Mielomos dienos Lietuvoje

Teksto dydis:

Mielomos dienos Lietuvoje

Onkohematologinių ligonių bendrija (OHLB) „Kraujas“, kurios vienas svarbiausių uždavinių – skleisti informaciją apie visas kraujo vėžio rūšis ir jų gydymo galimybes, moderniausius gydymo metodus bei jų prieinamumą, tęsia švietėjišką veiklą – organizuoja Lietuvoje Mielomos dienas.
 
Mieloma – kaulų čiulpuose randamų plazminių ląstelių piktybinis susirgimas. Mielomos diena, skirta ja sergantiems, pasveikusiems bei jų artimiesiems, vyks trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Seminarų cikle – gydytojų onkohematologų bei psichologų paskaitos, suteiksiančios praktinės informacijos, kaip gyventi su liga ir ją gydyti.
 
Mielomos dienos ne atsitiktinai vyksta Advento laikotarpiu. Adventas krikščionių religijoje reiškia laukimą. Keturios susikaupimo savaitės - rimties, įsiklausymo metas prieš gražiausią šventę – Kalėdas. Advento metu susilaikome nuo triukšmingų linksmybių, tačiau tai puikus metas pokalbiams ir atradimams.
 
Nuspalvindamas renginius violetine – Advento spalva, Mielomos dienas lydės profesionalaus dailininko Arūno Mėčiaus specialiai OHLB „Kraujas“ sukurtas paveikslas „Violetinis angelas“.
Įspūdinga drobė dailės kalba bylos į sergančiųjų širdis apie gerumą ir viltį, kuri visais laikais buvo būtina sėkmingo ligos gydymo sąlyga.

Komentuoti