Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2018 rugs. 19 09:00
Sveiki. Jau menuo kaip yra guzas gerkleje. Skauda kai bandau nuryti kažką. Ar tai angina? Geriau ospamox antibijotikus , bet padejo tik tam kartui, po savaites vel yra guzas ir skauda .

Peržiūrėti atsakymą

Dažniausiai tai lėtinio faringito simptomas. Gydant lėtinį faringitą retai skiriamas antibiotikas. Dažniausiai reikia išsiaiškinti sukeliančias priežastis, jas šalinti. Skiriamas vietinis gydymas. Jei nepadeda, efektyvu atlikti krioterapiją ryklei.

2018 rugs. 17 21:41
Sveiki. Jau trečia savaitė padidėję keturi limfmazgiai kakle. Po echoskopijos gydytoja paraśė diagnozę: reaktyvi limfodenopatija. Jokių vaistų neskyrė. Tik pasiūlė gerti vaistus nuo skausmo, nes labai skauda kaklą, galvą, net ausis. Bendras silpnumas, nėra jėgų. Dabar trečia diena kaip pakyla temperatūra iki 37, 4. Ar tikrai tai nesigydo medikamentais? Ką daryti? O gal tai nuo skydliaukės: yra 6 mazgai ir pablogėjo kraujo tyrimas ( dėl skydliaukes. Buvo 1.21 prieś metus, o dabar 0,31)
Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Esant padidėjusiems kaklo limfmazgiams, ieškoma infekcijos židinių LOR organuose, dantyse ar burnoje, kakle, daromas kraujo tyrimas, aiškinamasi dėl kai kurių infekcinių ligų, pvz. mononukleozės . Paprastai šeimos gydytojas siunčia pas situacijai reikalingus konsultantus, infekcionistą, otorinolaringologą, odontologą, endokrinologą. Ne visada skiriami antibiotikai, nes sukėlėjas gali būti virusas.

2018 rugs. 17 13:32
Laba diena,
LOR gydytojas apžiūrėjęs gerklę padarė diagnozę - lėtinis tonzilitas. Iš tyrimų atlikta tik ASLO antistrepltolizinas(3 mėn. laikotarpyje svyravo nuo 250 iki 410). Rekomendacija - operuotis. Angina ar kitom peršalimo ligomis sergu labai retai. Pas LOR atsidūriau dėl kardiologinių nusiskundimų. Klausimas. Ar nereiktu dar kažkokių tyrimų atlikti? Kad įsitikinti ar tikrai pas mane tonzilės nebedirba.

Peržiūrėti atsakymą

Širdies, inkstų, sąnarių ligos gali būti kriterijus diagnozuojant lėtinį tonzilitą, skiriant tonzilių šalinimo moperaciją, net jei tonzilių uždegimai nesikartoja.

2018 rugs. 16 09:11
Skrydžio metu stipriai suskaudo ausį. Po trejeto dienų pasirodė kraujas iš tos pačios ausies ir užkrenta kaip kamštis staigiai nebegirdžiu ta ausimi 70%. Judinant ar pavalant vata girdisi traškesys tada vėl gerai girdžiu bet po minutės užgula.Vata kruvina. Ar sugis ar reikia butinai kreiptis į specialistą? Esu Anglijoje sudėtinga situacija ieškot daktaro.Gal yra vaistų ar lašų be recepto kad greičiau gytu? AČIU.

Peržiūrėti atsakymą

Nešlapinkite ausies vandeniu. 30 kartų per dieną prapūtinėkite ausis. Kada ryjate maistą, užspauskite abiem pirštais nosį. Venkite skrydžių ar kitų situacijų su slėgio pokyčiu. Po 2-3 savaičių reikėtų pasirodyti gydytojui, net jei ir gerai jaustumėtės.

2018 rugs. 6 18:06
Sveiki,mano sunui apie metus laiko uzeina staigus ausies skausmas ir taip per para kelis kartus.Lankemes pas gydytoja,sake per nosi pust baliona ir isgert nuskausminamu ir visi skausmai turetu praeiti puse metu begyja.Bet jau praejo apie 8 men.taip toliau ir kankinames.Pas gydytojus lankemes UK

Peržiūrėti atsakymą

Reikėtų pakartotinai kreiptis į otorinolaringologą.

2018 rugs. 1 12:34
Sveiki turiu keleta klausimu sysijusiu su atoskleroze.Mano draugas uzsienietis per 10 metu prarado 50% klausos,kreipesi i keleta Rumunijos kliniku kur nieko jam nepadejo.Sake reikalinga operacija.Klausos aparatas jam netinka,turi isigijes,bet nenaudoja.Ar imanoma butu spalio gale gauti vieta konsultacijai ir operacijai,ir kokia butu kaina.Mes atskristume i Vilniu .Aciu su pagarba Eslanda Ferri

Peržiūrėti atsakymą

Jums reikėtų registruotis konsultacijai iš anksto į Santaros klinikas pas prof. Lesinską.tlf. +37052365316.
Konsultacijos metu gali būti paskiriamas operacijos laikas. Manyčiau, kad operacinės eilės yra ilgesnės, negu mėnuo.

