Per mažas kraujospūdis – liga ar bėda?

Teksto dydis:

Per mažas kraujospūdis – liga ar bėda?

Rašome apie problemas, kurias sukelia aukštas kraujo spaudimas, tačiau kai jis per žemas, tokia būklė žmogui sukelia ne mažiau nemalonių simptomų ir negalavimų. Nors daugelis nejaučia didelio diskomforto dėl žemesnio kraujo spaudimo, tačiau ką daryti tiems, kuriems dažnai aptemsta akyse ar nuolat vargina silpnumas?
 
Ką sako mokslas apie Hipotoniją (hipotenziją)
 
Mokslininkai teigia, kad hipotonija – tai tokia organizmo būklė, kai sistolinis (viršutinis) kraujo spaudimas neviršija 100 milimetrų gyvsidabrio stulpelio, o diastolinis (žemutinis) – 60 milimetrų. Dėl to labai sumažėja venų veiklumas, sulėtėja kraujo apytaka, ir todėl labai sumažėja bendrasis organizmo tonusas. Žmogus jaučiasi mieguistas, vangus, silpnas. Sumažėjus kraujospūdžiui skundžiasi nemažai moterų. Vyrai hipotonija serga kur kas rečiau.
 
Sergančiuosius arterine hipotonija galima sąlyginai suskirstyti į dvi grupes.
  • Pirmai grupei priskiriami žmonės, kuriems sumažėjusį kraujo spaudimą sukelia kokia nors kita negalia. Tokiu atveju reikia gydyti ne pačią hipotenziją, o jos tiesioginę priežastį. Tai gali būti kraujotakos sutrikimai, širdies nepakankamumas, įvairios lėtinės ir ūmios infekcinės ligos, hormoninio pobūdžio sutrikimai ir dar daug kitų priežasčių
  • Antrajai sergančiųjų hipotonija grupei priklauso visi kiti ligoniai. Tai žmonės, kuriems mažas kraujo spaudimas yra tarsi norma.
Varginanti nuolatinė organizmo būklė ar liga?
 
Dauguma gydytojų linkę manyti, jog hipotonija yra ne liga, o greičiau nuolatinė organizmo būklė. Tačiau žmonės, turintys sumažėjusį kraujospūdį, dažnai skundžiasi galvos skausmu ir svaiguliu. Neretai juos kankina ir kiti nemalonūs simptomai, pavyzdžiui, nemiga, sąnarių skausmas, širdies veiklos sutrikimai. Be to, jie yra labai priklausomi nuo metų laikų bei orų pokyčių; daugumos jų organizmas neigiamai reaguoja ir į atmosferos slėgio, temperatūros, oro drėgnumo pokyčius. Hipotonikai geriau jaučiasi šaltomis dienomis. Paros metas taip pat turi įtakos. Šie žmonės dažniausiai atsikelia vangūs, nepailsėję ir visiškai “prabunda” tik praėjus keletui valandų. Dienos viduryje jų gyvybinis tonusas stipriai sumažėja, ir padidėja jau tik vakarop.
 
Kur tas gyvybinis tonusas?
 
Vienintelė priemonė, kurios šiuo atveju galima (ir reikia) imtis, tai mėginti padidinti savo organizmo gyvybinį tonusą. Paprastai medikai hipotonikams siūlo keisti gyvenimo būdą – padaryti jį aktyvesnį ir sveikesnį. Nuolat mankštintis, vaikščioti gryname ore, nepamiršti vandens procedūrų, nes fizinės apkrovos stiprina kraujagysles ir didina sumažėjusį kraujospūdį, bet ir būtinai gerai išsimiegoti. Rinkitės produktus, kuriuose daug geležies: jautienos kepenėles, pupas, džiovintus abrikosus ir razinas, migdolus, granatus, morkas, petražoles. Pasisavinti geležį padeda vitaminas C – citrusiniai vaisiai, erškėtrožės, juodieji serbentai, šaltalankis. Kraujagysles gerai tonizuoja gamtiniai stimuliatoriai: kininė šizandra, leuzėja, rožinė radiola, ženšenis. Šių vaistų gerkite 2 kartus per dieną ryte, 30 minučių prieš pusryčius, ir prieš pietus po 20 lašų, praskiestų 1/4 stiklinės; vandens. Taip gydykitės 2-3 savaites, o po mėnesio laiko pertraukos gydymą pakartokite.
 
Hipotonikams naudinga ir folinė rūgštis, o jos yra kviečiuose, graikiniuose riešutuose, špinatuose, kopūstuose, lašišoje, tune, sardinėse. 
 
Pasak specialistų, turintiems žemą kraujospūdį žmonėms būtina laikytis tam tikrų patarimų:

· kasdien ryte išsimaudykite kontrastinio vandens duše, o paskui visą kūną ištrinkite minkštu rankšluosčiu;
· gerai išvėdintame kambaryje rytais 5-7 minutes pasimankštinkite;
· kuo dažniau kūną masažuokite šiurkščiu ir sausu šepečiu;
· atminkite, jei per dieną išgersite daugiau kavos nei 3 puodelius kavos, galite sulaukti atvirkštinio neigiamo efekto – vietoje to, kad taptumėte žvalesni, būsite apsnūdę.
 
Labai svarbu įprasti nuolat matuoti kraujo spaudimą. Dauguma atvejų tai padeda išvengti rimtų sveikatos sutrikimų.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (8)

Rima 2021-07-03 12:10

Pas mate taip pat žemas spaudimas ,12 metų nei šampano ,nei vyno taures ,nei kitu alchogolinių gerymų.Esu ne išgerenti , tačiau vaistų tikrai negersiu ir žinote ką išbandžiau trejos devynerios 100 gr.,teko prisispirti,nes nepateisinu tokį gydymosi metodą ,bet pabandžius neskauda nei sąnarių,jei galva svaigsta , jaučiuosi puikiai, tęsiu tokį gydymą.Tiesiog darysiu bandymą.Nes mėgstu išbandyti,nevalgyti,galiu pabadauti jokiu problemų.Negerkite vaistų , išanalizuokite savo sveikatos būsena o tada pandykite,kas yra natūralu.

Dalia 2021-06-23 12:16

Žemas spaudimas90/57
Esu 52m
Svaigsta galva .silpna.mieguista.tirpsta liežuvio galiukas.patarkite ką daryti?

IRENA 2020-10-02 13:47

zemas spaudimas svaigsta galva ,,silpna ,,mieguistumas