Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2015-03-02 17:40
sveiki,man 30m.turiu problema su savo jausmais.ziurint reklama apie skalbimo miltelius ar kazka panasaus imu asroti,graudintis,verkti.dar buna kankina netekties jausmas,baime.i gydytojus nesikreipiau.pati savo nuoziura geriau "valeridix" ten kazkokios viastazoliu tabletes. Bukite gera atsakykite kas tai gali buti ??? labai JUMS aciu.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, atsiprašau už vėloką atsakymą, - neturėjau laiko prieiti parašyti. Būtinai kreipkitės į specialistą, jei dar nesikreipėte. Panašu, kad kenčiate nuo depresijos.

2015-02-18 01:05
Sveiki,buvo nustatyta depresija vidutine pries puse metu,o kazka pries ilgesni laiko tarpa sirgau auksciausio lygio depresija,bet speju jog man asmenybes sutrikimas ir bipolinis,tik labai noriu pasitikrinti kokia mano reali diagnoze,nes mano nuotaikos kaip oras,tai gera tai bloga,vartoju medikamentus visa laik gyde nuo depresijos. Kur galima butu prasyti ar registruotis pas specialistus tojiems testams? Manau jog mane gydo ne nuo tokios ligos.. praradau nora dirbti,vsisikai arba keiciu darbus daznai..sunkumas,arba euforija kelias dienas..po to vel sunkiau,kartais miego sutrikimai,kartais ne viskas labai periodiskai...

Peržiūrėti atsakymą

laba diena, atsiprašau už vėloką atsakymą, - neturėjau laiko prieiti. Savo diagnozę galite pasitikrinti Vilniaus m. Psichikos Sveikatos Centro konsultacinėje poliklinikoje.

2015-02-10 13:13
Sveiki, turiu nustatytą disociacinį sutrikimą. Haliucinacijas, lengvą paranoją (kartais einant gatve staigiai pradėdavo rodytis, kad kažkas blogo linki ir seka) ir miego sutrikimus išgydė tiapridalis ir lankymaisi terapinėse grupėse. Bet vieno dalyko neišgydė - socialinių įgūdžių prastėjimo, gebėjimo orientuotis aplinkoje, bei raidžių ir skaičių suvokimo prastėjimo. Būsenos, kai nesiorientuoju nei laike nei erdvėj (arba silpnai orientuojuosi) dažnėja nuo pat susirgimo pradžios - 2010 metų. Iš praadžių jos tokios buvo po kelias minutes kelis kart per mėnesį. Dabar ta būsena beveik pastovi. Sunnku net elementariai apsitarnauti, pamirštu ką dariau arba tiesiog nebesuprantu ką ir kaip daryti.
Klausimas: Ar ta būsena tokia ir liks? Man tiesiog susitaikyti, kad man blogės ir taikytis prie tokio gyvenimo ritmo, ar yra įmanoma kažkaip pagerinti situaciją?

Dėkoju už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, atsiprašau už vėlyvą atsakymą. Socialinius įgūdžius, įvairius užsiėmimus galite lankyti Vilniaus m. Psichikos Sveikatos Reabilitacijos centre Vasaros g. 5. Specialistas, kuris jus gydo, gali įvertinti jūsų būseną.

2015-02-05 18:22
Sveiki Gydytoja,
pries penkis metus diagnozuotas nerimo-panikos sutrikimas. Issityriau visa organizma, esu sveika, isskyrus nervu sistema. Geriu escitalopram. Norejau pasiteirauti del savo jautrios nervu sistemos. Jei gaunu per daug fizinio kruvio, ar isgeriu kavos nepavalgius, man sukyla nerimas. Ar yra koks nors budas, patvarkyt ta jautria nervu sistema?
Paauglysteje tokia nebuvau, turejau daug streso po santykiu su vaikinu.
Pagarbiai, Anna

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
ir būdų stiprinti psichiką yra ir tai daryti būtina. Kavos kiekį mažinkite, gerkite su pienu, jei jus kava veikia taip stipriai. Lankykite jogos treniruotes, švieskitės, skaitydami specialią literatūrą apie tai kas žmogų stiprina, kaip didinti atsparumą stresui, lankykite psichoterapiją. Bendraukite, nevenkite su žmonėmis kalbėtis apie jums rūpimus dalykus. Kai gerai jausitės, bei pagerinsite bendravimo įgūdžius- nesunkiai susipažinsite su kitu vaikinu.

