Klausia skaitytoja - ką daryti kuomet pučia pilvą?

Teksto dydis:

Klausia skaitytoja - ką daryti kuomet pučia pilvą?

2012 spal. 25 19:12

Rašau Jums dėl kelių priežasčių. Viena - noriu pasidžiaugti, antra - mums reikia pagalbos. Prieš keletą savaičių mūsų šeimoje atsirado dar vienas vaikelis. Trejų metų dukrelė negali atsidžiaugti mažuoju broliuku, tačiau man su vyru išties nelengva. Nors maitinu krūtimi, mažylis labai dažnai yra neramus, verkia, ypač vakarais. Suprantu, kad jam yra pilvo diegliai, tačiau nežinau, kaip jam padėti? Praėjusią vasarą vyresnėlei taip pat buvo problemų su pilvuku. Viešėdama kaime, matyt, per daug prisivalgė šviežių vaisių ir daržvovių, galiu įtarti, kad "per sunkus" jai buvo karvės pienas, namuose ruošta grietinė, varškė. Ji labai dažnai skundėsi pilvo skausmais. Džiaugiausi vaistinėje atradusi Antiflat kramtomąsias tabletes. Jos padėjo vos ne akimirksniu. Pamaniau, kad ir mūsų naujagimiui galėtų padėti panašūs medikamentai, tačiau, patys suprantate, kad jis dar per mažas sukramtyti vaistukus.

Pasibaigus vasarai parsivežėme iš kaimo mano močiutę. Nors ir sulaukusi garbaus amžiaus, ji mielai padeda prižiūrėti mažylius. Tačiau jos, kaip ir jos mažojo proanūkio bėda - pilvo skausmai ir vidurių pūtimas. Ji stengiasi dėl mūsų, o man labai norėtųsi pagelbėti jai. Esu įsitikinusi - išeitis turi būti. Tikiuosi, kad Jūs padėsite man ją surasti.

Iš anksto dėkoju,

Milda 

Šiandien daug kalbama apie maitinimosi svarbą žmogaus sveikatai. Išties labai svarbu teisingai pasirinkti maisto produktus, nepersivalgyti. Tačiau neretai sočiai pavalgius, o kartais, atrodo, ir be jokios priežasties, ima varginti nemalonūs pojūčiai žarnyne: pilvo pūtimas, raižymas, pilnumo, sunkumo jausmas. Tai gali būti pirmieji ligos simptomai, o kartais tiesiog virškinimo sutrikimas.

Virškinimo sutrikimais vargina įvairaus amžiaus žmones - pradedant kūdikiais ir baigiant garbaus amžiaus sulaukusiais senjorais. Bene dažniausios šių negalavimų priežastys - per didelis oro kiekis, patenkantis į mažylių virškinamąjį traktą žindymo metu, o vyresniems - gerai nesukramtytas maistas. 

Kodėl vargina virškinimo negalavimai?

Sudėtingas maisto virškinimo ir įsisavinimo procesas prasideda jau kramtant burnos ertmėje ir baigiasi storojoje žarnoje. Sutrikus virškinimo procesui ar normaliam žarnyne susidariusių dujų šalinimo procesui iš organizmo, žmogų vargina meteorizmas pilvo pūtimas dėl gausaus dujų susikaupimo skrandyje bei žarnyne. Pasigaminusios dujos susimaišo su žarnyne esančiomis gleivėmis ir suformuoja tirštas putas, sudarytas iš daugybės dujų burbuliukų. Susikaupę dujų burbuliukai ir yra pagrindinė nemalonių pojūčių priežastis: dujos iš jų negali laisvai pasišalinti, ima kauptis, tuo pūsdamos vidurius. Dėl to skauda pilvą, vargina nemalonus pilnumo jausmas, sutrinka maisto medžiagų virškinimas ir pasisavinimas žarnyne. Kuo blogiau pasisavinamas maistas, tuo daugiau žaliavos bakterijos turi dujoms gaminti. Taip susikuria ydingas ratas – dujų susikaupimas žarnyne skatina spartesnį jų susidarymą ir kaupimąsi. 

Dujų kaupimasis blogina gyvenimo kokybę

Gali pasirodyti, kad meteorizmas nėra labai rimta liga. Tačiau ilgalaikis dujų susilaikymas žarnyne gali rimtai sutrikdyti sveikatą ir gyvenimo kokybę. Žarnyne susikaupusios dujos ištempia žarnų sieneles ir dirgina jose esančius receptorius, todėl gali pakisti žmogaus kraujospūdis. Pasireiškia žarnyno atonijos simptomai, sumažėja šlapimo išsiskyrimas, silpnėja virškinamųjų liaukų sekrecija, pakyla diafragma, pasunkėja kvėpavimas. Meteorizmą būtina gydyti, kol jis nesukėlė rimtų sveikatos sutrikimų.  

Elementarus gydymas tinkami produktai 

Meteorizmą skatina pienas ir jo produktai, kopūstai, ropės, ridikėliai, svogūnai, agurkai, pupelės, žirniai, vynuogės, arbūzai, miltiniai patiekalai, medus, šviežia duona, riebios mėsos rūšys ir dešros, padažai, grubi augalinė ląsteliena, vaisiai (obuoliai, kriaušės, vynuogės, bananai, razinos), saldumynai, gėrimų saldikliai dietiniuose (ir diabetikams skirtuose) produktuose, saldainiai (buityje – ksilitas ir sorbitas). Maisto produktai, skatinantys dujų susidarymą, veikia individualiai, tad reikėtų pačiam juos bandyti ir analizuoti. Nereikia visai atsisakyti „nepageidaujamų” produktų. Galbūt meteorizmas buvo susijęs ne su jais, o su per gausiu jų vartojimu – kai kuriuose maisto produktuose yra sunkiai virškinamų angliavandenių ir riebalų.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (4)

Laura 2019 liep. 9 00:12

Kiek ieskau informacijos tai visur raso ko negalima valgyti.ir atrodo praktiskai visko.bet kazdel ne vienas neparaso o tai KA VALGYTI esant siai problemai

Lina 2018 saus. 16 22:54

Sveiki,ka reikia daryti jai pucia pilva?

jolita 2014 geg. 25 08:23

laba diena..perskaiciau ir liudna..tai ka tada valgyti?praktiskai nieko negalima