Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2016.01.31 23:21
Sveiki. Dukrai 3metai 8m yra 2lygio adenoidai ir paskyrė gydymą nasonex, bet negereja... Visą laiką kvepuoja per burną... Kvepuoja tik tada pee nosytę kai jai tai primenu. O naktį vistiek vėl savo per gerklyte. Labai nerimauju, kad neiskryptu žandikaulis nuo tokio kvėpavimo

Peržiūrėti atsakymą

Po infekcijos adenoidai paburksta. Gydant dažniausiai per mėnesį laiko audinys susitraukia. Jeigu kvėpavimas per nosį nesusitvarko per 1 mėnesį laiko, sprendžiamas klausimas dėl adenoidų operacinio gydymo.

2016.01.27 15:47
Berniukui 1 metukai ir 11 mėnesių. Nuo rugsėjo mėnesio nepraeina sloga. Du kartus buvome pas LOR gydytoją, pas alergologą - niekas niekaip nepadeda. Šiuo metu geria antibiotikus, nes išbėrė, pediatrė sako, kad streptokokas. Tikėjomės, kad padės ir nuo slogos, tačiau nė kiek nepagerėjo. Gyd. sako, kad adenoidus šalinti per anksti, nors ji net jų nesugebėjo pažiūrėti. Į ką kreiptis ir kokių tyrimų reikėtų?

Peržiūrėti atsakymą

Tokio amžiaus vaikučiams sloga itin dažnai kartojasi. Infekcijos sukėlėjus - virusus ir bakterijas pirmiausia "sugauna" nosiaryklės tonzilė. Ten pasiunčiamos kraujyje esančios su infekcija kovojančios ląstelės, tonzilė išsipučia , kartais formuojasi gleivės. Taip stiprėja vaikelio imunitetas, nes tokia situacija skatina imuniteto "kareivių " gamybą. Ne kiekvieną kartą skiriami antibiotikai, nes dauguma infekcijų yra virusinės kilmės. Kvėpavimo takų virusų priskaičiuojama virš 200. Jei nustatoma alerginė sloga, skiriamas kitoks gydymas. Būtinai vykdykite alergologės nurodymus, pasiklauskite dėl vaistų vartojimo trukmės. Jeigu nosies užgulimas toks, kad vaikelis knarkia daugiau, negu 3 savaites, ar prisideda ausų uždegimas, pakartotinai kreipkitės į otorinolaringologą.

2016.01.19 10:30
2.5 metuku dukryte jau pusantru metu serga tonzilitu.Temper.laikosi iki 40 kol negauna antibiot.(clarytromicino ar cefalodroxil grupes).Antibiot.geriam kiekv.menesi.Ka patartumete?kaip stiprint imuniteta?operuotis?

Peržiūrėti atsakymą

Tokio amžiaus vaikučiai dažniausiai serga adenoiditu- tai nosiaryklės tonzilės uždegimas. Ne kiekvieną kartą aukšta temperatūra reiškia bakterinę infekciją, kada reikia gydyti antibiotikais. Siūlyčiau naujai susirgus, kreiptis į otorinolaringologą dėl infekcijos vietos ir pobūdžio nustatymo. Imunitetą tikrai reikia nuolat stiprinti, peržiūrėti maitinimo įpročius, dienos režimą. Jei turite galimybę, nelankyti darželio.

