Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2018 bal. 16 13:46
Laba diena,
nuo praeitos savaitės (2018-04-07 d.) nejaučiu maisto skonio ir burnoje atsirado metalo prieskonis. Prieš tai vartojau Terbinafin Actavis 250 ir vienas iš jo šalutinių poveikių – skonio sutrikimas. Norėčiau pasidomėti, per kiek laiko atgausiu maisto skonio pojūtį ir kur reikėtų kreiptis arba kaip gydytis? Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Būna labai įvairiai. Kreipkitės į šeimos gydytoją.

2018 bal. 13 22:49
Turiu problemu su kvepavimu. Nosis visada uzsikimsusi. Dirbu saltoje patalpoje maisto fabrike. Jei noriu kvepuoti naudoju Sudafed purskala. Skauda galva, blogai miegu, jauciuosi silpna. Kas tai galetu buti?

Peržiūrėti atsakymą

Sudafedas sutraukia nosies gleivinę, bet gali turėti pašalinį veikimą. Jums reikėtų otorinolaringologo konsultacijos. Slogoms gydyti dažniausiai skiriami receptiniai vaistai. Jei efektas nepakankamas, kartais reikia operuoti.

2018 bal. 13 22:40
Laba diena,
Jau daugiau bei trys savaitės esu užkimusi. Balsas geresnis kalbu geriau, nei pirmą savaitę,bet iki šiol pakviesti toliau esančio žmogaus negaliu. Ilgiau pakalbėnus pradeda skaudėti gerklę. Buvau pas LOR, įtaria, kad nuo skranžio rūgščių. Kiek laiko tai gali tęstis? Ką reikėtų man daryti? Balsas yra mano darbo įrankis. Dvi savaites turėjau tylos rėžimą, nedirbau, bet iki šiol niekas nepadikeitė

Peržiūrėti atsakymą

Labai atidžiai paisykite skirtos dietos ir režimo. Iš toliau kviesdama sukeliate didelę balso įtampą. Jei dirbate balsu, reiktų kreiptis pakartotinai pas otorinolaringologą. Dažniausiai tenka koreguoti gydymą ar net tęsti nedarbingumą.

2018 bal. 11 15:43
Menesio naujagymiui gydytoja diagnozavo laringitą. Kūdikis sunkiai kvepuoja, knarkia, yra uzkimęs ir labai neramiai miega. Labai dažnai atpylinėja. kokią rekomenduotumėte lingos gydymo eigą bei kokionis aplinkybėmis pakartotinai reiktų kreiptis pas gydytoją?

Peržiūrėti atsakymą

Jeigu pradžioje užkimimo nebuvo, atpylimai gali šią ligą sukelti. Po valgymo rūpestingai panešiokite stačią bent pusvalandį, nespauskite pilvelio. Pabandykite pakelti iki 10 laipsnių čiužinio galvinę dalį, ne pagalvę. Jei balsas buvo užkimęs iškart, reikėtų jau dabar kreiptis į otorinolaringologą.

2018 bal. 11 08:30
Sveiki, jau trečią savaitę užkimusi. Dabar jau baldas yra geresnis nei pirmą savaitę, bet vistiek neatsistarė dar. Negaliu garsiau pašaukti ( toliau esančio žmogaus). Užkimau darbe kalbėdama per pusdienį, palaipsniui. Buvau pas LOR, įtariaskrandžio rūgštingumas). Kiek laiko gali tai tęstis? Kada atsistato balsas pilnai?

Peržiūrėti atsakymą

Gali būti balso raumenų įtampos išraiška. Tada svarbu neįtempti balso. Netinka šaukti iš toli, kalbėti telefonu. Kartais skiriami fonopediniai pretimai . Jei balsas negerėja, reikėtų pakartotinai kreiptis į otorinolaringologą.

