Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2016.01.11 15:12
Laba diena. Mergaitei 6,5 m., prieš 8 mėn. buvo išoperuoti adenoidai, nes kartodavosi slogos, vaikščiojo išsižiojusi, naktimis knarkė. Po operacijos viskas lyg ir susitvarkė, slogos dingo. Bet knarkimas rudenį vėl atsinaujino, miega išsižiojusi, nors dieną kvėpuoja pro nosį. Miego metu kartais atrodo, kad kelioms sekundėms iš vis nustoja kvėpuoti. Dar turi šiek tiek padidėjusias tonziles. Ar gali knarkti dėl padidėjusių tonzilių, ar galėjo taip greit adenoidai ataugti?

Peržiūrėti atsakymą

Vaikučiai gali knarkti ir dėl gomurio tonzilių hipertrofijos. Jei po gydymo būklė nepagerėja, kartais gomurio tonzilės operuojamos vien dėl kvėpavimo sutrikdymo.

2016.01.11 14:56
"Neseniai ausų krapštuku buvau prasidūręs ausį. Gėriau Ospamox antibiotikus. Perforacija ausyje praktiškai išnyko (jaučiami nežymūs klausos skirtumai tarp ausų). Baigus gydymą antibiotikais pastebėjau, jog atsirado nežymus užymas ausyje. Šiuo metu geriu tanakan'ą. Atliktos audiogramos rodo pagrėjimą. LOR gydytoja patikino jog skilutė yra tikrai maža ir mano pradurtosios ausies klausa yra tikrai gera, todėl susikoncentruoti į 100% klausos grįžimą nereikėtų. Galbūt iš bendros patirties galite patikslint ar po tokių ausies būgnelio traumų užesys ausyje kada nors išnyks ar teks susitaikyti su šiek tiek suprastėjusia klausa?"

Peržiūrėti atsakymą

Būtinai saugokite ausį nuo vandens. Jei perforacija mažėja, didelė galimybė, kad užgis savaime. Jei neužgyja, verta operaciniu būdu atlikti būgnelio plastiką. Jei po traumos lieka ūžesys, ar klausos nervo antrinis pažeidimas, kartais skiriamas gydymas hormoniniais preparatais.

2016.01.09 23:06
Ar galima vartoti sinupret ir deslorotadine kartu 6 metu vaikui? Itaria alergija,tik kolkas neranda kam. Situacija katastrofine,puliai nesibaigia jau daigiau nei metus,geltonos spalvos kaupiasi sinusuose,paskui gydant sinusita nueina i bronchus ir taip sukasi nuolat,daznai uzkimes,balsas pasikeites stipriai,paakiai vysnines spalvos...kaip galime jam padeti tai sustabdyti?

Peržiūrėti atsakymą

Šiuo abu vaistus vartoti kartu galima. Sinupreto tikslas - skystinti tirštas gleives. Jei gleivės skystos, gerai išsipučia , visą laiką negerkite. Desloratadinas- priešalerginis medikamentas, turintis ir priešuždegiminį poveikį. Mažina gleivių skyrimąsi, nosies gleivinės uždegimą. Ne visada spalvota sloga yra alerginės slogos pasireiškimas, dažniau tai bakterinio uždegimo požymis. Tokio amžiaus vaikui uždegimai pirmiausia kyla nosiaryklės tonzilėje, ne sinusuose. Siūlyčiau sulaukti eilėje pas specialistą. Tokiais užsitęsusiais atvejais tenka vietiškai išsiurbti gleives, išsiaiškinti sukėlėją, spręsti klausimą dėl anenoidų šalinimo. Sumažinkite pieno produktų maiste, kakavos , šokolado, mėtų. Kas rytą praplaukite nosį ir nosiaryklę jūros vandeniu. Nuolat stiprinkite imunitetą.

2016.01.09 11:56
Laba diena. Kai atšala iškart susergu infekcija, sloga, herpes. Sloga būna neilgai, tačiau nosis pasidaro jautri šaltam orui, pradeda skaudėti pats nosies vidus, giliai kremzlės., nedaug karščiuoju, kartais silpna, burna kaip išplikyta rausva. Gerl gyd. sako, kad normali,o mane ta spalva ir neramina manau, kad tai uždegimas. Atsiranda jautrus įkvėpimas per dešininę landą, giliai į pilvo sritį, skauda pašonę, link krūtinkaulio.Krenkščiu baltom,gelsvom kartais su krauju skreplėmis viskas įkvėpus per nosį Jaučiu kaip giliai įkvėpus pilvo viršutinėje dalyje kutena rodosi, kad paviršiuje audiniuose yra ko pribėgę. Toks jausmas , kad viskas bėga per nosį giliai ir lieka ten tad norisi išsivalyti. Daryta bronchoskopija, plaučių rentgenas, plaučių kom. tomografija viskas norma . Žiūrėta nosis ir gerklė endoskopu nepastebėta. Sakykit kaip būtų galima išsiaaiškinti ligą ir gydyti .Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Toks nosies skausmas būdingas sausai nosies gleivinei. Šią būklę blogina virusai, sausas patalpos oras, mažakraujystė, Bgr., A vitaminų stoka, negausus skysčių gėrimas, skrandžio gleivinės atrofija. Pabandykite daugiau gerti skysčių, nuolat polivitaminų kusas, jei nesate alergiška. Per paūmėjimus reikėtų nosies gleivinę riebinančių ar kolagenu dengiančių vaistų.

