrozė, C5-6, C6-7 diksų medialinės išvaržos, santykinė stuburo
kanalo stenozė, C3-4, C5-6 tarpslankselinių angų stenozė.

KRŪTININĖS STUBURO DALIES KOMPIUTERINĖ TOMOGRAFIJA
Tyrimas atliktas Philips Mx16 aparatu. Skenuota spiraliniais aksialiniais pjūviais kas 2 mm nuo Thl iki Ll. Intraveninis kontrastavimas netaikytas.
Fiziologinė kifozė palyginta, nežymi skoliozė. Tarpslanksteliniai diskai suplokštėję, subchondrinė sklerozė, Smorlio išvažos, kraštiniai osteofitai. Susiaurėję tarpslankstelinių sąnarių tarpai, subchondrinė sklerozė. Susiaurėję kostovertebrinių sanarių tarpai, subchondrinė sklerozė, kraštinės išaugos Susiaurėjęs kairio X kostotransversinio sąnario tarpas, subchondrinė sklerozė kraštinės išaugos. Stuburo kanalas nesusiaurėjęs.
Išvada: osteochondrozė, spondiloartrozė, kostovertebrinių kairio X kostotransversinio sąnario artrozė, stuburo kanalas nesusiaurėjęs.
JUOSMENINĖS STUBURO DALIES KOMPIUTERINĖ TOMOGRAFIJA
Tyrimas atliktas Philips Mx16 aparatu. Skenuota spiraliniais aksialiniais pjūviais kas 2 mm nuo Th12 iki S2. Intraveninis kontrastavimas netaikytas.
Fiziologinė lordozė palyginta. Slankstelių kūnų dengiamosiose plokštelėse yra Šmorlio išvaržų, kraštiniai osteofitai. L4-5 diskas cirkuliariai išsigaubęs, siaurina tarpslankstelines angas, labiau kairę, stuburo kanalas sagitaliai 18 mm. L5-S1 diskas cirkuliariai pasigaubęs iki 4 mm, siaurina tarpslankstelines angas, stuburo kanalas sagitaliai 18 mm.
Išvada: osteochondrozės požymiai, L4-S1 diskų cirkuliarūs išsigaub imai, susiaurėję tarpslankstelinės angos

