Kotryna Varevičienė

Sritis:Psichiatrija, psichoterapija
Darbovietės: TAURAKALNIO SVEIKATOS NAMAI

Papildoma informacija:

Adresas:Valančiaus g. 7-13, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2128283
El. paštas:

Specializacija:

Konsultuoju esant nuotaikos sutrikimams, nerimui, kt. emociniams sutrikimams, nemigai. Taip pat esant charakterio sąlygotiems sunkumams, tarpasmeninėms, ryšių, šeimos santykių problemoms.Sergant psichosomatinėmis bei psichikos ligomis.
Domėjimosi sritis - nuotaikos sutrikimai, depresija, tarpasmeninių ryšių problemos sergant depresija.


Užduoti klausimą

2015-10-17 11:45
gerb.daktare.As 10 metu sergu gipertonija,pastoviai gydausi,bet rezultatu nera.Man dabar jau vis dazniau ir ilgai-menuo,daugiau spaudzia,verzia galva.Nepadeda ibupromas,dolmen,brexin.Geriu ir xanax 0,5.Del to spaudimas labai kyla,sokineja.Dabar pradejo ir naktimis galva ir diena tik prigulus.Ka patartumet?ACIU IRENA.man 68metai.aciu.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
bandykite ir alternatyvius bei psichologinius gydymo metodus (fiziniai pratimai, pvz.: 5 tibetietiškų pratimų kompleksą; akupunktūrą, psichologinė pagalba, ieškokite draugijos ar bendruomenės, kurioje rastumėte bendraminčių ir įdomios veiklos). Optimalus gyvenimo būdas (fizinės veiklos ir poilsio balansas, santykiai su žmonėmis, mityba) gali duoti ilgai išliekančius rezultatus, o vaistai tik laikinai teikti pagalbą.

2015-10-15 19:01
Laba diena,
turiu problemą ir net neįsivaizduoju kaip galėčiau ją išspręsti, ką turėčiau daryti ir kaip elgtis. Mokykloje patiriu patyčias. Net nežinau kaip visa tai įvardinti, patyčios, turbūt tinkamiausias žodis.
Šiais metais pradėjau mokintis naujoje mokykloje, tikėjausi, jog čia viskas kategoriškai pasikeis, praeitoje mokykloje taip pat iš manęs tyčiodavosi. Aš manydavau, jog praeitoje mokykloje tai buvo dėl to, kokia buvau anksčiau (buvo įvairių dalykų, dėl kurių manęs nemėgo ir apkalbinėdavo), todėl buvau įsitikinusi, kad naujoje mokykloje viskas bus kitaip. Bet, deja, vyko visiškai tas pats. Net nebežinau jų tokio elgesio priežasties. Kai visi būname suėję ir kalbamėmis, visiškai tyliu, nes bijau pasakyti kažką ne taip, kažką nesąmoningo, arba tiesiog bijau, kad manęs neišklausys, ignoruos ir panašiai... elgiuosi kaip kultūringas žmogus, bandau nenusišnekėti, na tiesiog būnu rimta. Visi su manimi kalbasi vien apie mokslus, klausia ką reikėjo padaryti, ar padariau, kokį pažymį gavau ir t.t.... svarbiausia tai, kad kai pabandė pasityčiot pirmąjį kartą, atsakiau visišką nesamonę, kaip totali silpnaprotė. Tokia mane, greičiausiai ir praminė....
Nesiseka bendrauti su žmonėmis, galbūt perdaug nepasitikiu savimi, net ir autobuse žmonės nenori bendrauti.... nebežinau ką darau ne taip, bandžiau ieškoti priežasčių, bet jų taip ir neradau. Gal galite padėti ir pasakyti kaip elgtis su klasiokais, kaip labiau pasitikėti savimi, susirasti draugų? Ačiū labai jums!!

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
bendrai kalbant, tai nėra kito būdo kovoti su baime, kaip auginti drąsą. Ilgainiui su jūsų drąsa apsipras. Tik drąsūs žmonės gali sau leisti pasakyti "nesąmonę", kuri, kaip gali paaiškėti, nėra jau tokia nesąmonė (puikus pavyzdys - filmas "Bridžitos Džouns dienoraštis") Gali būti kad, jūs mažai kuom skiriatės nuo jūsų bendraamžių, tiesiog esate įpratę elgtis tam tikru, jums nenaudingu būdu, - tai savęs nevertinti ir slėptis. Savęs teigimas, įtvirtinimas turi būti jūsų tikslas. "Jei jūs pati nesate už save, tai kas tada gali būti už jus?" Gali būti, kad iš aplinkinių daugiausia tikitės blogo, bet gali būti, kad nepamatote ir ko nors gero, kas galėtų įvykti. Drąsiai ieškokite pagalbos savo aplinkoje šiai situacijai įveikti - ieškokite informacijos internete, forumuose šia tema, tarkitės su artimaisiais šeimoje, būtinai apsilankykite pas mokyklos psichologą, kuris, galimai su šia problema mokykloje susiduria kasdien ir duos konkrečių patarimų bei palaikymą.

