Pasirūpinkite savimi: burnos vėžio patikrinimo akcija jau prasidėjo

Teksto dydis:

Pasirūpinkite savimi: burnos vėžio patikrinimo akcija jau prasidėjo

2019 vas. 7 17:30

Burnos vėžys – tai onkologinis susirgimas į kurį įtraukiami lūpų, liežuvio, burnos dugno ir kitų burnos vietų vėžiniai pakitimai. Pagal mirštamumą nuo onkologinių susirgimų burnos vėžys yra penktoje vietoje pasaulyje. Ypač aukštas mirtingumo lygis yra užfiksuojamas besivystančiose šalyse. Kiekvienais metais visame pasaulyje yra užregistruojama apie 389000 naujų burnos vėžio atvejų, o mirtingumas nuo šios ligos kasmet sieka 1,8 procentus.

Lietuvoje vyrų  mirtingumas dėl lūpų, burnos ir ryklės navikų nuo 1985 iki 2010 metų padidėjo beveik tris kartus (nuo 5,47 iki 15,00 atvejų 100000 gyventojų). Moterų lūpos, burnos ir ryklės navikai yra reti, todėl būdingi ir maži mirtingumo rodikliai, tačiau nustatytas gana greitas ir moterų mirtingumo rodiklių didėjimas – po 13,19 procentų kasmet iki 1991 metų, vėliau mirtingumo lygis stabilizavosi. Lūpų, burnos ir ryklės bei stemplės vėžio pagrindiniai rizikos veiksniai yra tabakas ir alkoholis bei jų tarpusavio sąveika. Piktybinių navikų gydymo sėkmei įtakos turi keletas veiksnių: stadija, kurioje liga yra diagnozuojama ir gydymo pasirinkimas. 

Pasaulio Sveikatos Organizacijos duomenimis efektyviai vykdant vėžio profilaktiką, anksti jį diagnozavus ir tinkamai gydant, sergamumą piktybiniais navikais galima sumažinti 25 procentų, o mirtingumą nuo jų – 50 procentų. Dažniausiai žmonės uždelsia kreiptis pagalbos, nes nežino kokie yra pirmieji burnos vėžio simptomai, o susirūpina savo sveikata tik iškilus rimtesniems sveikatos sutrikimams. Nuo 2015 metų kasmet Lietuvoje vasario mėnesį yra organizuojama burnos vėžio prevencijos akcija, kurios metu viešosiose ir privačiose gydymo įstaigose gyventojai gali nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio. Šiuo būdu skatinamas gyventojų sąmoningumas tikrintis dėl burnos vėžio ne tik pastebėjus įtartinus simptomus, tačiau ir profilaktiškai. Tokių akcijų metu taip pat yra didinamas piliečių burnos vėžio onkologinis budrumas, žmonės informuojami apie burnos vėžio rizikos veiksnius ir kaip atskirti pirmuosius ikivėžinius ir vėžinės ligos simptomus. Pacientų žinios ir onkologinis budrumas gali padėti diagnozuoti burnos ikivėžinius susirgimus ir burnos vėžį dar ankstyvoje stadijoje, o tai tiesiogiai susiję su tolimesne ligos prognoze ir jos eiga.

Burnos vėžio akcija jau prasidėjo, bet gydymo įstaigos, dalyvaujančios žmonių burnos patikrinimo dėl vėžio akcijoje, informuoja, kad ateinančių pasitikrinti šiais metais daug mažiau. 

