Smūgis į paširdžius: gyvybei išgelbėti turite 5 minutes

Teksto dydis:

Smūgis į paširdžius: gyvybei išgelbėti turite 5 minutes

2012 saus. 23 06:15

Ištiko širdies priepuolis? Ką daryti? Jei jūs pats arba kas nors, esantis su jumis, ima jausti diskomfortą krūtinės srityje ar kitus širdies priepuolio simptomus, kuo greičiau skambinkite greitosios pagalbos numeriu 103 arba 112 (vienas numeris visiems nelaimės atvejams).

Nedelskite ilgiau nei 5 minutes,pataria portalas „Web MD". Gali nutikti taip, kad ištikti panikos pirmiausia pulsite važiuoti į ligoninę patys arba vežti širdies priepuolio ištiktąjį, bet taip geriau nedaryti. Greitosios pagalbos personalas gali pradėti gydymą pakeliui į ligoninę arba atgaivinti žmogų, jei sustoja širdis.


Jei neturite galimybės paskambinti, belieka patiems vykti pas medikus. Jei jaučiate, kad prasidėjo širdies priepuolis, nevairuokite patys, nebent tai – vienintelis pasirinkimas.

Daugelis žmonių delsia kreiptis į medikus, nes abejoja, ar tai tikrai širdies priepuolis, nenori gąsdinti šeimos ir draugų. Bet verta atminti, kad širdis abejingų nemėgsta.


Žaibiškai sureagavus į širdies priepuolio simptomus, galima išgelbėti ne vieną gyvybę. Per valandą nuo pirmųjų širdies priepuolio simptomų išgerti vaistai gali šį mirtiną priepuolį sustabdyti. Laukiant ilgiau nei 1-2 valandas, galima padidinti širdies pažeidimų riziką, padidėja mirštamumo tikimybė.

Kaip elgtis iki atvyks medikai?
Jei matote, kad kažką užklupo širdies priepuolis nedelsiant skambinkinte numeriu 103 arba 112 (vienas numeris visiems nelaimės atvejams). Tada sekite šiais žingsniai:
• Priepuolio ištiktąjį pasodinkite arba paguldykite ir nuraminkite.
• Jei žmogus nealergiškas aspirinui, duokite sukramtyti arba praryti kelias tabletes (jis geriau veikia sukramtytas.)
• Jei žmogus liaujasi kvėpavęs, kuo skubiau atlikite dirbtinį kvėpavimą. Nežinote kaip tai daryti? Paprašykite operatorės pagalbos.

Visada būkite pasiruošę
Niekas neplanuoja, kad patirs širdies priepuolį. Todėl kartais geriau pasiruošti neprogozuojamiems atvejams iš anksto. Žinoti, kaip elgtis ištikus širdies priepuoliui, lygiai taip pat svarbu, kaip gyvenant Japonijoje žinoti, kaip elgtis įvykus žemės drebėjimui:
• Įsiminkite širdies priepuolio simptomus ir pavojaus signalus. Greitąją pagalbą patartina išsikviesti per 5 minutes nuo tada, kai pasireiškia širdies priepuolio simptomai.
• Pasikalbėkite apie širdies priepuolį su šeimos nariais ir draugais, informuokite juos, ką tokiu atveju reikėtų daryti.
• Pasitikrinkite, ar nesergate širdies ligomis ir kaip sumažinti jų riziką.
• Sukurkite „širdies priepuolio išgyvenimo planą", kuriame būtų informacija apie vartojamus vaistus, alergijas, užrašytas gydytojo ir žmonių, kuriems galima paskambinti jums patekus į ligoninę, numeriai. Laikykite šią informaciją savo piniginėje.
• Išmokite padėti širdies priepuolio ištiktam asmeniui.

Jeigu nežinote, kaip elgtis esant staigiems sveikatos sutrikimams, visas instrukcijas rasite SVEIKAS.LT aplikacijoje "Android" telefonams.

Kaip gelbėti gyvybę - žingsnis po žingsnio - galite rasti ir ČIA.

Komentuoti