Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2019 rugp. 7 09:38
Sveiki,
Mano mamą jau mėnesį kamuoja nei iš šio nei iš to pakylanti temperatūra apie 38 laipsnius. Iš pradžių nukrisdavo ilgesniam laikui, dabar jau laikosi beveik kazdien, net vaistais sunku numušti. Šiąnakt buvo 39. Antrą kartą išvažiavo į ligoninę.
Padarius kraujo tyrimus randa virusinę infekciją, tačiau nieko kito neranda, darė visų organų echoskopiją, begales kraujo tyrimų, nuo erkinio encifalito, laimo ligos.. Meningitą atmetė, sako sprands būtų surakintas. Išrašė antibiotokų ir dar kažkokių vaistų nuo virusinės infekcijos.
Skauda visą kūną, raumenis, sanarius, galvą, pykina, silpna, nėra apetito, beveik nieko nevalgo. Gerklės neskauda, nekosėja.. Turėjo gan stiprią slogą, bet ji jau praėjo prieš kurį laiką.
As jau nežinau ką daryti, gydytojai neranda ligos, o man baisu jog taip net nežinant nuo ko gydo greitai galima ir nugydyti. Gal galėtumėte patarti ką toliau daryti, gal kokių minčių kas galėtų būti, nuo ko dar tirtis, kur dar kreiptis?

Peržiūrėti atsakymą

Dauguma ligų, kurios sukelia tokius simptomus, yra infekcinės. Jeigu infekcionistai nustatė infekciją, tai gali būti priežastis. Jei pas infekcionistus dar nenukreipė, reikėtų tirti dėl citomegalo ir Epštein-baro viruso, tuberkuliozės. Iš esmės, visų organų sistemos gali sukelti tokius simptomus. Konsultacijoms siunčia šeimos gydytojai. Tirtina ir skrandžio, kepenų, kasos būklė, galimos sąnarių ar inkstų ligos.

2019 rugp. 6 21:54
Sveiki,turiu nuo 3 mėnesių problemą su ausų otitu, ausų bugneliai kiauri,norėjau paklausti ar galima skristi lėktuvu.Ačiū už atsakymą

Peržiūrėti atsakymą

Jeigu ausų būgneliai turi perforacijas, slėgio pakitimai skrydžio metu dažniausiai nepablogina būklės. Saugokite ausis nuo drėgmės.

2019 liep. 27 23:13
Sveiki. Ilgai skauda gerkle pavargstu kalbet. Buvau persalus kosejau buvo patine po smakru šone. Dabar tik skauda vargina kalbet o valgyt netrugdo.

Peržiūrėti atsakymą

Jums reikėtų kreiptis į otorinolaringologą. Venkite kalbėti telefonu ir nerėkaukite.

2019 liep. 20 18:42
Sveiki.Jei pakankamai stipriai iškrypusi nosies pertvara ar galima šokinėti nuo liepto?Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Šokinėti nuo liepto galite. Nosies pasistenkite netraumuoti.

2019 liep. 9 23:17
Sveiki. Prieš metus gerus turėjau sinusita, kadangi tuo metu buvau kariuomenėje, daktarai ten nedavė vaistų normaliu, ir tai užsitęsė apie dvi savaites kol gryzau namo ir nusipirkau normaliu vaistų, bet po šiai dienai man bėga nosis kiekvieną mielą dieną atrodo lyg alergija bet jos nesu turėjęs, tai spėju uzsiliko po sinusito, nieko realiai neužuodžiu, skoni irgi sunkiai jaučiu, pačio savijauta nežinau kaip apibūdinti jausmas lyg puse smegenų netekęs . Dabar esu Vokietijoje. Kai buvau gryzes į Lietuvą per paskutines Kalėdas, buvau pas daktarą, ir esą pasakė kad tai nuo prasto maisto vartojimo (nieko netyre tik įkišo kamera pažiūrėjo). Išrašė vaistų, tam kartui vos geriau buvo, dabar grysiu į Lietuvą rugpjūčio gale. Kur būtų gerai kreiptis su tokiu atveju?

