Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2011 liep. 15 19:07
sveiki,
ar operuota angina gali atsinaujinti?

Peržiūrėti atsakymą

Jeigu gomurio tonzilės yra pašalintos pilnai, naujas limfoidinis audinys nišose neužauga. Nosiaryklės tonzilė arba adenoidai gali vėl padidėti. Kartais dėl įvairių priežasčių negalima pilnai pašalinti gomurio tonzilių. Tada likusio audinio uždegimas gali kilti.

2011 liep. 14 15:38
Į ausį pateko dyzelino,praploviau su vandenilio peroksidu,tačiau blogai girdžiu.Kokios būtų pagalbinės priemonės?

Peržiūrėti atsakymą

Jeigu pakartotinai išsluosčius, klausa neatsistatė, reikia kreiptis į šeimos gydytoją.

2011 liep. 14 10:12
Tonzilių "kišenėsė" renkasi bakterijos, vyksta puvimas, sklinda negeras kvapas (susiformuoja šviesūs gumuliukai). Tai tęsiasi jau apie 10 metų. Man 27. Kokių priemonių imtis gydymui (išskyrus chirurginę intervenciją)?

Peržiūrėti atsakymą

Tonzilių kamštukų susidarymas yra normalus reiškinys. Jeigu kamštukai lengvai išsivalo, papildomai nieko daryti nereikia. Jeigu kamštukai užsilaiko tonzilių nišose, gali kilti aplinkinių audinių uždegimas. Tada reikia specifinio gydymo. Dažniau skalaukite ryklę ramunėlių, medetkų, šalavijų nuoviru. Kartais skiriamos homeopatinės tabletės, retai leidžiama pačiam pacientui švelniai paspausti gomurio tonzilę, kartais skiriamos fizioterapinės procedūros arba gydoma radiodažnuminiu aparatu.

2011 liep. 3 20:29
ką daryti,kai tonziles svarios, bet už jų matosi nemažas pūlinys(net iš išorės padidėjęs gumbas) ir laikosi 37,5-38,2 temperatūra jau penkta diena. Geriamas trečia diena Amoksicilinas, skalavimai-nepadeda. Dėkoju iš anksto.

Peržiūrėti atsakymą

Uždegimas ryklėje gali susidaryti ir tonzilėse, ir lankuose, ir ryklės sienelėse. Gydoma antibakteriniais vaistais. Jeigu susidaro pūliniai, tik vaistų neužtenka, kartais tenka pūlinius atverti. Ar reikia otorinolaringologo įsikišimo, sprendžia šeimos gydytojas. Nelaukiant reiktų kreiptis, jei ima dusinti, ar visiškai negalite nuryti skysčių.

2011 liep. 2 08:31
Laba diena.Noreciau paklausti turiu problemu su ausim nuo vaikystes daznai puliuoja ir klausa prasta.vienos ausies bugnelio like tik krastai ar yra kokia iseitis man 40m gal operacija ar kas gali padeti ar kas panasaus.Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Būgnelio plastika galėtų paretinti paūmėjimus. Ar klausa po operacijos pagerėtų, geriausiai įvertintų otochirurgas po konsultacijos ir audiologinio ištyrimo. Kartais operuoti nesiūloma, skiriamas klausą stiprinantis gydymas ar klausos aparatas. Kreipkitės į otorinolaringologą pagal gyvenamą vietą. Gydytojas patars, kuriuo būdu jums gydytis.

2011 liep. 1 20:46
Laba diena,

Man 30m, kankina nuolatinė neaukšta temperatūra ( 36,8-37,4) padidėję kaklo limfmazgiai, gydytojai pataria šalinti tonziles. Noriu sužinoti ar labai pavojinga šalinti tonziles vasarą, nes vieni man gydytojai patarė palaukt rudens, kiti kaip tik sako, kad vasarą geras metas jas šalinti. Bei noriu sužinoti, kiek laiko trunka visiškas žaisdelių užgijimas po operacijos, ar mėnesio užtektų? Kiek laiko po operacijos laikosi temperatūra, ar išvis ji būna po operacijos?Nes pagrindinė priežastis dėl ko šalinčiau, tai, kad vargina ta neaukšta temperatūra. Daug visokių tyrimų dėl jos dariausi, išsekino psichologiškai, todėl įdomu po operacijos kiek laiko turi praeiti, kad išnyktų temperatūra, jei ji yra būtent nuo tonzilių. Ar yra kokie nors apribojimai, kad po operacijos kelis mėnesius nevalgyt aštraus maisto ar dar ko nedaryti. Ruošiamės keliauti po Aziją, todėl svabu kiek laiko po operacijos reiktų laukti, kad galėčiau jau keliauti.

Su pagarba
Rasa.S

Peržiūrėti atsakymą

Tonzilių šalinimo operacijos atliekamos visais metų laikais. Nerekomenduojama tik per didžiuosius karščius. Ligoninėje po operacijos praleidžiate tik keletą dienų. Įprastai žaizdos gyja apie 10d.- 2savaites. Tuo laiku reikia griežtai riboti fizinį krūvį, valgyti švelnų, trintą maistą. Didelį fizinį krūvį ar keliones po karštuosius kraštus planuokite po 1mėnesio po operacijos.

