Nedarbingumo pažyma – telefonu

Teksto dydis:

Nedarbingumo pažyma – telefonu

Nuo gruodžio 2 d., laikinai, šalyje siaučiant gripo epidemijai, susirgus gauti nedarbingumo pažymėjimą bus paprasčiau – užteks paskambinti telefonu į gydymo įstaigos registratūrą ir pranešti apie negalavimus.
Biuletenis bus rezervuojamas tą pačią dieną, o sergančiajam nebereikės stovėti ilgose eilėse.
 
Įvertinęs pateiktą informaciją apie paciento būklę, gydytojas asmens sveikatos istorijoje aprašys nusiskundimus, rekomendacijas, kaip gydytis, kokio režimo laikytis. Nesant būtinybės jo gydyti stacionariai, medikas paskirs vėlesnę atvykimo į gydymo įstaigą datą – ne vėliau kaip po 3 kalendorinių dienų nuo kreipimosi telefonu.
Vis dėlto kiekvienas žmogus pats turėtų apsispręsti, ar jam geriau su gydytoju konsultuotis telefonu, ar gyvai. Juk telefonu apibūdinant ligos simptomus sudėtinga nustatyti tikslią diagnozę, o gydantis pačiam arba pagal klaidingai telefonu paskirtą gydymą galima sulaukti ir sunkių komplikacijų. 
 
Laikinai supaprastinama ir vaiko priežiūros pašalpos gavimo tvarka, kuomet vaikų ugdymo įstaigose yra nustatomas karantinas. Dėl šios priežasties tėvai, norintys gauti pašalpą sveikam vaikui iki 8 metų prižiūrėti, o ne gydyti, iškart galės kreiptis į teritorinį „Sodros“ skyrių, aplenkdami gydymo įstaigą.
 
Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministrų įsakymas paskelbtas „Valstybės žiniose“ gruodžio 3 d. (143-6302).

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (11)

Ligonis 2016 vas. 22 12:58

Melas. Paskambyjau į registratūrą , paskui savo daktarei. Jokių šnekų - turi prisistatyti pats asmeniškai. Nesvarbu , kad temperatūra ir dantys barška.

lina 2015 vas. 2 13:49

laba diena,as norejau paklausti,iki keliu metu vaikui tevams gali suteikti biuleteni,ar suteikia biuleteni kai vaikui 10metu?