Peržiūrėti atsakymą

Kaip supratau, jus apžiūrėjo endoskopu. Veikiausiai buvo skirti vietiniai hormoniniai vaistai į nosį. Kiekvieno slogos paūmėjimo metu šiuos vaistus jums reikia vartoti. Jeigu per 1mėnesį nosies užgulimas nepraeina ar ima skaudėti galvą, reikėtų pakartotinai kreiptis į otorinolaringologą.

2019 liep. 9 12:51
Sveiki, turiu Miniero bėda, priepuoliai kartojasi periodiškai plius minus kas pora metų ir kai užeina kartojasikelias dienas. Kaip atsiranda, pasireiškia visi šiai ligai būdingi simtomai, kas labai vargina tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Perskaičiau, kad chirurginis gydymas vistik yra, noriu pasiteirauti kas jį skiria, ir ar tai padeda. Esu dėkingas už atsakymą. Pagarbiai Vytautas

Peržiūrėti atsakymą

Teorinė operacinio gydymo tikimybė yra, tačiau taikomas itin retai. Būtinai vartokite skirtus vaistus, laikykitės poilsio ir darbo režimo. Bent kartą per metus kreipkitės į otorinolaringologą klausos tyrimams.

2019 liep. 1 10:52
ausų užgulimas;ar praplovimas reikalingas?ausyje jauciu menka girdimuma ,sniokima,kartais plaktuko stuksenimus.man gydytoja prapute israse vaistu.bet kelinta diena tas pats....aciu

Peržiūrėti atsakymą

Ausis plauti reikia, kai yra sieros kamštis. Jei gydomas uždegimas, skiriami vaistai, procedūros, dažniausiai prapūtimai. Tokio uždegimo eiga nebūna greita. Vartokite skirtus vaistus, nuolat prapūtinėkite ausis, būtinai atvykite kontrolinei konsultacijai.

2019 birž. 27 16:48
Sveiki,daktare norejau jusu paklausti,.Jauciu uzima kairioje ausyje jau menesi laiko,kas galetu buti.Gyvenu Airijoje,gal galeciau cia nusipirkti kokiu vaistu. Didelis Aciu.

Peržiūrėti atsakymą

Ūžimas vienoje ausyje gali būti ir rimtos ligos požymis. Jums reikalinga otolaringologo konsultacija ir ištyrimas.

2019 birž. 22 12:07
Ar įmanoma nustatyti, ar esu mikoplazmos pneumonijos nešiotojas? Per porą mėnesių mikoplasma IgG virš 200. Tarpe buvo nukritę iki normos ribų. Pirmasis susirgimo požymis būna,, išplikyta" gerklė. Pirmo susirgimo metu tris savaites buvau praradusi balsą, laringotracheitas. Visi kiti kraujo tyrimai be jokių nukrypimų, normos ribose.
Ką daryti, kad tai nesikartotų?
Dėkoju už atsakymą

Peržiūrėti atsakymą

IgG mikoplazminei infekcijai atspindi lėtinį ligos etapą. Pasveikus, jis gali likti padidintas. Nuolat stiprinant imunitetą infekcinėmis ligomis sergame rečiau. Kartojantis faringitams ir laringitams svarbu kitais būdais nedirginti gleivinės. Netinka rūkymas, chemikalai, aštrus maistas, balso įtampa.

2019 birž. 21 23:58
Sveiki, labai istinusios tonziles, gerkles skausmo didelio nera, taciau valgyti ir gerti labai sunku, nes juntamas kaklo skausmas ir burna pilna pusleliu.

Peržiūrėti atsakymą

Veikiausiai sergate virusiniu burnos ir ryklės uždegimu. Reikalinga daug gerti skysčių, ypač negazuoto mineralinio vandens, priešuždegiminių arbatų. Maistas turėtų būti švelnios konsistencijos. Pavalgius būtina išskalauti burną ramunėlių, šalavijų ar kita priešuždegimine arbata. Dažnai čiulpti vietinius priešuždegiminius vaistus.. Šias ligas gydo šeimos gydytojai.