Gintarė Vaitkienė

Sritis:Fizinė medicina ir reabilitacija
Darbovietės: EMPATIJA Neuroklinika

Papildoma informacija:

Adresas:EMPATIJA Neuroklinika
El. paštas:

Specializacija:

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja, daugiau nei 25 metus dirbanti su sergančiais nervų sistemos ligomis bei nugaros ir sąnarių skausmus kenčiančiais ligoniais. Didžiausia patirtis taikant reabilitacinį gydymą su šiais susirgimais: galvos svaigimas, nugaros skausmas,radikulopatija, stuburo disko išvarža, sąnarių ir raumenų traumos, sausgyslių ir raiščių pažeidimai, galvos smegenų infarktas, galvos smegenų trauma, alzheimerio liga.

Gydytoja nuo 1996 metų dėsto Vilniaus kolegijoje, Sveikatos priežiūros fakultete. Rengia straipsnius ir metodines rekomendacijas apie ergonomišką darbo vietos įrengimą ir taisyklingą nugaros judesių valdymą. Vykdo ekspertinį namų aplinkos vertinimą žmonių, kurie turi judėjimo, savęs apsitarnavimo ar kitų negalios problemų, jų gyvenamje vietoje.


Užduoti klausimą

2018 bal. 16 15:12
Sveiki. Man 25m, pastaruoju metu juntu dažną pykinimą ir silpnumo jausmą, aptemsta akyse, ypač, jei staiga atsistoju (vartoju kontraceptines tabletes, neštumo testas atliktas prieš keletą dienų, neigiamas). Tačiau kartais sąmonės aptemimas, pykinimas, bei galūnių tirpimas neduoda ramybės naktimis, paskutinį kartą trumpam užsnūdus pabudau nuo smarkaus ūžimo galvoje (tarsi vanduo būtų paleistas iš krano stipriausia srove). Tomis naktimis visai negaliu miegoti. Kas tai galėtų būti? Ar skysčių/mineralinių medžiagų trūkumas, ar reiktų kreiptis į gydytoją ir pasidaryti tyrimus. Jei taip, kokius? Streso tiek darbo, tiek namų aplinkoje jaučiu minimaliai. Dėkoju už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
Jūsų minimi simptomai gali pasireikšti prie įvairių susirgimų, todėl būtinai rekomenduoju kreiptis į gydytoją neurologą, kuris paskirs tyrimus. Tai leis išsiaiškinti Jūsų pykinimo, silpnumo ir galūnių tirpimo priežastis bei paskirti tinkamą gydymą. Rekomenduoju nekentėti ir problemą spręsti "čia ir dabar".

2018 bal. 15 21:23
Sveiki, prieš 2 mėnesius turėjau kojos traumą ir plyšo čiurnos raisčiai, 5 savaites vaikščiojau su langete,dar pora savaičių tvarsčiau elastiniu bintu,bet išliko skausmas ir gan stiprus patinimas...daugiau pavaikščiojus koja tinsta stipriau. Gal reikėtų daryti kokius pratimus ar masažus,kad atslugtų tinimas,kaip galiu sau padėti?
Ačiū už atsakymą.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
Įprastai po kojos kaulų lūžių, nuėmus įtvarą, vargina skausmas, tinimas ypač pavaikščiojus.
Padėti sau galite: vonelės su druska vakare, elastinis bintas (geriau būtų elastinės kojinės) visai dienai, specialūs pratimai būtinai (FMR gydytojo ir kineziterapeuto konsultacija reikalinga), lifedeminio masažo kursas (rekomenduojam, jei tinimas nemažėja).

