Naujas požiūris į alergiją - pasveikti galima!

Teksto dydis:

Naujas požiūris į alergiją - pasveikti galima!

2018 bal. 4 07:00

Alergija – problema didesnė, nei galite įsivaizduoti. Šiltaisiais metų mėnesiais, o gal net ištisus metus vargina nepaliaujama, vandeninga sloga, niežtinčios ir patinusios akys, egzema. Ilgos eilės pas gydytojus ir jokio konkretaus atsakymo ką daryti. Skamba pažįstamai? Turbūt todėl, kad Jūs ar Jūsų mažylis kenčiate nuo sudėtingos ir daugialypės problemos – alergijos. Ligos, kuomet žmogaus organizmas į įprastas, organizmui nepavojingas medžiagas pradeda reaguoti itin jautriai. Kol Jūs pasimetę ieškote būdų bent kiek palengvinti simptomus, liga ir toliau siautėja. Organizmui nebeužtenka įprastinių simptomus malšinančių vaistų dozių, o simptomai perauga į kur kas sunkesnius ir pavojingesnius: tampa sunku kvėpuoti, vystosi alerginė astma.

Su alergijos problema vien šiandien susiduria apie milijardą pasaulio gyventojų. Problema ne mažiau aktuali ir Lietuvoje. Vien sergančiųjų astma skaičius kasmet nenumaldomai kyla: Lietuvos higienos instituto duomenimis nuo 2004 iki 2016 metų sergamumas astma vaikų tarpe išaugo daugiau nei dvigubai ( nuo 17-os iki 43,1 atvejų 1000 gyventojų), o pavasarinės alergijos kankina net 30% visos Lietuvos populiacijos.

Kodėl sergamumo alergijomis situacija tampa nebevaldoma? Ar įmanoma alergiją išgydyti? Ir kodėl mūsų kelias pasveikimo nuo alergijos link tampa toks sudėtingas? Kalbiname Allergomedica klinikos ir laboratorijos specialistus.

- Alergijos problema pasaulio mastu tampa nebesuvaldoma, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) tai jau vadina pandemija. Ar galima išskirti tikslias priežastis kodėl tai vyksta? Galbūt galima alergijų vystymuisi užkirsti kelią?

- Atsakyti į klausimą, kodėl žmonės suserga alergija – taip pat sunku kaip prognozuoti kito mėnesio orus. Daug įtakos alergijų išsivystymui turi genetiniai veiksniai, paveldimumas. Pastebima, kad alergiškų tėvų vaikai dažnai ir patys tampa alergiški. Be abejo tiesos yra ir vadinamojoje higienos teorijoje. Mūsų vaikai auga vis švaresnėmis, sterilesnėmis sąlygomis, imuninė sistema nebesusiduria su tokiu dideliu infekcinių sukėlėjų spektru, tad ima reaguoti į visai organizmui nepavojingas medžiagas tokias kaip gyvūnų epitelis, medžių, žolių žiedadulkės, įvairūs maisto produktai. Trumpai tariant, didėjantį alergijos paplitimą lemia genetinių ir įvairių išorinių veiksnių sąveika.


Vienintelis būdas alergijai įveikti - kompleksinis sprendimas

- Daugelis susidūrusių su alergija teigia, jog problemos išspręsti praktiškai neįmanoma: patekti pas gydytoją specialistą sunku, o nusprendus atlikti alergijų tyrimus, pastarųjų rezultatai palieka daugiau klausimų nei atsakymų. Ar tikrai taip yra? Galbūt problemą įmanoma spręsti kitais būdais?

- Problema iš tiesų egzistuoja. Visų pirma, gydytoją alergologą ir klinikinį imunologą pasiekti tikrai yra sudėtinga, ypač tiems, kurie negyvena didmiestyje. Dėl šios priežasties daugelis gyventojų siekdami išaiškinti ligą kaip pirmąjį žingsnį renkasi tyrimus laboratorijoje. Deja, tyrimas tyrimui nėra lygus. Visų pirma, reikia tiksliai žinoti kokius alergenus tikrai verta tirti ir pats žmogus ne visada gali tai nuspręsti. Kaip specialistai mes žinome, kad jei skundžiatės nemaloniomis reakcijomis į obuolius ar riešutus vien maisto alergenų paletės tyrimas Jums bus bergždžias, nes problemos pagrindas gali būti visai ne maistas, o tarkime alergija beržui. Kita bėda – dauguma tyrimų „ant popieriaus“ atrodo tiesiog nuostabiai, tačiau gerai įsigilinus – atliekami paprastesnėmis technologijomis, duodančiomis abejotinus rezultatus, o net ir gerų tyrimų rezultatai paprastam žmogui – mažai reikšmingi, jei jų neįvertina gydytojas. Šią problemą Lietuvos ir užsienio gyventojams padedame spręsti jau kelis metus, siūlydami unikalią, analogų pasaulyje neturinčią greito tipo alergijų diagnostikos programą – Allergomedica. Šiandien jau galime pasidžiaugti ir neseniai savo duris atvėrusia Allergomedica klinika, bet visų svarbiausia – išpildyta mūsų komandos vizija – galimybe suteikti išskirtinę pagalbą visiems, kuriems alergija tapo nemalonia problema.

