Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2019 saus. 22 19:40
Labas vakaras, puliuoja ir kraujuoja iš ausies.israse antibiotikų tablečių ir lašų.negirdziu ta ausim,girdžiu zvimbesi joje. Temp 37,5. kiek laiko normalu užgulta ausis ir tas garsas? Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Veikiausiai sergate vidurinės ausies uždegimu. Vartokite skirtus vaistus, po to kreipkitės į otorinolaringologą pakartotinai. Tokią ausį reikia išvalyti ir padaryti klausos tyrimą, sekant, kad nebūtų klausos nervo pažeidimo. dažnai rydami, užspauskite nosį pirštais, kad sujudėtų būgnelis.

2019 saus. 5 13:08
Laba diena, norėčiau paklausti turiu gan užsidegusį gerklu uždegima - angina.. Ir man yra išrašyti vaistai pavadinimu “Amoksiklav” ar jis padės įveikti tai?

Peržiūrėti atsakymą

Tai vienas iš antibiotikų, kuris skiriamas, sergant tonzilitu, tik sunkesnės eigos, arba įtariant stafilokokų sukeltą uždegimą.

2018 gruod. 26 12:11
sveiki norėjau paklausti gal kas buvote susidure su sinusitu.Nežinau ką daryti daryti šeimos gydytoja paskyrė antibiotikų bet nepadeda.ar kreiptis pas LOR gydytoja ? jai taip ką dažniausiai paskyria procedūrą ar vaistų?

Peržiūrėti atsakymą

Sinusitą pradeda gydyti šeimos gydytojai. Esant vangiai eigai, stiprėjant galvos skausmams, kylant temperatūrai, siunčiama pas otorinolaringologą. Sinusitai dažniausiai gydomi vaistais. Komplikuoti sinusitai- procedūromis, net operuojami.

2018 gruod. 24 22:31
Labas vakaras, norėjau pasiklausti. Staiga užėjo dideli gerklės skausmai ir netrukus patino pasmakrė, sunku ryti, gerklėje matosi pūlinukai, ar tai angina? Po kiek laiko gydant antibiotikais praeitų? Temperatūros nėra, bet prie to esu peršalusi.

Peržiūrėti atsakymą

Pasmakrės staigus patinimas yra pasmakrės seilių liaukos ligos požymis. Šią ligą gydo burnos chirurgai. Jei gyvenate ne Vilniuje, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją.

2018 gruod. 14 21:51
Sveiki. Norėjau informacijos. Sūnui keturi mėnesiai kaip užkritus ausis. Mėtosi tai į vieną tai į kitą ausį. Lankėmės pas alergologus nieko pas lor irgi nieko rodo tyrimas kad girdi gerai. O jam joje traška. Ką mums daryt. Viskas prasidėjo nuo slogos ir ausų uždegimo dabar slogos nera

Peržiūrėti atsakymą

Neparašėte, kokio amžiaus jūsų sūnus. Jeigu vaikas, reikėtų išsiaiškinti, gal ausis traška, o ne užgulusi. Ausies traškėjimas ryjant ar pučiant yra normalaus būgnelio judesio garsas. Jeigu suaugęs, tai klausos tyrimai išaiškina, ar yra klausos sutrikimas. Jeigu yra diskomforto jausmas, pakartotinai kreipkitės į otorinolaringologą, pasiteiraukite, ar nereikia konsultacijos tretinio lygio įstaigoje.

2018 gruod. 12 12:54
Laba diena,

teko skristi lėktuvu sloguojant. Leidimosi metu jaučiau labai stiprų ausų skausmą ir ausys stipriai užgulė, judinant galvą jaučiau kaip ausyse teka skysčiai, nors išorinio požymio apie bet kokį skysčių pasišalinimą nebuvo. Ausų užgulimas praėjo tik po paros (kitą vakarą, žiovaujant, jaučiau kaip į ausį įeina oras, girdėjosi tarsi burbuliuojančio vandens garsas ausyje). Tačiau kitą rytą ausys ir vėl užgulusios. Ausys neskauda, apart to momento lėktuvo leidimosi metu. Ar reikėtų susirūpinti ir eiti pas specialistą apžiūrai?

Peržiūrėti atsakymą

Kasdien bent 30 kartų prapūskite ausis. Užspauskite nosį pirštais, kai ryjate. Kai sloga praeis, galėsite užspausti nosį ir pūsti į nosį. Toks ausų uždegimas gerėja palaipsniui. Jums reikėtų registruotis pas otorinolaringologą planine tvarka.

