Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2015.11.23 13:23
Ar tinnitus, kuris atsirado, del stipraus apsinuodijimo vaistu Betaloc Zok, kur nors gydomas. El tinklalapiuose radau vaistus Tinnitus Stop, Rinning Stop

Peržiūrėti atsakymą

Ūžesio priežastį ir klausos pažeidimo tipą reiktų ištirti. Nuo to ir priklauso gydymas. Siūlyčiau šiaip reklamuojamų vaistų nevartoti.

2015.11.21 21:30
Sveiki,skaičiau Jūsų straipsnį apie temperatūrą,todėl klausiu dėl labai sudėtingos situacijos,kadangi mano vyras mėnuo laiko karščiuoja (38-39,5 C),natūralu,kad nuo prakaitavimo ir šaltkrėčio gana nusilpęs.Jokių kitų nusiskundimų neturi,gydomas jau 3-čioje Kauno ligoninėje(dabar Klinikose),atlikti visi įmanomi tyrimai ir jokios patvirtintos diagnozės.Gal galite patarti,rasti kokį nepramintą takelį,kurio neranda net profesoriai.Man teko dalyvauti proto šturmo treniruotėse,tai ten kartais neįtikinamiausias pasiūlymas išsprendžia problemą,dėkoju,jei išklausėte

Peržiūrėti atsakymą

Stambi ligų grupė, sukelianti tokią patologiją, yra infekcinės ligos. Verta tirti dėl mononukleozės, citomegalo viruso infekcijos, netgi Laimo ligos. Netgi besimptominė opaligė gali pasireikšti tokiais simptomais .

2015.11.18 15:05
Pas mane, ant liežuvio galo iškilo vienas skonio receptorius, jis yra pakankamai jautrus. Tai nėra paprastas spuogelis, kadangi atsirado maždaug prieš 2 mėnesius. Ar tai gali būti kokios rimtesnės ligos simptomas?

Peržiūrėti atsakymą

Kreipkitės į šeimos gydytoją.

2015.11.18 14:16
laba diena,
pastaruoju metu vis man uzgula kaire ausi, tai prasidejo kai pries pora savaicu susirgau sinusitu, bet dabar ji isigydzius jokiu kitu pozymiu nejauciau, taciau siandien ryte atsibudau su uzgulta ausim, stipriu galvos svaigimu ir pykinimo jausmu. norejau paklausti kokios to galetu buti priezastys ir ar verta kreiptis i gydytoja? aciu

Peržiūrėti atsakymą

Reikėtų kreiptis į otorinolaringologą. Tai gali būti ir rimta liga.

2015.11.17 23:26
Sveika, rašau susirūpinusi dėl savo sūnaus. Tikiuosi rasti pagalbos čia, nes jau nebežinau ir kur kreiptis. Mano sūnui vasarį sueis 5 metai, turim klausos bėdą. Sūnui kaupiasi ausį vandenukas. šuntas jau dėtas 3 kartus. Sūnus kai buvo 2 metukų sirgo ausies uždegimu. Poto pastebėjau, kad jis tapo labai irzlus, piktas, sunku buvo susikalbėti. Taip tesėsi 1,5 metų, ieškojau priežasčių bandžiau kalbėtis su gydytoju. Jis sakydavo tai yra vandenuko tai nėra. Užsiminus dėl elgesio ir kalbos problemų buvau nustumta į šoną, kad tiesiog vaikas yra tokiam etape. Kiekvienas yra individualus ir reikia duoti laiko. Pradėjus lankyti darželį ryškėjo kalbos raidos atsilikimas. Per kančias patekom pas LOR gydytoją, kuris įremtas į sieną pasakė, kad reikia įdėti šuntą. Tuo laiku aš jam sakiau suprantu, kad šuntas be reikalo nededamas, bet kaip man su vaiku užsiimti ir jį auklėti kai į kiekvieną žodį vaikas reaguoja 3 valandų rėkimu. Galiausiai po klausimo jeigu tai būtų tavo sūnus ar dėtum šuntą? atsakymas buvo taip. Pirmu kartu įdėjo šuntą ir išoperavo polipus. Poto kas 6 mėnesius teko dėti kitus du šuntus. Priežastis vandenuko tiek, kad jis nieko negirdi. Šiuo metu kalba taip pat atsilieka beveik 2 metais. Taip kalboje pažanga yra ir šaunuolis sūnus su kiekviena diena žengiami nemaži žingsniai. Pas mane klausimų daug dėl kokios priežasties kaupiasi vandenukas? Jeigu įdėjus šuntą jis išsiskirsto ir jam iškritus jo vėl prisikaupia. kodėl taip nutinka? kur slypi problema, kas įtakoja tai? kaip dar galima padėti vaikui? Darėm alergijos testą jis neigiamas. Tiesa sūnų maitinau pati metus laiko ir poto gal tai sutapimas ar ne, bet sūnus sirgo daugiau ne peršalimo ligom, bet laningritu. 3 žiemas net labai vargom. Kita liga kuria persirgo vėjaraupiai daugiau jokių bėdų neturėjo. Gal turėjo įtakos persirgtas laningritas, kad dabar turim bėdų dėl ausytėse kaupiamosi vandenuko? Po paskutinio šunto įdėjimo mum pasakė, kad ten kur tvirtinamas šuntas labai plona ertmė ką tai reiškia? kas bus ateitį? Ar šuntų įdėjimas neįtakos klausos sutrikimo, kur galiausiai bus pasakyta reikalingas klausos apartas? kaip nepadaryti klaidų ar kažko nepamiršti? kokia vaiko bus ateitis, ar taip ir reikės dėti kas 6 mėnesius šuntą? Labai mažai informacijos apie tai. Mum tai pirmas vaikas šeimoj, kodėl vienintelis atsakymas į mano klausimus, kad nieko daugiau padaryti negalima ir tik šuntą dėti vienintelis kelias. Kažkodėl tuom tikėti ir patikėti niekaip neišeina iš kiekvienos ligos yra išeitis ar tai vienokia ar kitokia pagalba suteikta laiku gali viska pakreipti kita linkme. Pas mus namuose auginami šuo ir katė gal tai turi įtakos?. Mano senelis iš tėčio pusės visą gyvenimą nešiojo klausos aparatą. Užsiminus apie tai buvo nuneigta, kad galėtų būti kažkokia įtaka.
Ačiū jums už pagalbą. Pagarbiai Daiva.