2016.01.08 13:29
Laba diena. Man 45 metai. Pradėjau gana dažnai sirgti kairės pusės angina (apie porą metų),nors anksčiau niekada ja nesu sirgusi,galbūt todėl labai sunkiai pernešu šią ligą. Kadangi gyvenu užsienyje,pas tenykščius gydytojus vengiu kreiptis dėl jų amžino siūlymo gydytis paracetamoliu. Todėl kiek įmanoma gydausi naminėmis priemonėmis:daug geriu vaistažolių arbatų,dedu spiritinį kompresą,skalauju gerklę druskos tirpalu,geriu pieną su medumi,purškiu gerklę šaltalankio-medetkų purškalu - jokio efekto. Tuomet griebiuosi savigydos - pradedu vartoti antibiotikus,kurie ir apgydo tam kartui. Ar tikrai naminės priemonės jau nebegelbsti,nes tai kuo žmonės gydydavosi anksčiau - šiuolaikinė medicina tai jau neigia kaip atgyveną. Ačiū už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Dažniausiai vietiniais vaistais tonzilito paūmėjimui gydyti nepakanka. Tenka skirti antibiotiką bent 10 dienų. Netaisyklingai gydant, infekcija neįveikiama, lieka rusenti, pereina į lėtinę formą. Esant skausmo asimetrijai siūlyčiau kreiptis į gydytojus. Tai gali būti ligos, kurios gydymo nereikėtų atidėlioti , požymis.Būtinai suskaičiuokite, kiek kartų per šiuos metus liga paūmėjo. Tai svarbu gydymo taktikai.

2016.01.05 14:52
Laba diena. Noriu pasiteirauti dėl mamos. Vaikystėje (7-11 metų) ji sirgo, kaip galvoju, sinusitu su labai stipriais besikartojančiais galvos skausmais. Pas gydytojus močiutė nesikreipė, matomai nebuvo galimybių. Ilgainiui dingo kvapų jutimas, susilpnėjo skonio pojūtis. Suaugusiai skausmai kartodavosi, bet ne taip stiprūs. Šeima, darbas - pas gydytoją nueiti neatsirado laiko. Prieš kelis metus lankėmės pas LOR gydytoją. Pasakė, kad dėl skausmų ir dingusio kvapo jutimo kalta iškrypusi nosies pertvara. O ryte ant gomurio pasitaikančios tąsios, panašios į plėvelę, negausios išskyros yra virškinimo ligų pasekmė. Rudenį vėl pasikartojo galvos skausmas dešinėje kaktos dalyje, akies išorinėje pusėje, pasidarė jautri dešinio skruostikaulio oda. Nosies ertmė ties kakta jautri šaltesniam orui, po ranka visada turi turėti nosinę dėl "rasojančios" nosies iš dešinės pusės. Mamai 74 m. Suprantu, kad liga užleista, bet gal dar galima kaip padėti ir į kokį gydytoją kreiptis? Būsiu labai dėkinga už atsakymą. Regina.

Peržiūrėti atsakymą

Siūlyčiau konsultuotis pas otorinolaringologą, kur būtų galimybė apžiūrėti endoskopu. Tai gali būti ne tik sinusitas.

2016.01.04 19:27
Laba diena, jau nebežinau ką daryti...Mano tonzilėse kaupiasi balti, kieti kamštukai, kurie turi labai nemalonų kvapą. Kreipiausi į LOR. Atliktas kraujo tyrimas ASO, paimtas pasėlis nuo tonzilių, tačiau nieko nerado, todėl nežino ką gydyti.

Peržiūrėti atsakymą

Tonzilių kamštukai yra normalus reiškinys. Tai besivalančios ląstelės. Jiems susidarius, dažnai paskalaukite priešuždegiminėmis arbatomis, Išsivalys savaime.

2015.12.31 12:37
Laba diena, turiu problemėlę. 2015 metų balandį buvo pažeistas dešiniosios ausies būgnelis (bugnelio perforacija) gėriau antibiotikus ir tanakaną. Tyrimai normos ribose, tačiau išliko nežymus ūžesys. Jis netrukdo, tačiau galbūt jį galima būtų visiškai panaikinti?

Ar siūlytumėte pakartotinai pavartoti Tanakan arba maisto papildą Tone ar tiesiog paprasčiausiai pamiršti tai?

Dėkoju

Peržiūrėti atsakymą

Ūžesio gydymas yra kompleksinis. Siūlyčiau atsiversti informaciją tinnitus.blogas.lt. Kreipkitės pakartotinai ištyrimui kartą per metus.

2015.12.29 15:09
Laba diena, turim klausima, jaunuoliui 20 metu degnozuota USA Eustachijaus vamzdis disfunkcija
reikalinga operacija, norim suzinot kiek reiketu laiko laukt operacijos, komplikacijos, operacinis laikotarpis, kada galetu skristi lektuvu, aisku domina kaina. Aciu uz atsakyma.

Peržiūrėti atsakymą

Dažniausiai dėl užsitęsusio Eustachijaus vamzdžio disfunkcijos atliekama timpanostomija- vamzdelio įdėjimas į vidurinę ausį. Operacijoms skiriamas laikas po konsultacijos konkrečioje įstaigoje. Po operacijos geriau būtų bent savaitę neskristi. Vamzdelį tenka nuolat prižiūrėti, nešlapinti ausies.

2015.12.28 21:37
Labas vakaras, man einant skauda nosi.Tokie pojuciai tarsi pakelia visa nosi , snerves didesnes.kai dedu zingsi. Del ko taip yra?Gydytojai nieko neranda.

Peržiūrėti atsakymą

Siūlyčiau kreiptis pakartotinai į otorinolaringologą.

Video