Norvegija laukia Lietuvos slaugytojų

Teksto dydis:

Norvegija laukia Lietuvos slaugytojų

2013 saus. 7 12:45

Niekam ne paslaptis, kad emigracija – viena didžiausių Lietuvos problemų. Medikų emigracija ne išimtis. Įvertinus tai, kad vidutinis bendrosios praktikos slaugytojų atlyginimas Lietuvoje siekia apie 1500 Lt, šių specialisčių sprendimas palikti Lietuvą neturėtų stebinti. Visgi jis turėtų būti priimamas tik apsvarsčius visas medikams siūlomas geriau apmokamo darbo galimybes. Viena iš jų – darbas komandiruočių principu. Tai reiškia, kad gyvenama Lietuvoje, tačiau dirbama kitoje šalyje. 

Darbas Norvegijoje, gyvenimas Lietuvoje 

Aukštojoje mokykloje įgytas bendrosios praktikos slaugytojo diplomas suteikia teisę dirbti slaugytoju visose Europos Sąjungos šalyse. Šį kelią dažniausiai pasirenka energingiausi, kompetentingiausi darbuotojai. Tačiau ne visiems priimtina metams ar ilgesniam laikui išvykti iš Lietuvos, palikti šeimą, artimuosius, savo namus. 

Todėl tarptautinės kompanijos „Orange Group Baltic“, įdarbinančios bendrosios praktikos slaugytojus Norvegijoje, siūloma galimybė dirbti Norvegijoje, bet gyventi Lietuvoje gali būti tinkama išeitimi slaugytojoms, nenorinčioms ilgam išvykti iš šalies. Tokio darbo principas labai paprastas – keturias savaites dirbama Norvegijoje, dvi savaites ilsimasi Lietuvoje. 

„Lietuvių išsilavinimas atitinka norvegų poreikius ir lietuvių mentalitetas atitinka norvegiškąjį. Darbdaviai giria lietuvių darbuotojų darbštumą, nuovokumą“, – kalba  „Orange Group Baltic“ personalo direktorė Lina Radžienė.  

Anot p. Linos Radžienės, per ketverius kompanijos veiklos metus Norvegijoje savo jėgas jau išbandė apie 400 medicinos slaugytojų. Jų darbo užmokesčio dydis priklauso nuo išdirbtų valandų skaičiausi ir siekia nuo 7000 iki 10 000 litų  per mėnesį. „Papildomai mokama už darbą naktimis, savaitgaliais, per šventes. Svarbu ir tai, kad kompensuojamos kelionės – iš namų į Norvegiją ir grįžimo atgal – išlaidos, gyvenamoji vieta Norvegijoje“, – priduria „Orange Group Baltic“ personalo direktorė. 

Norint pasinaudoti teikiama darbo Norvegijoje galimybe reikia būtinai turėti bendrosios praktikos slaugytojo diplomą, galiojančią licenciją bei turėti darbo patirties slaugos srityje. 

Norvegų kalbos nemokėjimas – ne kliūtis 

Be profesinės kompetencijos vienas pagrindinių reikalavimų slaugytojams – mokėti susikalbėti norvegiškai. Natūralu, kad tai tampa iššūkiu šios kalbos nemokančioms medicinos slaugytojoms. 

„Tokiu atveju kompanija suteikia nemokamus 4 mėnesių trukmės norvegų kalbos kursus. Praktika rodo, kad intensyviai mokantis kasdien po 5 valandas įgyjami svarbiausi kalbėjimo įgūdžiai“, – pasakoja „Orange Group Baltic“ atstovė. 

Anot Norvegijoje dirbančios slaugytojos iš Palangos Brigitos Kuznecovienės, kalbos barjeras tikrai nėra kliūtis norint išbandyti savo jėgas svetur: „Man atvykus norvegai buvo tolerantiški, malonūs, kantrūs, stengėsi įvairiais kitais žodžiais ar kūno kalba paaiškinti tuos žodžius, kuriuos būdavo sunku suprasti“, – asmenine patirtimi dalinasi medikė. 

Adaptavimosi laikotarpis trunka neilgai 

Atvykę į Norvegiją slaugytojai apgyvendinami kuo arčiau jų būsimosios darbo vietos. Suprantama, atvykus į svetimą šalį reikia tam tikro laiko priprasti prie naujos aplinkos, naujų darbo santykių, papročių, susitvarkyti buitį. Tačiau dažniausiai adaptavimosi laikotarpis trunka ne ilgiau kaip keletą mėnesių. 

Jau daugiau kaip 36 metus slaugytoja dirbanti  Violeta Majauskienė nusprendė padirbėti Norvegijoje ir nesigaili: „Jau vien turėti atostogas kiekvieną mėnesį smagu, o ką jau kalbėti apie darbo priemones, krūvį, atmosferą, galimybes tobulėti, aukštą atlyginimą, labai stropius ir besirūpinančius mano gyvenimo Norvegijoje, darbo ir kelionės sąlygomis vadybininkus“, - patirtimi dalinasi moteris. 

