Dažniausiai užduodami klausimai apie burnos higieną

Teksto dydis:

Dažniausiai užduodami klausimai apie burnos higieną

2020 lapkr. 24 09:39

Burnos higiena vis dar yra ta odontologijos procedūra, be kurios vieni neįsivaizduoja savo dantų, dantenų ir burnos ertmės priežiūros, o štai kitiems ji vis dar kelia daug klausimų. Dvejojantys tiki nuogirdomis, mitais, nepagrįstais faktais, kas stabdo nuo procedūros išbandymo. Tad pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus apie burnos higieną, atsakymus į juos ir tikimės, jog tai padės apsispręsti dėl procedūros naudos bei reikalingumo.

Kas yra burnos higiena?

Tai procedūra, kurios metu naudojant specialius instrumentus ir medžiagas nuo dantų pašalinami susidarę akmenys, apnašos bei kiti nešvarumai. Burnos higiena yra geriausias sprendimas, norint atsakingai ir efektyviai rūpintis savo dantų bei dantenų būkle ir užtikrinti švarą burnos ertmėje.

Inovatyvi alternatyva – bioplėvelės šalinimo procedūra (BŠP). Jos metu šalinami ne tik dantų akmenys, bet ir mikroorganizmai. Anot klinikos „Privati praktika“ specialistų, palyginti su įprasta dantų higiena, ji ne tokia skausminga, mažiau pažeidžia dantų paviršių bei minkštuosius audinius, suteikia galimybę pasiekti net itin sunkiai prieinamas vietas.

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Įprastos burnos higienos metu pirmiausia nuo dantų atskeliami akmenukai – kietasis apnašas šalinamas nuo dantų, zonos virš dantenų, taip pat po jomis. Atlikus šį žingsnį sodapūte dantys nuvalomi – šio proceso metu drauge šalinamas ir pigmentinis dantų apnašas, kuris paprastai susidaro nuo kavos, tabako, arbatos, raudonojo vyno. Valymas sodapūte leidžia dantims grąžinti natūralų spindesį. Galiausiai dantys poliruojami.

Kuo naudinga burnos higiena ir kodėl neužtenka valytis dantis šepetėliu ir pasta kiekvieną dieną?

Kasdienis dantų valymas du kartus per dieną yra labai svarbus ir būtinas kiekvienos dienos ritualas. Tačiau visgi norint užtikrinti maksimalią švarą burnoje bei tinkamą dantų ir dantenų priežiūrą, to neužtenka, nes dantų šepetėlis neišvalo visų nešvarumų, besikaupiančių burnoje, tarpdančiuose, dantų kišenėlėse. Burnos higienos procedūros metu pašalinamas tiek kietasis, tiek minkštasis dantų apnašas, šitaip užkertant kelią kauptis bakterijoms ir vystytis jų sukeliamoms dantų bei dantenų ligoms (pavyzdžiui, viena dažniausių yra dantenų uždegimas). O vizualinę procedūros naudą dažnai atskleidžia nuotraukos „burnos higiena prieš ir po“.

Ar po burnos higienos dantys gali būti jautrūs?

Taip, visgi burnos higiena yra šiokia tokia invazija į burnos ertmę, todėl didesnis ar mažesnis dantų jautrumas gali būti – tai labai individualu: vieni nieko nejaučia, kitiems jautrumas yra intensyvesnis, vieniems jis gana greitai praeina, kitiems gali išlikti dar kelias dienas po procedūros. Taip pat gali būti, kad po procedūros kurį laiką šiek tiek kraujuoja dantenos, skauda dantenas.

Kas kiek laiko reikia daryti burnos higieną?

Įprastai siekiant tinkamai rūpintis savo dantimis, dantenomis bei burnos ertme rekomenduojama burnos higieną kartoti bent kas pusmetį. Tačiau kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, sergant periodonto ligomis, gydytojas gali rekomenduoti procedūrą kartoti ir dažniau.

Taip pat profesionali burnos higiena visada turi būti atliekama prieš dantų protezavimą, estetinio plombavimo procedūrą bei įvairias chirurgines intervencijas burnoje.

Ar burnos higienos procedūra yra skausminga?

Iš tiesų atsakyti į šį klausimą vienareikšmiškai gana sudėtinga, nes skausmo suvokimas yra nevienodas. Tačiau burnos higiena nėra ta procedūra, kuri nekelia visiškai jokio diskomforto. Priklausomai nuo žmogaus jautrumo, jis jaus didesnį ar mažesnį diskomfortą procedūros atlikimo metu ir šiek tiek po jos.

Bijantiems skausmo klinikos „Privati praktika“ atstovai rekomenduoja BŠP – bioplėvelės šalinimo procedūrą.

Kiek trunka burnos higienos procedūra?

Paprastai burnos higienos procedūra atliekama per 60–90 min.

Ar burnos higiena atliekama vieno vizito metu?

Dažniausiai burnos higiena atliekama per vieną vizitą pas burnos higienistą, tačiau pasitaiko atvejų, kad burnos higienai atlikti prireikia ir dviejų apsilankymų specialisto kabinete.

Ar burnos higiena gali panaikinti iš burnos sklindantį blogą kvapą?

Ir taip, ir ne. Priklauso nuo to blogo kvapo kilmės priežasčių. Jei blogą burnos kvapą suponuoja tarpdančiuose ir dantų kišenėlėse tarpstančios bakterijos, dantų apnašas, tuomet profesionali burnos higiena gali padėti susidoroti su blogo burnos kvapo problema.

Daugiau informacijos galite rasti: dantuhigiena.lt

Komentuoti