Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2018 rugp. 22 07:32
Sveiki, turiu klausima apie sinusita. As visada kenciu nuo kaktos ir akiduobiu skausmu kai persalu o dabar nebuvau nei persalus nei slogavau o staiga atsirado staigus galvos skausmas kairiajame smilkinyje is vakaro. Ryte atsikelus jau skaudejo kaktos sriti virs antakiu aplink akis ir skruostus, nosis uzblokuota ir vienoje ausyje spengia. Gal zinote kas galetu man buti? As manau kad tai gali buti letinis arba uminis sinusita.Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Tai gali būti sinusitas. Jums reikėtų kreiptis į poliklinikos otorinolaringologą.

2018 rugp. 15 18:23
Sveiki,nuolat kamuoja sloga.Bega is nosies vandeningos isskyros.Patenka i gerkle ir sukelia kosuli.Kaip gydyt?Kokius vaistus vartot?

Peržiūrėti atsakymą

Sergant tokia sloga, polikinikoje nustatoma, ar tai aterginė, ar kitos prigimties sloga ir skiriami receptiniai vaistai. Jums reikėtų kreiptis į otorinolaringologą.

2018 rugp. 10 17:24
Здравствуйте. Извините,что на русском. Сыну 4,5, поставили диагноз аденоидит 2-3 степень, через неделю операция. Частые простуды,на их фоне снижается слух. Последние 2 раза пили антибиотики,слух после них восстанавливается. Дышит ребенок через нос в основном. Скажите пожалуйста операцию обязательно делать? Насколько серьезно снижение слуха? врач проверял, сказал серозный отит .спасибо за ответ.galima lietuviskai

Peržiūrėti atsakymą

Adenoidai šalinami dėl besikartojančių ausies uždegimų. Tokiais atvejais adenoidai gali netrikdyti kvėpavimo. Gydytojo sprendimą nulemia sekreto už būgnelio klampumas, ar nesiformuoja kišenės, signalizuojančios, kad serozinis otitas gali pereiti į kitą formą. Paprastai gydytojas ilgiau stebi šio uždegimo eigą, kol priima sprendimą operuoti. Siūlyčiau pasitikėti mediku.

2018 rugp. 9 07:31
Sveiki,siuo metu esame isvyke,tai negalime nuvykti pas gydytoja. Noriu paklausti,kas gali buti vaikui,jei miegant ne is sio ne is to pradeda begti kraujas. Kraujas bega dazniausiai nakti. Labai pergyvenu.

Peržiūrėti atsakymą

Nuolat pastebėkite, ar nekrapšto nosies pirštais. Jei pradeda kraujuoti, užspauskite pirštais abi nosies puses iki 10minučių. Uždėkite šaltą daiktą ant sprando, ištraukę iš šaldiklio, suvyniotą į servetėlę. Kai galėsite, kreipkitės į otorinolaringologą.

2018 rugp. 4 11:33
Sveiki, antra ryta is eiles is desiniosios nosies landos pradeda stipriai teketi kraujas. Sergu mazakraujyste.Dirbu darbe,kuriame labai daug chemijos,sausas oras ir be galo daug dulkiu.Taip pat vartoju vitaminus nuo plauku slinkimo. Kokia prieszastis skatina kraujavima is nosies?

Peržiūrėti atsakymą

Stenkitės nekrapšti nosies, nekišti vidun servetėlių, nepūsti gleivių. Kada pradeda kraujuoti, užspauskite nosį pirštais, palenkite galvą žemyn, uždėkite ant pakaušio ar viršutinės nosies dalies susuktą į servetėlę ledą ar kitą dalyką, laikomą šaldiklyje. Dažnai kraujuojama dėl pakilusio kraujospūdžio, krešėjimo sistemos ar kepenų ligų, vartojant vaistus, kurie keičia kraujo krešumą.