2018 rugp. 30 11:54
Laba diena, Man pripažįsta faringitą. Ar dar jis gydomas šaldymu azotu ? Kur būtų galima kreiptis ? Gyvenu Kaune. Ar tai atliekama suaugusiems Santariškėse, ar kitose klinikose ? Ką patartumėte ? Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Krioterapija yra vienas iš efektyviausių lėtinio faringito gydymo būdų. Pabandykite internete paieškoti , kurioje klinikoje Kaune atliekamos krioterapijos procdūros. Procedūrų reikia keletos, todėl į kitą miestą važinėti neracionalu.

2018 rugp. 30 09:34
Labas rytas.
3 dienas is eiles negaliu issimiegotin, nes labai kostau. Kostau ne tik naktimis, rytais, bet ir diena. Temperaturos neturiu. Sunku sustabdyti kosuli, pradeda skaudeti plaucius, gerla nuo pacio kosijimo. Kai atsikostau, tai baltomis gleivemis kartais matosi geltoni skrepliai. Siuo metu neturiu galimybes apsilankyti pas daktara, atostogauju. Pradejau gerti antibiotikus ospamox. Klausimai butu tokie: ar galiu nutraukti antibiotiku vartojima po 2ju dienu jau vartojant? Tai butu bronchitas ar privaleciau pradet pergyvent o gal net gristi i Lt greiciau nei suplanuota? Naturalus metodas kuri dabar naudoju tai vyrintas cesnakas, medus ir pienas. Turiu energijos ir gera nuotaika, bet tai jau pradeda kankinti. Dekoju uz atdakymus.

Peržiūrėti atsakymą

Gerkite daug skysčių ir atsikosėjimo arbatų. Antibiotikų pačiam be gydytojo paskyrimo vartoti nereikėtų. Bet jei pradėjote, 1dėželę išgerkite be pertraukų. Venkite aštraus maisto, nakčiai nurykite arbatinį šaukštelį saulėgrąžų aliejaus, kad suteptumėte ryklę.

2018 rugp. 23 12:57
Sveiki. Man nuolat užgulusi nosis, ypač gulint. Įtariu, kad tai nuo skrandžio rūgštingumo, nes kai praveria burną ,sloga mažėja.Ar tai gali būti alergija rūgštims? Bandau mažinti rūgštingumą, parinkdamas maistą, kartais vartodamas vaistus. Bet jei tai alerginė sloga, gal padėtų priešalerginiai vaistai,pvz.,opexa?Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Tai gali būti alerginė arba kitokia sloga. Išsiaiškinimui reiktų kreiptis į otorinolaringologą poliklinikoje. Jeigu tai alerginė sloga, dėl užgulimo skiriami receptiniai vietiniai vaistai, vien opechos neužtektų. Kai yra gastroezofaginis refliuksas, skrandžio rūgštis patenka į viršutinius kvėpavimo takus ir visų rūšių sloga gali paūmėti.

2018 rugp. 22 20:00
Kosau jau kokie trys mėnesiai.Šeimos gydytoja pasakė,kad gali būti nuo skrandžio rūgštingumo.Išrašė vartoto vaistus eskadra.Niekada nesiskundžiau skrandžiu,labai retai kada rūgštys sukyla.Pradėjau vartot tuos vaistus,bet tikrai nieko nepadeda.Net supykina ir pradedu vemti.O kosėjimas nepraeina.Kosėjimo priepuoliai tokie užeina iki prakaito,silpnumo.Atsikosau skrepliais nedaug.Ar galit patarti,padėti.Kas čia man galėtų būti?Ačiū...

Peržiūrėti atsakymą

Dažna gastroezofaginio refliukso forma, kada virškinimo simptomų ligonis nejaučia, o liga pasireiškia būtent kvėpavimo sistemos sutrikimais. Gali būti kosulys, krenkštimas, užkimimas, ar gleivių atkosėjimas iš ryklės. Tais atvejais, net fibrogastroskopija pakitimų gali nerodyti, todėl pirmiausia skiriamas jums paskirtos grupės vaistų kursas bent 1-2mėn., dažniausiai 2 kartus per dieną. Labai svarbu laikytis rekomenduotos dietos, vengti aštraus, pikantiško maisto, pomidorų, mėtų, kavos, šokolado, gazuotų gėrimų. Po mėnesio vaistas, jo dozė ar trukmė gali būti koreguojamas ar skiriamas gastrofibroskopijos tyrimas.