Peržiūrėti atsakymą

Eksudacinių ausų uždegimai pasikartoja dėl nosiaryklės uždegimų, alergijos, ar įgimto nedidelio speninės ataugos oringumo. Šioje kaukolės dalyje žmogus turi daugiau ar mažiau oro prikaupusias ertmes. Šios savybės pakeisti negalima. Tenka priimti tokią jūsų sūnelio ypatybę. Nosiaryklės tonzilės uždegimai kartojasi daug rečiau , pašalinus adenoidus, kas jam jau atlikta. Tačiau nuolat stiprinti imunitetą būtina. Neradus alergijos, reiktų vengti maisto ar vaistų, kurie gali didinti bendrą skysčių eksudaciją, pvz. pieno produktų ar kosulį lengvinančių vaistų. Venkite kontaktų su virusinėmis infekcijomis sergančiais. Jeigu jau ryškėja pažinimo funkcijų sutrikimas , siūlyčiau kreiptis į tretinio lygio klinikas Kaune ar Vilniuje. Klauskite vaikų audiologo patarimo, į kuriuo logopedus, pedagogus ir psichologus kreiptis, kuriuose forumuose dalyvauti, prašyti kontaktų tėvelių, kurie jau anksčiau sprendė šią problemą. Šiose klinikose yra specialistų, jau sukaupusių patirtį, kaip padėti prikurtusiems dėl įvairių problemų vaikučiams. Teiraukitės, ar nereikia šiam gydymosi etapui klausos aparato.

2015.11.16 02:30
Sveiki,pas vaika gerkleje pamaciau kaip skremzle atsikisusia ten liezuvio gale prie gomurio,kas tai yra?ir ar ji labai pavojinga?aciu.

Peržiūrėti atsakymą

Veikiausiai pamatėte antgerklį. Tai normali gerklų dalis.

2015.11.12 10:24
labai susilpnėjo klausa, garsą girdžiu, bet žodžių nesuprantu, reikia įsitempusiai žiūrėti į pašnekovo lūpas. Paskirtas klausos aparatas.Jau trys savaitės kaip jį nešioju.Du kartus jį man reguliavo , bet vistiek aš prastai suprantu jei nematau kalbančiojo veido.Noriu paklausti ,ar yra ilgas laiko tarpas iki priprasiu ar yra kitokios problemos?ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Klausos nervas susideda iš garsą išgirstančios dalies - receptoriaus, nervinių laidų, jungiančių su garsą suvokiančia dalimi - smegenų žieve ir smegenų žievės dalies, analizuojančios garso prasmę.. Esant smegenų žievės pažeidimui, garsas girdimas, bet jo prasmę suvokti sudėtinga. Klausos aparatas gerina klausos receptoriaus darbą. Iš jūsų pasakojimo gali būti susilpnėjusi ir smegenų žievės veikla.

2015.11.09 16:38
Sveiki. Susiduriau su ausies uzdegimu, viena ausy siek tiek skauda, kita uzgule ir prastai girdziu, girdziu uzesius ir pulsavima. Esu anglijoje, galimybes kreiptis i medikus neturiu, kaip gydytis paciai? Gal kokiu vaistu galima isigyti anglijoj be receptor?

Peržiūrėti atsakymą

Į skaudančią ausį galite lašinti nuskausminančius lašus, pvz. otipax, otinum. Dažnai prapūtinėkite ausis. Užspaudę nosį pirštais, rykite seiles ar maistą. Jei negerėtų, teks kreiptis į gydytoją.

2015.11.07 13:30
Sveika! Man jau nebe pirma dieną skauda kojas labai didelė sloga kosau gerklės bei galvos skausmas didelis buvau pas daktarus pasakė jog turėtu praeiti, priraše vaistų. Geriu aš vaistus bet kaip nepraeina taip nepraeina nei vienas simtomas. Galite padėti pasakyti bent kas čia per liga?

Peržiūrėti atsakymą

Kai baigsite vaistus, kreipkitės į gydytoją pakartotinai. Dažnai ligos trunka ilgiau, negu keletą dienų, gali prisidėti naujų simptomų ar liga komplikuotis. Gydymo korekcija turėtų būti, jei blogėjate ar baigus skirtus vaistus.

2015.11.05 12:51
laba diena, noriu paklausti, pastebejau, kad kalbant mano balsas kartais karkia, kalbant kazkaip tai lygtai gargaliuoja, jau taip gal puse metu, pastebejau jeigu kalbu daug jis pradeda kazkaip idomiai karkti, gal galite pasakyti kas tai galetu buti, ar tai rimtos ligos pradzia. kur galeciau istirti gal balso stygas?? aciu

Peržiūrėti atsakymą

Jums reikėtų kreiptis į jūsų gyvenamoje vietovėje dirbančius otorinolaringologus. Be apžiūros diagnozės nustatyti negalima.

Video