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Koks gydymas optimaliausias sprendžia specialistas, kuris įvertina jūsų būklę. Tikriausiai yra ir kitų pratimų, kitoks kelias į sveikimą, bet dažniausiai renkamasi strategija, kuriai jums reiks skirti mažiausiai laiko ir galėsite gauti apčiuopiamus rezultatus. Kadangi gydymo metu skausmo provokavimas yra nepageidaujamas, parenkami saugūs pratimai. Pratimų galima parinkti įvairių, galima naudoti įvairias technikas, bet jūsų būklė (skausmingas lenkimasis, batų rišimasis) smarkiai riboja aktyvius judesius ir specialisto galimybę paįvairinti jums gydymą. Be to gydymas nėra sportas, ir jis nebūtinai turi patikti.
Kompleksinio gydymo metu gali būti parenkamos įvairios fizioterapinės priemonės (magneto terapija, elektroterapija, stuburo tempimas ir pan.),tačiau jos parenkamos individuliai, pagal jūsų funkcinę būklę, nebūtinai struktūrinę diagnozę.
Jūsų negalavimai yra išgydomi, nors būna atveju kai jie tampa lėtiniais, ilgai trunkančiais. Sėkmė priklauso ne tik nuo to kaip parinktas jūsų gydymas, bet ir nuo to kaip jūs laikotės numatyto gydymo plano.
Į stuburo traškesius galite nekreipti dėmesio. Jie daugeliu atveju nepavojingi. O sąnariai (stuburas irgi sąnarių rinkinys) traška apytikriai aštuoniems iš dešimties žmonių ir tai visai neturi tiesioginio ryšio su tikimybe ateityje turėti sąnarių problemų.
Dėl fizinio krūvio intensyvumo parinkimo ir širdies adaptacijos krūviui reiktų pasitarti su kardiologu ar sporto mediku. Kad konsultacija būtų pilnavertė, reiktų atlikti krūvio mėginį, užrašyti elektrokardiogramą, įvertinti jūsų pojūčių reikšmę ir įtaką parankamam fizinio aktyvumo planui. Jūsų simptomai gali būti rimti, bet gali būti ir gerybiniai, dėl to norint sudaryti kompetentingą fizinio aktyvumo planą - „krūvio receptą“ - reiktų atsakyti į keletą papildomų klinikinių klausimų.
Kompiuterinių tomografijų tyrimai rodo, kad jūsų stubure yra tam tikri „dėvėjimosi“ pokyčiai, bet jie nėra labai smarkiai išreikšti ir nebūtinai paaiškina jus kankinančių simptomų kilmę. Norint suprasti procesus vykstančius jūsų kūne rekomenduoju pasikalbėti su jus gydančiu gydytoju ir išsiaiškinti, kaip stuburo pakitimai gali įtakoti jūsų funkciją, ir kaip skausmingi, įsitempę raumenys dėl savo pakitusios funkcijos gali įtakoti ne tik skausmą bet ir stuburo struktūrinius pokyčius.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2016 birž. 6 19:51
Labas, 2016-06-02 man buvo atliktas stuburo juosmeninės srities KT tyrimas. Išvada: bendriniai degeneraciniai pakitimai, ryškiausi L4-L5-S1 segmente. L5-S1 protrūzija bei mišri abipusė (K>D) intervertebrinių angų stenozė. Ką tai sako dė mano būklės, ar reikia žiūrėti ir tai kas prieš išvadą dar smulkiai surašyta? Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Jūsų tyrimo išvados sako, kad paskutinis juosmens slankstelis (L5) yra arčiau kržkaulio (iš tikro pirmojo kryžkaulio slankstelio S1, kuris yra suaugęs su žemiau esančiais slanksteliais ir sudaro kryžkaulį) nei jam derėtų būti. Taip yra nutikę dėl to, kad tarp jų esantis tarpslankstelinis yra pakitęs, suplokštėjęs ir truputį išsiveržęs į nugaros smegenų kanalą, bei siaurina angas pro kurias iš nugaros smegenų kanalo išeina nervai. Išvadoje neparašyta kiek smarkiai tos angos yra siaurinamos. Kita vertus ar tai 1 mm ar 3mm didelio skirtumo nėra, nes KT tyrimo atsakymą reikia vertinti kartu su jūsų būkle, simptomais. Mat , tarkim Petrui, tarpslankstelinės angos (intervertebrinės angos) susiaurėjimas vienu milimetru gali būti nepakeliamai skausmingas, o štai Jonui tos pačios angos susiaurėjimas net 3mm gali visai nesijausti. Tai reiškia, kad medicinoje nėra tik juoda ir balta. Ir toks aprašymas net neleidžia suprasti jums toliau reiktų bendrauti su reabilitacijos specialistu ar su chirurgu.
Siūlau su tyrimo aprašymu kreiptis į gydytoją, jis jums galės pakomentuoti, kurie simptomai gali būti paaiškinti radiniais, nustatytais KT tyrimo metu. Be to galės nustatyti kurie simptomai ar problemos nustatytos tyrimų, apžiūros metu reikalauja neatidėliotino invazinio ar konservatyvaus gydymo.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2016 geg. 31 21:21
Sveiki esu 27 metu aktyviai sportuojantis zmogus. Sportuojant uzkrenta ausis, tarsi kaip skrisciau lektuvu, o prasiziojus , nurijus seiles ar usikimsus nosi papuciant neatsikemsa. Po kiek laiko praeina. Uzkrenta tai abi, tai viena ar kita. Su kuo tai susija? Dekoju uz atsakyma .