2018 gruod. 11 21:43
Laba diena,

Ausies spenelyje yra atsirades gumbelis (kiek suprantu limfmazgis) ir jau ilga laika nedingsta, ka daryti?

Peržiūrėti atsakymą

Tai veikiausiai ateroma- gerybinis augliukas. Jums reikėtų kreiptis į notorinolaringologą. Augliuko nespaudinėkite.

2018 gruod. 3 19:43
Laba diena,

Savaitgali lankiausi pas ausų daktarę dėl ausų skausmo. Diagnozavo- ūminis pūlingas vidurinės ausies uždegimas.

Išrašyti antibiotikai:
* Amoxicilini 1000g 1 tabletė/ 3k.d./7 dienas
* CILOXAN 0,3%, 3 lašai/3 kart per dieną/7dienas

Sukėlė abejonių išrašyti antibiotikai CILOXAN 0,3%,- kiek skaičiau šie antibiotikai skirti akims.

Ausis neskauda,tačiau vis dar yra užgulusi. Ar skirti vaistai yra geriausias sprendimas?Ačiū, už greitą atsakymą,
Petras

Peržiūrėti atsakymą

Ausų uždegimams gydyti Lietuvoje vartojami akių lašai. Dažniausiai pacientus perspėjame, kad lašintų būtent į ausis.

2018 gruod. 2 07:17
Laba diena,esu pasimetus mano vaikui 2 metukai.Jau kaip mėnuo ,o gal ir daugiau vaikas kosina naktimis sausu varginančiu kosuliu.Per tą laiką nievieną kartą jau kreipemės pas gydytoja ir pas pulmonologą .Įtarinėjo ir laringitą ,vėliau kad tai nuo slogos paaktivėja kosulys naktį ,nors diena neturi slogos ,naktį jaučiu kad nosytė užsikišus .Kraujo tyrimai darėm kelis kartus yra geri.Karkalų plaučiuose neturi.Gėrėm ir ir sirupukus nuo kosulio ir nosytę valomsu jūros vandenuku ir vaistukų leidomės į raumenį kad atlaisvintu bronhus ir nieko vieną naktį geriau kitą vėl blogiau.Esam užsirašę pas alergologą bet tik gruodžio 31d.Aš jau pavargau nuo bemiegių naktų ,dieną vaikas kuo puikiausiai jaučiasi,o naktis ir jam ir man baisu.Krutinė jo nuo kosulio pastoviai isitempus nežinau ką daryti ar laukti 31d.ar galiu kreiptis tiesiog į Vilniaus santaros klinikas vaikų priimamajį ar priimtų vaiką nuodugniam tyrimui .Namuose galvoju kad sausas oras bet aš dažnai vėdinu kambarius net rankšluostukus šlapius dedu ant radijatoriaus,mane neramina tas dar kad kai jis gimė jam buvo trukusi plaučio pliaura gal neteisngai įvardijau nežinau . Jį operavo ir sakė kad viskas jam bus gerai,taip du metus nesirgo visiśkai. O dabar kaip prasidėjo tai bepersojo.Bet darėm ir plaučių nuotraukytę tai parodėtik nuo slogytės tuos nešvarumus kad nieko rimto.Bet turiu kažkokią nuojautą kad kažkas netaip.Diena matom vaiką linksmą judrų gerai besimaitinantį, o naktį širdis plyšta.Padėkit prašau.

Peržiūrėti atsakymą

Tikriausiai susirgimas yra sudėtingesnis. Tikrai reikėtų alergologo konsultacijos. Atkreipkite dėmesį į maistą. Venkite mėtų arbatų, kakavos, citrusinių vaistų. Vakarais neduokite pieno produktų. Pabandykite 10 laipsnių pakelti čiužinio galvūgalį. Vakarais pašildykite kojas, pakvėpuokite vonioje paleidę karštą vandenį ar garinį inhaliatorių su neluptų bulvių nuoviru.

2018 lapkr. 28 22:59
Sveiki,
Dukrai iš ausies bėga gan gausiai pūliai, ausies neskauda . Daktaras prirašė Augmentin antibiotikų. Pasiskaičiusi apie šios ligos gydimo eiga ir komplikacijas labai išsigandau ar tai pakankamas gydimas. Gal kreiptis i specialistus LOR? esam ir miestelio aplink nėra LOR specialistu.

Peržiūrėti atsakymą

Pūlingas ausies uždegimas dažnai gydomas augmentinu. Paprastai vaikučiai siunčiami otorinolaringologo konsultacijai. Jei ausies neskauda, galite kreiptis, kai baigsite antibiotikus. Prieš lašinant lašus svarbu išvalyti ausį