2015-02-04 16:22
Sveiki. Is anksto atsiprasau uz ilga laiska.
Su draugu esame kartu jau metus, puse metu gyvename drauge. 2013 metais irgi draugavome, bet issiskyreme del jo atsiradusio pomegio rukyti zole. Praejus keliems menesiams susitikome jo iniciatyva, jis neberuke, nuo tada esame kartu. Gyvename puikiai - draugas grizo prie mokslu, rado antra puikiai apmokama darba, as taipogi uzdirbu daug, keliaujame, sportuojame. Karta jis net prasitare, jog galvoja apie suzadetuviu zieda. Ir stai pries keleta savaiciu grizo zole. Jis negrizta naktimis, leidzia laika su rukanciai draugais. Su manimi elgiasi saltai, sako, jog bandau kontroliuoti jo gyvenima. Gal turiu pamineti, jog draugas turi negalia - cerebrini paralyziu, del kurio slubuoja bei nepilnai valdo kaire ranka. Bijau, kad zole gali sugriauti musu santykius, vel. Noriu jam padeti, bet jis nemano, jog zole jam kenkia, nors as matau, kad ji bukina bei padaro ji zmogumi be jokiu emociju ir motyvacijos. Patarkite prasau, kuo jam padeti arba kaip itikinti nuvykti pas specialista. Labai dekoju, pagarbiai, G

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
labai sunku įtikinti kitą žmogų gydytis arba mesti kvaišalus, kai jis pats neturi jokios motyvacijos. Paieškokite internete medžiagos, galbūt yra ir vaizdinės, rodančios, kas lieka iš žmonių, vartojančių narkotikus ilgą laiką nervų sistemos. Teko matyti tokių smegenų padidintas nuotraukas - neuronai atrodo kaip išdegęs miškas. Savo poziciją reikškite tiesiai ir aiškiai, kad draugas suprastų, ko jūs netoleruosite. Jūs pati turite apsispręsti, kas jums priimtina ir kas ne, kokių santykių norėtumėte ateityje. Abu turite teisę rinktis, kaip gyventi toliau.

2015-02-04 03:05
Laba diena, kaip atskirti panikos ataką nuo infarkto? Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena.
Panikos atveju, visgi nėra skausmo krūtinėje, praeina be fizinių pasekmių, nėra pakitimų kardiogramoje, dažniausiai jaunas amžius, paprastai įvyksta po kokių nors psichologinių stresų bei traumų, padeda raminantys vaistai, kai tuo tarpu širdies koronarinių kraujagyslių nepakankamo praeinamumo atveju padeda ir skausmą bei dusulį mažina nitroglicerinas, stiprūs skausmą malšinantys vaistai. Panika, paprastai, kai jau prasideda- dažnai kartojasi. Pirmus kartus visgi geriau kviesti greitąją medicinos pagalbą ir vykti į ligoninės priėmimo skyrių, kad atskirti kuri čia liga ir nesugaišti laiko.

2015-02-03 15:46
Laba diena. Manau, kad Jūs tikrai, atvirai pasakysite, kas man yra ir kur kreiptis, nes būna, nebepavelku kojų. Man būna koordinacijos sutrikimai, kaip išgėrusi, net mintį būna sunku kam pasakyti, gėda, nesurišu sakinių, o visiškai negeriu, galvos, akies skausmai, svaigsta, juosmuo kaip prispaustas, gelia nugarą ir beprotiškai silpna kojose, pėdose, kaip ne mano, tokie kai elektrodai bėgiotų per visą, sutrikęs išsišlapinimas, susilaiko šlapimas, liekana 150ml, kai taip blogai pasidaro, atrodo griūna viskas iš po kojų, yra didžiulis beprotiškas nuovargis. Esu turėjusi stuburo traumą, yra lūžęs uodegikaulis ir kt. Darė juosmens apatinės dalies MRT:L4-L5 dorsaliau fecetinio sąnario, apie 1cm dydžio hiperintensinis židinukas. Ką tai reiškia? Rado ir kitų stuburo pakitimų, hipertrofija, Šmorlio išvaržų, spondiliozę ir kt. Gydytojai nekomentuoja, siuntinėja nuo kabineto vieno, prie kito, nuo savęs. Pavargau, o nežinau, nuo ko taip vos kojas velku. Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
savo šeimos gydytojo paklauskite tiesiai ir aiškiai, jei jis jau siuntė pas specialistus ir turi jų išvadas. Taip pat neurologas aiškiai galėtų pasakyti ar tai dėl stuburo pakitimų ar nesusiję.

2015-02-02 20:49
​Sveiki,

pagaliau radau labai tikslų aprašymą mano būsenų. Tai radau čia http://www.agora-fobija.lt/default.asp?DL=L&TopicID=50&Code=​

​Jau senokai esu pastebėjus kad su manimi yra kažkas ne taip. Pastarieji metai suintensyvėjo. Sunku gyventi. Esu labai pasimetus. Daug minčių, daug planų, bet nieko nedarau. Kartojasi "prasprogimai", liūdesys, vėl iš kažkur tipo gera nuotaika, įvyksta visokių nesamonių, keisti santykiai su žmonėm, draugais, turiu polinkį į svaigalus. ir tt....