2018 bal. 2 19:12
Sveiki,

Norėčiau konsultacijos dėl savo 4 metų mergaitės. Prieš daugiau nei 2 savaites gydytojas nustatė tonzilitą, paskyrė 5 dienas gerti antibiotikus. Tačiau, nepadėjo. Dar kartą apsilankėme poliklinikoje, išrašė kitos rūšies antibiotikų, gerti 7 dienas. Jau baigėm ir šį kursą. Bet vis dar gerklėje matosi baltų apnašų, ryja seiles ir nevalingai mirkčioja. Ką siulytumėte daryti? Vėl grįšti pas daktarą, kuris vėl duos antibiotikų ar dar palaukti , kol grįšime į Lietuvą atostogoms (nes gyvename užsienyje). Ir ten užregistruoti vaiką pas specialistą. Nes jau nebežinau ką daryti.

Peržiūrėti atsakymą

Sergant tonzilitu, gydymas antibiotiku skiriamas mažiausiai 10 dienų. Patiems įvertinti ryklės vaizdą po vaistų vartojimo yra netikslu. Siūlyčiau pakartotinai kreiptis į gydytoją.

2018 kov. 31 21:49
sveiki, piliuojanti angina jau virs 3 men, israse daktare 2sav ospamox, siandien baigiau gerti, bet vistiek tas pats. temperaturos nera, skauda gerkle, puliai matosi, patine, visada jausmas, jog gerkleje kazkas istrige.

Peržiūrėti atsakymą

Pakartotinai kreipkitės į gydytoją. Kąsnio jausmas ir skausmas ryklėje gali būti ir kitų infekcinių ar kraujo ligų požymis.

2018 kov. 29 14:11
Laba diena. Man nustatytas klausos nervo nusilpimas, neuritas, viena ausis girdi silpniau, kita geriau. Nežymus neprigirdėjimas. Ar padėtų klausos nervui deguonies kamera? Gal reikėtų pavartoti kokių vaistų, papildų? O gal yra kitokių reabilitacijos procedūrų? Neuritas nustatytas prieš 7metus. Pablogėjimo nejaučiu. Susikalbu, tik šnabždesio ar tylaus kalbėjimo triukšme negirdžiu. Ar įmanoma atstatyti klausą? Ar jau reikėtų įsigyti aparatus? Ko vengti, kas silpnina klausą?

Peržiūrėti atsakymą

Kartą per metus kreipkitės į otorinolaringologą toje įstaigoje, kur sukaupti senieji jūsų klausos tyrimai. Nelaukite šio intervalo, jei jaučiate pablogėjimą. Seniau nustatytas neuritas gydomas, jei yra pablogėjimas. Visada venkite triukšmo ir vibracijos. Jei reikalingi vaistai dėl kitų ligų, perspėkite gydytojus, kad jūsų klausa pradėjusi blogėti. Dėl klausos aparato jums gali patarti audiogramą vertinantis gydytojas.

2018 kov. 28 19:33
Labas po stipriu antibiotiku vartojimo atsirado keistas pojutis liezuvio apsivelimos ar plauku gumulelis burnoje yra baltos apnasos ir issivalius burna matosi tokie mazi spogiukai waikstau pas gyditojus bet rezultatu jokiu ka daryti?

Peržiūrėti atsakymą

Tai gali būti grybelinės infekcijos ar virškinimo sistemos reakcijos požymis. Jums reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją.

2018 kov. 27 16:22
Gyvenu Anglijoje, pries menesi gydytojai nustate labirintita. Jau praejo menuo, keleta kartu buvau pas gydytojus. Vaistai, kuriuos israse nepadejo. Jokiu tyrimu nedaro sakydami, kad nera pagrindo ir gydymo neskiria. Buvau liepia daryti patarimas balansui atstatyti. Bijau pasekmiu, kai nieko nera daroma tik laukiama. Ar tai normalu? Planuoju vaziuoti I lietuva, bet nezinau nuo ko reiketu pradeti?
Aciu Uz atsakyma

Peržiūrėti atsakymą

Pratimai pusiausvyrai gydyti yra labai svarbūs. Būtinai ir kantriai juos darykite bent 3mėn. Kartais pusiausvyrai ištirti užtenka ligonio pavartymo ir keletos mėginių. Jei būtų pablogėjimas ar pasikeistų svaigimo pobūdis, kreipkitės pakartotinai. Pusiausvyros sutrikimus tiria šeimos gydytojai, neurologai ir otorinolaringologai. Paprastai šeimos gydytojai nustato, kokio tipo pažeidimas ir pas kurį specialistą reikalingas tyrimas.

Video