Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2015.06.02 13:47
Laba diena. Man 65 m. Pradėjo bėgti kraujas iš nosies. Prieš tris dienas labai gausiau, ilgai, kliuvo ir burnon. Bet sustabdžiau. Antrą rytą vėl pasikartojo. Ne taip gausiai ir neilgai. Va, šiandien ryte taip pat, bet jau mažiau...pradeda bėgti tik rytais, atsikėlus iš lovos..... Ar verta sunerimti?

Peržiūrėti atsakymą

Reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir otorinolaringologą . Dažniausiai kraujavimą iš nosies sukelia pakitęs kraujo spaudimas ar krešėjimo sistemos sutrikimas. nekrapštykite nosies pirštais ar servetėle, nešnypškite. Pradėjus kraujuoti, užspauskite nosį pirštais, nuleiskite galvą žemyn, uždėkite šaltą daiktą ant sprando.

2015.06.01 17:42
Laba diena, norėčiau pasikonsultuoti. Vyrui pakilo temperatūra būna nuo 38 - 39 laipsnių, kosina, bet daugiau nieko neskauda, kas tai galėtų būti? Ir kaip numušti temperatūra?

Peržiūrėti atsakymą

Dažniausiai taip prasideda virusinė infekcija. jeigu neserga lėtinėmis ligomis, Mažiausiai kenksmingi medikamentai temperatūrai mažinti yra paracetamolis ir ibuprofenas. Neviršykite apraše paminėtų dozių. Temperatūros iki 38 laipsnių geriau nemažinti, jei nėra itin blogos bendros savijautos. Per pirmąsias 3 dienas gali išryškėti bakterinės infekcijos požymiai, atsiranda nauji ligos simptomai. Konsultuokitės su šeimos gydytoju iš karto, jei serga lėtinėmis ligomis.

2015.06.01 16:52
Sveiki. Sia ziema sirgau gripu ir nuo to laiko gerkleje tonzilese kaupesi balti smirdintis pulinukai kaip su jais reikia kovoti kaip jais atsikratyti...

Peržiūrėti atsakymą

Tonzilių kamštukai kaupiasi, nepriklausomai nuo virusinių infekcijų. Pamačius reikėtų dažniau paskalauti ryklę ramunėlių, šalavijų arbata. Medikamentais gydoma, jei kamštukai neišsivalo savaime ir kyla tonzilių uždegimas.

2015.05.31 13:21
Laba diena. Visada čiaudėju tik pro burną. Niekada nepavyksta čiaudint iškvėpimas pro nosį. Kas tai per patologija? Ji mane žudo jau 42 metus...

Peržiūrėti atsakymą

Čiaudėjant stipria oro srove išvalomi kvėpavimo takai. Tai refleksinis, apsauginis veiksmas, jį valdyti sąmoningai netikslinga. Jeigu čiaudite dažnai, reikėtų ištirti dėl alerginės slogos.

2015.05.31 11:07
Sveiki,
jau apie pusmetį tai vienoje tai abejose ausyse jaučiu beveik pastovų garsų tvinksėjimą,jo nejaučiu tik tada,jei aplinkoje yra didesnis garsas,kuris,matyt,ir permuša tą tvinksėjimą. Pastebėjau,kad tai dingsta,jei galvą smarkokai atlošiu atgal. Tai pradėjo labai varginti,jausmas toks,kad galva niekada nepailsėjus,toks pilnumo jausmas. Siuo metu neturiu galimybės kreiptis į gydytojus,o be to,nežinau pas ką reikėtų kreiptis - pas neurologą ar otorinolaringologą. Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Reikėtų kreiptis į otorinolaringologą.

2015.05.27 08:51
Sveiki norejau pasiteirauti musu erniukui greit bus 3,sirgome gripais po gripupastebejome,kad vaikas nebetaria zodziu,cypia.Vykome i Kauno klinikas tirti klausa mums nustate gilu prikurtima,Neurologe pasake kad mums neurosensorinis nervo uzdegimas.Siuo metu naudojame klausos aparatelius.Ar imanoma kazka padaryti kad mums atsistatytu klausa,ar yra kokia operacija ar dar kas,kad butu galima atsatyti klausa.Gerem men.laiko B grupes vitaminus.

