Dainius Mockaitis

Sritis:Odontologija
Darbovietės: Fabrica Dentis, UAB

Papildoma informacija:

Adresas:S. Žukausko g. 17, Vilnius
Telefonai:(8 5) 2789178
El. paštas:

Specializacija:

1998 m. baigė Kauno Medicinos Universitetą, Vilniaus Universiteto odontologijos fakultete baigė antrinės rezidentūros studijas, įgijo gydytojo odontologo ortopedo kvalifikaciją. Atlieka visas odontologijos paslaugas, dantų protezavimą visų rūšių protezais


Užduoti klausimą

2014.02.16 14:20
Laba diena. Man 44 metai, 32 metus sergu diabetu. Apie metus laiko kraujuoja dantenos. Ar tai paradontozės pradžia? Gal kokių vitaminų pavartoti - kompleksinius ar kokios vienos rūšies? Kaip sustabdyti dantenų kraujavimą? Naudojau dantų pastą "Paradontax',bet nuo jos dar labiau pradėjo kraujuoti dantenos. Ar taip galėjo būti, kodėl? Kokias patartumėt naudoti dantų pastas? Ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, jūs teisi, tai greičiausiai periodontitas, kitaip 'paradontozė'. Svarbiausias faktorius lemiantis šį susirgimą yra minkšto apnašo kaupimasis ant dantų ,taip pat turi įtakos genetika, bendra žmogaus būklė, vietiniai burnos faktoriai ir tt. Jūsų atveju ligą komplikuoja susirgimas-cukrinis diabetas, bet pagrindinė priežastis yra minkšto apnašo pašalinimas nuo dantų .Kai liga pažengusi, įprasto dantų valymo namuose neužtenka ,reikia profesionalo pagalbos . Rekomenduoju kreiptis į gydytoją-periodontologą.

2014.02.02 15:40
Sveiki,
Noreciau suzinoti,ar turint implantus,galima kreiptis i Jusu klinika protezavimui?
Pagarbiai

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, žinoma , tik reikia žinoti kokios firmos ir kokio diametro jums įsriegti implantai .

2014.01.26 15:14
Sveiki. Prieš kelias dienas vakare pradėjo jaustis sunkumas gerklėje ir žandikaulyje. Dabar tik žadnikaulyje,labiau kairėje pusėje. Man ta vietą spaudžia,o išsižiojant šiek tiek traška žandikaulio kaulas, kuris yra šalia ausies. Ar galėjau pasidaryti ką nors žandikauliui valgydama obuolį? Ir kas tai galėtų būti? Ar gali prireikti operacijos ,kaip tokie dalykai gydomi?

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki , sunku spręsti vien tik iš aprašymo apie jūsų problemą, tas traškesys galėtų būti apatinio žandikaulio smilkininio sąnario sutrikimas, bet patarčiau užsirašyti konsultacijai pas gyd. odontologą- chirurgą.

2014.01.26 13:53
Laba dieną, mano sūnus 2 metu. Jam jau keli mėnesiai balsų dantis su fluoridu. Jam atsirado fluoroze ant priekinių viršutinių dantuku emalio- rusvos demeles. Išmečiau tą pasta, ar nenaudojant jos, fluoroze nesivystys? Kaip valyti jo dantis dabar? Vandenį tik virinta geria. Pieną geria karvės. Visa kitą retai labai ir valgo gana sveikai. ačiū.

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki , patačiau naudoti vaikiškas pastas be fluoro, naudoti daugiau pieno produktų ,reikėtų jums išsiaiškinti ar jūsų geriamas vanduo turi daug fluoro, jei taip- naudoti tik filtruotą arba parduotuvėje pirktą vandenį.

2014.01.25 23:54
Laba diena,
man vale danties kanala, uzdejo vaistus ir uzplombavo laikina plomba. Norejau paklausti kiek laiko gali buti uzdeti vaistai?

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, žiūrint kokie medikamentai įvesti į kanalą ir kokia laikina plomba uždėta .Paprastai iki 2 savaičių.

2014.01.25 20:10
Sveiki,

Pries 10 metu mano priekinis dantis buvo gydytas edodontiskai. Jokiu problemu nebuvo visa ta laika. Pries 3 menesius ta dantuka perplombavo - tiesiog pakeite baltesne plomba. Dabar staiga tas negyvas dantis pasidare labai jautrus saltam ar karstam maistui. Kitokio skausmo nera, dantenos neparaudusios, zanikaulis neistines. Kodel taip yra? Ar gali buti nuo persalimo ir kaip tai isgydyti?

