Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2015 rugs. 2 16:47
Labas vakaras
Jau nebezinau pas ka kreiptis....Gal Jus galesite padet?
Man prasidejo tai pries metus. Viena diena tvarkiausi ryte,,ir nei is sio nei is to taip pasidare silpna,kad negalejau net pastovet....Draugas paskambino i ligonine,atvaziavo greitoji isveze mane,,visus reikalingiausiu tyrimus padare,nieko nerado..Po kiek laiko isleido mane,nes kazkaip geriau pasydare....ir nuo to laiko,,kazkiek geriau buvo,kazkiek blogiau.....pas visus daktarus buvau,,skydliauke,viskas gerai.....galvos temografija,,niekas nieko neranda.....o man nuo ryto iki vakaro taip kiekviena diena,,,kojos pasidaro sunkios,,kartais sunku lipt laiptais...Geriu raminamuosius bet kazkiek padeda,kazkiek ne....nejaugi tai gali buti panikos atakos priepuoliai ar pan....? Man 32...Aciu uz atsakyma

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
jei tyrimai atlikti ir fizinių (vadinamųjų somatinėmis) priežasčių nerasta, jūsų simptomai tikrai gali būti gilesnių psichologinių problemų požymis. Tikslinga kreiptis psichologinės pagalbos į psichoterapeutą, kad galėtumėte susiorientuoti, kas vyksta šiame jūsų gyvenimo etape ir nuspręsti, kaip būtų galima šią situaciją keisti. Neišspręstos psichologinės problemos blogina žmogaus sveikatą ir ilgainiui sukelia ligas.

2015 rugs. 2 16:39
Man diagnozuotas šizofektinis sutrikimas, jau tris metus vartoju Olanzapiną, Ciklodolį ir kartą per mėnesį leidžiamas Haleperidolis. Nuo to laiko kai prieš tris metus ligoninėje buvo paskirtas gydimas esu sveika, liga nepasikartoja, gyvenu pilnavertį gyvenimą, yra galimybė pastoti ar pastojus reiktų nutraukti nėštumą?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Net nėštumo metu vaistai nėra nutraukiami, jei yra didžiulė tikimybė, kad liga pasikartos. Be abejonės vaisiui nėščiosios vartojami vaistai nėra gerai. Vaistų tyrimai specialiai su nėščiosiomis dėl tos priežasties nėra atliekami. Tik stebimi atvejai, kai nėščia moteris dėl sunkios ligos neišvengiamai juos turi vartoti. Ar galima jums sumažinti vaistų prieš pastojimą ir kiek jų sumažinti ar visai neskirti, turėtumėte pasitarti su savo gydančiu psichiatru, kuris, žinodamas jūsų ligos istoriją įvertins riziką.

2015 rugp. 25 03:15
Laba , man kazkokia psihoze kiek suprantu priskyre , tipo uzeina man ir pagydem , bet dabar geriu pastoviai zx turbot serokveli po 300 dvi tabletes , tipo gydausi jau apie 5 metus ir vasaros pabuvojes ten apie 3 kartus , nenoriu , kad mane kaip gyvuli ten kratytu elektrosoku kazkokiu , bet pasmanbe toks nerimas ysivyste ten pabuvus vos neisprotejau, dabar labai ant nervu pasedes , ka vartoti galima stirpriau nei tas serokvelis po 300 mx ?.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, atsiprašau už suvėlavimą atsakyti.
niekas be jūsų sutikimo niekada jums neskirs elektroimpulsinės terapijos, gali būti, kad pats pasvarstote apie šio gydymo galimybę šitaip besikankindamas. Vaistų dozes padidinti arba skirti kitus vaistus jums gali tik jūsų gydantis psichiatras, žinantis, ką ir kodėl skyrė ir matydamas gydymo rezultatus. Stipresni arba kitaip veikiantys vaistai gali būti paskirti ir poliklinikoje, t.y. jūsų Psichikos Sveikatos Centre, kuriame lankotės.

2015 rugp. 24 21:21
Labas rašiau žemiau man 40 ir nuo 6 - 7 klases skauda galva dar gavau siuntima y kauno universiteto klinikas pas neorologa ir ka aptiko akiu nerva blyškų abiejų kaires akies krajagysles padideja o siulet pagulet psihikos sveikatos centre ? Tai kas man nervai nyksta dar tyrimas tesiamas ponai konsultantai interneto.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
neurologinis ištyrimas ir okulisto konsultacijos atliekami ir Psichikos Sveikatos Centre, kai reikia atskirti dėl kurios ligos kenčiate.

2015 rugp. 24 12:37
Laba diena, man 16 metų ir norėčiau paklausti dėl kokios priežasties man nuolat prakaituoja delnai ir pėdos saltu prakaitu, teko girdėti, kad tai susiję su virškinimu, kuris man taip pat streikuoja, dažnai jaučiu sutrikusį virškinimą ar net pykinimą, kartais svaigsta galva, kas tai galėtų būti ir kur kreiptis?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
kreipkitės pirmiausia į šeimos gydytoją. Šie požymiai gali būti ir autonominės nervų sistemos reguliacijos sutrikimas, kurio priežastis gali pradėti aiškintis šeimos gydytojas, pasitelkdamas, jei reikia, ir kitų sričių specialistus.