2018 bal. 13 14:45
Man 56, čiaudint nevalingai nesulaikau šlapimo, tiesa, tik keli lašai, bet tai kelia nerimą. Girdėjau, kad metams bėgant, moterys vis dažniau susiduria su šlapimo nelaikymu. Patarkite prašau ką turėčiau daryti, kad išvengčiau šlapimo nelaikymo, ar yra kokių priemonių, kurios padėtų.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
Jūs teisi, ir du lašeliai čiaudint - problema. Deja, negydoma su metais ši problema tik gilėja. Kol problema neįsisenėjo, puikiai padeda paprasta priemonė - dubens dugno raumenų mankšta. Patyręs kineziterapeutas jus išmokins pratimų, darydama kiekvieną dieną po kelioliką minučių juos, jau po mėnesio pajusite, kad problema traukiasi.

2018 bal. 11 20:16
Sergu stuburo osteochondroze,rytais jaučiu skausmą juosmenyje ar tiesa kad rekėtų miegoti ant kieto pagrindo?

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki,
Turiu Jums labai gerą žinią: stuburo osteochondrozė - ne liga. Na, o rytiniai nugaros skausmai tikrai gali būti susiję su tuo ant kokios lovos miegate.
Yra du mitai:
1. Miegoti reikia ant visai kieto pagrindo;
2. Miegoti reikia ant labai minkšto, prisitaikančio prie kūno formų čiužinio (vandens lova).
Tiesa paprasta - miegoti reikia ant standaus labai lygaus ir neišgulėto čiužinio!
Ir dar - labai svarbu kokybiškas ir pakankamos trukmės miegas.

2018 bal. 10 10:02
laba diena,turiu stuburo isvarza,ir slankstelis 8mm pasislinkes.Fiziniam kruviui padidejus labai skauda desines puses klubo sanari.maniau,kad tai nuo stuburo,dariau magnetinio rezonznso tyrima,turejau gydyma su neurologu,manualines terapijos specialistu.Baigus gydymui,gydytojas pasake,kad viskas tvarkoj,skausmas turi isnykti,bet jis neisnyko.Turiu artrita,praeita vasara suzinojau.Ar gali buti,kad man skauda ne del stuburo,o del artrito?Toj vietoj,kur skauda niekad nesityriau,nedariau rentgeno ar panasiai.Nezinau ka daryti,padirbus kokias 3 val.prasideda baisus skausmas ir jis vis stipreja,toks deginantis,kartais jauciu per visa koja,keli ir zemiau iki pedos.Dirbu sunkiai fiziskai,viesbutyje kambarine.Skaiciau apie sanariu skausma,jis lyg ir kitoks nei mano.\gal jus ka patartumet.esu 50 metu amziaus,antsvorio neturiu.Aciu.

Peržiūrėti atsakymą

Nugaros skausmai – dar viena šio amžiaus visuomenės epidemijų. Juos bent kartą gyvenime yra pajutę daugiau nei 60–80 proc. žmonių, vis dažniau ši problema užklumpa jaunesnius.
Priežasčių, kodėl darbingo amžiaus žmogų užklumpa nugaros ar sąnarių skausmai, yra ne viena. Tam įtakos turi fizinio aktyvumo stoka, netaisyklinga laikysena, nuolatinė įtampa, stresas. Ypač kenkia netaisyklingos kūno padėtys, neergonomiški judesiai, bloga avalynė. „Mes jau iš lovos išlipame, vonios kambaryje virš kriauklės palinkstame netaisyklingai. Vėliau kokių dešimt valandų per dieną praleidžiame prie kompiuterio ar palinkstame virš mobilaus telefono. Jūsų atveju nugarai ir sąnariams ypač kenkia fizinis darbas ir netaisyklingos kūno padėtys. "Sulenktos nugaros" išvengti ypač sunku. Atkreipkite dėmesį, kiek kartų per dieną keliate svorį pasilenkusi, kaip klojate lovą, kaip valote ar siurbiate grindis.
Kalbant apie Jūsų nusiskundimus ir užsitęsusią skausmo istoriją, būtų tikslinga gydytojo reabilitologo konsultacija, kurios metu aptartume tyrimų bei gydymo planą.

