Kad varvanti sloga nesugriautų švenčių

Teksto dydis:

Kad varvanti sloga nesugriautų švenčių

2011 gruod. 21 12:15

Vieni žmonės per žiemos šventes iš užanties traukia dovanas, kiti – vienkartines nosinaites. Sveikas.lt aiškinasi, kaip išvengti antrojo varianto, nes, turbūt pritarsite, sloga ir naujametinė suknelė/kostiumas – ne pats geriausias derinys.

Kiek sloguoti yra normalu?

Kartais sloga (rinitas) yra tik vienas iš daugybės peršalimo simptomų ir, tikėtina, ūminė sloga pasitrauks taip pat greitai, kaip ir užklupo, jeigu tik gydysitės kompleksiškai.

Žymiai liūdniau bus, jei nuo pat pirmų dienų į nekaltai varvančią nosį žvelgsite kaip į normą. Tada virusai gali pereiti į nosiaryklę, bronchus, plaučius ir sukelti šių organų uždegimus. Dėl gleivinės paburkimo, gali užsikimšti kanalas, jungiantis ausies vidurinę ausį su nosiarykle, todėl suprastėja klausa, pasireiškia „ausų užgulimas“. Jei infekcija patenka į ausį, lėtinė sloga komplikuojasi pūlingu vidurinės ausies uždegimu.

Paprastai sloga pasitraukia kartu su kitais peršalimo simptomais – maždaug per savaitę, tačiau gyvenant lietuviško klimato sąlygomis, sloga gali ir užsitęsti – nespėję pilnai pasveikti, peršąlame vėl ir vėl.... Norint atsikratyti slogos ilgam, pirmiausiai reikia išsiaiškinti jos rūšį ir priežastis.

Infekcinę slogą sukelia virusai, bakterijos arba alergenai, rinitas skirstomas į ūminį ir lėtinį. Negydoma ūminė sloga gali virsti lėtine ir tuomet gadins kasdienybę nebe kelias dienas, o kelias savaites ar net mėnesius.

Lėtinis rinitas, pagal jį sukėlusius veiksnius gali būti:

  • Alerginis, kuris dar gali būti sezoninis (nepastovus) bei nuolatinis.
  • Infekcinis (bakterinis, virusinis).
  • Profesinis (alerginis, nealerginis) – nepastovus bei nuolatinis.
  • Medikamentinis.
  • Vazomotorinis arba idiopatininis, kai lėtinės slogos priežastis nežinoma.
  • Iritacinis (dėl gleivinės mechaninio pažeidimo), maistinis, emocinis, atrofinis.

Lėtinė sloga savo komplikacijomis ne mažiau pavojinga, nei ūminė. Labai didelė tikimybė, kad užleista liga virs sinusitu – prienosinių ančių uždegimu. Jei ignoruosime ir pirmuosius sinusito simptomus (galvos skausmas, pūlių tekėjimas iš nosies, nosies gleivinės paburkimas), vėliau gali tekti vartoti antibiotikus, kurie naikina ne tik blogąsias, bet ir gerąsias bakterijas, laikinai pagydo organizmą, bet daro neigiamą ilgalaikį poveikį.

Pirmosios priemonės

Ką galite padaryti patys, jei neturite galimybės įsigyti slogą gydančių vaistų? 

Mūsų delnuose yra daug taškų, susijusių su nosiaryklės būkle. Sustabdyti varvėjimą iš nosies gali grietinėlės vonelės rankoms. Pašildykite indelyje 0,5 litro pieno (neužvirinkite, kad neapdegtumėte odos), įmaišykite 2 valgomuosius šaukštus 20 proc. riebumo grietinėlės. Lėtai panardinkite rankas – pradžioje pirštus, po to delnus. Mėgaukitės tokia vonele 15 minučių. Poveikis bus dvigubas: ne tik imsite lengviau kvėpuoti, bet ir rankų oda taps minkštesnė ir švelnesnė.

Kvėpavimo takus valo eukaliptų, kadagių, citrinų, rozmarinų, bergamočių, arbatmedžio ir santalų eteriniai aliejai. Jei kūno temperatūra nepakilusi, pati smagiausia gydomoji procedūra – 20 minučių šilta, o ne karšta aromatinė vonia su natūraliais šių augalų ekstraktais.

Kai varva nosis, labai svarbu „pamaitinti“ organizmą vitaminais C, A, ir E. Kai vargina sloga, pieno gerti nereiktų – jo fermentai tirština skysčius, todėl nosį dar labiau užgula.

Jei sloga įsismarkavusi, šios namų priemonės vargiai, ar padės. Geriausia būtų kreiptis į gydytoją, kad šis paskirtų atliktų būtinus tyrimus, efektyviausią gydymą, tinkamus vaistus.

Komentuoti

Skaitytojų komentarai (2)

tomas 2013 vas. 1 16:26

kaip reike pasveikti nuo
slogos

tomas 2013 vas. 1 16:26

kaip reike pasveikti nuo
slogos