Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2015.05.17 01:42
Sveiki, maždaug prieš 2 mėn buvau peršalusi: prasidėjo nuo gerklės skausmo, tada prasidėjo sloga, pakilo temperatūra. Temperatūra nukrito po kelių dienų sloga pamažėjo. Nuėjau pas daktarę ji išrašė jogurto kapsulių, jų nepirkome, kadangi aš prašiau vaistų nuo gerklės skausmo, o man išrašė kažko kito. Po kelių dienų viskas praėjo savaime, gėriau vaistų sinupret jie man padėjo. Po mėnesio ant lūpos atsirado pūslelinė, dar po savaitės vėl pradėjau sloguoti, skaudėjo gerklę. Gerklė nustojo tada pradėjau kosėti. Į nosį purškiuosi purškalus, praplaunu su vandeniu ir druska, o dėl kosulio geriu arbatas, mirkau kojas vandenyje. Ar tai kažkas rimčiau ar tiesiog yra nusilpęs imunitetas? Ką patartumėte. Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Visos liaudies medicinos priemonės lengvina ligas. Deja, ne visada to užtenka. Kartojantis infekcijai ar užsitęsus, tenka vartoti tradicinės medicinos vaistus. Kai kreipsitės į gydytoją kitą kartą, perspėkite, kad nelinkstate gydytis cheminiais preparatais. Gydytoja įvertins, ko galite nevartoti, o ką vartoti būtina, kad liga nevirstų lėtine.

2015.05.16 09:53
Laba diena man prieš 3 savaites padarė otosklerozes operacija . viskas pavyko girdėjau puikiai paskiau persalau ar pasigavau kokį virusą pradėjo bėgti nosis kosinti užgulė abi ausys ir per ta operuota ausį dabar labai silpnai girdžiu peršalimas po truputį jau praeina o uzgulimas ir prikurtimas ne ar reiktų susirūpinti ar klausa grįž

Peržiūrėti atsakymą

Gali kartu pasireikšti ausies uždegimas. Siūlyčiau kreiptis į otorinolaringologą.

2015.05.14 20:07
laba diena pries 1m man operavo nosies kriaukles ir nosies kreiva pertvara del pastovios chroniskos slogos ,po operacijos apie 1men buvo geriau ,o dabar is kaires noses puses sloga tokia pati kaip iki operacijos,ka galima dar padaryti kad baigtusi ta varginanti pastovi sloga aciu lauksiu atsakymo

Peržiūrėti atsakymą

Operacijos metu pagerinamas kvėpavimas per nosį. Pati operacija slogos nepanaikina. Slogai paūmėjus, tenka vartoti vaistus. Alerginė sloga gydoma vienaip, o vazomotorinė ar idiopatinė kitais būdais. Kokia sloga sergate jūs, galima nustatyti, atlikus tyrimus, kreipiantis į poliklinikų otorinolaringologus.

2015.05.11 22:54
Sveiki, ar galima dainuoti sergant laringitu? Ar daug bedainuojant kai sergi laringitu gali paveikti balsa, po laringito isgyjimo?

Peržiūrėti atsakymą

Pats pagrindinis laringito gydymo būdas- nevarginti balso stygų darbu. Vaistai ir procedūros, nepaisant balso režimo nepadės.

2015.05.09 11:27
Laba diena, man 17m. Aš kuriu muzika jau 2 metus, ir gal prieš metus aš su visu garsu sėdėdavau, paskui man pradėjo keistai girdėtis ir as ausines padėjau i šona, per savaitę vėl normaliai buvo. Tada tik ant garso kolonėliu kurdavau, bet irgi garsiai, ir dažnai. Ir va dabar man užeina keistumas toks ausyse vienoj ausyje jaučiau pvz vakar kairėj ausyje. Būna ir spengimas užeina bet praeina. Aš dabar jau savaitę+ nieko nedarau nekuriu ir vengiu didelio garso. Ir man dar buvo kartą kad po garso kolonėliu naudojimo nuėjau žiūrėti televizorių ir man bežiūrint staigiai garsas ausyse pasikeitę, lyg žemų dažnių trūktų, bet dabar jau atsistatė. Tai aš noriu paklausti, gal man męsti visą kūryba? Ir ar otorinolaringologas daro ausu apžiūra, t.y įvertina ausų buklę, nes aš norėčiau dar pas patį gydytoją pasitikrinti.

Peržiūrėti atsakymą

Siūlyčiau vengti stipraus garso. Klausos receptoriai labai jautrūs stipriam garsui. Jums reikėtų kreiptis į otorinolaringologą.