 

- Teigiate, kad radote būdą iš tiesų visapusiškai ir personalizuotai padėti kiekvienam, sergančiam alergiją?

- Taip. Esame įsitikinę, kad didžiausias trikdis yra tai, jog alergijos problemai spręsti nepakanka vien tik vienos krypties specialisto – gydytojo alergologo ir klinikinio imunologo. Lietuvoje tikrai galima rasti itin puikių alergijos specialistų. Tačiau tam, kad jie galėtų suteikti Jums geriausią įmanomą pagalbą, jiems tenka bendrauti su kitais savo srities specialistais: tais, kurie atlieka Jūsų tyrimus laboratorijoje, tais, kurie alergijos problemą nagrinėja iš pačių pamatų ir atlieka sudėtingus mokslinius šios ligos tyrimus ir be abejo tais, kurie rūpinasi, jog kiekvienam esamam alergiukui būtų prieinami geriausi ir naujausi alergijos išgydymo būdai. Ryšys tarp šių specialistų dažniausiai ir tampa pačia didžiausia spraga, neleidžiančia pasiekti geriausių rezultatų.

Įsivaizduokite, štai įprastinis scenarijus: Jūs apsilankote pas gydytoją. Šis – kompetentingai ir nuodugniai Jus apžiūri ir paskiria tyrimus. Jūs priduodate kraują, kuris pasiekia laboratoriją. Atkreipkite dėmesį: laboratoriją pasiekiate ne Jūs, ne gydytojo įžvalgos, kur galėtų slypėti Jūsų problemos priežastis, kuriai spręsti reikalingas tyrimas, o tik mėgintuvėlis su krauju. Jau čia prarandama 50% informacijos, būtinos sėkmingam tyrimų atlikimui. Laboratorijos specialistas, neturėdamas šios informacijos, negali padėti, negali pasiūlyti geriausio Jūsų atveju tyrimo metodo, nežino į ką atliekant tyrimą galbūt reikėtų pažvelgti atidžiau, o paties tyrimo metu nežino į kurią vietą vertėtų atkreipti gydytojo dėmesį. Taigi gydytojas iš laboratorijos taip pat gauna tik „aklą“ atsakymą be didelės dalies informacijos, galinčios turėti įtakos Jūsų diagnozei ir gydymui.

Tai – viena iš problemų, kurią sprendžiame Allergomedica klinikoje. Čia gydytojai alergologai ir laboratorijos specialistai nuolat dirba kartu tam, kad Jūsų alergijos problemą išspręstų maksimaliai gerai ir visa Jūsų ištyrimo ir gydymo eiga nebebūtų „šabloniška“, į kiekvieną pacientą žiūrime labai individualiai. Pagal Jūsų individualią problemą parenkami tiksliausi ir geriausiai Jums tinkantys tyrimai, šių tyrimų atlikimo metodikos, o pagal tai gydytojas Jums gali labai tiksliai pateikti tolimesnes ligos valdymo ir gydymo rekomendacijas bei ligos išgydymo planą, medikamentus.

Kita milžiniška problema yra ta, jog pacientams vos įtarus alergiją labai sudėtinga rasti geros, kokybiškos informacijos apie ligą, o dar sunkiau – greitai ir nesudėtingai pasiekti alergijos specialistą, ar netgi atlikti tyrimus. Šią problemą taip pat sėkmingai sprendžiame savo unikalia, pirmąja Lietuvoje specializuota sveikatos priežiūros paslaugų IT platforma www.allergomedica.lt, kurioje ne tik nesunkiai galima gauti teisingos informacijos apie tokias dažnas alergija sergančiųjų problemas kaip alerginis bėrimas, egzema, atopinis dermatitas ar alergija maistui, bet ir greitai ir nesudėtingai užsiregistruoti išsamiems alergijos tyrimams bei gydytojo alergologo konsultacijai.

- Taigi, trumpai tariant, esate specializuota įstaiga, siūlanti geriausius alergiškų žmonių problemos sprendimus?