2015-10-12 12:56
sveiki vasaros pradzioje man prasidejo nemalonus pojuciai. spaude akis dabar praejo .isitempia zandu raumenys spaudzia pakausi ir virsugalvi kas di3n kartais stipriau kartais maziau bet dazniausiai prasideda nesenai prabudus . turiu problemu su nerimu apie kokia viena problema galiu galvoti menesius kol susitaikau su ja ar tai galetu butu somatiniai sutrikimai? nes kraujas buvo geras akiu dugnas ir viskas tvarkoje jau pavargau nuo to galvos spaudimo ka tureciau padaryti gal galite patarti kad viskas susitvarkytu db lyg susitvarkiau su nerimu bet galvos spaudimas nesiliauja.dar buvo kad jauciau itampa lyg visas truputi drebeciau nemiga kankino bet viskas susitvarke liko galvos spaudimas aciu uz atsakyma.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
matomai įtampa kramtomuosiuose ir kt. raumenyse liko. Galimai susiję su neišreikštu pykčiu ar kitomis panašiomis emocijomis. Manau tikslinga būtų tiek ieškoti psichologinės pagalbos, tiek kasdien atlikti atpalaiduojančius kūno pratimus.

2015-10-10 10:35
Laba diena. Mano mamai 65 metai. Jau daug metų vartoja vaistus nuo aukšto kraujospūdžio ir depresijos, Vaistus gerti tiesiog "mėgsta". Visą laiką, buvo kategiriška, kritiška kitiems, bet, prieš kurį laiką pastebėjome kad pradėjo vagiliauti. Iš pradžių iš parduotuvių, vėliau iš žmonių, pas kuriuos dirbo. Ir tai jau rimta, ne smulkmenos. Ar tai gali būti susiję (kaip ji pati teikgia) su depresija, ar tai tik dangstymasis? Ji nevagia iš savų, savo aplinkoje, kas mus verčia manyti, jog tai nėra nevalingi veiksmai. Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
sunku pasakyti ar čia kleptomanija, jei konkrečiai to klausiate, tačiau gali būti susiję su jūsų mamos asmeninėmis nuoskaudomis ir pykčiu aplinkiniams, neišreikštais negatyviais jausmais. Arterinis kraujospūdis, jau yra įrodymų, kad susijęs su neišreiškiamomis negatyviomis emocijomis, o depresija - tuo labiau. Tada paaiškinama, kodėl neliečiami žmonių, kuriuos myli daiktai. Manau, tikrai praverstų psichologinė pagalba.

2015-10-07 21:58
Laba diena,

Dažnai kankina "minčių lietus", jų nepastovumas ir šokinėjimas, pakankamai dažnai kinta nuotaika (kinta dienos bėgyje). Pasiskaitau obsesinio-kompulsinio aprašymą, tai atrandu ne vieną simptomą tinkantį man pačiai. Konkrečiai tai dvejonės dėl atliktų veiksmų (ar užrakinau automobilį, butą, ar išjungiau viryklę). Negalėčiau sakyti, jog tai kasdienis ritualas, tačiau, jeigu tektų išvykti, tarkim savaitgaliui, tai turbūt tikrai grįžčiau patikrinti viryklės. Tiesa, durų neužrakinau ar ne ant visų užraktų galbūt porą sykių. Dažnai skundžiuosi nemiga. Prie kompulsinio minima ir lėtinė eiga. Kaip tai galėtų pasireikšti. Laukiu atsakymo, ačiū. Man 27eri.

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
atrodo, kad jūsų neužtikrintumas, abejojimas ir išsiblaškymas galėtų būti susieti daugiau su nuotaikos sutrikimu, nei įkyrumų sutrikimu. Obsesiniai kompulsiniai simptomai gali pasireikšti įvairių kitų sutrikimų atvejais. Bet kokiu atveju patartina pasikonsultuoti su psichoterapeutu.

2015-10-01 00:39
Sveiki Kortryna,
labai malonu kad skiriate tiek laiko ir atsakinejate i visas pagalbas.
Man 32, meginsiu paaiskinti savo situacija, nes jauciuosi keistai. Paskutiniu metu ima kiek pykinti kai tenka imtis kazko naujo darbe - paprastai jauciuosi gana uztikrintai, tenka dirbi vadovo asistento darba, niekad iki siol neturejau tokiu problemu. Galvoju kas tai galetu buti ir kaip su tuo geriau kovoti kad nepablogetu.
labai lauksiu jusu patarimo, dekuj

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
Jūs savo simptomą susiejote su konkrečia psichologine situacija, tai jau daug pasiekėte sveikimo link. Matomai šiame asistento darbe yra dalykų, kurie jums priverstiniai, sunkiai toleruojami. Nuoširdžiai paklauskite savęs, kodėl esate šioje situacijoje, kad suprasti tikrąsias motyvacijas ir arba motyvuotis, supratus, kad visgi gaunate naudos ir jūs, arba situaciją keisti, jei ji jūsų visiškai nebetenkina ir galite pasirinkti ką nors savęs vertesnio.