2015 rugp. 21 14:25
Sveiki,turiu sese sergancia depresija,gydosi apie 3 metus,bet siuo metu kelia susirupima jos piknaudziavimas alkoholiu.Skaiciau kad tai nera gerai,gali privesti prie savizudybes,beje ne karta bande tai daryti. Tai klausimas butu toks: kaip gali padeti artimieji,nuo ko pradeti,kaip paklausti,bijau pabloginti viska

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
nebijokite švelniai pasakyti artimąjam, kad matote arba jums atrodo, kad ji/jis kenčia ir paklauskite, ar reikia kokios nors pagalbos. Nekreipkite dėmesio į reakcijas, jei artimasis parodo savo emocijas, kurias slepia viduje, tai jau yra pagalbos pradžia ir savaime būsenos nepablogins, o jūs susiorientuosite, kokio sunkumo situacija yra šiuo metu, kas vyksta žmogaus vidiniame pasaulyje ir ar nereikia kviestis specialistų pagalbos. Nes, kai žmogus pradeda pavojingai elgtis pats su savimi (aišku, ir su kitais), tenka jam teikti pagalbą net jam nenorint. Tokiu atveju kviečiama greitoji medicininė pagalba. Matomai, šiuo metu ir medikamentinis gydymas nebėra pakankamas, reiktų kreiptis į specialistą, nes, jei toliau "gydysis" alkoholiu, išsivystys priklausomybė, kuri dar labiau komplikuoja depresiją. Geriau depresiją gydyti vaistais, liga geriau kontroliuojama ir nėra alkoholio vartojimo sukeltų tragiškų pasekmių (vidaus organų, nervų sistemos pakenkimas, sukeliantis sunkias ligas, asmenybės ir socialinė degradacija, tarpasmeninių santykių griuvimas. Radę priėjimą ir sukūrę artimojo pasitikėjimą tai bandykite paaiškinti artimam žmogui.

2015 rugp. 18 18:58
Sveiki. Kartais kas met arba kas kelis metus man atsitinka kazkas su organizmu, pradedu jausti diskonforta ties saules rezginiu tai galvojau gal yra zaizdeliu skrandije bet kai patikrino skrandi nieko nerado. uzeina kad sunku kvepuoti , sunku ryti skysta maista, truksta gryno oro, o sendien uzpuole toks jausmas lig buciau isgeres kokia 10 puodeliu kavos. Ar visa sita gali buti susija su nervine sistema? nes isties issisyriau su mylimu zmogum gryzes atostogu pavartojau aukoholio. atrodo pats nejauciu to streso bet gal mano organizmas tai jaucia ? ka patartumet mano situacijoje?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, atsiprašau už suvėlavimą atsakyti.
Jūsų paminėti simptomai būdingi nerimo sutrikimui, gali būti, kad ir panikos lygmens. Kadangi pats puikiai susiejote su santykių problemomis, tai, jei negalavimas dar neišnyko, kreipkitės psichoterapeuto pagalbos.

2015 rugp. 18 15:28
sveiki man skirti antideprasantai cipralex psichologiskai negaliu gerti bijau salutinio poveikio nes geriau leksotanili ipratau gal yra kas nors homopatinio kaip elgtis patarkit pas psichiatra lankiaus

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
antidepresantas, sumažindamas nerimo simptomus, galėtų padėti atprasti nuo benzodiazepinų. Taigi, vaisto, kuris galėtų padėti atprasti bijote, o vartojate tą, kuris sukelia priklausomybę. Kad nuspręsti, kas jums tiktų, reikėtų apsilankyti konsultacijoje (psichoterapeuto - psichiatro-homeopato, arba įstaigoje, kur šie specialistai gali pasitarti ir nuspręsti kartu jūsų gydymą. Vien homeopatinis gydymas, jei jau išsivystė tikra fizinė priklausomybė (ne psichologinė), be jūsų valios pastangų ir tradicinių medikamentų pagalbos gali būti nepakankamas. Minėtą pagalbą galėtumėte gauti "Taurakalnio sveikatos namuose".

2015 rugp. 16 23:15
labai kaiciasi nuotaikos nenoriu ne sunieku bendrauti kartais noriu nusizudyti ka galetumeti patarti ar reikia vartoti kokius vaistus jauciuosi labai blogai

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, atsiprašau už suvėlavimą atsakyti
taip, manau, kad tikrai jums reikalinga pagalba, reikia skubiai kreiptis į specialistą (psichiatrą), kad paskirtų medikamentinį ir, pagal galimybes, psichoterapinį gydymą.

2015 rugp. 9 22:35
Laba diena. Norėjau turėti daugiau jėgų, todėl iš psichiatro gavau Cipralex (Escitalopram) 10 mg/p, pavartojau 5 savaites. Pradėjus vartot praradau bet kokią lytinę funkciją, tapau visišku impotentu, maniau, kad nustojus vartoti praeis, bet nepraėjo. Jau metus nieko nevartoju, o situacija nesikeičia. Skaičiau, kad dopamino agonistai vienintelė mano viltis. Labai pikta ant psichiatrų, kad mane chemiškai iškastravo. Ar jūs kažką apie tai žinote?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, nutraukus antidepresantą, šiaip jau lytinė funkcija turėtų atsistatyti. Gali būti, kad ją vis dar trikdo psichologinės problemos. Yra antidepresantų, kurie lytinės funkcijos neblogina (bupropionas). Dažnai depresija debiutuoja lytinės funkcijos sutrikimais, kurie vis stiprėja, žmogus nutraukia vaistus, galvodamas, kad tai šalutinis poveikis ir sutrikimas tik stiprėja. Skaitykite seksopatologo Vitalijaus Žuko straipsnį: http://www.sveikaszmogus.lt/Vyrams


http://www.sveikaszmogus.lt/Vyrams