2011 birž. 30 14:42
Laba diena. Man 1-3 kartus per metus būna priepuoliai, panašūs į Menjero sindromą. Naktį, ypač, keičiant kūno padėtį, labai svaigsta galva, sukasi viskas, net, atrodo, akių obuoliai, pajudėjus pykina, kartais vemiu. Svaigimas, silpnėja iš lėto, gali tęstis kelias dienas. po to išlieka stiprus galvos skausmas. Dabar jau galvą skauda 2 savaitės. Neurologai tyrė, sako, viskas nerviniu pagrindu. Kraujagysles, stuburą tyrė, nėra taip blogai, kad sukeltų minėtas būsenas. Geriu Cavinton forte. Tai jau tęsiasi 5-6 metus. Ar negali būti Menjero sindromas. Niekas neužsiminė apie tai, pati radau internete. Apkurtimų, ūžimo ausyse nebūna, kartais aštriai dilgteli kairę ausį. Ir per priepuolį labiau eina viskas iš kairės pusės. Galvą taip pat skauda labiau kairėje pusėje. Dėkui. Viskas prasidėjo, kai prasidėjo premenopauzė.

Peržiūrėti atsakymą

Menjero sindromui būdinga praeinantis ausų užgulimas bei ūžimas ausyje. Yra ausų ligų, kada svaigsta galva be ausų užgulimo. Jei esate netirta otorinolaringologo, reikėtų kreiptis konsultacijos.

2011 birž. 27 23:38
Noreciau suzinoti kodel kaip man bande isplauti ausi niekas neiskrito joks kamstis , o kaip nuejau pas daktare buvo uzsikimsusi. Daktare sake ne pati nezino kaip taip gali buti is jos praktikos kaip ji sake tai po keliu isplovimu iskrisdavo sieros,o cia nieko. Noreciau jusu paklausti kas galetu man buti.

Peržiūrėti atsakymą

Ausies užgulimas yra ir kitų ligų, ne tik sieros kamščio požymis. Ar yra klausos pažeidimas, ar tik atrodo, kad užgulusi ausis, nustatoma, atlikus klausos tyrimus. Jei po konsultacijos jaučiate, kad ausis tebėra užgulusi, o klausos tyrimai nebuvo atlikti, reiktų kreiptis į otorinolaringologą.

2011 birž. 27 19:42
Sveiki,

Ant mano liezuvio neseniai atsirado raudona demele, maziau nei 1 kv.cm ploto, apvesta baltu konturu, kuria pastebejau visai netiketai. Per pastarasias kelias dienas ta demele issiplete, ir sale atsiranda panasiu demeliu. Tose vietose jauciamas sioks toks diskomfortas. Skaitinejausi internete, ir manau kad man tikriausia pasireiske geofrafinio liezuvio reiskinys. Kiek skaiciau jis atsiranda del virskinamojo trakto ligu, nors tokiu neturiu, nebent apie jas nieko nezinau. Taip pat psichologiniai nukrypinai gali lemti sio reiskinio atsiradimi, taciau esu isitikines akd ju neturiu, esu emociskai stabilus ir ramus. Gal tai galejo sukelti stresas egzaminu sesijos metu? Man tai pasireiske pirma karta, dabar esu 20ies metu amziaus. Ar tai kazkas rimto? Ar tai gali buti enbutinai geografinis liezuvis? Ar tureciau sunerimti?

Peržiūrėti atsakymą

Liežuvio pakitimai gali būti eilės vidaus ligų simptomas. Pirmiausia jums reiktų kreiptis į šeimos gydytoją. Jei reikės vietinio gleivinės gydymo, rekomenduos burnos gleivinės specialisto- periodontologo konsultaciją.

2011 birž. 26 23:55
Apie pusmetį 5 metų vaikas skundžiasi, kad niežti ausytes, 'šnypščia gyvatės' ir 'triukšmauja vabalai', bet neskauda. Pati kaso ausytes. Atlikta timpanometrija, būgneliai išsipūtę. Buvo paskirtas gydymas sudafedu ir jūros vandeniu bei acetilcisteinu. Išsigydžius slogą simptomai nesumažėjo. Šiaip kvėpuoja pro nosį normaliai, miegodama neknarkia. Vasarą daug maudosi jūroje, nardo. Kokios galėtų būti priežastys ir ką patartumėte daryti toliau (kokius atlikti tyrimus ir/ar taikyti gydymą)? Iš anksto labai ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Ausų niežulį sustiprina pakliuvusi drėgmė, vėjas. Tai būdinga ausies landos egzemai ir kitoms alerginio pobūdžio ligoms. Reiktų vengti sušlapinti ausis bent per paūmėjimus, prausiantis užkimšti ausis bent vata. Po maudymosi išvalyti ausis spiritiniais lašais. Ligai paūmėjus, tik apsaugos neužtenka. Reikia kreiptis otorinolaringologo konsultacijos.