2015.05.07 13:57
Man 59 m. Po kaires ausies otosklerozes operacijos jau 2 men.svaigsta galva, sutrikusi koordinacija ir labai pykina. Operaves gydytojas teigia, kad tai ne del operacijos, pasiule gerti Betaserc. Neurologai gyde, bet nepadeda. Kur reiktu kreiptis ar pas LOR gydytojus, ar pas neurologus? Vieni oas kitus siuntineja.

Peržiūrėti atsakymą

Galvos svaigima sukelia neurologų, otorinolaringologų, kardiologų, psichiatrų gydomos ligos. Priežasties išsiaiškinimas gali užtrukti. Neaiškiais atvejais tikslinga atlikti videonistagmografiją, konsultuotis pas otoneurologus. Teiraukitės gydžiusio neurologo ar otorinolaringologo, kaip reiktų elgtis jūsų atveju.

2015.05.05 10:51
Laba diena,

man atrado tonzilių kamštelius ir paskyrė tonzilių pašalinimo operaciją. Ar gali būti, kad pašalinus tonziles kamšteliai vėl atsiras? jei pvz yra problemų su skrandžio rūgštingumu?

Peržiūrėti atsakymą

Vien kamštukai nėra lėtinio tonzilito požymis. Jei paskyrė operaciją, įvertino tonzilių būklę, uždegimo kartojimosi dažnį, kitų sistemų pažeidimą. Po tonzilių šalinimo gali padažnėti lėtinio faringito simptomai, pvz. ryklės sausumas, krenkšėjimai, kąsnio jutimas. Skrandžio rūgštingumas gali padažninti šiuos simptomus.

2015.05.04 11:06
Laba diena,
Mano draugas valydamas ausis per giliai įkišo ausų krapštuką ir jam dabar labai skauda ir bėga kraujas. Ka patartumėt daryti tokiu atveju?

Peržiūrėti atsakymą

Reikėtų kreiptis į otorinolaringologą. Saugoti ausį nuo vandens.

2015.04.30 18:50
Laba diena, sirgau puliuojantcia angina, kraujyje buvo nustetyta bakterine infekcija, siek tiek pakosedavau, dbr gerkles beveik neskauda, bet pradejau stipriai koseteti. Antibijotiku kursa jau 7dienas geriu, dar liko 3 dienosw ir jis pasibaiks. Neramu, nes kosulys dazneja. Jau nuo savo kosulio ima galva skaudeti.

Peržiūrėti atsakymą

Baigus antibiotikus, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją. Kartais kartu prasideda bronchų infekcija, kurią veikia visai kitos grupės antibiotikai.

2015.04.30 09:51
Laba diena, kovo 27 d. pradėjo skaudėti gerklę, bet temperatūros nebuvo. Kadangi gyvenu Vilniuje, o šeimos gydytoja yra Panevėžyje, tai savaitgalį gydžiausi pats skalavimais, čiulpiamomis tabletėmis, tačiau antradienį vis tik grįžau į Panevėžį pas tėvus ir kreipiausi į šeimos gydytoją. Nors temperatūra taip ir nepakilo, gydytoja diagnozavo anginą ir skyrė antibiotikus, deja, pavadinimo neprisimenu. gėriau 10 dienų, lyg ir viskas susitvarkė. Balandžio 20 dieną vėl pradėjo skaudėti gerklę, išburko, tonzilės pasidengė pūlinukais, temperatūra pakilo iki 39. Kitą dieną grįžau į Panevėžį ir vėl kreipiausi į šeimos gydytoją, kuri paskyrė vėl anitibiotikus, deja, pavadinimo neprisimenu. Juos gėriau 5 dienas. Temperatūra laikėsi 3 dienas, paskui nukrito. Atrodė, kad baigiu pasveikti. Vakar vėl pajutau, kad viena pusė paburkusi, vakare pakilo temperatūra iki 37,5. Šiandien Iš ryto viena pusė vėl pasidengė pūlinukais, temperatūra - 37,6. Šiandien eisiu pas šeimos gydytoją, ketinau užbaigti nedarbingumo lapelį, bet, atrodo, kad neteks. Esu panikoje, patarkite, ką daryti. Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Panašiai pasireiškia infekcinė mononukleozė. Reikėtų atlikti tam tikrą kraujo tyrimą. Teiraukitės šeimos gydytojo, ar nereiktų kreiptis į infekcionistą.

Video