Lina Jurgaitienė

Sritis:Otorinolaringologija (LOR)
Darbovietės: MANO GYDYTOJAS RESPUBLIKINĖ VILNIAUS UNIVERSITETINĖ LIGONINĖ

Papildoma informacija:

Adresas:Vilnius, Šiltnamių g. 29
Telefonai:(8 5) 2361174
El. paštas:

Specializacija:

Apsunkintas kvėpvimas per nosį; nosies polipozė; nosies formos korekcija; ryklės skausmas, užkimimas; ausų užgulimas; knarkimo problemos


Užduoti klausimą

2018 gruod. 11 21:43
Laba diena,

Ausies spenelyje yra atsirades gumbelis (kiek suprantu limfmazgis) ir jau ilga laika nedingsta, ka daryti?

Peržiūrėti atsakymą

Tai veikiausiai ateroma- gerybinis augliukas. Jums reikėtų kreiptis į notorinolaringologą. Augliuko nespaudinėkite.

2018 gruod. 3 19:43
Laba diena,

Savaitgali lankiausi pas ausų daktarę dėl ausų skausmo. Diagnozavo- ūminis pūlingas vidurinės ausies uždegimas.

Išrašyti antibiotikai:
* Amoxicilini 1000g 1 tabletė/ 3k.d./7 dienas
* CILOXAN 0,3%, 3 lašai/3 kart per dieną/7dienas

Sukėlė abejonių išrašyti antibiotikai CILOXAN 0,3%,- kiek skaičiau šie antibiotikai skirti akims.

Ausis neskauda,tačiau vis dar yra užgulusi. Ar skirti vaistai yra geriausias sprendimas?Ačiū, už greitą atsakymą,
Petras

Peržiūrėti atsakymą

Ausų uždegimams gydyti Lietuvoje vartojami akių lašai. Dažniausiai pacientus perspėjame, kad lašintų būtent į ausis.

2018 gruod. 2 07:17
Laba diena,esu pasimetus mano vaikui 2 metukai.Jau kaip mėnuo ,o gal ir daugiau vaikas kosina naktimis sausu varginančiu kosuliu.Per tą laiką nievieną kartą jau kreipemės pas gydytoja ir pas pulmonologą .Įtarinėjo ir laringitą ,vėliau kad tai nuo slogos paaktivėja kosulys naktį ,nors diena neturi slogos ,naktį jaučiu kad nosytė užsikišus .Kraujo tyrimai darėm kelis kartus yra geri.Karkalų plaučiuose neturi.Gėrėm ir ir sirupukus nuo kosulio ir nosytę valomsu jūros vandenuku ir vaistukų leidomės į raumenį kad atlaisvintu bronhus ir nieko vieną naktį geriau kitą vėl blogiau.Esam užsirašę pas alergologą bet tik gruodžio 31d.Aš jau pavargau nuo bemiegių naktų ,dieną vaikas kuo puikiausiai jaučiasi,o naktis ir jam ir man baisu.Krutinė jo nuo kosulio pastoviai isitempus nežinau ką daryti ar laukti 31d.ar galiu kreiptis tiesiog į Vilniaus santaros klinikas vaikų priimamajį ar priimtų vaiką nuodugniam tyrimui .Namuose galvoju kad sausas oras bet aš dažnai vėdinu kambarius net rankšluostukus šlapius dedu ant radijatoriaus,mane neramina tas dar kad kai jis gimė jam buvo trukusi plaučio pliaura gal neteisngai įvardijau nežinau . Jį operavo ir sakė kad viskas jam bus gerai,taip du metus nesirgo visiśkai. O dabar kaip prasidėjo tai bepersojo.Bet darėm ir plaučių nuotraukytę tai parodėtik nuo slogytės tuos nešvarumus kad nieko rimto.Bet turiu kažkokią nuojautą kad kažkas netaip.Diena matom vaiką linksmą judrų gerai besimaitinantį, o naktį širdis plyšta.Padėkit prašau.

Peržiūrėti atsakymą

Tikriausiai susirgimas yra sudėtingesnis. Tikrai reikėtų alergologo konsultacijos. Atkreipkite dėmesį į maistą. Venkite mėtų arbatų, kakavos, citrusinių vaistų. Vakarais neduokite pieno produktų. Pabandykite 10 laipsnių pakelti čiužinio galvūgalį. Vakarais pašildykite kojas, pakvėpuokite vonioje paleidę karštą vandenį ar garinį inhaliatorių su neluptų bulvių nuoviru.

2018 lapkr. 28 22:59
Sveiki,
Dukrai iš ausies bėga gan gausiai pūliai, ausies neskauda . Daktaras prirašė Augmentin antibiotikų. Pasiskaičiusi apie šios ligos gydimo eiga ir komplikacijas labai išsigandau ar tai pakankamas gydimas. Gal kreiptis i specialistus LOR? esam ir miestelio aplink nėra LOR specialistu.

