Pirmą kartą Lietuvoje - raustančios odos pažinimo mėnuo

Teksto dydis:

Pirmą kartą Lietuvoje - raustančios odos pažinimo mėnuo

2018-04-03 17:00

Pasaulyje kiekvienais metais balandis yra minimas kaip raustančios odos mėnuo, kurio metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į raustančią veido odą bei paskatinti žmones laiku kreiptis į specialistus. Lietuvoje tokia kampanija organizuojama pirmą kartą, o jos metu norima skatinti žmones atidžiau įsižiūrėti į veido paraudimus ir laiku susirūpinti tinkama odos priežiūra.

Šiemet balandžio - gegužės mėnesiais prancūzų dermatologinės kosmetikos gamintoja BIODERMA kartu su Lietuvoje veikiančiomis klinikomis prisijungia prie kasmet pasaulyje balandžio mėnesį organizuojamo projekto bei inicijuoja visuomeninę - šviečiamąją kampaniją su šūkiu „Pažink savo raustančius skruostus“. Kampanijos tikslas – informuoti ir edukuoti visuomenę apie rožinę ir galimus jos gydymo būdus. Prie pirmą kartą organizuojamo projekto prisijungusios klinikos taip pat ragina visuomenę būti budria ir pastebėjus  galimus rožinės simptomus, nedelsti ir kreiptis į odos gydytojus.

„Džiaugiamės galimybe prisijungti prie kampanijos ir būti šio projekto dalimi. Mūsų klinikoje apsilanko nemažai žmonių, kurie susiduria su raustančios odos problema, o tai  sukelia diskomforto jausmą kasdienėje jų veikloje ir turi įtakos gyvenimo kokybei. Visuomenėje trūksta žinių apie šią odos ligą, dauguma pacientų net nežino, kad ji gydoma ir teisingai prižiūrint odą gali būti nesudėtingai kontroliuojama, todėl mūsų tikslas – šviesti žmones apie rožinę, raginti juos tikrintis savo veido odą ir nelaukti kol liga paūmės“, – komentuoja lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos „Estetus klinika“ vadovė Nora Lapinskienė.

Nora Lapinskienė, foto I.Sidarevičiaus

Lietuvoje rožine serga iki 10 proc. šalies gyventojų. Rožinė yra tiek vyrų, tiek moterų liga, tačiau moterims ji pasitaiko dažniau ir paprastai su ja susiduriama sulaukus trisdešimties ir daugiau metų. Rožinė yra lėtinis ir progresuojantis odos uždegimas, pasireiškiantis centrinėje veido dalyje –  skruostų, smakro ir kaktos zonose. Dažniausiai raudonis yra lydimas kaitimo, nemalonaus tempimo ar niežėjimo jausmo.

„Pirmieji rožinės požymiai yra apgaulingi ir neretai juos painiojame su mums įprastu odos paraudimu. Žmonės dažnai mano, kad rožinės simptomai yra laikini ir savaime išnyks, deja, tinkamai nesirūpinant savo veido oda šie simptomai tik paūmėja ir liga progresuoja. Rožinė vystosi palaipsniui: iš pradžių atsiranda laikinas veido odos paraudimas, gali būti jaučiamas karštis. Laikui bėgant šie simptomai aštrėja ir tampa nuolatiniai. Vėlesnėse ligos stadijose pasimato išryškėję kapiliarai, papulės, liga gali pažeisti net akis. Rožinės pilnai išgydyti neįmanoma, tačiau gerai pažįstant savo odą ir turint teisingas žinias kaip ja rūpintis, situaciją galima kontroliuoti ir pagerinti”, – teigia estetinės medicinos klinikos „Clinicus Klaipėda“ dermatovenerologė Agnė Bagdonė.


Gyd. Agnė Bagdonė

Tikimasi, kad kampanijos metu žmonės daugiau sužinos apie šią odos problemą ir tai paskatins juos veikti – atpažinus simptomus, laiku kreiptis į gydymo įstaigas ir konsultuotis su savo srities profesionalais. Daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėje www.raustu.lt.

Kampanija „Pažink savo raustančius skruostus“ organizuojama kartu su partneriais: Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Dermatovenerologijos centru, veido ir kūno estetikos klinika „Jaunatvės namai“, Vilniaus lazerinės dermatologijos centru, estetinės ir lazerinės medicinos klinika „Era Esthetic Avenue“, medicinos centru „Northway“, plastinės – rekonstrukcinės chirurgijos „DR klinika“, „GK Klinika“, dermatologijos klinika „Derma plius“, lazerinės dermatologijos klinika „Baltic Dermatology“, lazerinės ir estetinės dermatologijos klinika „Belladerma“, medicinos centru „Renmeda“, lazerinės ir estetinės dermatologijos klinika „Estetus“, estetinės medicinos klinika „Clinicus Klaipėda“, lazerinės dermatologijos klinika „Skinland“.

Komentuoti