- Būtent, nors mūsų tiesiog įstaiga pavadinti tikrai negalima. Mes - daugelio specialybių specialistų komanda (gydytojų alergologų, laboratorijos specialistų, mokslininkų, IT ir vartotojo patirties specialistų), kurios kiekvieno nario tikslas – padėti išspręsti Jus kankinančią alergijos problemą. Kiekvienas alergija sergantis ar bent įtariantis gyventojas gali nesudėtingai rasti moksliškai ir kliniškai patvirtintos informacijos apie savo ligą mūsų internetinėje platformoje ir nuspręsti, koks pirmasis žingsnis pasveikimo ar problemos suvaldymo link bus jam tinkamiausias.

Apsisprendus, savo problemą spręsti galite pradėti nedelsiant – tereikia užsiregistruoti internetu. Konsultacijai be šeimos gydytojo siuntimo, ilgų eilių ar varginančio laukimo Jus priims gydytojas alergologas Vilniuje, o išsamius alergijų tyrimus galite atlikti bet kuriame pasirinktame Lietuvos mieste.

Jei savo kelionę sveikatos link pradėsite nuo alerginių kraujo tyrimų – tvirtai galime sakyti, kad pastarieji nėra aklai atliekami tik įdedant kraują į analizatorių. Allergomedica programos kraujo tyrimo metu kiekvieno paciento kraujas yra tiriamas įsigilinant iki smulkmenų. Geriausią tyrimo rezultatą užtikrina ne tik tyrimui naudojamos tiksliausiomis visame pasaulyje pripažintos technologijos, bet ir glaudus Allergomedica klinikos laboratorijos specialistų ir gydytojų bendradarbiavimas sprendžiant kiekvieno paciento individualią problemą. Būtent šis ryšys ir skirtingų specialybių specialistų tarpusavio konsultacijos leidžia laboratorijos darbuotojui už kiekvieno atliekamo tyrimo matyti ne tik mėgintuvėlį su analitėmis, kurias reikia nustatyti, bet ir pacientą, kurio individuali problema gali reikalauti ypatingo dėmesio viename ar kitame tyrimo etape. Tik išsamaus tyrimo rezultatai leis Jums tikslingai pasirinkti sekančius žingsnius pasveikimo link.

Nežinančius, ar kraujo tyrimas tikrai tinkamiausias pirmas žingsnis problemos sprendimo link, kviečiame apsilankyti Allergomedica klinikoje, kur gydytojas alergologas ir klinikinis imunologas Jus apžiūrės ir tikslingai sudarys reikalingų tyrimų ar gydymo planą. Allergomedica klinikoje sėkmingai padedame pacientams, kuriuos vargina alerginė sloga, alergija maistui, dilgėlinė, alerginis bėrimas. Pačioje klinikoje atliekami visi reikalingi alerginiai testai (odos dūrio mėginiai, odos lopo mėginiai, plaučių funkciniai testai, testai, kuriais nustatoma alergija šalčiui, bei alergijos iš kraujo tyrimai), esant poreikiui atliekami ir kitas patologijas patvirtantys arba atmesti leidžiantys kraujo tyrimai. Klinikos gydytojai alergologai nuolat bendradarbiauja su laboratorinės medicinos darbuotojais, tad visada tiksliai žino, kaip atliekamas Jūsų alergijos kraujo tyrimas, pirmieji sužino apie gautus tyrimų rezultatus ir kartu su laboratorijos specialistais gali nedelsiant atlikti reikalingus papildomus tyrimus, tad Jūs galite būti ramūs. Atvykus į pakartotinę nemokamą konsultaciją rezultatų aptarimui, jau gausite ligos suvaldymo ir gydymo rekomendacijas, gydymo planą.

Na, o jei Jūsų alergiją galima išgydyti naujausiu ir vieninteliu alergijos priežastį gydančiu metodu – alergenui specifine imunoterapija, taip pat galime Jums nedelsiant padėti. Allergomedica klinikos bendradarbiavimas su vienais iš šios srities lyderių leis iškart po tikslios ligos priežasties diagnostikos mūsų klinikoje gauti ir ligos išgydymo paslaugą.

Taigi, jei viena Jūsų gyvenimo problemų – alergija, kviečiame Jus pasirinkti Allergomedica. Čia esanti įvairių sričių specialistų komanda pasiryžusi dirbti kartu tam, kad padėtų Jums šią problemą išspręsti.

Po pokalbio su Allergomedica komandos nariais tampa aišku: alergijos problema yra vis aktualesnė ir vargu ar galime ją sustabdyti. Tačiau, susidūrus su šia klastinga liga – svarbu pasirinkti tinkamiausius specialistus, kurie ne tik išmano savo meną, bet ir aktyviai dirba kaip komanda. Būtent tai gali padėti alergiją tinkamai diagnozuoti, suvaldyti ar netgi išgydyti.

Komentuoti