Žarnyno negalavimus įveiks gamtos dovanos

Teksto dydis:

Žarnyno negalavimus įveiks gamtos dovanos

2013 geg. 14 00:00

Dirglios žarnos sindromas – tai lėtinė uždegiminė virškinamojo trakto būklė, kuriai būdingas pilvo skausmas ir sutrikusi žarnyno funkcija. Šis sindromas dažnai diagnozuojamas susirgimas ir užima pagal dažnumą antrą vietą po peršalimų ligų. Dažniau juo skundžiasi moterys. Pastebėta, kad negalavimas pasireiškia apie 30-uosius gyvenimo metus. Nors liga nėra grėsminga sveikatai, jos simptomai sekina ne tik fiziškai, bet ir morališkai. 

Nors tikslių dirglios žarnos priežasčių nėra nustatyta, manoma, kad įtakos jam gali turėti nenormalūs žarnyno susitraukimai – spazmai; virškinamojo trakto infekcijos; jautrumas stresinėms situacijoms; alergija maisto produktams, provokuojantiems vidurių pūtimą; padidintas žarnyno jautrumas normaliems jutimams. 

Didžiausia kančia – staigus noras tuštintis

Nors pagrindiniai dirglios žarnos simptomai yra pilvo skausmai ir sutrikusi žarnyno motorika, didžiausią nepatogumą vis tik sukelia staigus noras tuštintis pačiu netinkamiausiu momentu, kaip, antai, prieš svarbius susitikimus, egzaminus, ruošiantis kalbėti auditorijai ir pan. Skausmas žarnyne yra spazminis, jo intensyvumas kinta nuo nemalonaus vidurių pūtimo jausmo iki aštraus raižymo. Kai kurios moterys pastebi, kad simptomai susiję su menstruaciniu ciklu. Sutrikusi žarnyno motorinė funkcija gali pasireikšti viduriavimu, vidurių užkietėjimu ar šių būklių kaitaliojimusi.

Sergant dirglios žarnos sindromu gali kartu pasireikšti pilvo pūtimas, dujų susilaikymas žarnyne, rėmuo, raugulys, refliuksas, apsunkintas rijimas, pilnumo jausmas valgant ir pykinimas. 

Dirglios žarnos sindromą dažnai lydi ir funkcinė dispepsija

Apie 80 proc. pacientų, sergančių dirglios žarnos sindromu, kenčia nuo tų pačių simptomų kaip ir sergantieji funkcine dispepsija. Dispepsija – tai negalavimų kompleksas, lydimas nemalonių pojūčių ar skausmo viršutinėje vidurinėje pilvo dalyje (epigastriume). Būdingi simptomai: greitas pasisotinimo jausmas valgant, pykinimas, vėmimas ir pilvo pūtimas. Dažniausiai sergama funkcine dispepsija, kuri atsiranda dėl skrandžio motorikos sutrikimų. Polinkį šiai ligai turi kas trečias lietuvis. 

Vienu šūviu – du zuikiai

Būtent taip būtų galima apibūdinti daugiakryptę terapiją. Tai galimybė gydyti ligas, kurias sukelia daugelis priežasčių ir jos pasižymi įvairiais simptomais. Kombinuotas skirtingų augalinių ekstraktų (kuriems būdingi specifiniai veikimo mechanizmai ir efektyvumas) veikimo derinimas leidžia sėkmingai panaudoti jų tarpusavio sąveiką – kaip vienas kito veikimą papildantį veiksnį arba kaip sinergetinį veikimą. Sudėtinio preparato atskirų komponentų dozę galima sumažinti nesusilpninant bendro kombinuoto preparato efektyvumo. Rezultatas – iki minimumo sumažinta nepageidautinų poveikių, šalutinių reiškinių potenciali rizika.

Augaliniai preparatai padeda esmingiau gydyti dėl daugelio priežasčių ir simptomų išsivysčiusias ligas. Augalinių ekstraktų veikimo farmakologiniai tyrimai, atlikti molekuliniu lygmeniu, patvirtina šių ekstraktų tinkamumą gydymui.

Komentuoti