Tarptautinė kampanija „Raudona suknelė - 2012

Teksto dydis:

Tarptautinė  kampanija „Raudona suknelė - 2012

2012 kov. 7 18:32

"Raudona suknelė“ yra tęstinė tarptautinė švietėjiška informavimo kampanija, skirta moterų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai, kovai su šių ligų rizikos veiksniais ir sveikos gyvensenos principų propagavimui.
Tarptautinės kampanijos simbolis visame pasaulyje yra raudona suknelė - tai universalus moterų sveikatos, gyvybės ir dinamiškumo simbolis, o šiuo atveju tai ir raudonas pavojaus signalas.
Lietuvos širdies asociacija (LŠA), bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Pasauline širdies federacija (WHF - World Heart Federation) ir Europos širdies tinklu (EHN – European Heart Network), jau antrus metus Lietuvoje sėkmingai įgyvendina „Raudonos suknelės“ („Go red for women“ – angl.) kampaniją, kad atkreiptų visuomenės dėmesį į širdies ir kraujagyslių ligas, kaip patį didžiausią moterų žudiką.
Pasirinktas gražiausias metų laikas – pavasaris, gamtos pabudimo ir gyvybės suklestėjimo tarpsnis tarp moters dienos kovo 8-ąją ir Motinos dienos gegužės mėnesį.
“Mūsų asociacija šį pavasarį ir vėl kalba apie raudonas sukneles. Ir tai daro ne dėl to, kad moterys pasiilgę dėmesio. „Raudona suknelė“ – tai kampanija, kuria LŠA, bendradarbiaudama su Pasauline širdies federacija ir Europos širdies tinklu, siekia atkreipti Lietuvos visuomenės dėmesį į pagrindinę mirties priežastį – širdies ir kraujagyslių ligas”, - teigia Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. Žaneta Petrulionienė.
Pasak profesorės, šios švietėjiškos kampanijos metu Lietuvos širdies asociacija kartu su Pasauline širdies federacija siekia pagerinti moterų žinias apie širdies ir kraujagyslių ligas ir jų prevenciją Lietuvoje bei užkirsti kelią šių ligų atsiradimui.
“Šiais metais atkreipiame dėmesį ne tik į moterį, kaip šeimos centrą ir gerų gyvensenos pokyčių įkvėpėją bei puoselėtoją, bet ir į vaikus, nes daugumą įpročių jie įgyja stebėdami tėvų gyvenseną, o vėliau neigiamą patirtį pakeisti labai sunku”, - pastebi Lša prezidentė Žaneta Petrulionienė.

Lietuvoje kiekvienais metais koronarinė širdies liga ir insultas nusineša per 13000 moterų gyvybių. Taip pat moterų mirčių skaičius nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra  apie 3,5  karto didesnis nei nuo vėžio. Tačiau širdies ligų ir insulto galima išvengti. Pirmasis žingsnis, siekiant sumažinti riziką - tai daugiau sužinoti apie šią grėsmę sveikatai. Moterims žymiai dažniau nei vyrams širdies bei kraujagyslių ligos nediagnozuojamos ir negydomos arba tai įvyksta pavėluotai. Moterų supažindinimas su miokardo infarkto ir insulto dažniausiomis priežastimis, rizikos veiksniais ir simptomais yra pirmas žingsnis kovojant su šiomis ligomis. Tai gali išgelbėti daugelio moterų gyvybę. Kiekviena moteris, kiekvieno iš mūsų mama, močiutė, sesuo ar draugė gali išvengti ligų ir gyventi ilgai.

 

Šiais metais “Raudonos suknelės” kampanija Lietuvoje bus dar aktyvesnė ir efektyvesnė, ji truks net tris mėnesius.

Kovo mėnesį Lietuvos didžiuosiuose miestuose esančiuose knygynuose “Vaga” vyks švietėjiškos paskaitos širdies ligų tema, naujausių knygų apie sveiką gyvenseną apžvalgos bei meno terapijos užsiėmimai.
Balandžio mėnesį prekybos centre “Panorama” vyks "Zumba latino fitness" maratonas. Šio rengino tikslas parodyti moterims, kad sportas gali būti itin nuotaikingas užsiėmimas, suteikiantis daug teigiamų emocijų, kurios leis pasijusti išskirtinai patrauklia, jausminga ir temperamentinga. Zumba – nauja fitneso rūšis, jungianti aerobiką su šokiu.
Gegužės mėnesį švietėjišką kampaniją vainikuos didysis viešas labdaros renginys “Raudona suknelė”, vyksiantis Vilniaus rotušėje. Jo metu apie širdies ligų problematiką kalbės žinomos ir autoritetingos moterys, vyks muzikos ir mados pasirodymai.
Daugiau informacijos apie renginius, kampaniją, bei kaip išvengti širdies ir kraujagyslių ligų rasite specialiai sukurtoje svetainėje www.raudonasuknele.lt.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (1)

Get program blank atm card +393512615163 2022 birž. 17 23:54


Get $5,500 USD every day, for six months! See how it works. What'sApp : +393512615163

I want to testify about Dark Web blank atm cards which can withdraw money from any atm machines around the world. I was very poor before and have no job. I saw so much testimony about how Dark Web hackers send them the atm blank card and use it to collect money in any atm machine and become rich.
Email : carolblankatmcard@gmail.com

Hangout : carolblankatmcard@gmail.com

What'sApp : +393512615163

They also sent me the blank atm card. I have used it to get 90,000 dollars. withdraw the maximum of 5,000 USD daily. The Dark Web is giving out cards just to help the poor. Hack and take money directly from any atm machine vault with the use of an atm programmed card which runs in automatic mode.