2015-09-23 18:35
Laba diena,norėjau paklausti ar tai liga,jeigu mano mama kaupia bute nereikalingus daiktus?:Nelaimingus loterijos bilietus,senus čekius,kvitus,bilietus,vienkartinius indus,PANAUDOTAS NOSINAITES,pakelius nuo maisto.Visos šios šiukšlės sudedamos į didelius maišus ir įkišama į spintą,arba tiesiog paslepiama stalčiuje,spintelėje,arba rankinėje.Aš mamos klausiau kam reikia šitų šiukšlių? Ir atsakė:"Man reikia,palik".Nežinau kam gali reikėti tokių "dalykų"?.Sakytum,kad čia žurnalai,ar knygos-tai galėtum pasilikti prisiminimams.O dabar...Atliekos.Laukiu jūsų konsultacijos.Ačių.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, nežinau jūsų mamos amžiaus, bet kaupimo manija gali pasireikšti ne tik vyresniems žmonėms, sergantiems demencija, ateroskleroziniais smegenų susirgimais, bet, kartais, ir jaunesnio amžiaus žmonėms, kai jie jaučiasi nesaugūs ir, dėl praeityje išgyventų įvykių būna" įstrigę" savo gyvenime ir nebegali judėti pirmyn. Pats kaupimas, kol nepasiekia didžiulių mastų, dar suderinamas su higiena ir nekenkia aplinkiniams yra gana privatus žmogaus reikalas, tad jums įsikišti yra gana sunku. Manau, kad jūsų mamai reikėtų pasirodyti specialistui (psichiatrui) dėl jos galimų dar sunkesnių vidinių išgyvenimų, nei matote išorėje.

2015-09-21 22:40
Šiuo metu vartoju nuo nemigos Clonazepamą, bet jau daugiau kaip mėnesis - pradėjo skaudėti kairįjį šoną - gal kasą. Tad noriu paklausti - ar vaistai veikiantys psichiką, negali pakenkti kasai?

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena, tokių aiškių mokslinių įrodymų, kad kenkia būtent kasą tikrai nėra. Galbūt tai labiau susieta su jūsų mityba. Tačiau, žmogui vartojant vaistus gali būti įvairiausios individualios (kiekvienam skirtingos) netoleravimo reakcijos. Tokių, kaip clonazepam vaistų ilgiau kaip mėnuo ir negalima vartoti, nes sukels sunkią priklausomybę. Kreipkitės į gydytoją ir ieškokite kitų būdų nemigai įveikti.

2015-09-07 23:10
Sveiki, noreciau pasikonsultuot. Man 25 metai, mano simptomai yra lengvas tirpimas kaireje rankoje ir kojoje, dusulys ar pasunkejas kvepavimas, kaire ranka silpnesne uz desine, jausmas lyg liezuvis Butu per didelis, sunkumas kalbeti, zodziai klaidingai istatri,kartais jauciasi lengvas veido kaires puses tirpimas,sunkumas krutineje, nezinau Pas ka kreiptis ar tai psichologine ar sirdies problems

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
Svarbu, kaip seniai atsirado šie simptomai ir ar turite širdies ir kraujagyslių ligų. Jei susirgote ūmiai - vykite į ligoninės vidaus ligų priėmimo sk. Jei simptomai atsiradę seniai ir nėra labai ryškūs, norint nuspręsti ar tai psichologinės problemos ar ne, reikia pirmiausia kreiptis į šėimos gydytoja ir atlikti elementarius tyrimus. Šeimos gydytojas nusiųs pas reikalingus specialistus.

2015-09-04 19:56
ikimpusi i baisu rata pasidariau panikuojanti bijau eiti idarba jeigu zinau kad reikes vaziuoti ipaduotuve prasideda panika parduotuveje vaikstau kaip sapne nieko nematau. o siandien reikia vaziuoti i laidotuves pasidare bloga sukilo sapaudimas sirdies pulsasdidelis vaikstau lyg kampais man 52 metai apie isejima is namu neimanoma

Peržiūrėti atsakymą

Laba diena,
turėtumėte kreiptis į šeimos gydytoją, arba tiesiai į psichiatrą, kad jis skirtų gydymą (tame tarpe ir psichologinę pagalbą). Taip pat esant panikos atakoms galite kreiptis į miesto Psichikos Sveikatos Centro priėmimo kambarį, kur galite gauti ne tik stacionarinę, bet ir ambulatorinę pagalbą bet kuriuo paros metu.