Peržiūrėti atsakymą

Bent kartą per metus nuvykite į klinikas pakartotinai ištirti klausą. Tokio amžiaus vaikeliui klausa yra svarbi bendram vystymuisi. Po tyrimo klauskite, ar nereikia logopedo ar tiflopedagogo konsultacijų, prašykite nuorodų šeimų ar bendrijų, kurios susidūrę su šia problema.

2015.05.25 23:00
Sveiki,
Ilga laika kankina problema del nemalonaus burnos kvapo. Odontologas nieko blogo pasakyti negali, burnos higiena atliekama kiekviena diena ryte vakare kruopsciai. Isoperuota angina. Eiti pas LOR gydytoja siek tiek nedrasu, nes nezinau ar tikslingai kreipsiuos. Kvapas atrodo lyg eitu is gerkles ar stemples. Prisiskaiciau, kad tai galetu buti "kandidamikoze". Kaip galeciau pabandyti ja sustabdyti ar bent kazkaip isitikinti, kad tai galetu buti sita liga ir tuo atveju nueiciau pas specialista jau issamiem tyrimam? Simptomai butu tik tokie, kad nemalonus burnos kvapas ir kartais rytais atsikelus ant vidines lupu puses buna lyg baltos gleives, taciau nera labai daug.

Peržiūrėti atsakymą

Reiktų kreiptis ir į otorinolaringologą. Dažniausiai blogo kvapo iš burnos priežastis yra burnos ar dantenų ligos. Siūlyčiau kreiptis į burnos higienistą. Esant reikalui, nukreips pas periodontologą.

2015.05.24 12:40
Laba diena, prieš keleta metų man yra nustatyta ausų nervo pažeidimas. Pastoviai ausyje zvimbe, ūžia, neprigirdžiu dešine ausimi.
Prieš dvi savaites svaigo galva, vėmiau, buvau nuvežta į skubios pagalbos skyrių, atliko galvos KT ir neurologas K.Kudžma patarė kreiptis pas ausų specialistus kad diagnozuotų ligą. Aš pati paskaičiusi internete apie ausų ligas prisitaikiau
sau jog tai Menjero liga, nes visi požymiai man atitinka. Ausyje jaučiu vandens kliuksėjimą ir kiti požymiai panašūs. Ar aš teisi?

Peržiūrėti atsakymą

Jums tikrai reiktų kreiptis į otorinolaringologą į tą kliniką, kur yra jūsų ankstesnių klausos tyrimų duomenys. Menjero ligos atveju pirmiausia svaigsta galva, tik vėliau išryškėja klausos pakenkimas, pradžioje pilnai atsistatantis..

2015.05.23 04:52
Varkstu su kvėpavimo takais.Sloga tai jau kažkokia chroniška,ir vasara ir žiema.Dažnai užkimstu, skauda gerklę. Nuo didesnio vėjelio peršalu, kosau. Vos ne kas mėnesį be antibijotiku nepraeina.Klausimas: Kaip tą dalyką sutramdyti?

Peržiūrėti atsakymą

Besikartojančios slogos prigimtį reikėtų nustatyti, atlikus tam tikrus tyrimus. Dažnus ryklės ir gerklų uždegimus gali sukelti virškinimo ligos, sutrikęs imunitetas. Priekabiai peržiūrėkite gyvenimo ir maitinimosi įpročius, keiskite kiek pajėgiate sveikatinimo linkme, nuolat stiprinkite imunitetą

2015.05.21 09:25
Laba diena.visas menuo kai kosciu.Nakti stempleje jauciu perstejima,kai kada ir kamuoliuka gerkleje.Nugaroje tarp menciu stuburo srityje kazkur viduje pasisukus ar susikreipus jauciamas toks skausmas.Kas tai?

Peržiūrėti atsakymą

Esant užsitęsusiam kosuliui, reikėtų ištirti dėl atipinių infekcijų, mikoplazmos ir chlamidijų. Tyrimus galėtų atlikti šeimos gydytojai ar pulmonologai. Dėl stuburo skausmų pirmiausia teiraukitės šeimos gydytojo.

Video