Man dabar 28. Šiuo metu esu išvykus į užsienį, grįšiu vasario mėnesio antroh pusėj. Kuo skubiau norėčiau susitikti su specialistu. Kas galėtų man padėti?
Kai būsena būna "sunormalėjus", vėl dingsta mintys apie gydymąsi, bet kai ateina žiaurus laikas, kaskart noriu eiti į konsultaciją.

Kur kreiptis, kas Vilniuje padėtų gydytis Bipolinį sutrikimą?

Ačiū

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
bipolinį sutrikimą gydo visi psichiatrai, o psichologinę pagalbą, - psichoterapinį gydymą galite gauti ir internetu. Svarbu suvokti, kad pagalbos reikės ilgą laiką, susirasti specialistą tęstiniam kontaktui. Vaistai skiriami, atsižvelgiant į vyraujančią tuo metu nuotaiką. Antidepresantus depresinės fazės metu vartoti atsargiai. Nuo svaigalų reikėtų susilaikyti - galite labai pabloginti būseną.

2015-01-31 15:09
Laba diena.Esu 53 metu,labai vargina galvos svaigimas,bet galva svaigsta tik gulimoje padety,kaip verciuosi ant kito sono,pasilenkus,mano darbas yra toks kad laikau galva nulenkusi,darau tokius pratimelius kaklui,kuri laika praeina svaigimas ,bet ir vel atsinaujina,ar tai ataugos,ka tureciau daryti? Aciu.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki. dėl šių sutrikimų pirmiausiai kreipkitės neurologiniam ištyrimui.

2015-01-29 22:40
Laba vakara, turiu nemažai psichologiniu problemu kilusių dėl mano šeimos elgesio tarpusavyje ir su manimi. Nuo vaikystės tvyrojo įtampa, saugojau ir bandžiau padėti savo mamai. Ji sirgo alkocholizmu, kuriuo susirgo mano nuomone dėl netinkamo tėvų elgesio ir santykių seimoje. Galima buvo visa tai sustabdyti nes pradinė jos diagnozė buvo skydliaukės sutrikimas. As neprasigėriau ką tik susilaukiau kūdikio, maniau kad motinystė neištrins bet sustabdys nemlonių traumuojančių prisiminimų srautą. Bet nors mano mama mirė ir gana kraupiai vis sprendziu jos problemas. Kai mire jaučiausi kalta be kaltės kad nepakėliau ant kojų, kad keli metai kai atsitraukiau, kad pripazinau sau ir kitiems nesu stipri, kad turiu save drauga ir nenoriu dėl jos atsisakyti savęs. Jei nebūciau atsitraukus buciau sudegusi, nes ji neatsisakė taurelės psichika pakriko o gyvenimas su ja būtų buves slauga. Nes ji net neketino savim rūpintis. Va vel rašau ir teisinuos, manau žinote kaip griauna asmenybes alkocholis ir kaip jaučiasi alkocholikų vaikai. Jau minejau kad esu pati mama, ir pajutau kad vistik mamai išvaisčiau kažkokia dalį savęs kuri tūrėjo būt skirta vaikams. Juk kai pagalvoju daznai būdavau mama o ji paauglė. Ir dar pasteebėjau kad mane lengva priversti kazko nedaryt kas kitiems nesuprantama. Na pirmais mėn viska dariau kaip liepė anyta kaip rengti kaip migdyti kaip prausti, net valgiau tik tai ką duodavo o ne tai ką norėjau. Ir nesugebėjau pasipriešinti. Nors daug kas nepatiko ir būciau dariusi kitaip. Vėl leidau save kontroliuoti.aisku per pykčius bet vaika priziuriu kaip as pati suprantu. Ir nieko blogo jam nenutiko. GAl žinote kokį metodą kurį galėčiau taikyti pati sau ir taip padėti. Noriu kad praeitis nebūtų tokia skaudi, kad atsikratyčiau primestos kaltės ir pati kontroliuociau savo gyvenimą.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, priskirkite mamos gyvenimą jos pačios pasirinkimui ir atsakomybei. Vaikai neturi tokios galios tvarkyti savo tėvų gyvenimus, keisti jų pasirinkimus. Bet štai savo gyvenime dalyvaukite aktyviai. Tai jūs galite padaryti, kaip ir tinkamai pasirūpinti savo vaikais, kad jų neištiktų panašios nelaimės. Nežiūrėkite į praeitį - žiūrėkit į priekį. Juk ir Biblijoje parašyta nesigręžioti atgal, nes druskos stulpu galima pavirsti... T. y. galima sustingti panirus į nereikalingas kančias ir nebegyventi savo gyvenimo. Ieškokit prieinamos jums psichologinės pagalbos, kai jos reikia. Komunikuokite, kalbėkite su žmonėmis, patyrusiais panašius išgyvenimus.