„Orange Group Baltic“ praktika rodo, kad dažniausiai sprendimą dirbti Norvegijoje priima 25-50 amžiaus bendrosios praktikos slaugytojos. Tačiau kiekvienas žmogus yra skirtingas, todėl amžiaus cenzas slaugytojoms, norinčioms dirbti Norvegijoje, negalioja. Svarbu tik tai, kad jos atitiktų keliamus reikalavimus. 

Apie „Orange Group Baltic” 

Orange Group Baltic – tai Lietuvoje veikianti tarptautinė kompanija, teikianti slaugos paslaugas Norvegijoje – senelių namuose, ligoninėse, privačiose sveikatos įstaigose ar slaugomų asmenų namuose. Centrinė kompanijos būstinė įsikūrusi Norvegijoje, dukterinės kompanijos taip pat veikia Latvijoje, Vengrijoje bei Slovakijoje. 

Orange Group Baltic veiklą Lietuvoje pradėjo 2007 m. pabaigoje, o pirmoji slaugytojų grupė į Norvegiją išvyko jau 2008 m. gegužę. Kompanija, kurios padaliniai yra įsikūrę Klaipėdoje ir Vilniuje, atsakinga ne tik už Lietuvos slaugytojų įdarbinimą, bet ir koordinuoja dukterinių kompanijų įdarbinimo klausimus. Taigi ORANGE GROUP BALTIC specialistai – tai Lietuvos, Latvijos, Vengrijos ir Slovakijos bendrosios praktikos slaugytojai. Šiandien pagal kompanijos siūlomą darbo programą Norvegijoje dirba jau apie 400 slaugos specialistų iš šių šalių.  

Kompanijos tikslas – gerinti klientų – žmonių, kuriems reikalinga priežiūra – gyvenimo kokybę teikiant aukštos kokybės slaugos paslaugas. Todėl itin didelis dėmesys skiriamas Norvegijoje įdarbinamų slaugos specialistų kompetencijų ugdymui, jiems sukuriamos išskirtinės darbo sąlygos tam, kad galėtų tinkamai pasirūpinti slaugomais asmenimis. Kompanijos veiklos apimtys nuolat plečiamos, nes kompetentingų specialistų poreikis nuolat auga. 

Norvegijoje veikianti „Orange Helse AS“ yra sudariusi sutartis su daugiau nei 50 komunų visoje šalyje. Sveikatos įstaigų, kurioms reikalingos slaugos paslaugos, sąrašas nuolat plečiamas. Šiandien „Orange Helse AS“ yra viena didžiausių slaugos paslaugas teikiančių kompanijų Norvegijoje. 

Darbo sąlygos:

 • Palankus darbo grafikas – 4 savaites dirbama Norvegijoje, 2 savaites ilsimasi Lietuvoje.
 • Dirbama trimis pamainomis – dienine, vakarine ir naktine. Vienos pamainos trukmė – nuo 5 iki 10 valandų. Iš viso dirbama iki 54 val. per savaitę.
 • Atlyginimas – nuo 37,95 Lt/val. + specialūs priedai už darbą savaitgaliais, naktimis ir švenčių dienomis (atlyginimas per mėnesį nuo 7 iki 14 tūkstančių Lt).[g1] 
 • „Orange Group Baltic“ įsipareigojimai:
  • apmoka kelionės (lėktuvo ir viešojo transporto) išlaidas Lietuvoje bei Norvegijoje.
  • suteikia gyvenamąją vietą. 

Reikalavimai:

 • Aukštojoje mokykloje įgytas bendrosios praktikos slaugytojo diplomas ir galiojanti bendrosios praktikos slaugos licencija.
 • Norvegų kalbos žinios  ir išlaikytas šios kalbos egzaminas (norvegų kalbos kursus suteikia kompanija).
 • Slaugytojo sertifikatas darbui Norvegijoje.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (8)

Rasa 2014 lapkr. 3 17:29

Startuoti Norvegijoje be firmos gal kiek ir sunku, bet įmanoma. Firma iš slaugytojų pasiima apie 60 procentu atlyginimo. Kas lieka irgi yra gana nemaža suma, bet firma gudrauja nemokėdama komandiruotpinigių, nepriskaičiuoja už darbo stažą. Pasitaiko, kad reikia laukti darbo namuose, norvegai niekada nepasakys tiesiai šviesiai, kad ačių-mums jūsų nebereikia, per brangu. O firma prikaišios tai konfliktai kokie, tai kalba prasta. O rudenį norvegams atvykėliai nelabai reikalingi, tuo labiau mokėti didelius pinigus įdarbinimo agentūrai. Taigi bandykite savo jėgomis, gal pasiseks darbą gauti ne tik senelių namuose.

Zita 2014 rugp. 3 17:32

esu baigusi Šiauliu Medicinos mokyką 1974 m esu59 m noriu dirbti NORVEGIJOJE

Nijolė 2014 liep. 12 14:10

Aš esu baigusi Šiaulių pedagoginį universitetą oligofreno pedagogiką, dirbau visą gyvenimą su protinę negalią turinčiais vaikais. Turiu 38 metų darbo stažą. Kalbu angliškai. Ar būtų galimybė įsidarbiti slaugytoja.