2018 rugp. 3 17:14
Sveiki. Pries pora dienu atsikelus skaudejo ausis. Iskart nuejau pas LOR israse lasinamu antibiotiku ir geriamu antibiotiku jei nepageretu. Antibiotikus lasinu trecia diena, geriu antra. Niekas negereja. Ausys visiskai uzgule, skausmas nezmoniskas net su nereceptiniais nuskausminamaisiais. Aplink ausis viskas patine, ausys pilnos puliu. Ar man laukti kol antibiotikai prades veikti ar cia jau komplikacijos? Nezinau ar savaitgaliais LOR dirba.

Peržiūrėti atsakymą

Ausų užgulimas, sergant ausų uždegimu, būna dėl landos patinimo ar pūlių landoje. Jei jau pradėjo pūliuoti, landą reikėtų išvalyti gydytojui, nes pačiam išsivalyti nepavyksta. Dar nepradėjus pūliuoti, landos užburkimas yra ligos požymis. Pūliniui dar nesusiformavus, užgulimo negalima paveikti. Ausų landų furunkulas yra skausminga liga, ypač infiltracijos stadijoje.

2018 rugp. 3 09:09
Laba diena, LOR gydytojas atliko ASO tyrimą, streptokokų kiekies kraujuje yra 359, gydytojas rekomenduoja operuoti tonziles, ar tai vienintelė išeitis ar šis streptokokų lygis pakankamai didelis? Beje jaučiu sanarių skaumus.

Peržiūrėti atsakymą

ASO tyrimas yra tik vienas iš argumentų, rodantis buvusią aktyvią streptokokinę infekciją. Sąnarių skausmas, kartojantis tonzilitui, yra svarbesnis argumentas, patvirtinant lėtinio tonzilito diagnozę. Lėtinio tonzilito gydymas yra operacinis.

2018 liep. 27 21:20
Sveiki, praktikavausi dainuoti ir bandžiau siekti aukštą natą. Po to, pajutau kažkokį ''gumulą'' savo gerklėje, kuris nelabai skauda, bet nemalonu su juo kalbėti. Padėkite!

Peržiūrėti atsakymą

Leiskite balsui pailsėti. Bent 1-2 savaites nešaukite, neįtempkite balso, venkite kalbėti telefonu. Visada gerai prasidainuokite.

2018 liep. 27 19:47
Laba diena! Laukiu polipo nosyje pašalinimo operacijos, kurią paskyrė tik už 2 mėn. Bet jaučiuosi labai prastai, nosis visiškai užblokuota, dūstu, trūksta oro, labai greitai pavargstu, laikosi neaukšta temperatūra. Ar tai nepavojinga? Gal vertėtų pasiprašyti pagalbos ankčiau? Kur turėčiau kreiptis? ( gyvenu Druskininkuose, operacija LOR konsultacija paskirta Santaros klinikose rugsėjo 21 d. Iš anksto dėkoju!

Peržiūrėti atsakymą

Tokio dydžio polipai užaugo per ilgesnį laiką. Kasdien purškite otolaringologo skirtus receptinius vaistus į nosį. Daugumoje klinikų panašios eilės. Nebent galite susisiekti su konsultavusiu gydytoju ir informuoti, kad norėtumėte operuotis anksčiau, jei kuris nors pacientas atsisakytų operacijos.

2018 liep. 24 17:43
Laba diena. Noriu paklausti. Mano sunus jau pusantru metu jaucia uzesius ausy. Tomografija daryta, prigerta ivairiausiu vaistu bei antibiotiku. Taciau situacija negereja. Kartais ta ausimi jis negirdi. Nebezinau ka daryti? Noriu jusu patarimo kaip toliau elgtis ir ka daryti? Kitokie tyrimai? Operacija?
Nes kiek skaiciau tai apkurtimo pozymis..

Su pagarba, Jurga

Peržiūrėti atsakymą

Kaip supratau, sūnui daryti tyrimai, išaiškinantys ūžesio priežastis. Toliau reikėtų tikrintis toje poliklinikoje, kurioje sukaupti duomenys apie jo klausą bent kartą per metus, jei būklė nesikeičia. Jeigu ausį užgula stipriau ar ūžesys aiškiai sustiprėja, kreipkitės, nelaukdami.