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (77)

Rosa Lee 2021 rugp. 15 17:35

Sveiki visi, aš esu Rosa Lee iš Toronto, Kanadoje, noriu pasinaudoti šia proga ir padėkoti profesoriui Remmy už puikų darbą, kurį jis padarė mano gyvenime. Turėjau labai didelį nesusipratimą su savo vyru ir jis pasakė, kad daugiau nebenori manęs, kad jam reikia skyrybų, man skaudėjo širdį, buvau nardytoja ir sutrikusi, aš nežinojau, ką daryti, kol vieną ištikimą dieną pamačiau liudijimas apie ką nors, liudijantį apie tai, ką profas Remmy padarė jos labui, aš niekada netikėjau magija ar rašyba, bet neturėjau kito pasirinkimo, nusprendžiau pabandyti, todėl susisiekiau su juo el. paštu (profadamremmy@gmail.com), ką aš turiu padaryti, ką padariau, ir jis man pažadėjo, kad per 24 valandas mano vyras su manimi susisieks, iš pradžių netikėjau, todėl antrą dieną ryte, kai ruošiausi eiti į darbą, turėjau telefoną skambinau ir aš nuėjau jo pasiimti, buvau nustebęs, kad skambina mano vyras, aš atsiliepiau ir jis pradėjo manęs atsiprašyti, aš jam atleidau, nes aš jį labai myliu, o dabar jis pakeitė naują gyvenimą ir sustabdė visas kvailystes anuomet jis tai darė, dabar myli mane labiau nei kada nors svajojo. Taip pat galite susisiekti su juo, jei taip pat išgyvenate ir susiduriate su santuokos ar santykių problemomis, jis yra labai galingas burtininkas ir tikiu, kad jis jums taip pat padės (profadamremmy@gmail.com) arba taip pat galite parašyti jam „WhatsApp“ +27 -6606-70249 arba apsilankykite jo svetainėje https://psychicremmy.webnode.com/love-spells/

john 2021 rugp. 9 17:59

This is to inform the public that Ms. mercy, personal loan lenders financial opportunity for those who need financial assistance. We provide loan interest rate by 2% for individuals, businesses and corporations in accordance with the terms that are clear and easy to understand. contact us today via email: This is to inform the public that Ms. mercy, personal loan lenders financial opportunity for those who need financial assistance. We provide loan interest rate by 2% for individuals, businesses and corporations in accordance with the terms that are clear and easy to understand. contact us today via email:

johnleemill12345@gmail.com

Abdur Razzaq 2021 rugp. 5 04:53

Bună prieteni!!! Numele meu este Abdur Razzaq. Vreau să depun mărturia despre împrumutătorul bun care mi-a arătat lumină după ce a fost înșelat de 3 împrumutători internaționali diferiți, toți promit să-mi acorde un împrumut după ce m-au făcut să plătesc o mulțime de taxe care nu produc nimic și s-au ridicat la nici un rezultat pozitiv. Mi-am pierdut banii câștigați din greu și au fost în total 6.560 USD. Într-o zi, în timp ce navigau pe internet, arătam frustrat când am dat peste o femeie care a fost înșelată și, în cele din urmă, a fost legată de o companie de împrumut legitimă numită Instituții de credit de împrumut și e-mail: EMAIL: loancreditinstitutions00@yahoo.com
adăugați-ne la ce este aplicația: +393510483991
unde a primit în cele din urmă împrumutul, așa că am decis să contactez aceeași companie de împrumut și apoi le-am spus povestea mea despre cum am fost înșelat de 3 împrumutători diferiți care nu au făcut altceva decât să-mi dea curs mai multă durere. Îi explic companiei prin poștă și tot ce mi-au spus a fost să nu mai plâng pentru că voi primi împrumutul în compania lor și, de asemenea, am făcut alegerea corectă de a le contacta. Am completat formularul de cerere de împrumut și am procedat cu tot ceea ce mi s-a cerut și, spre șocul meu, mi-a fost acordată o sumă de împrumut de 80.000,00 dolari de către această mare instituție de credit pentru împrumut de companie administrată de domnul Ilie, un om care se teme de Dumnezeu și aici sunt astăzi fericit pentru că această companie mi-a acordat un împrumut, așa că am făcut un jurământ pentru mine că voi continua să depun mărturie pe internet despre modul în care mi-am luat împrumutul. Ai nevoie urgent de un împrumut? contactați cu amabilitate și rapid această companie excelentă acum pentru împrumutul dvs. prin e-mail: loancreditinstitutions00@yahoo.com el este amabil.
rămân Abdur Razzaq