Nedarbingumo pažyma – telefonu

Teksto dydis:

Nedarbingumo pažyma – telefonu

Nuo gruodžio 2 d., laikinai, šalyje siaučiant gripo epidemijai, susirgus gauti nedarbingumo pažymėjimą bus paprasčiau – užteks paskambinti telefonu į gydymo įstaigos registratūrą ir pranešti apie negalavimus.
Biuletenis bus rezervuojamas tą pačią dieną, o sergančiajam nebereikės stovėti ilgose eilėse.
 
Įvertinęs pateiktą informaciją apie paciento būklę, gydytojas asmens sveikatos istorijoje aprašys nusiskundimus, rekomendacijas, kaip gydytis, kokio režimo laikytis. Nesant būtinybės jo gydyti stacionariai, medikas paskirs vėlesnę atvykimo į gydymo įstaigą datą – ne vėliau kaip po 3 kalendorinių dienų nuo kreipimosi telefonu.
Vis dėlto kiekvienas žmogus pats turėtų apsispręsti, ar jam geriau su gydytoju konsultuotis telefonu, ar gyvai. Juk telefonu apibūdinant ligos simptomus sudėtinga nustatyti tikslią diagnozę, o gydantis pačiam arba pagal klaidingai telefonu paskirtą gydymą galima sulaukti ir sunkių komplikacijų. 
 
Laikinai supaprastinama ir vaiko priežiūros pašalpos gavimo tvarka, kuomet vaikų ugdymo įstaigose yra nustatomas karantinas. Dėl šios priežasties tėvai, norintys gauti pašalpą sveikam vaikui iki 8 metų prižiūrėti, o ne gydyti, iškart galės kreiptis į teritorinį „Sodros“ skyrių, aplenkdami gydymo įstaigą.
 
Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministrų įsakymas paskelbtas „Valstybės žiniose“ gruodžio 3 d. (143-6302).

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (13)

Renata 2021 geg. 30 19:16

Buvau operuota Žalgirio poliklinikoj 2021.05.31 Gulėsiu ligoninėj dar kitą savaitę. Noriu atidaruy biuletenį nuo 05.21.
864516182

Nadežda 2020 spal. 31 08:43

Šeimos gydytoją šiandien nedirba, blogai jaučuosi ir negaliu išeiti į darbą.

Darius 2020 kov. 26 14:46

As esu voketijoj bet dirbu lietuvos firmoje ir isvazeves i komandiruote voketijoi, susirgau ir man Lietuva neisduoda biliotenio o sienos uzdarytos, tai kaip man laikytis karantino jei neduoda biletenio lietuva tai vadinas eiti dirbti ir kitus uzkrest ar kaip cia turi but?