2018 bal. 10 00:28
praėjus geram mėnesiui po gimdymo pastebejau, kad... nenulaikau slapimo :( ar daug kam pasitaiko šita problema?
visai nejučiom per diena keli lašiukai išsiskiria. aišku, nedaug, ne tiek, kad reiktų rimtą iklotą dėti, bet visgi.. kvapas tai lieka. kažin, ar imanoma su šita problema kovoti? o gal po kiek laiko susitvarko savaime??? pagimdziau pati, vaikas 3,990 kg, kirpo.. gydytojas paskui pastoviai akcentavo, kad kai gimdo tokius vaikus, tai senatvėj pasireiškia šlapimo nelaikymas. bet man dar lyg ir ne senatvė (31m.).. tiesa pasakius net gėda kam pasiskųst tokia problema.... :( tai negi vienintelė perspektyva amžiams susidraugauti su įklotais?

Peržiūrėti atsakymą

Deja, dubens sritis dažnai tiesiogiai ar netiesiogiai pažeidžiama po gimdymo, pilvo ertmės, gimdos, prostatos operacijų ir kitokių intervencijų, o taip pat dėl mažo fizinio aktyvumo, ypač ilgai trunkančio sėdėjimo, ydingo gyvenimo būdo. Dubens dugno raumenų disfunkcija pasireiškia šlapimo nelaikymo problemomis, nugaros skausmais, lytinių funkcijų sutrikimais ir pan. Beje, būtent dėl to, kad dubens dugnas dažnai siejamas su intymumu, jame atsirandančios problemos lieka nutylėtos. Ignoruojant jos ne tik nemažėja, bet ir turi tendenciją progresuoti. Gydymo galimybes apsunkina patikimos informacijos stoka, visuomenėje vyraujantys mitai. Juose, vienas pirmųjų dubens dugno raumenų disfunkcijos požymis — šlapimo nelaikymas — siejamas su nevalyvumu ar nepagydomu senatviniu požymiu. Šlapimo nelaikymo simptomus dažnai lydi psichoemocinės problemos — gėda, nerimas, įvairios baimės, nepasitikėjimas, žema savivertė.
Dubens dugno raumenų lavinimas yra dažniausiai rekomenduojamas konservatyvus gydymo būdas, efektyviai sprendžiantis tiek šlapimo nelaikymo, tiek kitas su šių raumenų disfunkcija susijusias problemas. Yra sukurta įvairių efektyvių metodikų dubens sričiai treniruoti. Vienos populiaresnių — Kėgelio pratimai, Benitos Cantieni knygoje „Tigro jausmas“ aprašomos technikos, mankštos ant didžiųjų kamuolių ir pan. Tačiau specialistai sutaria, kad visus gydomuosius pratimus pacientams yra sudėtinga atlikti, ypač neišmanant anatomijos, nematant ir neturint galimybės lengvai apčiuopti ir įsivaizduoti tikslinės srities. Taip pat jau naudojamos ir intravaginalinės ar analinės terapijos priemonės bei elektrostimuliatoriai, tačiau invazinė terapija ne visiems priimtina ir patogi.
Siūlau išbandyti inovatyvius metodus.
Lenkų medicininės inžinerijos kompanija MedenInmed pasitelkusi šveicariškas technologijas sukūrė unikalų dubens dugno raumenų treniruoklį STOIS pelvictrainer. Klientui juo naudotis — paprasčiau nei dviračiu. Pratimai atliekami sėdint, apsirengus, nereikalinga jokia invazija. STOIS sėdynėje įmontuoti šveicarų sukurti specialūs sensoriai ne tik fiksuoja menkiausią dubens dugno raumenų aktyvumą, bet ir suteikia galimybę treniruotės metu ekrane „piešti“ ir stebėti jų veiklos diagramą. Mankštos metu iškart gaunamas biogrįžtamasis ryšys. Tai ypač motyvuoja pacientą, pagreitina mankštos efektyvumą bei ženkliai palengvina darbą specialistams. Idealiu atveju, STOIS pelvictrainer treniruotės derinamos su klasikine kineziterapija.
Manau, kad po 4 savaičių Jums įklotų nebereikės:)

Video