Peržiūrėti atsakymą

Pūlingas ausies uždegimas dažnai gydomas augmentinu. Paprastai vaikučiai siunčiami otorinolaringologo konsultacijai. Jei ausies neskauda, galite kreiptis, kai baigsite antibiotikus. Prieš lašinant lašus svarbu išvalyti ausį

2018 lapkr. 28 18:31
Sveiki man is noses eina pulei ir labai blogas kvapas truputi pakyla temperatura ir skauda kairi sona sunku ikvepti dure deglys

Peržiūrėti atsakymą

Jums reikėtų otorinolaringologo konsultacijos.

2018 lapkr. 26 06:59
Mano sūnus kuriam yra du metai serga stomatitu, ir kaip pamiega atsiranda kraujas is burnos, cia normalu?

Peržiūrėti atsakymą

Sergant stomatitu gali iš opelių skirtis kraujingas sekretas. Labai svarbu po kiekvieno valgio išplauti burną ir sutepti priešuždegiminiu tepalu.

2018 lapkr. 21 11:46
Sveiki
Labai skauda nosį, kaktą ir galvą jaučiamas bendras silpnumas , bet iš nosies nebėga puliai ir sekretas, ar tai gali buti sinusitas?

Peržiūrėti atsakymą

Tai gali būti ir sinusitas, ypač jeigu yra užburkusi nosies gleivinė. Jums reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją.

2018 lapkr. 7 13:29
Buvau gydoma 10 d nuo kochlearinio neurito ,parvykus is stacionarinio gydimo klausa dar vistiek yra kazkiek uzkritusi , uzimas galvoje nemazeja , uzeina naktimis skaudeti ausį vieną , bijau kad nepasikartotu vel uzdegimas.Kur tureciau toliau kreiptis kokiam gydimui?

Peržiūrėti atsakymą

Dažniausiai po stacionarinio gydymo skiriami geriami vaistai keletą mėnesių. Vėliau būklė stebima, kartojamos audiogramos. Gydymas skiriamas tik esant pablogėjimui. Kreipkitės į otorinolaringologą, jeigu ausis užgultų stipriau, bet ne rečiau, kaip kartą per metus. Ausies skausmas nėra kochlearinio neurito simptomas.

2018 lapkr. 3 00:08
Keletą dienų viena ausis buvo "užgulta". Apžiūrėjus ausis gydytoja nieko blogo nerado.Atlikus audiogramą nustatė suprastėjusią klausą, diagnozė - ausies nervo nusilpimas.
Dėl kokių priežasčių tai galėjo atsitikti? Man 42 m. Niekada neturėjau ausų traumų, uždegimų ar panašiai. Triukšmingoje aplikoje nedirbu.
Išrašė gerti betahistino (24mg), sako suaktyvins ausies kraujotaką.
Gal yra dar kokie nors tyrimai kuriuos verta atlikti?

Peržiūrėti atsakymą

Ne visada priežastys būna aiškios. Dažnai klausos nervą pažeidžia virusinės infekcijos, stiprus triukšmas, vidurinės ausies uždegimai, klausą veikiantys vaistai. Vienpusis klausos pažeidimas gali būti nervų ligų požymis. Audiologinis ištyrimas yra svarbiausias tyrimo būdas. Ar reikalingas gilesnis ištyrimas, paaiškėja po audiologinio tyrimo. Kaupkite klausos tyrimus vienoje gydymo įstaigoje, nes svarbu stebėti ligos eigą.

2018 lapkr. 2 10:53
Laba diena, sunui pasalino adenoidus po to kelis menesius kamavo vidine sloga. Nuo tada kaskart po persalimo vidines tirstos slogos su kosuliu nepraeina po menesi ir daugiau. iki operacijos nebudavo tokiu slogu su kosuliu o tiesiog dazni sinusitai. Purskiam nasonex gydymo metu. pas gyd. lankomes, bet vis liepia laukt, o juk labai atipriai kencia gyv. kokybe ir sunus buna pasilpes, kencia nuovargi. Kas tai per sloga galetu buti ir ka daryti kad greiciau praeitu. Gal yra praktikoje pasitaike tokiu atveju? Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Jums paaiškino nemedicininiais terminais. Po adenoidotomijos dažniausiai peršalimo ligos paretėja. Jei kartojasi sloga, ji tiriama dėl prigimties. Paaiškėjus, kad yra alerginė, skiriamas gydymas receptiniais vaistais, aiškinamasi, kam yra alergija, rekomenduojama koreguoti gyvenimo būdą. Jei tai virškinimo sistemos įtaka, koreguojama dieta. Jei kartojasi nazofaringitai, stiprinamas imunitetas, skiriami vietiniai vaistai, stiprinantys imunitetą. Pabandykite pakartotinai kreiptis į otorinolaringologą, teiraudamiesi, kaip jums retinti susirgimų dažnį.

Video