Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2020 rugs. 24 17:02
Sveiki, mano dukrytei 7 men.,pries pora dienų prasidėjo sloga, kraujo tyrimas parodė alergija. Sloga ir paburkusi nosis stipresnė būna ryte ir naktį, dienos metu būname lauke. Šeimos gydytoja minėjo, kad tokiems mažiems leliukams alergijų tyrimai netaikomi. Auginam dvi kates, ar gali būti, kad alergija sukėlė jos? Ir alergija pasirodė tik po 7 men? Kaip padėti vaikui? Ar yra kažkokį medikamentai ar tiesiog atsisakyti alergijos sukėlėjų, kurie nera tikslūs šiuo metu.
Ačiū už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Kelių dienų trukmės sloga retai būna alerginė, net jei tokia prielaida yra. Kraujo tyrimas, jei tai nėra leukograma ar specifiniai tyrimai dėl alergijos tokio amžiaus kūdikiams nėra tikslūs. Kūdikiams pirmiausiai pasireiškia alergija maistui. Jei sloga užsitęstų, reiktų pergalvoti jūsų mitybą, jei maitinate savo pienu, arba pabandyti pakeisti mišinukų gamintoją ar patį mišinuką.

2020 rugs. 24 13:51
Sveiki,
Man ant gerklės liezuvelio atsirado gumbelis, gydytoja nustatė, kad tai papiloma, liepė stebėti. Norėčiau sužinoti kaip galima užsikrėsti šiuo virusu, jeigu vyras ir aš esame neturėję kitų lytinių partnerių.
Ar tai reiškia kad esu nešiotojai? Ar reikia saugoti partnerį?

Peržiūrėti atsakymą

Nuo ko ir kada užsikrėtėte nėra įmanoma nustatyti. Sirgusieji vėjaraupiais jau nešioja tos grupės virusą. Reikėtų paisyti higienos normų, naudoti savo indus ir dantų šepetuką. Vengti aistringų bučinių.

2020 rugs. 11 12:11
Sveiki, mano dukrai 1.8mėn. Ji susirgo stomatitu, gydytoja išrašė antibijotikų, geriam jau 4 diena, vaistai padeda, pradėjo valgyt mergaitė, nes prieš tai nieko į burną nedėdavo iš maisto. Tačiau šiandien pamačiau, kad jai valgant kukuruzą pradėjo kraujuot dantenos. Ar tai normalu? Ką daryti?

Peržiūrėti atsakymą

Sergant stomatitu, burnos gleivinėje susidaro opelės, žaizdelės. Jos labai skausmingos, gali pakraujuoti. Prieš pavalgymą tenka vartoti tepalą, kuris nuskausmina, pvz kamistado žele., kad vaikelis galėtų kramtyti. Maistas turėtų būti labai švelnus, trintas, nekarštas, kad nedirgintų glewivinės. Po kiekvieno valgymo reikia išplauti burną. Jei dar nemoka skalauti, girdyti ramunėlių arbata, paskui sutepti priešuždegiminiu vaistu, pvz. anaftinu.

2020 rugs. 9 22:18
Sveiki. Jau gal 4 metai ar daugiau turiu problemuųsu nosim, ji užgulus beveik visada, sloga neteka, taippat jaučiasi tarsi gumulas gerklėje, kartais stipriau pakostint (specialiai) atsikosčiu su kraujo priemaisom. Ypač paūmėja saltuoju sezonu.Kitu sveikatos problemų neturiu.
Prieš kelis metus buvo veido daubų tomografija, bet problema liko nerasta.

Peržiūrėti atsakymą

Jums reikėtų kreiptis į otorinolaringologą, kai būklė pablogėja. Veido daubų KT vaizdus atsineškite, eidamas į konsultaciją.

2020 rugp. 31 16:47
Laba diena,pries 4men.dingo uosle,dabar pries keles savaites kaip ir pradėjo atsirasti,pirma savaite jauciau degesio kvapa,o dabar pradejau uzuosti pelesio kvapa,pries tai neturejau jokios slogos,ka galetume patarti,aciu

Peržiūrėti atsakymą

Pirmiausia kreipkitės į šeimos gydytoją.

2020 rugp. 20 12:42
sveiki daktare. turiu veido skruosto srityje kaip sausą paraudusią superštėjusia ar šiurkščią odą. ar Fucicort kremas 15g galima patepti?

Peržiūrėti atsakymą

Fucicort sudėtyje yra hormonas betametazonas. Veido srityje nuo hormoninių preparatų labai greitai ryškėja odos atrofija. Jeigu jums anksčiau veidui šis preparatas nebuvo skirtas, geriau nevartokite. Jei buvo skirtas būtent veidui, vartokite kiek įmanoma trumpiau.

2020 rugp. 14 11:02
Laba diena, maždaug 10 kartų per metus(o tai yra beveik kiekvieną mėnesį) iškyla pūslelinė veido srityje(dažniausiai ant lupų) , labai ilgai negyja naudojant ir tam skirtus tepalus, nuo kai kurių yra likę net nedideli randai. Šeimoje niekas, niekada nėra tuo sirgę, tad nežinau iš ko galiu užsikrėsti. Uzsikrėtus Herpes virusu kamuoja bendras silpnumas, tad tikrai gan sunkiai persergu pūsleline. Ką patartumėt? Ar yra kažkoks gydymas, kuris vis slopintų ir neleistų atsirasti? Nes nesinori likti su randais ant veido ir kiekvieną mėnesį jaustis blogai, kol sugis. Imunitetas nėra silpnas.

Peržiūrėti atsakymą

Nuo ko užsikrėtėte nėra prasmės ieškoti. Vieną kartą susirgus, virusas jau cirkuliuoja jūsų organizme. Tepalus pradėkite vartoti, vos pajutę pirmuosius simptomus, tepti 5-7 kartus per dieną labai plonai. Verta pabandyti įvairių gamintojų gaminius. Pakartotinai peržiūrėkite gyvenimo būdą, maitinimosi įpročius pagal sveikos gyvensenos principus. Stresas irgi silpnina imunitetą. Virusas paūmėja, kai imunitetas nepajėgia su juo kovoti.

2020 liep. 30 14:50
laba diena.sergu menjero liga,jau savaite laiko geriu Betahistina.Pagerejima jauciu,bet visai gerai dar nera.kiek ilgai man gerti dar vaistus?

Peržiūrėti atsakymą

Dažniausiai vaistas skiriamas keletą mėnesių, dozė koreguojama pagal savijautą. Būna atvejų, kada vaistą tenką vartoti visą laiką. Kitos otorinolaringologo konsultacijos metu išsiaiškinkite, kokiose ribose galima vaistų dozę kaisti jums.

2020 liep. 21 08:31
Sveiki, kuris laikas jaučiu metalo skonį burmoje. Ypač jri pasijuoki smarkiau, jaičiasi toks dusuliukas lengvas iš gerklės vidaus, norisi atsikoseti. Turiu skrandžio refliuksą,ar tai gali būti nuo to? Rūgščių nejaučiu

Peržiūrėti atsakymą

Noras atsikosėti gali būti vienas iš gastrofaginio refliukso požymių.

2020 liep. 16 18:53
Sveiki. Sūnui 3,5 metų. Prieš porą savaičių pastebėjau burnoje, ant vidinės lupos darinį, panašų į papilomą. Šiuo metu jisai yra žymiai didesnis. Sūnus pastoviai jį su dantukais vis liečia. Neramu. Nežinome kur kreiptis. Koks specialistas mums padėtų?Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Jums reikėtų kreiptis į vaikų burnos chirurgą.