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Tikėtina, kad jūsų simptomai yra susiję su Eustachijaus (kitaip - klausos) vamzdžiu. Tai kelias, kuriuo oras iš kvėpavimo takų susisiekia su ausimi. Jis gali užsikimšti ir pojūtis gali būti panašus kaip kylant lėktuvu. Tačiau sportuojant tokius pokyčius gali sukelti ne oro slėgio pokytis bet pačių kvėpavimo takų pokytis. Todėl jums žinomi manevrai gali būti neveiksmingi. Prie tokių pojūčių gali prisidėti treniruočių metu suaktyvėjusi sloga, fizinio krūvio išprovokuota kvėpavimo takų alerginė reakcija, rusenanti ausies ar sinusų infekcija.
Simptomams nepraeinant, kartojantis, rekomenduoju kreiptis į LOR gydytojus.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2016 geg. 31 00:57
Laba diena. Jau daug metu kankinuosi del nugaros skausmo. Jis pasireiskia jei tik nesu kazka sunkaus toj,desinej,pusej. Skausmas juntamas desinej,ties juosmeniu vietoj. Sunku buna vaiksciot,juo labiau susilenkt. Jausmas lyg nervas butu uzspaustas. Tada pradedu gert nuskausminamus,tept sildancius kremus,tada skausmas dingsta po 2-3dienu. Gydytojai nieko neranda,taciau man reik zinot kas man yra,nes juk planuoju pastoti kada nors.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Dažniausia nugaros skausmai prasideda ne dėl struktūrinių pakitimų. Todėl tyrimais nugaros skausmą ne visada pavyksta diagnozuoti, patvirtinti.
Jei jūs buvote konsultuota dėl nugaros skausmo ir jums nebuvo nustatyta jokia organinė patologija (t.y. nerado jokio struktūrinio pakitimo, kuris galėtų paaiškinti skausmo atsiradimą), tai yra gera žinia jums. Reiškia, kad sutrikimas funkcinis. Dėl judėjimo ir atramos sistemos atskirų dalių funkcijos pokyčių gali atsirasti įvairios asimetrijos, įtampa, skausmas. Tokiu atveju reikia atstatyti prarastą arba užmirštą raumenų ar sąnarių funkciją. Kitaip tariant reabilituoti ją. Kaip tą padaryti? Siūlau kreiptis į specialistą konsultacijai, kad būtų įvertinta jūsų atramos ir judėjimo sistemos funkciniai parametrai ir būtų sudarytas tinkamas reabilitacijos planas. Tai jums leis ne tik atsikratyti skausmų bet ir tinkamai pasiruošti galimiems motinystės džiaugsmams.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2016 geg. 25 14:30
Laba diena,