2016.01.18 15:33
Laba diena. Noriu paklausti dėl sūnelio, jam tuoj bus 3 metukai. Situacija tokia: Dermatologė nustatė dermatitą, paskyrė tepalą. Jau kelis mėnesius sloguoja (gelsva tiršta sloga) ir kosėja. Pulmonologė įtaria J20.9. Paskyrė gerti lašiukus nuo slogos Zyrtec (cetirizini dihydrochloridum) ir dar paskyrė vaistus Mofenstra (montelukastum). Vaistus geriam jau dvi savaites, bet pagerėjimas kol kas tik dėl slogos, o kosulys yra labai negražus, su daug pašalinių garsų. Daugiausia kosėja naktį, net ima verkti,; dieną kosėja mažiau. Dar atkreipiau dėmesį, kai buvom pas pulmonologę - ji labai ilgai klausė dešinės plaučių pusės. Padarė bandymą - įpurkšti vaikui salbutamolį, po 15 min dar kartą paklausė plaučių, bet ir tai nebuvo patenkinta tuo ką girdi. Konkrečiai ligos neįvardijo. Nerimauju, kad vaikui gali būti kokia lėtinė plaučių liga, o ne bronchinė astma, nes kosulys negražėja. Kokia jūsų nuomonė? Gal turite kokių rekomendacijų: kokius papildomus tyrimus pasidaryti mums, gal reikia pas kitą specialistą nueiti? ačiū už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Slogos paūmėjimas dažnai palaiko bronchų uždegimą ir atvirkščiai. Bronchinės astmos diagnozė nustatoma pagal aiškius požymius. Kol vaikutis mažas, dar gali kvėpavimo mėginio kokybiškai neatlikti. Purškiamų vaistų poveikis vaikučiams irgi priklauso nuo purškimo metodikos. Siūlyčiau pasitikėti gydytoja, labai atidžiai išklausyti ir vykdyti jos nurodymus dėl gydymo, jo trukmės , maitinimo ir gyvenimo būdo. Atvykite pakartotinai konsultacijai, kai skirta.

2016.01.18 14:01
laba diena, gyvenu uzsienyje ir buvau suplanaves atostogas i Lietuva. pries pat kelione pajutau persalimo simptomus, sloga, silpnas gerkles skausmas.. maniau jog nieko rimto ir isgeres paracetamolio isskridau i lietuva. taciau man nepagerejo o kaip tik pablogejo, karsciavimas iki 40 laipsniu.. zodziu, galiausiai uzgule ausis, tai pradejau ieskoti informacijos ir radau jusu straipsni apie ausu uzdegimus, suprantu jog uzdegimas gali buti labai skausmingas, taciau skausmo didelio nera, bet uzgultos abi ausys, prastai girdziu ir siek tiek spengia ausyse. buvau pas gydytoja, mane apziurejo ir paskyre antibiotikus gerti, bet pradzioje man buvo tik viena ausis uzgulta, dabar ryskiai uzgule abi nors antibiotikus geriu jau ketvirta diena. kaip tureciau egltis? laukti pagerejimo ar kreiptis pas ausu specialistus? man baisu. Is anksto dekoju. Arnoldas

Peržiūrėti atsakymą

Skrydis tokio uždegimo eigą gali pabloginti. Gydymas paprastai koreguojamas kas 2 savaites. Nuolat prapūtinėkite ausis. Praėjus tam laikui, būtina kreiptis kontrolei, net jei ir jausitės daug geriau.

2016.01.17 14:54
Laba diena,
alergologai visai neseniai diagnozavo nealerginį eozinofilinį rinitą NARES (nuolat paburkusi gleivinė, apsunkintas kvėpavimas, sloga, čiaudulys ir pan.) Purškalai Amavys ar Dymista tik apmažina simptomus. Kaip Jūs rekomenduojate kovoti su gleivinės uždegimu? Kas sukelia tą nuolatinį jos patinimą? Gal paburkimą sukelia vitaminų ar mineralų trūkumas? Nuoširdžiai ačiū už būsimą atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Kortikosteroidai- stipriausiai priešuždegimiškai veikianti medžiaga. Dažniausiai skiriami purškalų pavidalu, beveik nepatenka į kraują, veikia tik nosies gleivinėje. Kartais tenka skirti geriamus hormonus, jei būklė labai pablogėja. Jeigu kvėpavimas per nosį nepagerėja per mėnesį, purškiant šiuos vaistus, reikėtų kreiptis kontrolei .