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, dažniausiai gyvas dantis reaguoja į karštą ir šaltą maistą , negyvas neturėtų taip reaguoti , bet reikėtų vertinti kliniškai, ar tas plombuotas dantis neturi problemų. O gal reaguoja šalia esantis gyvas dantis?

2014.01.19 18:28
Sveiki, pries 2 metus man buvo uzdeta karunele ant danties, kurio sonas buvo luzes, jam buvo istrauktas nervas, idetas stiklo kaistis ir uzdeta karunele. Taciau jis man visa kaika buvo jautrus karstam, saltam, netgi ji pirstu pabaksnojus skaudedavo, taciau tas skausmas buvo pernesamas, bet pries 5 dienas uzejo nezmoniskas skausmas, jis nuo danties ejo net i smilkinius, ejau pas dantiste kuri man si danti tvarke, liepe gerti antibijotikus, sake jog gali buti luzis saknyje ir gali reikti traukti danti, po 2 dienu pradejo tinti desnos, dantukas pradejo tvinkseti, as vel apsilankiau pas dantiste, skausmas buvo stipresnis, ji padare nuotrauka, sake jog gali buti luzis, taciau jo kaip ir nemate, pradejo manes klausineti ar as esu tikra, kad man si danti skauda, galbut man pas neurologa reiktu apsilankyti (nes danties skausmas ejo nuo danties smegenu link), sake, jog kitos iseities nera ir reikia traukti, suleido 2 dozes nuskausminamu vaistu, o man vistiek skausmas buvo nuo danties, smegenu link, tada suleido dar 1 doze, man pasidare bloga, isbalau, man ant veido purske vandeni, dejo kompresus, norejo kviesti greitaja, po to atnese sokolado, suciulpiau, pagerejo, o tada istrauke danti...sake jog yra luzis...man atidave ji, taciau as luziu nematau..labai pergyvenu, nervinuos, galbut galima buvo isgydyti? Kaip as klausiau pas dantiste ji man pasake, kad gydymo nera, tik traukimas...Prasau jusu, paaiskinkite man kas tai galejo buti? Aciu

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, aprašyta situacija panaši į danties lūžį , ir jei simptomai išrovus dantį dingo, vadinasi kaltas buvo jis.Lūžį dantyje įmatyti galima ne visada, kai kada tik nudažant tam tikromis medžiagomis. Deja danties šaknies vertikalaus lūžio ar skilimo atveju kito gydymo nėra -dantis raunamas .

2014.01.16 12:24
sveiki,ar nestumo metu galima tvarkytis dantys,darytis burnos higiena ir pan?

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, dantis tvarkytis galite, galėtumėte vengti rentgeno nuotraukų .

2013.12.30 18:10
Labas vakaras, norėčiau paklausti, manau, kad mano dančiui yra pulpitas. Jis yra iš galo nuskiles, po gal trečdalis yra, vos ne permatomas, ir prieš pora dienų valgiau traškučius, ir pajutau labai staigu didelį skausma, kuris netrukus praėjo. Grįžau namo kitą dieną iš ryto dantuką skaudėjo, išgėriau vaistų "Ketanov'. Tai skausmas praeidavo gal 5-6 valandoms. Tačiau naktį ~5h skausmas labai ūmus, didelis, išgeriu vaistų ir užmiegu. Nuėjus pas odontologą ką jis man darys? Odontologo kėdės bijau kaip krokodilas skiepų. Ačiū už atsakymą. :)

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki , nebijokite, viskas bus gerai. Greičiausiai Jūs teisus- tai ūmus danties pulpos uždegimas.Jums tą dantuką nuskausmins, pašalins uždegiminę pulpą (liaudiškai - 'nervą '),bei užplombuos danties kanalą ir patį dantį.

2013.12.29 18:29
Sveiki,
Man yra nustatytas nusedes sakandis ir jau pakankamai nusidejeja dantys.. Koki galimi budai problemai spresti..? Esu pasidares naktine kapa..

Peržiūrėti atsakymą

Sveiki, Jūsų atveju galimi keli variantai- dantų nusidėvėjimas su sukandimo aukščio sumažėjimu , dantų nudilimas be sukandimo aukščio pakitimų, kai dantų nudilimą ,kompensuoja žandikaulių augimas.Jei jums diagnozuotas pirmas variantas,tai reikia tą prarastą sukandimo aukštį atstatyti. Pirmiausia pakeliamas sukandimas laikinais protezais arba plombomis( priklausomas nuo situacijos) ir pacientas adaptuojasi prie naujo sukandimo,jei reikia aukštį dar galima koreaguoti .Kai pacientas jaučiasi gerai, protezuojama jau tik tame aukštyje .Protezai būdai galimi įvairūs : nuo metalo keramikos iki bemetalės keramikos, gaminama apsauginė kapa.


į

Video