Noreciau Jusu pasiteirauti del kokiu priezasciu jauciu skausma nugaros srityse ir kai galeciau jo isvengti. Skauda daugiau sonai apie 20-30 cm nuo dubens. Labiausiai skausmas jauciamas nakties metu vartantis ir ryte. Dienos metu skausmo nejauciu. Traumu neturejau, turiu nemazai virssvorio 180/100.
Dekoju uz Jusu sugaista laika ir linkiu grazios dienos.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Neįvertinęs jūsų būklės negaliu atsakyti dėl kokių priežasčių jums skauda nugarą. Visgi pagal jūsų trumpą apibūdinimą galima daryti prielaidą, kad viršsvoris ir tikėtinas raumenų jėgos ir elesatingumo asimetrija, galbūt net dubens pakitusi padėtis sukelia didelius juosmens perkrovimus, įtampą ir skausmą. Naktinis skausmas rodo, kad procesas yra aktyvus ir pereinantis į lėtinį. Problemos nesprendžiant gali atsirasti ne tik funkciniai bet ir struktūriniai stuburo pakitimai.
Tokio skausmo gydymas - kineziterapija. Parinkus jūsų būklei tinkamus tikslinius gydomuosius pratimus koreguojamos jūsų raumenų savybės, tuo būdu mažinamos perkrovos, įtampa, skausmas. O tai leidžia grįžti prie įprastų veiklų, padidinti fizinį aktyvumą. Pastarąjį taip pat po truputį reiktų didinti (tai leidžia reguliuoti svorį), nes viršsvoris yra viena iš jūsų problemų priežasčių.
Kokius daryti pratimus, neįvertinus jūsų judesių, galimybių, skausmo, atsakyti negaliu. Dėl reabilitacijos galimybių siūlau kreiptis į specialistus, nueiti pasikonsultuoti su gydytoju.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2016 geg. 16 20:10
Laba diena, norėčiau paklausti kiek laiko negalima vaikščioti ir turėti fizinį krūvį po šokikaulio osteofito operacijos? Ar po to reikalinga reabilitacija?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Šokikaulis turi ne vieną sąnarinį paviršių, tad ir rekomendacijos gali ženkliai skirtis. Nepaisant to jei operacijos metu nėra pašalinamas didelis kaulinis fragmentas, perkelti svorį ant kojos galima sugijus chirurginėms žaizdoms.
Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad imbilizacija (priverstinė kojos ramybė) gali būti skirta ir ilgesnė priklausomai nuo operuotos vietos, pašalinto naujadaro dydžio.
Dažniausiai tokias problemas turi futbolininkai, šuolininkai, kitų žaidybinių sportų atstovai, o po operacijų prie maždaug įprasto krūvio grįžta per 6 savaites.
Mano pateikti laiko rėmai yra orientaciniai. Geriausia tokius klausimus užduoti jums operavusiam chirurgui, kuris žino jūsų būklę ir kokios apimties buvo daryta operacija.
REABILITACIJA VISAI ATVEJAI BŪTINA, tačiau ligonių kasos nebūtinai jums ją kompensuos, nes reabilitacija skiriama pagal jūsų diagnozės kodą, nustatytą chirurgo. Reabilitacijos tikslas kuo greičiau ir operatyviau jums sugrąžinti "džiaugsmą judėti". Reabilitacijos metu jums turėtų ne tik sumažinti ir pašalinti po operacijos pasitaikančius reiškinius, kaip patinimą, skausmą, bet ir palaipsniui grąžinti sąnarių judesių amplitudes, raumenų jėgą.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2016 geg. 15 21:54
Sveiki, pries du metus issioperavau juosmenine stuburo isvarza,kuri ejo i stuburo kanalo vidu, daktarai sake kad turiu dar dvi:(...kiekviena diena uzsiiminejau manksta, tempimo pratimais, ir viena diena nusprendziau lankyti sporto sale, ar nepakenksiu sau?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Stuburo išvarža pati savaime nereiškia, kad jums negalima sportuoti. Dažnai jos apskritai būna besimptomės ir nesukelia jokių nemalonių pojūčių.
Struktūrizuoti fizinį aktyvumą yra sveikintinas žingsnis, tačiau tai, kad jūs kiekvieną dieną darėte pratimus, dar nereiškia, kad esate pasirengęs sportuoti. Kasdienis vaikščiojimas į matematikos pamokas nebūtinai reiškia, kad jūs tapsite geru matematiku, juolab ekspertu. Panašiai ir su mankšta. Jei dirbote kasdien, dar nereiškia, kad paruošėte savo kūną intensyvioms treniruotėms. Tokiais atvejais paranku turėti kažkokius tikslus ar rodiklius, kurie jums leistų orientuotis "kūno rengyboje", todėl pradėkite lankyti sporto salę, tęskite savo pratimus, o krūvį intensyvinkite tik po specialisto konsultacijos, kuris kompetetingai įvertinęs jūsų būklę galėtų parinkti jums tinkamiausią pratimų programą.
Pakenkti sau galime,net ir darant puikiai subalansuotą programą. Tereikia pratimus daryti netechniškai arba didelio nuovargio fone ir puikūs pratimai gali tapti potenciliai žalingi.
Šiuo komentaru nesiekiu sėti nerimo. Mano tikslas parodyti, kad net jaučiantis sveikam, neesant ligos simptomų reikia klausyti savo kūno ir sprendimus daryti racionaliai, o ne pagavus įkvėpimui, emocijai.

Pagarbiai
Mantas Ambraška

2016 geg. 11 19:58
Sveiki, prieš savaitę susitrenkiau mažąjį rankos pirštą, ištino mažasis sąnarys. Dabar skausmas ženkliai sumažėjęs, bet patinimas nedingo. Ar reikėtų kreiptis į gydytojus, ar galėčiau susitvarkyti ir namų sąlygomis? Jei taip, kaip?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,

Būklei gerėjant nebūtina skubėti pas gydytoją. Dažnai po pirštų sumušimų tinimas užsitęsia. Jei nėra kraujosrūvų, pirštas nėra labai jautrus spaudimui, galima mėginti tinimą sumažinti ir buitinėmis sąlygomis.
Galimos priemonės:
Piršto sąnario mankšta - pirštas sulenkiamas maksimaliai kiek leidžia patinimas, nesukeliant sau skausmo, ir taip laikoma apie 20 sekundžių. Taip pat taikytina švelni "mobilizacija". Jos pasimokinti galite iš šių įrašų:
https://www.youtube.com/watch?v=y8UZglA55NE
https://www.youtube.com/watch?v=HjDGF9_a0WY ;
Šildantys tepalai, kurie suaktyvins gyjimo procesus sumuštame piršte;
Galimas net liaudies medicinos metodas - šiltos druskos tirpalo vonelės.
Išliekant klausimų ar būklei negerėjant, kreipkitės į specialistą.

Pagarbiai
Mantas Ambraška