Pasirūpinkite savimi: burnos vėžio patikrinimo akcija jau prasidėjo

Teksto dydis:

Pasirūpinkite savimi: burnos vėžio patikrinimo akcija jau prasidėjo

2019 vas. 7 17:30

Burnos vėžys – tai onkologinis susirgimas į kurį įtraukiami lūpų, liežuvio, burnos dugno ir kitų burnos vietų vėžiniai pakitimai. Pagal mirštamumą nuo onkologinių susirgimų burnos vėžys yra penktoje vietoje pasaulyje. Ypač aukštas mirtingumo lygis yra užfiksuojamas besivystančiose šalyse. Kiekvienais metais visame pasaulyje yra užregistruojama apie 389000 naujų burnos vėžio atvejų, o mirtingumas nuo šios ligos kasmet sieka 1,8 procentus.

Lietuvoje vyrų  mirtingumas dėl lūpų, burnos ir ryklės navikų nuo 1985 iki 2010 metų padidėjo beveik tris kartus (nuo 5,47 iki 15,00 atvejų 100000 gyventojų). Moterų lūpos, burnos ir ryklės navikai yra reti, todėl būdingi ir maži mirtingumo rodikliai, tačiau nustatytas gana greitas ir moterų mirtingumo rodiklių didėjimas – po 13,19 procentų kasmet iki 1991 metų, vėliau mirtingumo lygis stabilizavosi. Lūpų, burnos ir ryklės bei stemplės vėžio pagrindiniai rizikos veiksniai yra tabakas ir alkoholis bei jų tarpusavio sąveika. Piktybinių navikų gydymo sėkmei įtakos turi keletas veiksnių: stadija, kurioje liga yra diagnozuojama ir gydymo pasirinkimas. 

Pasaulio Sveikatos Organizacijos duomenimis efektyviai vykdant vėžio profilaktiką, anksti jį diagnozavus ir tinkamai gydant, sergamumą piktybiniais navikais galima sumažinti 25 procentų, o mirtingumą nuo jų – 50 procentų. Dažniausiai žmonės uždelsia kreiptis pagalbos, nes nežino kokie yra pirmieji burnos vėžio simptomai, o susirūpina savo sveikata tik iškilus rimtesniems sveikatos sutrikimams. Nuo 2015 metų kasmet Lietuvoje vasario mėnesį yra organizuojama burnos vėžio prevencijos akcija, kurios metu viešosiose ir privačiose gydymo įstaigose gyventojai gali nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio. Šiuo būdu skatinamas gyventojų sąmoningumas tikrintis dėl burnos vėžio ne tik pastebėjus įtartinus simptomus, tačiau ir profilaktiškai. Tokių akcijų metu taip pat yra didinamas piliečių burnos vėžio onkologinis budrumas, žmonės informuojami apie burnos vėžio rizikos veiksnius ir kaip atskirti pirmuosius ikivėžinius ir vėžinės ligos simptomus. Pacientų žinios ir onkologinis budrumas gali padėti diagnozuoti burnos ikivėžinius susirgimus ir burnos vėžį dar ankstyvoje stadijoje, o tai tiesiogiai susiję su tolimesne ligos prognoze ir jos eiga.

Burnos vėžio akcija jau prasidėjo, bet gydymo įstaigos, dalyvaujančios žmonių burnos patikrinimo dėl vėžio akcijoje, informuoja, kad ateinančių pasitikrinti šiais metais daug mažiau. 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (21)

Queen Lawal 2020 saus. 3 06:13

El este cel mai bun la munca sa și o face ca nimeni altul, m-a ajutat să-mi readuc soția care m-a părăsit acum câteva luni. Am căutat o modalitate de a o readuce înapoi, până când nu am întâlnit mărturia acestui mare război. L-am contactat și el m-a asistat și m-a asigurat că soția mea se va întoarce în două zile, el a terminat munca și i-am acordat tot sprijinul de care aveam nevoie, iar în două zile, când mi-a spus soției mele s-a întors. puteți contacta chubygreat cu detaliile sale de WhatsApp 2348165965904 sau e-mail pe chubygreat@gmail.com.

Anders Putin 2020 saus. 3 06:11

dr.ologhodospellwork@gmail.com te va ajuta să-ți înapoiezi fosta soție sau fostul soț sau orice persoană iubită care te-a părăsit și vrea să întoarcă o astfel de persoană, trebuie doar să contactezi drologhodo cu detaliile sale de whatsapp 2348156911977. cu ajutorul magiei sale negre el poate întoarce dragostea unul înapoi. L-am contactat pentru a mă ajuta să rezolv o problemă și a fost ușor ca pentru totdeauna și a lucrat pentru mine pentru a-mi reveni dragostea.
Datorită dr.ologhodospellwork funcționează cu adevărat și face minuni.

Anders Putin 2020 saus. 2 14:57

dr.ologhodospellwork@gmail.com te va ajuta să-ți înapoiezi fosta soție sau fostul soț sau orice persoană iubită care te-a părăsit și vrea să întoarcă o astfel de persoană, trebuie doar să contactezi drologhodo cu detaliile sale de whatsapp 2348156911977. cu ajutorul magiei sale negre el poate întoarce dragostea unul înapoi. L-am contactat pentru a mă ajuta să rezolv o problemă și a fost ușor ca pentru totdeauna și a lucrat pentru mine pentru a-mi recupera dragostea.
Datorită dr.ologhodospellwork funcționează cu adevărat și face minuni.