2016.01.14 09:53
Sveiki, turiu tokią problemą: kai tenka kalbėti auditorijai per mikrofoną, man "užkrenta" kairė ausis. tai apsunkina kalbėjimą ir girdėjimą. Taip pat nuolant jaučiu nestiprų skausmą kairėje ausyje. Du kartus buvau pas LOR specialistus ir jie nieko nerado. Kadangi sausmas ir "užkritimas" nesiliauja - ką jūs patartumėte daryti, į kokius specialistus kreiptis.
Dėkoju už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Siūlyčiau kreiptis į otorinolaringologus tretinio lygio klinikose ar poliklinikose, kur būtų galimybė endoskopu apžiūrėti nosiaryklę ir klausomąjį vamzdį.

2016.01.11 19:32
Sveiki, keletą metų jaučiu nosies užgulimą.Lor nieko neranda.Darė rentgeną, alergijos nustatymo testą – nieko.Ar gali būti priežastis ,dėl dažno vibrocil vartojimo.Užgula gulint ,užgula viena ar kita pusė ,priklausomai kuriapuse guliu.Guliu ant kairio šono, užgula kairė ,pasisuku kita puse ,jaučiu ,kad užgulimas pereina į kitą šnervės pusę.Išrašė keletą vaistų ,dymista, avamys ir nasonex , ir sakė pavartoti, jei netiks ,vartot kitą. Ar tai vaistų dažnas vartojimas ,galėtų būti priežastis ,dėl užgulimo.Ar galėtų būti kita priežastis.Ir ar vartojant avamys, ilgainiui užgulimas praeis.Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Ilgalaikis vaistų, sutraukiančių nosies gleivinę vartojimas, sukelia medikamentinę slogą. Hormoniniai purškalai palengvina kvėpavimą. Jei po mėnesio purškimo kvėpavimas neatsistatė, reikėtų spręsti dėl operacinio gydymo. Svarbu prisiversti nutraukti gleivinę sutraukiančius lašus, kad gleivinės struktūra galėtų normalizuotis.

2016.01.11 15:12
Laba diena. Mergaitei 6,5 m., prieš 8 mėn. buvo išoperuoti adenoidai, nes kartodavosi slogos, vaikščiojo išsižiojusi, naktimis knarkė. Po operacijos viskas lyg ir susitvarkė, slogos dingo. Bet knarkimas rudenį vėl atsinaujino, miega išsižiojusi, nors dieną kvėpuoja pro nosį. Miego metu kartais atrodo, kad kelioms sekundėms iš vis nustoja kvėpuoti. Dar turi šiek tiek padidėjusias tonziles. Ar gali knarkti dėl padidėjusių tonzilių, ar galėjo taip greit adenoidai ataugti?

Peržiūrėti atsakymą

Vaikučiai gali knarkti ir dėl gomurio tonzilių hipertrofijos. Jei po gydymo būklė nepagerėja, kartais gomurio tonzilės operuojamos vien dėl kvėpavimo sutrikdymo.

2016.01.11 14:56
"Neseniai ausų krapštuku buvau prasidūręs ausį. Gėriau Ospamox antibiotikus. Perforacija ausyje praktiškai išnyko (jaučiami nežymūs klausos skirtumai tarp ausų). Baigus gydymą antibiotikais pastebėjau, jog atsirado nežymus užymas ausyje. Šiuo metu geriu tanakan'ą. Atliktos audiogramos rodo pagrėjimą. LOR gydytoja patikino jog skilutė yra tikrai maža ir mano pradurtosios ausies klausa yra tikrai gera, todėl susikoncentruoti į 100% klausos grįžimą nereikėtų. Galbūt iš bendros patirties galite patikslint ar po tokių ausies būgnelio traumų užesys ausyje kada nors išnyks ar teks susitaikyti su šiek tiek suprastėjusia klausa?"

Peržiūrėti atsakymą

Būtinai saugokite ausį nuo vandens. Jei perforacija mažėja, didelė galimybė, kad užgis savaime. Jei neužgyja, verta operaciniu būdu atlikti būgnelio plastiką. Jei po traumos lieka ūžesys, ar klausos nervo antrinis pažeidimas, kartais skiriamas gydymas hormoniniais preparatais.

Video